Nahoru
Informace
Pro rodiče
Aktuality
Ze života školy
Kontakty
Zajímavé odkazy
Školní jídelna
Projekty

Aktuality

                                  

Pro aktualizaci obnovte stránku 

Aktuality z minulých školních roků naleznete v dolní části této stránky

 

 

bullet

19. duben 2018

Upozornění na změnu v Organizačním řádu školní jídelny.
 V článku II/13 je od 18. 4. 2018 uvedeno: žákům je zakázáno používat ve školní jídelně mobilní telefony.
 

 

bullet

19. duben 2018

Na hodnocení chlapců, kteří bojovali ve stejný den jako dívky, si musíme trochu počkat, protože kouč našeho družstva p. uč. T. Kubal odcestoval s deváťáky do Ostravy do TV soutěže  Déčka "Bludiště".
Ale přece jen prozradíme, že dosáhli také na stříbro.

 

bullet

19. duben 2018

Ve středu družstvo dívek, složené ze žákyň osmých a devátých ročníků, reprezentovalo naši školu ve volejbalovém turnaji škol. Na cestě do finále musely dívky prokázat svoji bojovnost, za což jim patří velké poděkování. Ve finálovém zápase se potkaly s hráčkami místního gymnázia. První set byl velice vyrovnaný, ale ve druhém nás doslova rozstřílela svým podáním jedna soupeřka. Takže družstvo skončilo na výborném druhém místě a odměnou všem dívkám byl pohár a medaile.

 

(pí uč. A. Kupilíková)

 

 

bullet

18. duben 2018
 

http://www.zskom17.cz/tř_schuzky.gif

24. dubna (úterý) se budou konat třídní schůzky rodičů
1. stupeň po dohodě s tř. učitelkami, 2. stupeň od 16.30h

 

bullet

16. duben 2018

Atleti AC Domažlice ve ŠD
V pátek 13. 4. navštívili naši školní družinu, již podruhé, mladí atleti z oddílu AC Domažlice. Připravili si pro děti zábavné odpoledne, aby si žáci mohli vyzkoušet svoji zdatnost: běh přes překážky na 60 m, skok z místa a hod medicimbalem. Děti si z akce odnesly mnoho sportovních zážitků, diplom a sladkou odměnu. 

(kolektiv vychovatelek ŠD)

 

bullet

13. duben 2018

Pro rodiče žáků, kteří pojedou v květnu do Londýna (6. 5. - 11. 5.)
Zveme Vás na
informační schůzku k zájezdu do Londýna, která se bude konat v den třídních schůzek dne 24. 4. (úterý) od 15:45 do 16:15 v učebně č. 31 (2. patro)
Program: podepisování dokumentů nutných k vycestování dítěte (účast jednoho zákonného zástupce nutná), informace k organizaci zájezdu. Prosím přineste s sebou cestovní pas dítěte (kontrola dokumentů, telefonních čísel žáka a rodičů)
Zároveň je možné si již vyměnit v bance potřebný počet britských liber na kapesné (dle uvážení rodičů, doporučujeme cca 40 – 70 GBP).

(pí uč. O. Holoubková)

 

bullet

12. duben 2018

Naše sportovní hala hostila nejlepší basketbalisty kraje
12. 4. V dnešním krajském kole mladších žáků v basketbalu se sešlo pět mužstev. Náš tým tak čekaly celkem čtyři zápasy. V prvních dvou (s Borem a Klatovy) bylo těžké soupeřům konkurovat, ale v dalších utkáních s Kralovicemi a Přešticemi již naši hráči ukázali své kvality a zvítězili. 

Vybojovali si tak krásné 3. místo
. Děkujeme všem hráčům za skvělý výkon.

 

(p. uč. J. Láska)

 

 

bullet

12. duben 2018

ZŠ Komenského pořádá již tradičně ve dnech 9. 7.  až 13. 7. 2018 příměstský tábor. Letošní téma je Harry Potter (přihlášky do 27. 4.)

