Nahoru
Informace
Pro rodiče
Aktuality
Ze života školy
Kontakty
Zajímavé odkazy
Školní jídelna
Projekty

Aktuality

 

 

                                  

Pro aktualizaci obnovte stránku 

Aktuality z minulých školních roků naleznete v dolní části této stránky

 

 

bullet

Březen 2018

Informace pro zápis do 1. ročníku

 

bullet

23. březen 2018

Mimořádný úspěch

Stay positive, work hard, make it happen
Tímto anglickým citátem se zřejmě řídí Michaela Luisa Reháková z 9. A, která po vítězství v okresním kole olympiády z anglického jazyka, vyrazila 22. 3. 2018 do Plzně změřit své síly s konkurenty na úrovni krajské olympiády. Míša v konkurenci 7 soutěžících vybojovala s pokorou a klidem jí vlastní úžasné 1. místo a stala se tak ve své kategorii nejlepší angličtinářkou Plzeňského kraje. Míše upřímně a s ohromnou radostí gratulujeme a věříme, že její schopnosti a znalosti budou zúročeny i v kole republikovém, které se koná 3. 5. 2018 v Praze.  
So, FINGERS CROSSED!

  (pí uč. Z. Matulková)

 

bullet

23. březen 2018

V úterý 20. 3. reprezentovala naši školu Kristýna Bohmanová z 9. B v krajském kole olympiády z dějepisu. Již v okresním kole v Domažlicích prokázala výborné znalosti, také v Plzni se stala úspěšnou řešitelkou zadaných úkolů na téma První republika a skončila na výborném 5. místě.
Gratulujeme!

 

(pí uč. E. Dékányová)

 

 

bullet

22. březen 2018
Velký velikonoční trh na naší škole
(Kuchařky naší školní jídelny spolu s mnoha žáky naší školy se opět tradičně vyznamenali. Bohatá nabídka ve stáncích předčila očekávání.
Všechno nabízené zboží byla totiž jejich práce a jen těžko šlo odolat a něco si nekoupit. Děkujeme srdečně každému, kdo se na této akci podílel.)  

 

bullet

21. březen 2017

    www.proskoly.cz

Všichni žáci naší školy dostali, nebo ještě brzy dostanou, zdarma přístupová hesla na tento webový portál.
Ti starší od 5. třídy se s ním seznámí při hodinách informatiky.
Používat jej mohou i rodiče. Využijte tuto možnost spolu se svými dětmi! O heslo si můžete požádat také TU.

 

bullet

21. březen 2018

Drážďany 2018

31. 5. 2018 (čtvrtek) bude naše škola, ve spolupráci s CK BUS TOUR-FOLTÝNOVÁ s.r.o., opět organizovat zájezd do jedné z německy mluvících zemí, a to pro žáky 6.-9. ročníků. Letos navštívíme atraktivní město Drážďany, přezdívané "Florencie na Labi" (leták s informacemi) 

Cena: 890,- Kč (včetně dopravy, průvodce) + pojištění (18,- Kč do 15let/den, 35,-Kč/os./den)  + vstupné cca 15,- EUR

Zájezdu se mohou zúčastnit  43 žáci  naší školy. Při výběru účastníků této akce bude jako každoročně  rozhodovat  pořadí odevzdání závazné přihlášky a kázeň. Přihlášku je možno odevzdat od čtvrtka 22. 3. do středy 28. 3. 2017  p. uč. Kalinové (kabinet Pp),  p. uč. Vlčkové (kabinet jazyků) a p. uč. Thomayerové (kabinet zeměpisu). V případě absence či ztráty si žáci mohou  přihlášku stáhnout (přihláška). Přihláška je závazná!

Seznam vybraných žáků bude zveřejněn ve škole a na tyto žáky bude pak později vystavena smlouva  s cestovní kanceláří. 

(pí uč. O. Kalinová, D. Vlčková, V. Thomayeorá)

 

bullet

21. březen 2018

Další medaile z OK turnaje v basketu
V pátek 16.3. se starší děvčata naší školy zúčastnila OK v basketu. Po 2. místě ve skupině už hrála o 3. místo se ZŠ H. Týn. Naše družstvo ve složení – Monika Hrubá, Michala Tomášková, Dominika Paidarová, Barbora Hůttová, Lucie Becková, Sarah Kodadová, Renata Doušová, Galina Schreinerová, Petra Vondrovicová a Nathalie Mildnerová- zabojovalo a odneslo si bronzové medaile a pohár s diplomem. Všem díky za bojovnost.

(pí uč. I. Hašková)

 

bullet

20. březen 2018

Školní kolo matematické soutěže Klokan
Máme radost, že této soutěže se v kategoriích Benjamin a Kadet zúčastnilo celkem 108 žáků naší školy.
Výsledkové listiny: Benjamin   Kadet
 

(p. řed. I. Rybár)

 

bullet

19. březen 2018

Pruhy a puntíky
V pátek 16. 3. se některá oddělení ŠD zúčastnila akce „Pruhy a puntíky". Podmínkou účasti bylo oblečení vystihující název akce. V odpoledních hodinách si děti vyzkoušely v tělocvičně svou rychlost, vytrvalost a spolupráci při různých soutěžích. Ne vždy záleželo na tom být první. V mnoha disciplínách byla důležitější přesnost a rozvaha. Děti si odpoledne užily a těší na podobnou akci ve ŠD. 

