Nahoru
Informace
Pro rodiče
Aktuality
Ze života školy
Kontakty
Zajímavé odkazy
Školní jídelna
Projekty

 

Aktuality

        

Pro aktualizaci obnovte stránku na svém prohlížeči 

Aktuality z minulých let

 

 

bullet

15. duben 2019

Do  MěkBN v Domažlicích byli pozváni jako každý rok žáci třetích ročníků obou domažlických škol na soutěž malých čtenářů.  Naši školu reprezentovali : Rudolf Lagron 3.A, Magdalena Vecková  3.B, Pavel Koza 3.C a Adéla Lorencová 3.D.  Čtenáři četli ukázky z knihy  Zuzany Pospíšilové Kouzelná třída. Na závěr četby pohotově odpovídali na otázky z textu, které zajímaly odbornou porotu. Celý projev také sledovala dětská porota, která měla možnost ocenit tři zúčastněné bez určení pořadí. Naši žáci se neztratili a svým plynulým a hlasitým projevem zabodovali. Vyhlášena byla dvě 1. místa a to pro Magdalenu Veckovou a Adélu Lorencovou, ta dokonce zaujala i dětskou porotu.
Děkujeme všem za vzornou reprezentaci školy a přejeme jim, aby nad knížkami strávili co nejvíc krásných chvil. 

 

bullet

15. duben 2019

Výsledky školního kola matematické soutěže Pythagoriáda

 

bullet

13. duben 2019

Jaro již je v plném proudu a šikovní žáci naší školy to potvrdili svými originálními a 100% ručně vyrobenými výtvory na tradičním VELIKONOČNÍM JARMARKU. Letošní rok je o to výjimečný, že náš JARMARK slaví svoje desetileté narozeniny. První kulatiny jsme oslavili žluťoučkými kuřátky, velikonočními dekoracemi, ptáčky všech možných barev a vše podtrhly neskutečně dobré mazance, vyrobené naším skvělým kuchařským týmem. Upřímně děkujeme všem návštěvníkům za jejich podporu a laskavá slova, protože právě to je ta pravá motivace, která dává smysl krásné dětské práci a snaze. 

(pí uč. Petra Rybárová)

 

bullet

10. duben 2019

Výsledek zápisu do 1. tříd před náhradním termínem?
     98 
dětí
Už se na Vás těšíme!  

 

bullet

9. duben 2019

Vystoupení FitDance

O víkendu vystupovaly děti z družinového kroužku FitDance na bále v Draženově se sestavou Piráti, kterou pilně nacvičovaly již od září.  První vystoupení na veřejnosti se dětem povedlo a mělo velký úspěch. Chtěla bych poděkovat organizátorkám bálu paní E. Pivoňkové a H. Stachové za pohoštění, které pro děti připravily. 

 

+ 

(pí vych. J. Kůstková)

 

bullet

9. duben 2019

Návštěva babiček v penzionu
S blížícími se Velikonocemi navštívily děti z 6. oddělení ŠD babičky v penzionu, aby společně vytvořily velikonoční výrobky - krásné slepičky, které ozdobí prostory penzionu, ale také domovy dětí. Poděkování patří paní Kučerové za spolupráci a za trpělivost s dětmi. Jak vypadala spolupráce dětí s babičkami, si můžete prohlédnout ve fotogalerii. 

 (pí vych. J. Kůstková)

 

bullet

5. duben 2019

Velikonoce se blíží, podívejte se na pozvánku na náš velký školní
jarmark. Zveme i rodiče a přátele naší školy.

 

bullet

5. duben 2019

Určitě zajímavým zážitkem pro žáky 7. ročníků byla návštěva Klášterního kostela Nanebevzetí Panny Marie v Domažlicích.  Průvodcem byl farář P. Miroslaw Gierga, který zaujal všechny svým výkladem a osobitým vystupováním. Žáci si vyslechli něco málo o křesťanské víře a dostali se do tajemných prostor křížové chodby, které nejsou pro návštěvníky kostela běžně přístupné. Všichni se nesmírně vážíme ochoty pana faráře a děkujeme za umožnění  této návštěvy, která trochu „okořenila“ výuku občanské výchovy. 

