Nahoru
Informace
Pro rodiče
Aktuality
Ze života školy
Kontakty
Zajímavé odkazy
Školní jídelna
Projekty

Aktuality

         

Pro aktualizaci obnovte stránku na svém prohlížeči 

Aktuality z minulých let

 

bullet

22. říjen 2019

Land art – umění v přírodě

Při tomto druhu tvorby hraje roli výběr vhodné lokality, použití různorodých přírodních materiálů, samotný proces tvoření i výsledné působení celku na diváka.

Hanův park je v této roční době perfektním místem, kde se nechat inspirovat měnící se přírodou a ztvárnit zadané téma loučení se s podzimem vlastním způsobem.
Žáci 6. A
takto pracovali v malých skupinkách při hodině VV.

Můžete se podívat na práci jednotlivých skupin...

 (pí uč. J. Mrkosová)

 

bullet

22. říjen 2019

Naše škola je pilotní testerem v elektronickém objednávání obědů!

Míříme k elektronizaci a zjednodušení objednávek obědů v naší školní jídelně. Naše škola se domluvila na spolupráci s firmou VIS a zapojila se do testování nového objednávkového systému stravy naší jídelny. Mentorem tohoto testování je paní Olga Šambergerová (účetní naší ŠJ), která moderním technologiím fandí.

Olga Šambergerová dodává: “Nový systém nám zajišťuje bezchybnou funkčnost a také zjednodušení systému objednávek. Není pro nás jednoduché, když každou změnu objednávky nám klienti volají telefonicky”.

Pro efektivní a jednoduché objednávky doporučujeme mobilní aplikace pro Android a iOS. Přihlašovací údaje poskytuje a registraci provádí právě paní Šambergerová.
Aplikace jsou zcela zdarma.
 

Odkaz na stažení Android:
Pro SmartPhony: Google Playaplikace strava.cz

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.stravacz.stravacz&hl=cs

Odkaz na stažení iOS:

https://apps.apple.com/cz/app/strava-cz/id1433795141?l=cs

 

bullet

21. říjen 2019

Podzim všemi smysly
Vzácné stromy, třeba z Ameriky nebo Japonska, jsme obdivovali v domažlickém arboretu. Šustivé listy pod nohama, lesní vůně,
šišky, kaštany, …… něco jsme si nasbírali i jako podzimní dekoraci domů. Všichni jsme také ochutnali jedlé kaštany,
i když úroda byla letos trochu menší a k plodům jsme se museli dostat přes pichlavé slupky kaštanů.
A nejdůležitější nakonec? Hodnocení dětí: "Mega procházka".

(pí vych. ŠD)

 

bullet

18. říjen 2019

V pondělí 14. října se žáci 9. tříd vydali do Prahy, kde si prohlédli areál Pražského hradu - navštívili Starý královský palác, Zlatou uličku a vyslechli výklad průvodkyně v katedrále sv. Víta. Přes Karlův most potom přešli na Staré Město. Aby se občerstvili a odpočinuli si, nabídlo jim odpoledne služby Palladium. Cílem exkurze do Prahy bylo zhlédnutí večerního představení hry Maryša v Národním divadle. Zážitky z celého dne určitě umocnilo i slunečné počasí a slušné chování všech žáků.
 

(pí uč. D. Vančurová)

 

bullet

14. říjen 2019

A 11. října v brzkých ranních hodinách se naši "Angličané" ze 4. podzimního poznávacího zájezdu šťastně vrátili.

Hodnocení: Během pobytu jsme byli všichni ubytováni v hostitelských rodinách v Northamptonu, odkud jsme vyjížděli každé ráno na výlety. Navštívili jsme slavné a známé univerzity v Cambridge, Oxfordu a Nottinghamu, obdivovali starobylé hrady Warwick a Dover, které jsme si mohli prolézt od temných sklepení přes nádherné sály až po věže s krásnými výhledy. Velmi na nás zapůsobily katedrály v Coventry (její osud i osud celého města se váže k 2. sv. válce) a v Canterbury, kde sídlí nejvyšší představitel anglikánské církve. Průvodce p. Jiří Ježek připravil pro žáky pracovní listy, které postupně doplňovali podle získaných informací v rodinách, při výkladech nebo z rozhovorů se zahraničními studenty na univerzitě v Nottinghamu. Samozřejmě jsme se prošli před odjezdem po doverských útesech při západu slunce a pak už přepluli nočním trajektem kanál La Manche zpět do Francie. Naše poslední zastávka patřila holandskému Amsterdamu, kde jsme byli na náměstí Dam, viděli Královský palác, dům a pomník Anny Frankové a obdivovali obrazy v Rijks Museu, hlavně Rembrandtovu Noční hlídku.