(pí vych. J. Macnerová)

 

bullet

16. březen 2018

V Horšovském Týně se uskutečnila soutěž žáků základních škol v recitaci. Je pochopitelné, že převažovali žáci základních uměleckých škol. Přesto se na výsledkové listině objevila i jména těch, kteří zastupovali naši školu a jsou také žáky pí uč. D. Žákové. Všem bez výjimky gratulujeme.
Výsledkové listiny: 2. kat.  3. kat.

 

bullet

14. březen 2018

Úspěch našeho družstva
Dnes, se zúčastnili naši žáci okresního kola turnaje škol v basketbalu ( 4. kat.) Změřit síly si přijelo 8 chlapeckých družstev z celého okresu. V základní skupině jsme se střetli s týmy GJŠB, Bělé a Kdyně. Po výhrách nad Kdyní a Bělou jsme prohráli ve velice vypjatém utkání s GJŠB.
V utkání o bronz jsme pak v pohledném a otevřeném utkání zdolali chlapce z Mrákova.

Slova kouče: Chtěl bych pochválit všechny naše kluky, protože hráli týmově a pomáhali si jeden druhému. Je vidět, že fotbalisté, hokejisté a "gaučoví povaleči" mohou týmovým výkonem v basketbalu dosáhnout na medaile -:).

(p. uč. M. Frček)

 

bullet

14. březen 2018

Divadlo divů ve školní družině
V úterý odpoledne zavítal do školní družiny klaun Ferdinand, který předvedl dětem artistické disciplíny - jízdu na jednokolce, žonglování, kouzlení a práci s lasem. Největší potlesk sklidil výstup cvičeného štěňátka jménem Apolo. 

(kolektiv vychovatelek)

 

bullet

13. březen 2018

Atleti ve ŠD
Milou návštěvu – studenty z plzeňské fakulty jsme 9. března přivítali ve školní družině. Sportovci přišli s nabídkou, jak rozhýbat tělo po „zimním spánku“. Zatím jsme měli pouze teorii a těšíme se na další dohodnutou jarní návštěvu, která bude už na našem školním hřišti s ukázkami a se zapojením našich žáků – budoucích atletů. Zájemci si odnesli písemné informace pro rodiče s možností vyzkoušet si trénink už teď.
 

(kolektiv vychovatelek)

 

bullet

10. březen 2018

Okresní kolo Chemické olympiády
6. 3. se konalo na Gymnáziu J. Š. Baara, v režii domažlického Domina, okresní kolo Chemické olympiády. Této olympiády se tradičně nezúčastňuje mnoho škol. Nejinak tomu bylo i letos, kdy se této náročné soutěže zúčastnilo jen šest žáků. Po třech z gymnázia a z naší školy. Máme radost, že na krásném 3. místě se umístila naše žákyně Pham Thu Thao a postupuje do krajského kola. (Výsledková listina)
Blahopřejeme a děkujeme všem třem našim reprezentantům.
 

(pí uč. G. Milsimerová)

 

bullet

8. březen 2018

POZOR! Chyba serveru 426 v Bakalářích
Chtěli bychom upozornit na dočasně nefungující aplikaci Bakaláři na mobilních zařízeních. Aplikace je nefunkční již od vývojáře na OS Android. Problém nenastal na jiných zařízeních iOS a WIN.
Přihlašujte se zatím přes naše webové stránky v internetovém prohlížeči.

https://zskom17.bakalari.cz/next/login.aspx

 

bullet

5. březen 2018

V úterý 20. 2. žáci 8. tříd, kteří mají  Domácnost jako volitelný předmět, se byli podívat v SOU Domažlice.
Zde si vyzkoušeli vařit pod vedením učňů 3. ročníku této školy. 

  (žákyně 8.A Lucie Pyszková)

 

bullet

1. březen 2018

28. 2. se uskutečnilo v Plzni krajské kolo přeboru školních čtyřčlenných družstev v šachu. Naše mladé družstvo v sestavě: Jáchym Handlovský 5. D, Viktorka Handlovská 3. C, Svatoslav Krejsa 4. E a Jiří Janda ze 4. D. nakonec obsadilo hezké deváté místo.
 Nejlépe si počínal Jáchym, který už podobné soutěže absolvoval. 

 

(p. uč. J. L. Láska)

 

 

bullet

23. únor 2018

Velký úspěch našich žáků v okresním kole Olympiády v anglickém jazyce
Dne 22. února se v domažlickém Dominu uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglickém jazyce, kterého se zúčastnili i čtyři žáci naší školy. V poměrně velké konkurenci dosáhli ve dvou kategoriích skvělých úspěchů.

