Nahoru
Informace
Pro rodiče
Aktuality
Ze života školy
Kontakty
Zajímavé odkazy
Školní jídelna
Projekty

Aktuality

        

Pro aktualizaci obnovte stránku na svém prohlížeči 

Aktuality z minulých let

 

 

 Elektronická volba volitelných předmětů pro žáky 8. ročníků šk. rok 2019/2020

 

 

bullet

16. červen 2019

  V pátek 21. června

 

bullet

10. červen 2019

V sobotu 8.6. se žáci družstva 5.B paní učitelky E. Hojdové ve složení Natálie Ticháčková, Simona Kadlčíková, Kodadová Davida, Lorencová Ester a Vu Duy Thai Tomáš zúčastnili krajského kola soutěže Hlídek mladých zdravotníků ČČK ve Vejprnicích. V těžké konkurenci se umístili na krásném 3. místě. Blahopřejeme jim i paní učitelce za pětileté úsilí, které stálo za to. 
  (pí uč. H. Jindřichová)

 

bullet

7. červen 2019

Máme rádi zvířátka
Čtvrteční odpoledne patřilo v 1. oddělení školní družiny zvířátkům. Sešli se tu kočky, psi, beruška, včela a další, aby společně změřili síly při různých soutěžních kláních. Vyzkoušeli si skákat jako žába, plazit se jako had, tunelovat jako krtek, atd. Šelmy musely uplatnit svou sílu, obratnost, rychlost, byla potřeba i přesnost a rozvaha. Děti vše zvládly s přehledem a já jim moc děkuji za jejich snahu. 

(pí vych. J. Macnerová)

 

bullet

6. červen 2019

Matýsek v družině
Známý břichomluvec z televizní show Československo má talent Zdenek Polach, navštívil ve středu 5. 6. družinové děti se svým pořadem. Největší úspěch sklidila nejen loutka Matýsek, ale také mluvící papoušek. Děti se při představení parádně pobavily, což je patrné zejména ze tří videí. 
+
 

(pí vychovatelky ŠD)

 

bullet

4. červen 2019
Školní jídelna o prázdninách:
O letních prázdninách nebude ŠJ v provozu jen od 22. července do 9. srpna 2019 ,
protože další etapa rekonstrukce byla odložena z důvodu velkých investičních akcí města (pivovar, plavecký bazén).
Tak snad příští prázdniny. Nejde totiž jen o jídelnu, ale i o vytápění školy!!

 

bullet

4. červen 2019

 Příměstský tábor naší školy se blíží
 Můžete si prohlédnout Program celého tábora a vytisknout Prohlášení rodičů, které vyplněné je nezbytné odevzdat při nástupu.

 

bullet

3. červen 2019

Stuttgart 2019 
Tentokrát žáci naší školy vyrazili ve dnech 29.-30. května 2019 na zájezd do hlavního města Bádenska-Wüntterberska Stuttgartu a musíme říci, že nás toto 600 000 město příjemně překvapilo. Město leží v krásném údolí řeky Neckar a na okolních svazích se rozprostírají vinice. Navštívili jsme dvě technická muzea Mercedes Benz a Porsche, zoologickou zahradu Wilhelma, rezidenční zámek Ludwigsburg přezdívaný “Švábské Versailles” a samozřejmě nechyběla ani prohlídka historické části města. Příjemným zpestřením byla podvečerní procházka na televizní věž, z které jsme mohli pozorovat nejen město plné zeleně a vinic, ale i impozantní západ slunce.
Věřím, že si tento zájezd všichni užili a vrátili se domů nejen s novými poznatky, ale i nádhernými zážitky.
(nově upraveno)
Všem děkujeme za vzorné chování a dochvilnost. Poděkování patří i cestovní kanceláři CK Bus Tour-Foltýnová a paní průvodkyni za zprostředkování zájezdu.

(p. uč. O. Kalinová, V. Thomayerová a A. Kupilíková)

 

bullet

1. červen 2019

Všem dětem přejeme k svátku jen to nejlepší

 

bullet

20. květen 2019

Tak nám začalo období výletů, na které se všichni vždy moc těšíme, protože se blíží prázdniny.
Není ale na škodu připomenout kázeň a opatrnost, abychom si ty vysněné prázdniny na poslední chvíli nepokazili!