Doufáme, že se všem zúčastněným program zájezdu líbil, za což děkujeme panu Jiřímu Ježkovi (hlavně, když vyšetřil pro žáky čas na nákupy v oblíbeném obchodním centru Primark) a cestovní kanceláři Poznání.

My vyučující děkujeme všem za dochvilnost, slušné chování v rodinách, během návštěv objektů i při přednášce na univerzitě v Nottinghamu a následné besedě, které proběhly v anglickém jazyce.

Jen z některých slovíček používaných během celého týdne (a nebyla anglická) nás bolely uši!

 (pí uč. H. Jindřichová, E. Svachoučková a V. Urbanová)

 

bullet

11. říjen 2019

Krajské kolo přespolního běhu v Tachově
Naše družstvo ve složení: Martin Kubal, Ondřej Váchal, Jakub Pluhař, Ondřej Rejthar, Štěpán Holomoj vybojovalo pěkné 4. místo.. 
Nejlépe si vedl Ondřej Rejthar, který doběhl celkově 4., hned za ním Štěpán Holomoj 5. místo. Děkujeme našim soutěžícím!

 

(p. uč. J. Láska)

 

bullet

10. říjen 2019
Nabídka studia učebních oborů na střední škole v Chamu (pro žáky 9. tříd).
Zájezd jen pro vážné zájemce.

 

bullet

4. - 11. říjen 2019

V pátek 4. října se vydala skupina žáků naší školy na dlouho plánovanou cestu do Anglie.
Zde můžete sledovat obrázky a videa z jejich putování:

Cambridge 5. 10.    Coventry, Warwick Castle 6. 10.    Oxford, Northampton 7. 10.    Notthingham 8. 10.    Hrabství Kent 9. 10.     Amsterdam 10. 10.

 

Co nás čeká v říjnu kromě zájezdu do Anglie?

Nová, pravidelná měsíční informace:
-
8. a 10. 10. Dva vzdělávací programy o siru J. Wintonovi: Síla lidskosti pro 6.,7. a 8.,9. ročník
-
14. 10. Zájezd 9. tříd do Národního divadla
-
16. 10. 9.C SOU Domažlice - banket
-
22. 10. 9.A  SZŠ První pomoc a péče o dítě
-
24. 10. Zájezd 8. tříd do divadla v Plzni
Těšíme se na zprávy, fotky a hodnocení (nenašla by se i hodnocení od žáků?).
 

bullet

2. říjen 2019

Informace k podzimnímu zájezdu do Anglie
Prosíme všechny žáky, kteří v pátek odjíždí do Anglie, aby si zaznamenali změnu místa odjezdu. Autobus bude přistaven na parkoviště "u Svazarmu" v Hruškovo ulici. Sraz všech účastníků je na tomto místě v 16 hodin. V 16.30 odjíždíme. Děkujeme za pochopení. 

(pí uč. H. Jindříchová)

 

bullet

30. září 2019

Od druhé poloviny září probíhal adaptační kurz pro 6.ročníky na zámku v Trhanově. Aktivity během kurzu byly zaměřeny tak, aby žáci lépe poznali sebe i své spolužáky. Během programu, který byl vedený lektorkami J. Hendrichovou, A. Kupilíkovou, D. Vančurovou a E. Romovou, byly společné hry příležitostí ke vzájemnému seznámení. Odpoledne bylo zpestřeno výletem na Hrádek. Večer nechybělo opékání vuřtů a noční hra v prostorách zámku. Žáci společně se svým třídním učitelem/učitelkou strávili chvíle v prostředí mimo školu, lépe se poznali a získali nové společné zážitky. (bohužel jen 6. C)
Velké poděkování patří všem třídním učitelkám a učitelům 6. ročníků P. Štenglové, P. Rybárové, M. Kubalové, M. Copákové a M. Frčkovi za pomoc při organizaci adaptačního kurzu.

 

(E. Romová, školní speciální pedagog pro 2. stupeň)

 

bullet

27. září 2019

Při výtvarné výchově jsme se nechali inspirovat jedním z nejvýraznějších umělců 20. století Pablem Picassem. Jak moc se nám to povedlo, můžete posoudit sami.

(žáci 6. D a pí uč. Petra Rybárová)

 

bullet

25. září 2019

NÁVŠTĚVA VLÁČKŮ
Začátek podzimu si zpříjemnili žáci z družiny návštěvou Modelové železnice v Domažlicích. Ať už to byl vlak duchů, vlaková loupež či vojenská bitva doplněná komentářem se světelnými a zvukovými efekty, vše se žákům moc líbilo. 