Přihláška Prohlášení o zdravotním stavu Prohlášení o bezpečnosti

(pí uč.P. Rybárová)

 

bullet

11 duben 2018

 

V pondělí se členové zdravotnického kroužku vydali do Brna do Fakultní nemocnice sv. Anny na úvodní workshop pro ambasadory
projektu HOBIT (HO
dina BIologie pro živoT),
který je zaměřen na prevenci infarktu a mozkové mrtvice.  Tato onemocnění jsou totiž nejčastějšími příčinami úmrtí lidí. Děti se dozvěděly, jak předcházet těmto onemocněním a hlavně, jak je mohou rozpoznat. Své zkušenosti mohou předávat dál. Při této příležitosti se potkaly i s jinými ambasadory a mohly si své zkušenosti vyměnit. Absolvovaly také exkurzi po nemocnici a prohlédly si zkušební diagnostické centrum pro mediky. 

   

(pí uč.G. Milsimerová)

 

bullet

9. duben 2018

V pátek  6. 4.  se  dívky ze sedmých ročníků zúčastnily okresního kola v basketbalu.  Do soutěže se přihlásilo 5 družstev.  Děvčata ve složení Hálková, Procházková, Šellerová, Kadaňová, Vaňková, Sušická, Maierová, Böhmová a Kreslová bojovala v každém utkání  s nadšením a týmovým duchem. Dva zápasy bohužel prohrála o jeden koš a v jednom zápase porazila družstvo dívek z Bělé. Celkem se dívky umístily na 4. místě. Vyhrálo družstvo z Mrákova , na druhém místě se umístila ZŠ Msgr. Staška, na třetím místě družstvo z Horšovského Týna a na pátém místě ZŠ Bělá. Chtěla bych pochválit děvčata za velké nasazení a bojovnost. Myslím, že si děvčata turnaj užila. 

 

(pí uč. O. Kalinová)

 

 

bullet

9. duben 2018

Výsledek zápisu do 1. tříd před náhradním termínem?
105 
dětí
Už se na Vás těšíme!  

 

bullet

Duben 2018

Informace pro zápis do 1. ročníku

 

bullet

4. duben 2018

Ve středu 4. 4. 2018 se konalo okresní kolo fyzikální olympiády.
Naši školu reprezentoval v kategorii E 
Tomáš Knopf, žák třídy 9. A.  Úspěšně vyřešil čtyři náročné fyzikální úlohy. S velkým bodovým náskokem zvítězil a postupuje do krajského kola FO. Děkujeme za výbornou reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v krajské soutěži, která se koná v pátek 27. 4. 2018.

 

(pí uč. M. Halíková)

 

bullet

29. březen 2018

To nejlepší pro naše strávníky aneb nekupujeme „zajíce v pytli“
Ve čtvrtek 29. 3. přijel do naší školní jídelny kuchař p. Jiří Horák z firmy Ardo – největšího výrobce mražené zeleniny a ovoce v Evropě. Seznámil nás s novými výrobky a jejich moderní úpravou. 

Výsledky vaření jsme mohly i ochutnat. Vše bylo výborné, takže některé suroviny se brzy objeví v našem jídelníčku.

 

(pí A. Randová, ved. šk. jídelny)

 

bullet

28. březen 2018

Dne 22. 3. se družstvo mladších dívek zúčastnilo okresního kola v přehazované.
Hrálo se ve dvou skupinách. Děvčata porazila družstvo GJŠB a ve vyrovnaném zápase podlehla týmu ZŠ H. Týn. V posledním zápase s družstvem ZŠ Staňkov prohrála a obsadila tak pěkné 4. místo. Všem dívkám patří dík za sportovní nasazení a hezké výkony.
 

