Nahoru
Informace
Pro rodiče
Aktuality
Ze života školy
Kontakty
Zajímavé odkazy
Školní jídelna
Projekty

Aktuality

 

 

                                      


 

Pro aktualizaci obnovte stránku 

Aktuality z minulých školních roků naleznete v dolní části této stránky

 

bullet

8. prosinec 2017

Ve čtvrtek 7.12.se uskutečnilo okresní finále chlapců v kategoriích III. a IV ve florbale
Naši chlapci se zúčastnili v obou kategoriích po okrskové kvalifikaci, která proběhla o týden dříve ve Kdyni. Shodou okolností se v obou kategoriích střetla mužstva stejných základních škol, tedy ZŠ Komenského 17, ZŠ Staňkov, GJŠB a  Horšovský Týn.
Turnaj probíhal v hale domažlické Jiskry pod taktovkou p. uč. Lásky. Naši florbalisté se umístili ve IV. kategorii na čtvrtém místě
a mladší chlapci v III. kategorii získali zlaté medaile.
Prvenstvím v turnaji si zajistili start v regionálním finále Plzeňského kraje, které je na pořadu ve středu 13. 12.v Rokycanech. Všichni držíme palce a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

1. místo

 

4. místo

 

bullet

8. prosinec 2017
Už jsou tu Vánoce a k těm neodmyslitelně patří i vystoupení domažlického pěveckého sboru Canzonetta.
Jeho dlouholetou
členkou je i učitelka naší školy paní Olga Holoubková.
 

bullet

7. prosinec 2017

Mikulášská nadílka ve školní družině
V úterý 5. 12. odpoledne přišli do oddělení školní družiny Mikuláš a anděl doprovázený čerty a čerticemi. Děti recitovaly, zpívaly a obávaly se únosu do pekla.
Za statečnost dostaly sladkou odměnu. Vychovatelky děkují třídě 9.C za ochotu. 

(kolektiv vychovatelek)

 

bullet

6. prosinec 2017

Čertovské odpoledne ve ŠD
V úterý 5. 12. se 1. oddělení ŠD proměnilo na peklo. Malí čertíci i andílci si zasoutěžili, namalovali obrázek, zatančili na čertí diskotéce. Přišli je navštívit Mikuláš, anděl a čert, kteří jim předali nadílku. Děti si odpoledne užily a musím je pochválit za odvahu. Rodičům děkuji za spolupráci. 

 (pí vych. J. Macnerová)  

 

bullet

5. prosinec 2017

Na Mikuláše s andělem a čertem můžeme 5. prosince narazit téměř všude. Ale naši žáci z K17 si s nimi mohli zabruslit. Pekelný výraz všech tří čertů vyvažoval dobrotivý úsměv Mikuláše a štědrost nebeského anděla. Jejich mrštnost na bruslích si nijak nezadala s bruslařským umem nejlepších hokejistů a děti měly co dělat, aby čerty a naše „svaté“ dohonily. 

 

bullet

5. prosinec 2017

Nastal nám adventní čas, proto se žáci z 5. E pustili do výroby adventních věnců. Několika dětem musela ze začátku pomoci paní učitelka, ale většina třídy zvládla obalení slaměného nebo polystyrénového základu a ovázání provázkem nebo drátkem sama. Pak následovalo připevnění svíček na mističky nebo pomocí hřebíků, přilepení šišek, mašlí a drobných adventních ozdobiček dle vlastní fantazie. V pátek si děti hotové věnce odnesly domů, aby v neděli rozsvítily 1. svíčku. 
(pí uč. V. Urbanová)

 

bullet

3. prosinec 2017 - Začátek adventu

 

bullet

2. prosinec 2017

http://www.zskom17.cz/volby17.gif

Koho si zvolili rodiče (jako své zástupce) do Školské rady ZŠ Domažlice, Komenského 17?