 

bullet

18. květen 2019

V pátek 17. 5. se v Plzni na Stadionu Josefa Žaloudka uskutečnilo krajské finále v Mc Donald´s Cupu v obou věkových kategoriích prvního stupně.
Naše škola po vítězstvích v okresních kolech šla do boje o vavříny v obou kategoriích. Mladší  chlapci na výborně obsazeném turnaji obsadili trochu smolně až 5. místo a starší, které výborně doplnila i Nikola Šotová, skončili na 7. místě. Turnaj byl výborně zorganizován a krásný zážitek z fotbalového dne podpořilo i ideální sportovní počasí.
Děkujeme všem za výbornou reprezentaci a těšíme se na další sportovní zážitky. 
(p. uč. M. Frček, T. Kubal, V. Urbanová)

 

bullet

17. květen 2019
Rozhodnutí ředitele školy o přijetí dětí do 1. ročníku naší školy 

 

bullet

16. květen 2019

V hlubokém zármutku oznamujeme všem našim kolegům, žákům a rodičům, že 14. května zemřela
paní Marie Nováková, bývalá učitelka 2. stupně naší školy.

 

bullet

15. květen 2019

Štafetový pohár – krajské finále
V pátek 10. 5. se atletické družstvo 1. stupně zúčastnilo krajského finále Štafetového poháru, které se uskutečnilo v Horšovském Týně. Do kraje jsme postoupili, po smolné účasti v okresním kole, na divokou kartu. Ve velké konkurenci 17ti škol naše družstvo složené z 8 páťáků a 8 třeťáků obsadilo skvělé 4. místo. Blahopřejeme!

    (pí uč. M. Veitová a R. Špalková)

 

bullet

10. květen 2019

Ve čtvrtek 9.5. se uskutečnilo okresní kolo atletické soutěže Pohár rozhlasu. Žáci a žákyně soutěžili v atletických disciplínách: běh na 60 m, 800m a 1500m, skok do dálky a výšky, vrh koulí  a štafetový běh 4x60m. Jejich týmový duch byl vidět na každé disciplíně. Nakonec vybojovalo družstvo dívek ve složení Becková, Budková, Doušová, Kuželková, Matějovičová, Mildnerová, Pyszková, Schreinerová, Slačíková a Uhrová krásné 2. místo. Družstvo chlapců ve složení Švajner, Jakeš, Kožiol, Chmelík, März, Náhlovský, Hartl, Frček a Kitzberger  s velkým bodovým náskokem obsadilo 1. místo. Všem srdečně gratulujeme. 

 

(p. uč. O. Kalinová a T. Kubal)

 

 

bullet

květen 2019

22. zájezd - Londýn a okolí - 5. květen 2019 

Horké novinky z Londýna

 

bullet

6. květen 2019

Návštěva vojenského kempu
který členové ,,1st Cavalry reenacting Clubu“ postavili jako vzpomínku na 1. jízdní divizi armády USA

Každým rokem v květnu naše školní družina navštíví vojenský kemp, vybudovaný v zahradě pod Chodským hradem v rámci oslav osvobození. Také letos jsme 2. 5. obdivovali vojenskou techniku, uniformy a další vybavení pro vojáky.   

(kolektiv vychovatelek ŠD)

 

bullet

5. květen 2019

Státní svátek - 8. květen - Den vítězství- 73. výročí
(Domažlice opět navštívili váleční veteráni)

   

  5. května 1945 osvobodila americká 3. armáda vedená generálem Pattonem Domažlice a posléze i Plzeň, 9. května vstoupila Rudá armáda pod vedením maršála Koněva do Prahy, kde již  5. května začalo tzv. Pražské povstání. 8. května si připomínáme konec 2. světové války v Evropě, den, kdy vstoupila v 23.01 hod. platnost kapitulace nacistického Německa, podepsaná o den dříve ve francouzské Remeši.

První svobodné oslavy osvobození v Plzni v roce 1990:  Tenkrát v tom čtyřicátom pátom

          Známé písně 2. sv. války:                    It's a Long Way To Tipperary

   Roll Out The Barrel

 

bullet

3. květen 2019

Jarní vycházku si žáci šestých ročníků zpestřili návštěvou hasičské zbrojnice v Domažlicích. Zde jim byla profesionálními hasiči předvedena technika, se kterou pracují. Žáci si mohli vyzkoušet, zda by některou z pomůcek vůbec unesli. A poté nám dobrovolní hasiči předvedli praktickou ukázku hašení požáru na kuchyňském sporáku.  Zpestřením pro všechny byla ukázka  útoku mladých požárníků, žáků naší 6.B.  Dvě hodiny utekly všem jako voda a myslím si, že se málokdo při nich nudil.  