(pí uč. B. Váchalová)

 

bullet

28. březen 2018

Dne 26. 3. 2018 naše dívky ve složení (Kapicová J., Krbcová M., Slačíková T., Schreinerová G. - všechny 8. A, Havlovicová E., Jindřichová V., Bílková S. - všechny 5. C) poměřily své dovednosti v psaní na klávesnici deseti prsty v 10. ročníku Talentové soutěže na VOŠ, OA a SZŠ Domažlice. Nejvíce lekcí propsala M. Krbcová a s výkonem 96 skončila na 8. - 9. místě. Mezi školami, se naše družstvo umístilo na krásném 3. místě. Dík patří všem za píli a houževnatost, s kterou po celý rok trénují, což se zúročilo v této soutěži.

 (pí uč. B. Váchalová)

 

 

bullet

28. březen 2018

28. 3. Napínavý basketbalový den! Nakonec jsme vybojovali zlato!
V okresním kole basketbalu se sešlo šest základních škol a naše družstvo ve složení: 7. C - Ondřej Sladký, Jan Kalíšek, Matyáš Prettl, Dominik Kratochvíl, 7. B - Tomáš Weber, Vojtěch Příbek, Jakub Pluhař, Martin Fait, 6. B - Vojtěch Mach a Ondřej Holý. Naši hned v prvním zápase prohráli s domácím týmem Msgre B. Staška 9 : 14. To však naše družstvo dostatečně probralo, protože v dalších zápasech jsme už jen vítězili. Nejprve jsme zdolali Horšovský Týn a dále v semifinále favorita z druhé skupiny Mrákov. Čekalo nás tedy utkání o první místo s Gymnáziem J. Š. Baara. Nejprve se vedlo spíše gymnáziu, ale naši žáci se pak ještě dokázali vyburcovat a zvítězit. Děkuji hráčům za výborný turnaj a těšíme se do krajského kola. 

 

(p. uč. J. Láska)

 

 

bullet

23. březen 2018

Mimořádný úspěch

Stay positive, work hard, make it happen
Tímto anglickým citátem se zřejmě řídí Michaela Luisa Reháková z 9. A, která po vítězství v okresním kole olympiády z anglického jazyka, vyrazila 22. 3. 2018 do Plzně změřit své síly s konkurenty na úrovni krajské olympiády. Míša v konkurenci 7 soutěžících vybojovala s pokorou a klidem jí vlastní úžasné 1. místo a stala se tak ve své kategorii nejlepší angličtinářkou Plzeňského kraje. Míše upřímně a s ohromnou radostí gratulujeme a věříme, že její schopnosti a znalosti budou zúročeny i v kole republikovém, které se koná 3. 5. 2018 v Praze.  
So, FINGERS CROSSED!

  (pí uč. Z. Matulková)

 

bullet

23. březen 2018

V úterý 20. 3. reprezentovala naši školu Kristýna Bohmanová z 9. B v krajském kole olympiády z dějepisu. Již v okresním kole v Domažlicích prokázala výborné znalosti, také v Plzni se stala úspěšnou řešitelkou zadaných úkolů na téma První republika a skončila na výborném 5. místě.
Gratulujeme!

 

(pí uč. E. Dékányová)

 

 

bullet

22. březen 2018
Velký velikonoční trh na naší škole
(Žáci naší školy spolu s kuchařkami školní jídelny se tradičně vyznamenali. Bohatá nabídka ve stáncích předčila očekávání.
Všechno nabízené zboží byla totiž jejich práce a jen těžko šlo odolat a něco si nekoupit. Děkujeme srdečně každému, kdo se na této akci podílel.)  

 

bullet

21. březen 2018

    www.proskoly.cz

Všichni žáci naší školy dostali, nebo ještě brzy dostanou, zdarma přístupová hesla na tento webový portál.
Ti starší od 5. třídy se s ním seznámí při hodinách informatiky.
Používat jej mohou i rodiče. Využijte tuto možnost spolu se svými dětmi! O heslo si můžete požádat také TU.