   (pí vych.A. Rojtová a J. Kůstková)

 

bullet

25. září 2019

1. listopadu 1019 skončí sledované období měření návštěvnosti našich webových stránek, které začalo v listopadu 2013, tedy
 zhruba před 6 roky (dnes ve 12:32 jsme dosáhli 300 000, uvidíme jak to dopadne). Na 1. listopad vám připravíme statistiku do Aktualit.

 

bullet

23. září 2019

Státní svátek - 28. září - Den české státnosti

Svatý Václav (asi 907 – 28. září 935) byl český kníže a světec, který je považován za hlavního patrona české země
a symbol české státnosti.

 

bullet

21. září 2019

V těchto dnech se žáci našich pěti tříd 6. ročníku postupně vydávají na adaptační kurzy, letos opět do zámku v Trhanově. Protože ze 135 našich „šesťáků“ je zhruba ¼ těch, kteří na naši školu přišli z okolních málotřídních škol, je to pro všechny skvělá příležitost se seznámit a vytvořit nové kamarádské vztahy.(více po 25. září)

 

bullet

18. září 2019

Naše škola vstoupila do školního roku s další technologickou novinkou.
Pro podporu výuky zakoupila 30 iPadů, které jsou k dispozici všem učitelům a jejich žákům na obou stupních naší školy, podle rozvrhu na školním intranetu. Zapojení do výuky je dlouhodobým a náročným procesem, a proto i naši učitelé budou procházet školením zaměřeným na jejich využití ve všech předmětech. Garantem a iniciátorem nových metod výuky je náš IT manager p. uč. M. Frček, který má na starost administraci, programové vybavení a školení. Čeká ho stejně jako naše učitele hodně práce, protože efektivní využití IT ve výuce není tak jednoduchá věc.
Dnes se seznamovali s iPady v hodině Výchovy ke zdraví žáci 6. B. 

 

bullet

17. září 2019

Ve dnech 10. a 11. 9. 2019 proběhla okresní kola atletického čtyřboje staršího a mladšího žactva, kde naši žáci úspěšně reprezentovali naší školu.
Opět prokázali velkého sportovního ducha a všem srdečně blahopřejeme.

V kategorii starších žáků obsadilo naše družstvo ve složení Sladký O., Förster, Kratochvíl, Weber a Rejtar 2. místo a dívčí družstvo ve složení Martínková, Maršíková, Sušická, Kučerová a Tauerová 3. místo.
V kategorii mladšího žactva děvčata ve složení Weberová, Brožová, Burešová, Konopová a Soukupová obsadila 3. místo a chlapci 6. místo.
V celkovém pořadí jednotlivců získal 1. místo Ondřej Sladký. Opět prokázal své sportovní nadání a srdečně gratulujeme. Adéla Martínková a Kateřina Weberová obsadily v jednotlivcích ve své kategorii 4. místo. Gratulujeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.
 

(pí uč. O. Kalinová)

 

bullet

11. září 2019
Elektronizace se letos dotkla i naší školní družiny, resp. jejích 7 oddělení (evidence docházky, plánování a činnosti).
Paní vychovatelky se s novými notebooky vypořádaly se ctí, jejich zapojení do naší LAN a používání probíhá již bez větších problémů.

 

bullet

3. září 2019

O letošních prázdninách prošly rekonstrukcí naše 2 učebny informatiky a kabinet IT (nové elektro a internetové připojení, výměna podlahové krytiny a nové ergonometrické židle)
Tento zásah vyžadoval velké změny v organizaci učeben a zalarmoval také pomocné síly pro odpojení a následné zapojení 40 počítačových pracovišť. Ve svém prázdninovém volnu nám do školy přišli pomoci naši žáci, bez kterých bychom stěhovali zařízení ještě nyní!
Děkujeme jim moc za pomoc! Je vidět, že u nás ve škole se najdou opravdoví “parťáci”.
P.S.   O dalších velkých novinkách v IT vás budeme brzy informovat.
 

(p. uč. M. Frček)

 

bullet

2. září 2019

Přeji nám všem úspěšný a radostný 
školní rok 2019/20

Spolu se všemi zaměstnanci naší ZŠ Komenského 17 Vás všechny vítám, zejména naše prvňáčky a všechny ostatní starší žáky, kteří k nám přicházejí letos poprvé. Věřím, že se jim bude na naší škole líbit a najdou si brzy nové kamarády.

(ředitel školy: Mgr. Ivan Rybár)

 

 

 

Starší události v archivu

( (foto)   (slideshow)  (video) (audio) )

 

ARCHIV AKTUALIT

1999/00 2003/04

2011/12 2012/13
2000/01 2004/05  

   2013/14

2014/15
2001/02 2005/06 2015/16 2016/17
2002/03 2006/07 2017/18 2018/19
2007/08 2008/09  

   2019/20

 
2009/10 2010/11