 

   (pí uč. A. Kupilíková)

 

bullet

1. duben 2019

Zde najdete kompletní informace k organizaci a průběhu zápisu

 

bullet

1. duben 2019

                Krajské kolo               
Dne 20. 3. 2019 se v Plzni uskutečnilo krajské kolo Zeměpisné olympiády. Z naší školy se z okresního do krajského kola probojoval žák 6. D Michal Podestát. V kategorii A se umístil na výborném 3. místě.
Mnohokrát děkujeme za vzornou reprezentaci školy.        
 

(pí uč. B. Váchalová)

 

bullet

1. duben 2019

Pohádka a film
Vodník, kostlivec, Pipi Dlouhá punčocha, pirát, princezny, Batman, atd. Tyhle pohádkové a filmové postavičky si daly sraz 29. 3. v 1. oddělení ŠD. Po společném obědě si pohrály, poslechly pohádku a pak plnily ve skupinách jednotlivé úkoly. Stejně jako Jiřík ve Zlatovlásce navlékaly korálky, pro Spidermana musely utkat co nejlepší pavučinu. Aby se dostaly ke zlobrovi, potřebovaly přejít bažinu. A ještě mnoho dalších úkolů čekalo na splnění. Páteční odpoledne si děti užily a těší se na další akci koncem dubna
. 

 (pí vych. J. Macnerová)

 

bullet

26. březen 2019

Během měsíce března se konaly OK soutěže škol v basketu.
O umístění ml. žáků jsme již psali 20. března, tak tedy ještě na doplnění:
Nejlepšího letošního výsledku dosáhlo naše družstvo st. žákyň (vlevo na fotce) které po velkém boji získalo 2. místo. 4. a 5. místo obsadila družstva st. žáků a ml. žákyň.  Všem děkujeme za reprezentaci školy. (foto dr. st. žáků)

 

(pí uč. I. Hašková)

 

bullet

26. březen 2019

Jak to ten kouzelník dělá?
To určitě řešily děti ze školní družiny minulý týden, když navštívily vystoupení kouzelníka Rena v našem školním divadle. Mohly si vyzkoušet některá kouzla a dokonce na ně čekala i sladká odměna. Že se jim vše líbilo, je zřejmé z fotografií. 

(pí vych. ŠD)

 

bullet

25. březen 2019

Abychom se cítili bezpečně
V minulém týdnu navštívili "Námořníci" z 6. oddělení ŠD služebnu Městské policie v Domažlicích, kde získali mnoho informací. Strážníci dětem ukázali nejen bezpečnostní kamerový systém (kterým je chráněna i naše škola), ale také si mohly vyzkoušet výstroj policistů nebo třeba i odchytovou tyč
J. Děkujeme  zejména pí Mgr. Ludmile Chladové, preventistce MP, za péči a trpělivý přístup. Více na .

(pí vych. J. Kůstková)

 

bullet

22. březen 2019
Světový den vody ve školní jídelně (také aktuální téma pro výuku)
 

bullet

21. březen 2019

Ponožkový den aneb Světový den Downova syndromu
 

ŠJ

ŠJ

ŠJ

8.B

 

bullet

20. březen 2019

Mladší žáci sehráli v pátek 15. 3. 2019 okresní turnaj v basketbalu, který se konal na “Nové škole” v Domažlicích. V obrovské konkurenci jsme obstáli na výbornou a domů jsme přinesli bronzové medaile. V celém turnaji jsme zaváhali pouze jednou, když jsme ve skupině prohráli s domácí školou, které zvrátila zápas na svoji stranu střelou za 3 body a šťastně nás porazila o bod.
Turnaj vyhrálo suverénně Klenčí, které nadělovalo všem soupeřům velké bodové rozdíly. Klukům děkujeme za předvedený výkon a za reprezentaci školy.
 
Foto 1     Foto 2   
   

(p. uč. M. Frček)

 

bullet

17. březen 2019

V letošním školním roce slaví naše webové stránky významné 20. výročí.
A to už je slušný kus historie!