 

bullet

21. březen 2018

Drážďany 2018

31. 5. 2018 (čtvrtek) bude naše škola, ve spolupráci s CK BUS TOUR-FOLTÝNOVÁ s.r.o., opět organizovat zájezd do jedné z německy mluvících zemí, a to pro žáky 6.-9. ročníků. Letos navštívíme atraktivní město Drážďany, přezdívané "Florencie na Labi" (leták s informacemi) 

Cena: 890,- Kč (včetně dopravy, průvodce) + pojištění (18,- Kč do 15let/den, 35,-Kč/os./den)  + vstupné cca 15,- EUR

Zájezdu se mohou zúčastnit  43 žáci  naší školy. Při výběru účastníků této akce bude jako každoročně  rozhodovat  pořadí odevzdání závazné přihlášky a kázeň. Přihlášku je možno odevzdat od čtvrtka 22. 3. do středy 28. 3. 2017  p. uč. Kalinové (kabinet Pp),  p. uč. Vlčkové (kabinet jazyků) a p. uč. Thomayerové (kabinet zeměpisu). V případě absence či ztráty si žáci mohou  přihlášku stáhnout (přihláška). Přihláška je závazná!

Seznam vybraných žáků bude zveřejněn ve škole a na tyto žáky bude pak později vystavena smlouva  s cestovní kanceláří. 

(pí uč. O. Kalinová, D. Vlčková, V. Thomayeorá)

 

bullet

21. březen 2018

Další medaile z OK turnaje v basketu
V pátek 16.3. se starší děvčata naší školy zúčastnila OK v basketu. Po 2. místě ve skupině už hrála o 3. místo se ZŠ H. Týn. Naše družstvo ve složení – Monika Hrubá, Michala Tomášková, Dominika Paidarová, Barbora Hůttová, Lucie Becková, Sarah Kodadová, Renata Doušová, Galina Schreinerová, Petra Vondrovicová a Nathalie Mildnerová- zabojovalo a odneslo si bronzové medaile a pohár s diplomem. Všem díky za bojovnost.

(pí uč. I. Hašková)

 

bullet

20. březen 2018

Školní kolo matematické soutěže Klokan
Máme radost, že této soutěže se v kategoriích Benjamin a Kadet zúčastnilo celkem 108 žáků naší školy.
Výsledkové listiny: Benjamin   Kadet
 

(p. řed. I. Rybár)

 

bullet

19. březen 2018

Pruhy a puntíky
V pátek 16. 3. se některá oddělení ŠD zúčastnila akce „Pruhy a puntíky". Podmínkou účasti bylo oblečení vystihující název akce. V odpoledních hodinách si děti vyzkoušely v tělocvičně svou rychlost, vytrvalost a spolupráci při různých soutěžích. Ne vždy záleželo na tom být první. V mnoha disciplínách byla důležitější přesnost a rozvaha. Děti si odpoledne užily a těší na podobnou akci ve ŠD. 

(pí vych. J. Macnerová)

 

bullet

16. březen 2018

V Horšovském Týně se uskutečnila soutěž žáků základních škol v recitaci. Je pochopitelné, že převažovali žáci základních uměleckých škol. Přesto se na výsledkové listině objevila i jména těch, kteří zastupovali naši školu a jsou také žáky pí uč. D. Žákové. Všem bez výjimky gratulujeme.
Výsledkové listiny: 2. kat.  3. kat.

 

bullet

14. březen 2018

Úspěch našeho družstva
Dnes, se zúčastnili naši žáci okresního kola turnaje škol v basketbalu ( 4. kat.) Změřit síly si přijelo 8 chlapeckých družstev z celého okresu. V základní skupině jsme se střetli s týmy GJŠB, Bělé a Kdyně. Po výhrách nad Kdyní a Bělou jsme prohráli ve velice vypjatém utkání s GJŠB.
V utkání o bronz jsme pak v pohledném a otevřeném utkání zdolali chlapce z Mrákova.

Slova kouče: Chtěl bych pochválit všechny naše kluky, protože hráli týmově a pomáhali si jeden druhému. Je vidět, že fotbalisté, hokejisté a "gaučoví povaleči" mohou týmovým výkonem v basketbalu dosáhnout na medaile -:).