V kategorii I.A (6. a 7. ročník ZŠ), ve které soutěžilo celkem 13 dětí, obsadila skvělé 2. místo Lenka PHAMOVÁ (6.D) a velmi pěkné 3. místo Veronika UHERČÍKOVÁ(7.C).
V kategorii - II.A (8. a 9. ročník ZŠ) pak v konkurenci 11 žáků obsadila stejně jako loni vynikající 1. místo Michaela Luisa REHÁKOVÁ (9.A), která navíc jako jediná postupuje do krajského kola v Plzni. Na "medaili" dosáhl i další soutěžící, Tomáš IRCING (9.A), který se umístil na pěkném 3. místě.
Všem soutěžícím velmi gratulujeme a Míše přejeme hodně štěstí v krajském kole.

 

(pí uč. J. Mrkosová)

 

 

bullet

21. únor 2018

ZOH 2018 ve školní družině - aktuální zpravodajství
Hokej, biatlon, rychlobruslení, lyžování, skibob – v těchto disciplínách máme na naší škole tolik nadějných závodníků, že Ledecká, Samková, Sáblíková, Krčmář, Vítková a Erbanová mohou závidět, kolik má naše výprava medailí. Podívejte se do fotogalerie na mrazivé počasí v tělocvičně a skvělé výkony našich olympioniků. 
(kolektiv vychovatelek)

 

bullet

20. únor 2018

Kouzelník Reno navštívil děti ze školní družiny
V pátek 16. února zavítal mezi děti kouzelník. Od začátku jeho vystoupení měly děti pusy dokořán z jeho kouzelnického umění. Reno ukázal, jak dokáže spolknout balónek, rozpoznat správnou kartu, z různých částí těla pouhým dotykem vykouzlit peníze, proměnit karty v peníze a to nejen české koruny ale také eura, po zhasnutí světel dovedl rázem ztišit všechny přítomné chytáním světélek do sáčku a to vše nebylo jediné, co nám ukázal. Vrcholem jeho celého vystoupení, byla přeměna z králíka plyšového na živého. Pan kouzelník sklidil obrovský potlesk a děti po skončení jeho představení s nadšením vyprávěly rodičům, co všechno pan kouzelník uměl. 

(kolektiv vychovatelek)

 

bullet

14. únor 2018

Před jarními prázdninami naši školu navštívilo v rámci projektu EDISON sedm zahraničních studentů z různých zemí světa. Prostřednictvím prezentací seznamovali naše žáky s kulturou, tradicemi, geografií a zajímavostmi o svých zemích. Tentokrát jsme měli možnost poznat blíže Brazílii, Indii, Čínu, Gruzii, Ázerbájdžán, Ukrajinu a Indonésii. Protože všichni studenti hovořili plynně anglicky, měli naši žáci jedinečnou možnost procvičit si tento cizí jazyk i konverzací s nimi. Ti z našich žáků, kteří jsou v angličtině nejzdatnější, si letos vyzkoušeli i roli překladatelů pro mladší spolužáky, za což jim patří velký dík (jmenovitě Míše Luise Rehákové, Danovi Motyčákovi a Tomáši Ircingovi). Podívejte se na fotky nejen ze čtvrteční Global Village, na kterou si navíc žáci 9. A připravili pro stážisty malé překvapení v podobě ukázky (i výuky) tance chodské kolečko...(opět velké díky!)
Zároveň děkuji všem, kteří se jakkoliv podíleli na zdárném průběhu projektu. 
 

(pí uč. J. Mrkosová)

 

bullet

13. únor 2018
Huž je konec masopustu....ve školní jídelně
 

bullet

2. únor 2018

V Okresním kole Olympiády v českém jazyce se obě zástupkyně naší školy, Adéla Becková a Míša Luisa Reháková,
umístily se stejným počtem bodů společně na krásném 5. místě. Děvčatům děkujeme za jejich výkon a reprezentaci školy.

 

(p. uč. S. Tauer)

 

bullet

1. únor 2018
Video vzpomínka na letošní LVK 7. ročníků v Krkonoších
 

bullet

31. leden 2018
Slavnostní oběd našich prvňáčků k prvnímu vysvědčení
 

bullet

31. leden 2018

florbal.pngAktualita pro členy našeho vítězného florbalového družstva (ale nejen pro ně)
Ti kdo sledují naše aktuality vědí, že naše školní družstvo florbalistů 13. prosince zvítězilo v krajském finále v Rokycanech.
Právě z důvodu účasti většiny členů družstva  na lyžařském výcvikovém kurzu však přenechali postup do rep. finále druhé, 33.  Plzeň.
Bylo to pro naše družstvo bolestné rozhodování, ale přečtěte si, co o tom napsali na stránkách plzeňské školy. 

 

bullet

31. leden 2018

Pyžamový den
V úterý 30. 1. proběhl v 1. oddělení ŠD pyžamový den. Děti se převlékly do svých oblíbených pyžam, nočních košilí a přinesly si své plyšové mazlíčky. V nočních úborech se naobědvaly, pak si v družině zasoutěžily a za své snažení každý dostal malou odměnu. 