 

bullet

30. listopad 2017
 

Náš Vánoční jarmark ve fotografii
Ve čtvrtek 30. 11. od 8.00 do 15.00h nebylo často ve vstupní hale naší školy k hnutí.
Kdo chtěl projít třeba jen na oběd, musel si cestu probojovat. Ovšem v krásné, předvánoční atmosféře.
Náš tradiční VÁNOČNÍ JARMARK se letos těšil mimořádnému zájmu široké veřejnosti a zároveň se rozrostl o nové nápady dětí, které se odhodlaly jít „s kůží na trh“. Návštěvníci si tak mohli zakoupit opět nejen skvělé vánočky a dortíčky našich milých kuchařek, ale na prodejních stáncích také nepřeberné množství originálních andílků, čertů, všechny možné druhy věnců a dokonce i ručně vyráběné svíčky, regenerující olejíčky a občerstvení. Ve školní družině byly ke zhlédnutí výrobky těch úplně nejmenších dětí, které se do vyrábění pustily s vervou sobě vlastní. Vánoční atmosféru navodil pan učitel Zbyněk Mrkos se svým dětským sborem, a školou se rozezněly melodie vánočních písní. Máme velkou radost z toho, že se tolik dětí, učitelů a zaměstnanců naší školy podílelo na vánočních výrobcích či organizaci jarmarku. Velký dík patří rodičům a přátelům školy za jejich příkladnou podporu a pomoc. Na hledanou při příštím, již 10. ročníku.

 

bullet

28. listopad 2017

I v letošním školním roce  navštívili naši deváťáci Národní divadlo. Tentokrát byl výlet do Prahy zahájen prohlídkou Barandovských ateliérů, kde se seznámili s historií i současností natáčení filmů v těchto prostorách. Poté žáci absolvovali komentovanou prohlídku budovy Národního divadla. A večer je čekalo představení Strakonického dudáka. Všichni se na to patřičně vystrojili. A jak jim to slušelo, můžete se přesvědčit sami.  

(pí uč. A. Kupilíková)

To je proměna -:)

 

bullet

24. listopad 2017

http://www.zskom17.cz/jr.gif

Jak se dařilo našim "Spurs" v jrNBA?

  (pí uč. R. Špalková)  

 

bullet

24. listopad 2017

Návštěva penzionu
Ve čtvrtek 23. 11. navštívily děti z 6. oddělení ŠD babičky v penzionu, aby si společně vyrobily andělíčka. Hezký přístup dětí, ale i spolupráce mezi mladou a starší generací vytvářelo skvělou atmosféru. Babičky byly rády, že tvořily s dětmi a už se těší na další setkání. Děkuji paní Šárce Velkové za uskutečnění tohoto příjemného odpoledne. 

(pí vych. J. Kůstková)

 

bullet

24. listopad 2017

http://www.zskom17.cz/tř_schuzky.gif

28. listopadu 2017 se budou konat třídní schůzky rodičů,
spojené s volbami do Školské rady ZŠ Komenského 17

http://www.zskom17.cz/volby17.gif

 

1. stupeň po dohodě s tř. učitelkami, 2. stupeň od 16.30h

 

 

bullet

21. listopad 2017
"Sedmáci" pozor, LVK 2018 se pomalu blíží.
Přečtěte si důležité informace.

 

bullet

21. listopad 2017

MFF Juniorfest
V sobotu 18. listopadu se konalo ve velkém sále v Přešticích vyhodnocení výtvarné soutěže v rámci MFF Juniorfest. V letošní roce se soutěže, věnované pohádkám a filmům Zdeňka Trošky, zúčastnily také děti z 6. oddělení ŠD. Z více než 80 prací z celého Plzeňského kraje se probojovala práce děti z družiny mezi přední místa, kdy dostaly zvláštní ocenění za skupinovou práci. Nejenže si děti převzaly cenu, ale čekalo je také milé setkání přímo s panem Z. Troškou, J. Zindulkou, Y. Blanarovičovou, T. Krchovovou nebo poslech písniček od M. Maxy. 

(pí vych. J. Kůstková)

 

bullet

20. říjen 2017
  21. zájezd
- Anglie 2018 (6. - 11. květen 2018)
Přihláška na zájezd (do 24. 11. 2017)                      Program zájezdu

 

bullet

14. listopad 2017
Návštěva
Náš chovatelský kroužek navštívily děti z družiny Základní školy Postřekov.
Máme radost, že se jim u nás líbilo. 

 

bullet

14. listopad 2017
Poděkování
Deniska Radová z Plzně děkuje všem žákům naší základní školy za víčka, která pro ni nasbírali.
Její rodiče peníze z prodeje použijí na rehabilitační pomůcky.