(p. uč. M. Frček)

 

bullet

14. březen 2018

Divadlo divů ve školní družině
V úterý odpoledne zavítal do školní družiny klaun Ferdinand, který předvedl dětem artistické disciplíny - jízdu na jednokolce, žonglování, kouzlení a práci s lasem. Největší potlesk sklidil výstup cvičeného štěňátka jménem Apolo. 

(kolektiv vychovatelek)

 

bullet

13. březen 2018

Atleti ve ŠD
Milou návštěvu – studenty z plzeňské fakulty jsme 9. března přivítali ve školní družině. Sportovci přišli s nabídkou, jak rozhýbat tělo po „zimním spánku“. Zatím jsme měli pouze teorii a těšíme se na další dohodnutou jarní návštěvu, která bude už na našem školním hřišti s ukázkami a se zapojením našich žáků – budoucích atletů. Zájemci si odnesli písemné informace pro rodiče s možností vyzkoušet si trénink už teď.
 

(kolektiv vychovatelek)

 

bullet

10. březen 2018

Okresní kolo Chemické olympiády
6. 3. se konalo na Gymnáziu J. Š. Baara, v režii domažlického Domina, okresní kolo Chemické olympiády. Této olympiády se tradičně nezúčastňuje mnoho škol. Nejinak tomu bylo i letos, kdy se této náročné soutěže zúčastnilo jen šest žáků. Po třech z gymnázia a z naší školy. Máme radost, že na krásném 3. místě se umístila naše žákyně Pham Thu Thao a postupuje do krajského kola. (Výsledková listina)
Blahopřejeme a děkujeme všem třem našim reprezentantům.
 

(pí uč. G. Milsimerová)

 

bullet

8. březen 2018

POZOR! Chyba serveru 426 v Bakalářích
Chtěli bychom upozornit na dočasně nefungující aplikaci Bakaláři na mobilních zařízeních. Aplikace je nefunkční již od vývojáře na OS Android. Problém nenastal na jiných zařízeních iOS a WIN.
Přihlašujte se zatím přes naše webové stránky v internetovém prohlížeči.

https://zskom17.bakalari.cz/next/login.aspx

 

bullet

5. březen 2018

V úterý 20. 2. žáci 8. tříd, kteří mají  Domácnost jako volitelný předmět, se byli podívat v SOU Domažlice.
Zde si vyzkoušeli vařit pod vedením učňů 3. ročníku této školy. 

  (žákyně 8.A Lucie Pyszková)

 

bullet

1. březen 2018

28. 2. se uskutečnilo v Plzni krajské kolo přeboru školních čtyřčlenných družstev v šachu. Naše mladé družstvo v sestavě: Jáchym Handlovský 5. D, Viktorka Handlovská 3. C, Svatoslav Krejsa 4. E a Jiří Janda ze 4. D. nakonec obsadilo hezké deváté místo.
 Nejlépe si počínal Jáchym, který už podobné soutěže absolvoval. 

 

(p. uč. J. L. Láska)

 

 

bullet

23. únor 2018

Velký úspěch našich žáků v okresním kole Olympiády v anglickém jazyce
Dne 22. února se v domažlickém Dominu uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglickém jazyce, kterého se zúčastnili i čtyři žáci naší školy. V poměrně velké konkurenci dosáhli ve dvou kategoriích skvělých úspěchů.

V kategorii I.A (6. a 7. ročník ZŠ), ve které soutěžilo celkem 13 dětí, obsadila skvělé 2. místo Lenka PHAMOVÁ (6.D) a velmi pěkné 3. místo Veronika UHERČÍKOVÁ(7.C).
V kategorii - II.A (8. a 9. ročník ZŠ) pak v konkurenci 11 žáků obsadila stejně jako loni vynikající 1. místo Michaela Luisa REHÁKOVÁ (9.A), která navíc jako jediná postupuje do krajského kola v Plzni. Na "medaili" dosáhl i další soutěžící, Tomáš IRCING (9.A), který se umístil na pěkném 3. místě.
Všem soutěžícím velmi gratulujeme a Míše přejeme hodně štěstí v krajském kole.