 (pí vych. J. Macnerová)

 

bullet

30. leden 2018

Ve středu 24. 1. se na naší škole konalo okresní kolo matematické olympiády. V kategorii Z5 se na 1. místě umístila Emma Havlovicová, žákyně 5. C.
 
Srdečně jí tímto blahopřejeme, stejně jako 4. Marii Dědinové!

  Výsl. listina Z5 s dalšími úspěšnými žáky Výsledková listina Z9

(tř. uč. Dagmar Glacová)

 

bullet

29. leden 2018

3. zájezd - Podzimní Anglie
V letošním roce opět nabízíme našim žákům 5.- 8.tříd v rámci projektu "Za vzděláním společně", kterého se zúčastní i další školy v našem regionu, možnost jazykově se zdokonalovat a poznávat krásy Anglie. Tento rok se společně vydáme na jih do měst Bristol, Plymouth, Salisbury, Portsmouth a dalších. Ubytování bude tradičně v hostitelských rodinách, především z důvodu zdokonalování anglického jazyka.  Termín výjezdu je 6.-13.10.2018!!! Program a závaznou přihlášku naleznete v příloze. Vyplněnou přihlášku prosíme odevzdat nejpozději do 15.2. p.uč. Matulkové (kabinet jazyků, 2.patro) nebo p. uč. Jindřichové (1.A - první patro).
Pozor: Žáci 7. tříd budou mít možnost se zúčastnit zájezdu do Anglie v 8. ročníku. Proto je třeba, aby dobře zvážili svoji účast.
Program zájezdu Závazná přihláška Přednostně pro žáky 5., 6. a 8. tříd!

(pí uč. H. Jindřichová)

 

 

 

Podívejte se na Facebook naší školy , jak se měli vaši spolužáci v Krkonoších na LVK.
Pan uč. Frček jistě brzy sestříhá nějaké video.
(připomeňme si loňské)

 

bullet

26. leden 2018

Setkání dětí s Policií ČR v naší sportovní hale
Již potřetí navštívili ve čtvrtek 25. ledna děti z naší školní družiny domažličtí policisté. Mluvčí domažlického Okr. odd. PČR paní Dagmar Brožová dětem na úvod přiblížila práci policistů a děti si mohly prohlédnout a vyzkoušet policejní výstroj. Ovšem nejvíce se dětem líbili vycvičení psi, se kterými se mohly pomazlit. Děkujeme paní Brožové a jejím kolegům za krásné odpoledne. 
 

(kolektiv vychovatelek)

 

bullet

26. leden 2018

Společnost AIESEC organizuje projekt EDISON, který je zaměřen na mezikulturní vzdělávání na MŠ, ZŠ a SŠ. Po loňském úspěchu se naše škola opět i letos zapojí do tohoto projektu. V rámci projektu od 29.1. do 1.2. navštíví vybraní zahraniční studenti vysokých škol naši školu, aby nás seznámili se svými zeměmi a kulturou. V tuto chvíli očekáváme návštěvu stážistů z Brazílie(Bruna Ladeira Souza), Indonésie (Dimas Eka Hanandrianto), Gruzie (Gvantsa Darchia), Indie (Ruchee Vinayak Mehta), Číny (Xintong Huang - Cindy), Ázerbájdžánu (Anvar Mirzayev) a Ukrajiny (Olga Mykytiuk).
Předem děkujeme rodinám našich žáků, které studenty dobrovolně ubytují.

(pí uč. J. Mrkosová)

 

bullet

26. leden 2018

Divadlo ŠUS ve školní družině – středa 24. ledna
V letošním roce již podruhé navštívilo školní družinu divadlo ŠUS. Účinkující si připravili pro děti 3 krátké Ekopohádky – O Červené Karkulce, O Smolíčkovi a O Palečkovi, ve kterých bylo poukázáno na to, jak lidé škodí přírodě. Všechny pohádky byly naučné a děti si tak připomněly, jak se mají v přírodě správně chovat. 

(kolektiv vychovatelek)

 

bullet

24. leden 2018
Upozornění!
Příští týden 31. ledna bude ukončeno 1. pololetí vydáním vysvědčení (resp. výpisu z třídního výkazu a děti ho nemusí vracet).
Ve čtvrtek 1. února  se vyučuje, a v pátek 2. února jsou jednodenní pololetní prázdniny.

 

bullet

19. leden 2018

Naše škola fandí technologiím
Na naší škole se vždy vyskytovala spousta žáků, kteří se věnují moderním technologiím a také elektrotechnice. Jedním z nejaktivnějších je Tomáš Knopf, který chodí do 9. A.
Tomáš se ve volných chvílích věnuje domácímu kutilství a stavbě různých pomocných zařízení naprogramovaných pomocí miniaturních počítačů. S elektrotechnikou Tomáš začal v 5 letech, kdy s otcem poprvé zkoušeli zapojit první obvod pro rozsvícení LED diody. Postupem času se Tomáš vypracoval ve zdatného vizionáře a konstruktéra. Doma vytvořil několik “zlepšováků”, za zmínku stojí automatický alarm a samozalévací zařízení, které pomocí čidla určuje vlhkost zeminy. Tomášovým posledním výtvorem je domácí vysokofrekvenční “Teslův transformátor”, který poskládal ze součástek, které měl doma. K fungujícímu modelu napomohl nejen aluminiový obal, ale také golfový míček. 