 

bullet

13. listopad 2017

Družstvo dívek z našich 8. a 9. tříd se zúčastnilo ve středu 8. 11. okresního kola ve florbalu ve složení Karolína Haasová, Sára Kodadová, Dominika Paidarová, Kristýna Sokolová, Andrea Soukupová, Renata Doušová, Lucie Budková, Tereza Milfortová, Denisa Kafková, Markéta Ježová, Kristýna Bohmannová a Natálie MIldnerová. Děvčata po postupu z tabulky bojovala o první až čtvrté místo. Nakonec vybojovala krásné třetí místo, o které se utkala s děvčaty ze  Blížejov. Na prvním místě skončila děvčata ze ZŠ Staňkov a na druhém místě z GJŠB Domažlice. Všem srdečně gratulujeme.

 

(pí uč. O. Kalinová)

 

 

bullet

13. listopad 2017

Státní svátek - 17. listopad - Boj za svobodu a demokracii (MD studentstva) 

Sametová revoluce - označení období změn v Československu mezi 17. listopadem a 29. prosincem roku 1989, které vedly k pádu komunistického režimu a přeměně politického zřízení na demokratické principy.

 

bullet

7. listopad 2017

V hlubokém zármutku oznamujeme, že 4. listopadu 2017 zemřel náš bývalý kolega pan Mgr. Jiří Vorlíček.

 

bullet

7. listopad 2017

V sobotu 4. 11. se vypravili členové chovatelského kroužku do Plzně. Jejich první zastávkou byla Akva  Tera. Zde zhlédli mnoho zajímavých bezobratlých. Nejvíc z nich je zaujali sklípkani. Chovají jich zde víc jak 40 druhů. Největší z nich sklípkan největší, což jak název říká, je největší pavouk světa. Jeho rozpětí nohou může dosahovat 25 cm. V korálovém útesu ihned poznali klauna očkatého známého jako Nemo a mnoho dalších druhů zvířat. Poté se vydali do Techmánie, kde strávili 3 hodiny plné zábavy. 

 

(pí uč. G. Milsimerová)

 

bullet

7. listopad 2017

Žáci 5. E si při Pv vyrobili podzimní obrázek. Potřebovali karton, 4 větvičky na rámeček, provázek a přírodniny, které  jsou běžně dostupné - listy, větvičky s plody, mechy nebo houby. Lepili lepidlem Herkules a  uč. pomáhala tavnou pistolí. Obrázek dotvořili tenkou nitkou - babím letem. Zkusíte to také? 
(pí uč. V. Urbanová)

 

bullet

6. listopad 2017

Bludičková cesta
V pátek 3. 11. ve večerních hodinách se na Baldově pro děti z 6. oddělení konala Bludičková cesta, během které děti plnily různé úkoly. Nejenže bojovaly s čarodějem Mrakomorem, upletly pro Hermínu vánočku, hádaly kouzelné koření či podstoupily zkoušku tajuplných sklenic, ale také musely z indicií vyluštit hádanku. Nakonec jsme si všichni opekli vuřta a děti s úsměvem odcházely spolu s rodiči domů. Chtěla bych poděkovat rodičům za pomoc s organizací a správci za poskytnutí prostor na Baldově. 

(pí vych. J. Kůstková)

 

 

bullet

1. listopad 2017

 

Halloweenské odpoledne
Úterní odpoledne 31. 10. si děti z 1. oddělení ŠD opravdu užily. Měly možnost naobědvat se v převlecích a kostýmech čarodějnic, kostlivců, duchů… . V družině si pak vyzkoušely své dovednosti při různých soutěžích. Měly za úkol přenést pavoučí vejce na lžíci, lovit rybky, namotávat provázky, skládat puzzle, pomocí brčka přenášet lentilky aj. Za své snažení dostal každý na konci malou odměnu. Dětem se odpoledne moc líbilo a už se těší na další podobnou akci. Všem dětem moc děkuji za jejich snahu. (+)

   

(pí vych. J. Macnerová )

 

 

Starší události v archivu

 

horizontal rule

Počet návštěv Aktualit (od listopadu roku 2013):
 
(jen 1 x denně a pouze přístupy tzv. zvenku)

( (foto)   (slideshow)  (video) (audio) )

ARCHIV AKTUALIT

1999/00 2003/04

2011/12 2012/13
2000/01 2004/05 2013/14 2014/15
2001/02 2005/06 2015/16 2016/17
2002/03 2006/07 2017/18
(akt. rok)
 
2007/08 2008/09    
2009/10 2010/11