(pí uč. A. Kupilíková)

 

bullet

2. květen 2019

Dne 17. 4. 2019 se v naší sportovní hale konal turnaj starších žáků a žákyň v odbíjené. Obě naše družstva obsadila 2. místo. Turnaj se vydařil, všichni si s chutí zahráli. Za nejvydařenější zápas lze považovat poslední zápas děvčat s družstvem GJŠB o 1. místo. Naše dívky bohužel po velkém souboji prohrály. Všechny hráče musíme pochválit za velké nasazení a pěknou hru. 

 

(p. uč. B. Váchalová a T. Kubal)

 

 

bullet

2. květen 2019

V minulém týdnu reprezentovalo naši školu družstvo dívek ze sedmých ročníků na okresním turnaji v přehazované.
Turnaj děvčata vyhrála, ale vítězství  to nebylo jednoduché.  Nejtěžšími soupeři nám byly týmy ze ZŠ Staňkov a Gymnázia Domažlice. Naše družstvo  hrálo  velmi zodpovědně a dravě a vítězství  jim po zásluze patří.  Děkuji všem dívkám za reprezentaci naší školy. 
 

(p. uč. A. Kupilíková)

 

bullet

30. duben 2019
Krajské finále -
radost nebo trochu zklamání?
Bronz z plzeňského krajského finále!!
Naši kluci statečně bojovali v Plzni na turnaji krajského finále v Minifotbale, kategorie IV.
Ač byla zraněními zúžená sestava, přesto dokázali po výborných týmových výkonech vybojovat bronzové medaile.
A tak před námi byla pouze 33. ZŠ Plzeň a výborně hrající celek z Přeštic, který celý turnaj ovládl.
Děkujeme za bojovné výkony a gratulujeme k úspěchu. 
 

(p. uč. M. Frček)


29. duben 2019      

Zlatý fotbalový hattrick
Tento týden se uskutečnily 3 okresní fotbalové turnaje v různých kategoriích. Turnaje již mají tradici a v letošním roce umocnilo atmosféru i krásné počasí a zájem škol o účast.
Ve středu se utkali o pohár a medaile ti nejmenší. Konal se totiž McDonald’s Cup kategorie “A"
(1. - 3. třída). Na výborně obsazeném turnaji se naši fotbalisté probojovali do finále a získali zlato s postupem do krajské soutěže.
Čvtrteční ráno se také neslo v duchu turnaje Mc Cup, ale tentokrát v kategorii “B”. I v tomto turnaji z 11 týmů naši potvrtdili roli favorita
a získali postup se zlatým pohárem.
V pátek se konal Minifotbal v kategorii nejstarších dětí základních škol (8. - 9. roč. ). Turnaj byl opět velmi dobře obsazen, a proto bylo k vidění spousta výborných zápasů a bojovných výkonů. Naši kluci si zajistili vítězství v turnaji už před posledním zápasem a mohli jsme se tedy radovat z vítězsví i v posledním turnaji toho týdne. Chlapce čeká krajské kolo už 30. 4. v Plzni na stadionu Josefa Žaloudka, kde změří síly i třeba s fotbalovou školou z Plzně. Všem děkuji za výborné výkony! Jsme opravdu škola plná výborných fotbalistů.

 

(p. uč. Michal Frček)

 

 

bullet

27. duben 2019

Výsledek zápisu do 1. tříd po náhradním termínu?
     103 
dětí
Už se na Vás těšíme!  

 

bullet

25. duben 2019

24. 4. proběhl v naší sportovní hale okresní turnaj ve vybíjené. Účastnilo se 8 škol z celého okresu. Naše družstvo složené z páťáků všechny zápasy vyhrálo a obsadilo 1. místo s postupem do krajského kola. Celé sportovní dopoledne bylo velmi příjemné, spolužáci fandili a organizace byla výborná.                                                                        

 

(pí uč. M. Veitová)

 

bullet

23. duben 2019

 

bullet

15. duben 2019

Do  MěkBN v Domažlicích byli pozváni jako každý rok žáci třetích ročníků obou domažlických škol na soutěž malých čtenářů.  Naši školu reprezentovali : Rudolf Lagron 3.A, Magdalena Vecková  3.B, Pavel Koza 3.C a Adéla Lorencová 3.D.  Čtenáři četli ukázky z knihy  Zuzany Pospíšilové Kouzelná třída. Na závěr četby pohotově odpovídali na otázky z textu, které zajímaly odbornou porotu. Celý projev také sledovala dětská porota, která měla možnost ocenit tři zúčastněné bez určení pořadí. Naši žáci se neztratili a svým plynulým a hlasitým projevem zabodovali. Vyhlášena byla dvě 1. místa a to pro Magdalenu Veckovou a Adélu Lorencovou, ta dokonce zaujala i dětskou porotu.
Děkujeme všem za vzornou reprezentaci školy a přejeme jim, aby nad knížkami strávili co nejvíc krásných chvil. 