Přejeme Tomášovi mnoho výborných nápadů a šťastnou volbu při výběru střední školy.

(p. uč. M. Frček)

 

bullet

17. leden 2018

Ve středu 10.1.2018 navštívili žáci osmých a devátých ročníků Letiště Václava Havla v Praze, kde je čekaly tři velmi zážitkové exkurze. V první části našeho programu jsme zavítali na prohlídku Terminálu 3, který je prioritně určen sportovním výpravám a státním delegacím. Druhá část naší exkurze pokračovala ve Výcvikovém centru posádek ČSA, kde jsme zavítali nejen do kokpitu dopravního letadla, ale také jsme vyzkoušeli sjezd po evakuačním skluzu. Poslední část nás čekala v centru Řízení leteckého provozu, kde nám nastínili, jak jsou řízena letadla ve vzdušném prostoru. Veliké poděkování patří všem našim průvodcům, panu řidiči a v neposlední řadě zúčastněným žákům, kteří byli vzornými reprezentanty Chodska. 

(pí uč. H. Jindřichová a Z. Matulková)

 

bullet

10. leden 2018

O tom, že čeština není jen „pravopisování“ se opět mohli přesvědčit účastníci školního kola Olympiády v českém jazyce. V rámci letošního ročníku řešili úkoly týkající se tvoření a významu slov, jednoznačnosti vět, slovních druhů a samozřejmě vlastní tvorby - slohu. Ze zúčastněných žáků komise učitelů českého jazyka vybrala ty nejlepší, kteří budou naši školu reprezentovat v OK. Jsou to Michaela Luisa Reháková (9.A) a Adéla Becková (8.A). Oběma dívkám budeme držet palce v dalším soutěžení a zároveň děkujeme všem zúčastněným za jejich práci.
 

(p. uč. S. Tauer)

 

bullet

10. leden 2018

V úterý 9. 1. se na druhém stupni uskutečnilo školní kolo olympiády v AJ. Soutěže se v kategorii I.A (žáci šestých a sedmých ročníků) zúčastnilo 18 žáků. Zvítězila  Lenka Pham (6.D), druhé místo obsadila Veronika Uherčíková (7.C) a jako třetí se umístil Teodor Císař (6.B). V kategorii II.A (žáci osmých a devátých ročníků) soutěžilo celkem 17 žáků, mezi nimiž zvítězila Michaela Luisa Reháková (9.A). Druhé místo obsadil Tomáš Ircing (9.A) a na třetím místě  se umístili  se stejným počtem bodů Daniel Motyčák a Ladislav Tichý (oba 9.B).
Do okresního kola soutěže, které se bude konat předposlední únorový týden v Dominu, postupují vždy první dva soutěžící z každé kategorie. Místa třetí jsou zároveň i místy případných náhradníků.
Gratulujeme vítězům a postupujícím přejeme hodně štěstí v okresním kole soutěže. 
 

(pí uč. O. Holoubková, M. Kufnerová, Z. Matulková a J. Mrkosová)

 

bullet

9. leden 2018

V hlubokém zármutku oznamujeme všem našim kolegům, žákům a rodičům, že 6. ledna zemřela po těžké nemoci paní Irena Sladká, bývalá učitelka 1. stupně naší školy.

 

bullet

5. leden 2018

Ve středu 10. 1. 2018 mají žáci devátých tříd v rámci výuky anglického a německého jazyka možnost zúčastnit se exkurze na Letiště Václava Havla, do výcvikového centra posádek letadel ČSA a výcvikového centra řízení letového provozu. Odjezd bude v 7.15 hod. a návrat po 19. hod.
Cena 550,- Kč.
Přihlášky, čísla OP nebo čísla pasů (u žáků jiného občanství než občanství ČR) a zároveň peníze, odevzdejte pí uč. Matulkové do kabinetu jazyků č. dveří 30, nejpozději do úterý 9.1. 2018 do 10 hodin!

(pí uč. H. Jindřichová)

 

bullet

29. prosinec 2017

  Lyžařský výcvikový kurz se blíží
Již 21. ledna ráno se vypraví žáci našich 7. ročníků na  týdenní lyžařský kurz do Krkonoš, který naše škola pořádá již mnoho let. Jako doprovod s nimi pojede 6 proškolených instruktorů z řad pedagogického sboru a lékař. Letos si na nedostatek sněhu určitě nebudou stěžovat.
Vedoucím kurzu bude zkušený učitel TV p. Tomáš Kubal. Aktuální informace z místa pobytu.
Přejeme jim pěkné počasí, prašan, krásné zážitky, a hlavně aby se všichni vrátili zdrávi.
Po jejich návratu se můžete těšit na foto i video zpravodajství, od 22. 1. online informace z kurzu na facebookových stránkách školy.