 

(pí uč. J. Mrkosová)

 

 

bullet

21. únor 2018

ZOH 2018 ve školní družině - aktuální zpravodajství
Hokej, biatlon, rychlobruslení, lyžování, skibob – v těchto disciplínách máme na naší škole tolik nadějných závodníků, že Ledecká, Samková, Sáblíková, Krčmář, Vítková a Erbanová mohou závidět, kolik má naše výprava medailí. Podívejte se do fotogalerie na mrazivé počasí v tělocvičně a skvělé výkony našich olympioniků. 
(kolektiv vychovatelek)

 

bullet

20. únor 2018

Kouzelník Reno navštívil děti ze školní družiny
V pátek 16. února zavítal mezi děti kouzelník. Od začátku jeho vystoupení měly děti pusy dokořán z jeho kouzelnického umění. Reno ukázal, jak dokáže spolknout balónek, rozpoznat správnou kartu, z různých částí těla pouhým dotykem vykouzlit peníze, proměnit karty v peníze a to nejen české koruny ale také eura, po zhasnutí světel dovedl rázem ztišit všechny přítomné chytáním světélek do sáčku a to vše nebylo jediné, co nám ukázal. Vrcholem jeho celého vystoupení, byla přeměna z králíka plyšového na živého. Pan kouzelník sklidil obrovský potlesk a děti po skončení jeho představení s nadšením vyprávěly rodičům, co všechno pan kouzelník uměl. 

(kolektiv vychovatelek)

 

bullet

14. únor 2018

Před jarními prázdninami naši školu navštívilo v rámci projektu EDISON sedm zahraničních studentů z různých zemí světa. Prostřednictvím prezentací seznamovali naše žáky s kulturou, tradicemi, geografií a zajímavostmi o svých zemích. Tentokrát jsme měli možnost poznat blíže Brazílii, Indii, Čínu, Gruzii, Ázerbájdžán, Ukrajinu a Indonésii. Protože všichni studenti hovořili plynně anglicky, měli naši žáci jedinečnou možnost procvičit si tento cizí jazyk i konverzací s nimi. Ti z našich žáků, kteří jsou v angličtině nejzdatnější, si letos vyzkoušeli i roli překladatelů pro mladší spolužáky, za což jim patří velký dík (jmenovitě Míše Luise Rehákové, Danovi Motyčákovi a Tomáši Ircingovi). Podívejte se na fotky nejen ze čtvrteční Global Village, na kterou si navíc žáci 9. A připravili pro stážisty malé překvapení v podobě ukázky (i výuky) tance chodské kolečko...(opět velké díky!)
Zároveň děkuji všem, kteří se jakkoliv podíleli na zdárném průběhu projektu. 
 

(pí uč. J. Mrkosová)

 

bullet

13. únor 2018
Huž je konec masopustu....ve školní jídelně
 

bullet

2. únor 2018

V Okresním kole Olympiády v českém jazyce se obě zástupkyně naší školy, Adéla Becková a Míša Luisa Reháková,
umístily se stejným počtem bodů společně na krásném 5. místě. Děvčatům děkujeme za jejich výkon a reprezentaci školy.

 

(p. uč. S. Tauer)

 

bullet

1. únor 2018
Video vzpomínka na letošní LVK 7. ročníků v Krkonoších
 

 

Starší události v archivu

 

horizontal rule

Počet návštěv Aktualit (od listopadu roku 2013):
 
(jen 1 x denně a pouze přístupy tzv. zvenku)

( (foto)   (slideshow)  (video) (audio) )

ARCHIV AKTUALIT

1999/00 2003/04

2011/12 2012/13
2000/01 2004/05 2013/14 2014/15
2001/02 2005/06 2015/16 2016/17
2002/03 2006/07 2017/18
(akt. rok)
 
2007/08 2008/09    
2009/10 2010/11