 

bullet

15. duben 2019

Výsledky školního kola matematické soutěže Pythagoriáda

 

bullet

13. duben 2019

Jaro již je v plném proudu a šikovní žáci naší školy to potvrdili svými originálními a 100% ručně vyrobenými výtvory na tradičním VELIKONOČNÍM JARMARKU. Letošní rok je o to výjimečný, že náš JARMARK slaví svoje desetileté narozeniny. První kulatiny jsme oslavili žluťoučkými kuřátky, velikonočními dekoracemi, ptáčky všech možných barev a vše podtrhly neskutečně dobré mazance, vyrobené naším skvělým kuchařským týmem. Upřímně děkujeme všem návštěvníkům za jejich podporu a laskavá slova, protože právě to je ta pravá motivace, která dává smysl krásné dětské práci a snaze. 

(pí uč. Petra Rybárová)

 

bullet

9. duben 2019

Vystoupení FitDance

O víkendu vystupovaly děti z družinového kroužku FitDance na bále v Draženově se sestavou Piráti, kterou pilně nacvičovaly již od září.  První vystoupení na veřejnosti se dětem povedlo a mělo velký úspěch. Chtěla bych poděkovat organizátorkám bálu paní E. Pivoňkové a H. Stachové za pohoštění, které pro děti připravily. 

 

+ 

(pí vych. J. Kůstková)

 

bullet

9. duben 2019

Návštěva babiček v penzionu
S blížícími se Velikonocemi navštívily děti z 6. oddělení ŠD babičky v penzionu, aby společně vytvořily velikonoční výrobky - krásné slepičky, které ozdobí prostory penzionu, ale také domovy dětí. Poděkování patří paní Kučerové za spolupráci a za trpělivost s dětmi. Jak vypadala spolupráce dětí s babičkami, si můžete prohlédnout ve fotogalerii. 

 (pí vych. J. Kůstková)

 

bullet

5. duben 2019

Velikonoce se blíží, podívejte se na pozvánku na náš velký školní
jarmark. Zveme i rodiče a přátele naší školy.

 

bullet

5. duben 2019

Určitě zajímavým zážitkem pro žáky 7. ročníků byla návštěva Klášterního kostela Nanebevzetí Panny Marie v Domažlicích.  Průvodcem byl farář P. Miroslaw Gierga, který zaujal všechny svým výkladem a osobitým vystupováním. Žáci si vyslechli něco málo o křesťanské víře a dostali se do tajemných prostor křížové chodby, které nejsou pro návštěvníky kostela běžně přístupné. Všichni se nesmírně vážíme ochoty pana faráře a děkujeme za umožnění  této návštěvy, která trochu „okořenila“ výuku občanské výchovy. 

 

   (pí uč. A. Kupilíková)

 

bullet

1. duben 2019

Zde najdete kompletní informace k organizaci a průběhu zápisu

 

bullet

1. duben 2019

                Krajské kolo               
Dne 20. 3. 2019 se v Plzni uskutečnilo krajské kolo Zeměpisné olympiády. Z naší školy se z okresního do krajského kola probojoval žák 6. D Michal Podestát. V kategorii A se umístil na výborném 3. místě.
Mnohokrát děkujeme za vzornou reprezentaci školy.        
 

(pí uč. B. Váchalová)

 

bullet

1. duben 2019

Pohádka a film
Vodník, kostlivec, Pipi Dlouhá punčocha, pirát, princezny, Batman, atd. Tyhle pohádkové a filmové postavičky si daly sraz 29. 3. v 1. oddělení ŠD. Po společném obědě si pohrály, poslechly pohádku a pak plnily ve skupinách jednotlivé úkoly. Stejně jako Jiřík ve Zlatovlásce navlékaly korálky, pro Spidermana musely utkat co nejlepší pavučinu. Aby se dostaly ke zlobrovi, potřebovaly přejít bažinu. A ještě mnoho dalších úkolů čekalo na splnění. Páteční odpoledne si děti užily a těší se na další akci koncem dubna
. 