 

bullet

27. prosinec 2017

florbal.png

Těžké rozhodování
Nedávno jsme vás informovali o historickém úspěchu florbalového družstva žáků naší školy, které 13. prosince vybojovalo účast v republikovém finále, s úkolem
reprezentovat Plzeňský kraj. Bohužel ve stejném termínu se koná tradiční lyžařský, výcvikový kurz žáků našich 7. ročníků v Krkonoších, kterého se zúčastní většina klíčových členů našeho družstva.
Rozhodnutí týmu uč. Tv: Nezúčastnit se tohoto vrcholného turnaje pouze s náhradníky, ale přenechat účast v turnaji chlapcům z druhé, 33. ZŠ Plzeň.
Myslíme, že to je správné, sportovní rozhodnutí.

(p. uč. M. Frček)

 

bullet

1. leden 2018

Státní svátek - Nový rok, vznik České republiky

Nový rok - svátek začátku nového roku. Podle celosvětově nejrozšířenějšího gregoriánského kalendáře připadá na 1. ledna. V noci z 31. prosince na 1. ledna svět slaví konec roku a tak i začátek nového (Silvestrovské oslavy).
Samostatná Česká republika vznikla 1. ledna 1993. Zapojila se do západoevropských politických struktur12. března 1999 byla přijata do NATO a 1. května 2004 vstoupila do Evropské unie. 21. prosince 2007 se stala součástí Schengenského prostoru (osoby mohou  překračovat hranice většiny evropských států na kterémkoliv místě, aniž by musely projít hraniční kontrolou).

 

Všem žákům, rodičům a zaměstnancům školy přejeme hezké a veselé Vánoce,
v novém roce hodně štěstí a zdraví

 

bullet

22. prosinec 2017 (pátek)
Třídní vánoční besídky a dva futsalové turnaje pro žáky 2. stupně v naší sportovní hale
(takový byl poslední školní den před vánočními svátky na naší škole) 
 

bullet

20. prosinec 2017

Předvánoční setkání žáků naší školy s žáky partnerské školy Grundschule Furth im Wald
Ve středu 13. prosince jsme v Muzeu Chodska a poté u nás ve škole přivítali  žáky  4. třídy z Grundschule Furth im Wald. Výstava betlémů z celého světa nadchla jak děti, tak jejich pedagogický doprovod.  Po svačině se všichni s chutí vrhli do výroby betlémů vlastních. Jeden betlém putoval do školy ve Furth im Wald, druhý si ponechali naši čtvrťáci.  Nechybělo  samozřejmě ani již tradiční předávání  dárečků a zpívání koled - letos za doprovodu harmoniky, na kterou skvěle zahrál pan ředitel Gerald Fide.  Za pomoc při přípravě tohoto společného adventního dopoledne patří velký dík všem, kteří se na jeho zorganizování podíleli: pí uč. Hojdové, našim paním kuchařkám a vedoucí ŠD paní A. Rojtové. 

(pí uč. D. Vlčková)

 

bullet

20. prosinec 2017

Už známe jména úspěšných řešitelů školního kola dějepisné olympiády.
Jsou to žáci devátých ročníků Kristýna Bohmanová(9.B) , Petr Schneider(9.A) a David Jaroslav Sedláček(9.B) . Téma letošního ročníku znělo „ To byla první republika aneb Československo v letech 1918-1938 ´´.
Historické události, které začaly vznikem samostatného československého státu a jehož 100. výročí si v roce 2018 budeme připomínat, osobnosti , móda, kultura i světoznámé firmy soutěžící nezaskočily. Vítězům blahopřejeme a držíme jim palce v okresním kole!

 

(pí uč. E. Dékányová)

 

 

bullet

13. prosinec 2017

Historický úspěch našich florbalistů
Dnes 13. 12. 2017 se v Rokycanech konalo regionální krajské kolo ve florbale. Naši po vítězství v okrskovém a poté okresním finále doposud nepoznali hořkost porážky.
Turnaje se zúčastnilo 8 okresních vítězů rozdělených do dvou skupin. Do naší skupiny byli nalosováni favorité turnaje 33. ZŠ Plzeň a Klatovy, skupinu doplnila ZŠ Rokycany.
K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti týmu 33. sportovní školy plné florbalových hráčů. Náš tým složený z hokejistů a fotbalistů sázel na svoji pohyblivost a bojovnost. Soupeř ovšem projevil zkušenost a florbalovost a hladce nás porazil 3:0. Po florbalové lekci jsme prohodili formace a do dalších zápasů jsme nastupovali v nových uskupeních. Tento krok se zdál jako klíčový, protože jsme po výhrách 3:0 a 3:1 postoupili do semifinále z druhého místa.
Naším soupeřem v zápase pravdy byla ZŠ Blovice. Po 10 minutách hry jsme vedli 4:1 a hra se uvolnila. Blovice se ještě zmohly na na korekci 4:3, ale to bylo z jejich strany všechno. Se sirénou jsme začali slavit postup do finále turnaje.
Ve finále jsme narazili opět na výběr 33. ZŠ Plzeň. Před zápasem se náš tým zdravě motivoval a chtěli jsme jim oplatit porážku z úvodního zápasu. Zápas začal dobře a už po 2 minutách jsme se radovali z vedení 1:0. V celém finále jsme byli bojovnějším týmem a hlad po vítězství byl značný od úvodního hvizdu. Finále se zkomplikovalo, kdy za stavu 2:1 pro naší školu byl Kuba Toupal vyloučen za nakopnutí balonku bez držení hole. Soupeř početní výhodu využil a rázem bylo srovnáno. Po posledním písknutí rozhodčího následovaly nájezdy. V těch nás výborně podržel Ondra Sloup a naši chladnokrevní střelci Kuba Pluhař a Táda Frček finále rozhodli.
Vítězstvím na nájezdy naši bojovníci vrátili porážku soupeři a zajistili si start v republikovém lednovém turnaji.
Slovo trenéra p. uč. M. Frčka: Chtěl bych poděkovat všem klukům za dosažený výsledek. Je to historický úspěch a chtěl bych také řici, že naši žáci fungovali v porovnání s ostatními výborně i po stránce kázně. Turnaj jsme vyhráli, protože jsme byli nejbojovnější a nejdisciplinovanější. “Kluci díky, jsme tým!”
Na závěr cituji kluky: “Hej, vemte si medaile, ať vypadáme jako z Nagana”

 

bullet

13. prosinec 2017

- 13. 12.  14:59h -
220 000 přístupů na naše webové stránky za 4 roky

.... a aktuálně z dolní části této stránky? 
 Počet návštěv Aktualit (od listopadu roku 2013):

 
(jen 1 x denně a pouze přístupy tzv. zvenku)

 

bullet

8. prosinec 2017

Ve čtvrtek 7.12.se uskutečnilo okresní finále chlapců v kategoriích III. a IV ve florbale
Naši chlapci se zúčastnili v obou kategoriích po okrskové kvalifikaci, která proběhla o týden dříve ve Kdyni. Shodou okolností se v obou kategoriích střetla mužstva stejných základních škol, tedy ZŠ Komenského 17, ZŠ Staňkov, GJŠB a  Horšovský Týn.
Turnaj probíhal v hale domažlické Jiskry pod taktovkou p. uč. Lásky. Naši florbalisté se umístili ve IV. kategorii na čtvrtém místě
a mladší chlapci v III. kategorii získali zlaté medaile.
Prvenstvím v turnaji si zajistili start v regionálním finále Plzeňského kraje, které je na pořadu ve středu 13. 12.v Rokycanech. Všichni držíme palce a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

1. místo

 

4. místo

 

bullet

8. prosinec 2017
Už jsou tu Vánoce a k těm neodmyslitelně patří i vystoupení domažlického pěveckého sboru Canzonetta.
Jeho dlouholetou
členkou je i učitelka naší školy paní Olga Holoubková.
 

bullet

7. prosinec 2017

Mikulášská nadílka ve školní družině
V úterý 5. 12. odpoledne přišli do oddělení školní družiny Mikuláš a anděl doprovázený čerty a čerticemi. Děti recitovaly, zpívaly a obávaly se únosu do pekla.
Za statečnost dostaly sladkou odměnu. Vychovatelky děkují třídě 9.C za ochotu. 

(kolektiv vychovatelek)

 

bullet

6. prosinec 2017

Čertovské odpoledne ve ŠD
V úterý 5. 12. se 1. oddělení ŠD proměnilo na peklo. Malí čertíci i andílci si zasoutěžili, namalovali obrázek, zatančili na čertí diskotéce. Přišli je navštívit Mikuláš, anděl a čert, kteří jim předali nadílku. Děti si odpoledne užily a musím je pochválit za odvahu. Rodičům děkuji za spolupráci. 

 (pí vych. J. Macnerová)  

 

bullet

5. prosinec 2017

Na Mikuláše s andělem a čertem můžeme 5. prosince narazit téměř všude. Ale naši žáci z K17 si s nimi mohli zabruslit. Pekelný výraz všech tří čertů vyvažoval dobrotivý úsměv Mikuláše a štědrost nebeského anděla. Jejich mrštnost na bruslích si nijak nezadala s bruslařským umem nejlepších hokejistů a děti měly co dělat, aby čerty a naše „svaté“ dohonily. 

 

bullet

5. prosinec 2017

Nastal nám adventní čas, proto se žáci z 5. E pustili do výroby adventních věnců. Několika dětem musela ze začátku pomoci paní učitelka, ale většina třídy zvládla obalení slaměného nebo polystyrénového základu a ovázání provázkem nebo drátkem sama. Pak následovalo připevnění svíček na mističky nebo pomocí hřebíků, přilepení šišek, mašlí a drobných adventních ozdobiček dle vlastní fantazie. V pátek si děti hotové věnce odnesly domů, aby v neděli rozsvítily 1. svíčku. 
(pí uč. V. Urbanová)

 

bullet

3. prosinec 2017 - Začátek adventu

 

bullet

2. prosinec 2017

http://www.zskom17.cz/volby17.gif

Koho si zvolili rodiče (jako své zástupce) do Školské rady ZŠ Domažlice, Komenského 17?