 (pí vych. J. Macnerová)

 

bullet

26. březen 2019

Během měsíce března se konaly OK soutěže škol v basketu.
O umístění ml. žáků jsme již psali 20. března, tak tedy ještě na doplnění:
Nejlepšího letošního výsledku dosáhlo naše družstvo st. žákyň (vlevo na fotce) které po velkém boji získalo 2. místo. 4. a 5. místo obsadila družstva st. žáků a ml. žákyň.  Všem děkujeme za reprezentaci školy. (foto dr. st. žáků)

 

(pí uč. I. Hašková)

 

bullet

26. březen 2019

Jak to ten kouzelník dělá?
To určitě řešily děti ze školní družiny minulý týden, když navštívily vystoupení kouzelníka Rena v našem školním divadle. Mohly si vyzkoušet některá kouzla a dokonce na ně čekala i sladká odměna. Že se jim vše líbilo, je zřejmé z fotografií. 

(pí vych. ŠD)

 

bullet

25. březen 2019

Abychom se cítili bezpečně
V minulém týdnu navštívili "Námořníci" z 6. oddělení ŠD služebnu Městské policie v Domažlicích, kde získali mnoho informací. Strážníci dětem ukázali nejen bezpečnostní kamerový systém (kterým je chráněna i naše škola), ale také si mohly vyzkoušet výstroj policistů nebo třeba i odchytovou tyč
J. Děkujeme  zejména pí Mgr. Ludmile Chladové, preventistce MP, za péči a trpělivý přístup. Více na .

(pí vych. J. Kůstková)

 

bullet

22. březen 2019
Světový den vody ve školní jídelně (také aktuální téma pro výuku)
 

bullet

21. březen 2019

Ponožkový den aneb Světový den Downova syndromu
 

ŠJ

ŠJ

ŠJ

8.B

 

bullet

20. březen 2019

Mladší žáci sehráli v pátek 15. 3. 2019 okresní turnaj v basketbalu, který se konal na “Nové škole” v Domažlicích. V obrovské konkurenci jsme obstáli na výbornou a domů jsme přinesli bronzové medaile. V celém turnaji jsme zaváhali pouze jednou, když jsme ve skupině prohráli s domácí školou, které zvrátila zápas na svoji stranu střelou za 3 body a šťastně nás porazila o bod.
Turnaj vyhrálo suverénně Klenčí, které nadělovalo všem soupeřům velké bodové rozdíly. Klukům děkujeme za předvedený výkon a za reprezentaci školy.
 
Foto 1     Foto 2   
   

(p. uč. M. Frček)

 

bullet

17. březen 2019

V letošním školním roce slaví naše webové stránky významné 20. výročí.
A to už je slušný kus historie!

 

bullet

17. březen 2019

Rodiče pozor! Blíží se termín zápisu dětí do 1. tříd školního roku 2019 - 20.

 

bullet

7. březen 2019

Návštěva Prahy
Dne 22. února navštívila třída 6. D Národní technické muzeum v Praze. V laboratořích žáci zkoumali, kolik vitamínu C v sobě má různé ovoce a zelenina. Zjistili, že nejvíc má červená paprika a citrón. Pak měli krátký rozchod na hlavním nádraží a jeli vlakem zpátky.(video z exkurze)
J
(Další video našich mladých reportérů)

(Michal Podestát 6.D)

 

bullet

7. březen 2019

Dne 5. 3. jsme se jako třída 8. D vypravili na cestu do Prahy abychom navštívili Národní technické muzeum, kde jsme se zúčastnili chemického vzdělávacího programu. Vyrazili jsme kolem sedmé hodiny ranní a na místo jsme dojeli kolem půl desáté. Program vedli zapálení chemici, kteří nám vhodně doplnili nejen stávající učivo. Tento vzdělávací program byl pro nás moc zajímavý a jsme velice vděčni pí uč. Milsimerové, že nám tuto exkurzi zorganizovala. Také bychom rádi poděkovali pí uč. Kalinové za příjemný doprovod po dobu výletu. +

 

bullet

7. březen 2019

4.3. proběhlo okresní kolo Chemické olympiády, které se z naší školy zúčastnila děvčata z 9.A Pavlína Uhrová a Michaela Krbcová. Pavlína se umístila na 3. místě a Míša na 5. místě. Oběma moc gratulujeme za krásné umístění, a za to, že se pustily do tak náročné olympiády.

(pí uč. G. Milsimerová)

 

Starší události v archivu

horizontal rule

Počet návštěv Aktualit (od listopadu roku 2013):
 
(jen 1 x denně a pouze přístupy tzv. zvenku)

( (foto)   (slideshow)  (video) (audio) )

ARCHIV AKTUALIT

1999/00 2003/04

2011/12 2012/13
2000/01 2004/05 2013/14 2014/15
2001/02 2005/06 2015/16 2016/17
2002/03 2006/07 2017/18 2018/19 akt.
2007/08 2008/09    
2009/10 2010/11