 

bullet

30. listopad 2017
 

Náš Vánoční jarmark ve fotografii
Ve čtvrtek 30. 11. od 8.00 do 15.00h nebylo často ve vstupní hale naší školy k hnutí.
Kdo chtěl projít třeba jen na oběd, musel si cestu probojovat. Ovšem v krásné, předvánoční atmosféře.
Náš tradiční VÁNOČNÍ JARMARK se letos těšil mimořádnému zájmu široké veřejnosti a zároveň se rozrostl o nové nápady dětí, které se odhodlaly jít „s kůží na trh“. Návštěvníci si tak mohli zakoupit opět nejen skvělé vánočky a dortíčky našich milých kuchařek, ale na prodejních stáncích také nepřeberné množství originálních andílků, čertů, všechny možné druhy věnců a dokonce i ručně vyráběné svíčky, regenerující olejíčky a občerstvení. Ve školní družině byly ke zhlédnutí výrobky těch úplně nejmenších dětí, které se do vyrábění pustily s vervou sobě vlastní. Vánoční atmosféru navodil pan učitel Zbyněk Mrkos se svým dětským sborem, a školou se rozezněly melodie vánočních písní. Máme velkou radost z toho, že se tolik dětí, učitelů a zaměstnanců naší školy podílelo na vánočních výrobcích či organizaci jarmarku. Velký dík patří rodičům a přátelům školy za jejich příkladnou podporu a pomoc. Na hledanou při příštím, již 10. ročníku.

 

bullet

28. listopad 2017

I v letošním školním roce  navštívili naši deváťáci Národní divadlo. Tentokrát byl výlet do Prahy zahájen prohlídkou Barandovských ateliérů, kde se seznámili s historií i současností natáčení filmů v těchto prostorách. Poté žáci absolvovali komentovanou prohlídku budovy Národního divadla. A večer je čekalo představení Strakonického dudáka. Všichni se na to patřičně vystrojili. A jak jim to slušelo, můžete se přesvědčit sami.  

(pí uč. A. Kupilíková)

To je proměna -:)

 

bullet

24. listopad 2017

http://www.zskom17.cz/jr.gif

Jak se dařilo našim "Spurs" v jrNBA?

  (pí uč. R. Špalková)  

 

bullet

24. listopad 2017

Návštěva penzionu
Ve čtvrtek 23. 11. navštívily děti z 6. oddělení ŠD babičky v penzionu, aby si společně vyrobily andělíčka. Hezký přístup dětí, ale i spolupráce mezi mladou a starší generací vytvářelo skvělou atmosféru. Babičky byly rády, že tvořily s dětmi a už se těší na další setkání. Děkuji paní Šárce Velkové za uskutečnění tohoto příjemného odpoledne. 

(pí vych. J. Kůstková)

 

bullet

24. listopad 2017

http://www.zskom17.cz/tř_schuzky.gif

28. listopadu 2017 se budou konat třídní schůzky rodičů,
spojené s volbami do Školské rady ZŠ Komenského 17

http://www.zskom17.cz/volby17.gif

 

1. stupeň po dohodě s tř. učitelkami, 2. stupeň od 16.30h

 

 

bullet

21. listopad 2017
"Sedmáci" pozor, LVK 2018 se pomalu blíží.
Přečtěte si důležité informace.

 

bullet

21. listopad 2017

MFF Juniorfest
V sobotu 18. listopadu se konalo ve velkém sále v Přešticích vyhodnocení výtvarné soutěže v rámci MFF Juniorfest. V letošní roce se soutěže, věnované pohádkám a filmům Zdeňka Trošky, zúčastnily také děti z 6. oddělení ŠD. Z více než 80 prací z celého Plzeňského kraje se probojovala práce děti z družiny mezi přední místa, kdy dostaly zvláštní ocenění za skupinovou práci. Nejenže si děti převzaly cenu, ale čekalo je také milé setkání přímo s panem Z. Troškou, J. Zindulkou, Y. Blanarovičovou, T. Krchovovou nebo poslech písniček od M. Maxy. 

(pí vych. J. Kůstková)

 

Starší události v archivu

 

horizontal rule

Počet návštěv Aktualit (od listopadu roku 2013):
 
(jen 1 x denně a pouze přístupy tzv. zvenku)

( (foto)   (slideshow)  (video) (audio) )

ARCHIV AKTUALIT

1999/00 2003/04

2011/12 2012/13
2000/01 2004/05 2013/14 2014/15
2001/02 2005/06 2015/16 2016/17
2002/03 2006/07 2017/18
(akt. rok)
 
2007/08 2008/09    
2009/10 2010/11