 

bullet

17. březen 2019

Rodiče pozor! Blíží se termín zápisu dětí do 1. tříd školního roku 2019 - 20.

 

bullet

7. březen 2019

Návštěva Prahy
Dne 22. února navštívila třída 6. D Národní technické muzeum v Praze. V laboratořích žáci zkoumali, kolik vitamínu C v sobě má různé ovoce a zelenina. Zjistili, že nejvíc má červená paprika a citrón. Pak měli krátký rozchod na hlavním nádraží a jeli vlakem zpátky.(video z exkurze)
J
(Další video našich mladých reportérů)

(Michal Podestát 6.D)

 

bullet

7. březen 2019

Dne 5. 3. jsme se jako třída 8. D vypravili na cestu do Prahy abychom navštívili Národní technické muzeum, kde jsme se zúčastnili chemického vzdělávacího programu. Vyrazili jsme kolem sedmé hodiny ranní a na místo jsme dojeli kolem půl desáté. Program vedli zapálení chemici, kteří nám vhodně doplnili nejen stávající učivo. Tento vzdělávací program byl pro nás moc zajímavý a jsme velice vděčni pí uč. Milsimerové, že nám tuto exkurzi zorganizovala. Také bychom rádi poděkovali pí uč. Kalinové za příjemný doprovod po dobu výletu. +

 

bullet

7. březen 2019

4.3. proběhlo okresní kolo Chemické olympiády, které se z naší školy zúčastnila děvčata z 9.A Pavlína Uhrová a Michaela Krbcová. Pavlína se umístila na 3. místě a Míša na 5. místě. Oběma moc gratulujeme za krásné umístění, a za to, že se pustily do tak náročné olympiády.

(pí uč. G. Milsimerová)

 

bullet

28. únor 2019

Divadélko Nána
Dne 26. 2. navštívilo školní družinu Divadélko Nána se Slepičí pohádkou. Pohádkový příběh byl pro děti veselý, ale zároveň i poučný. Jak se dětem líbilo divadélko, si můžete prohlédnout ve fotogalerii. 

(pí vych. ŠD)

 

bullet

28. únor 2019

Návštěva knihovny
Knihovnu Boženy Němcové navštívily děti z 6. oddělení školní družiny, kde si mohly vyzkoušet balení knih. Také si odnesly ponaučení, jak bychom se měli správně chovat ke knihám, což si ověřily v připraveném kvízu. Poděkování patří paní Jankovcové za trpělivost. Jak šlo dětem balení knih, si můžete prohlédnout ve fotogalerii. 
                                                                                              

 (pí vychovatelka J. Kůstková)

 

bullet

28. únor 2019

V pondělí 25. února žáci dramatické výchovy z 9. ročníků připravili pro prvňáčky dvě divadelní představení. Námětem jim byla kniha Povídání o pejskovi a kočičce. Vše se vydařilo, účinkující děti pobavili a dočkali se od nich velkého potlesku. 

A my děkujeme pí uč. M. Copákové, která dramatickou výchovu v 9. tř. učí.

    (žáci z 9.A, 9.B, 9.C)

 

bullet

27. únor 2019

Stuttgart - 29. - 30. květen  Pozor změna termínu
Zážitkový květnový zájezd pro naše žáky, kteří se učí německý jazyk.     (přihláška)

 

bullet

23. únor 2019

V úterý 19.2. se konal v naší sportovní hale Valentýnský turnaj ve fotbale starších dívek.
Po skvělém výkonu se na 1. místě umístila třída 9.C, z druhé tabulky si zahrála finále 8.B a na 3. místě skončila 8.C. Všem děkujeme za účast a povedený turnaj. 

 

 

(pí uč. I. Hašková a O. Kalinová)

 

 

bullet

22. únor 2019

Týden před jarními prázdninami sehrály dívky 6. ročníků turnaj ve vybíjené. Každá třída hrála 3 zápasy. Jako nejlepší třída, se třemi výhrami skončila 6. B, na 2. místě se umístila 6. C, 3. místo získala 6. A a na posledním se umístila třída 6. D. Děvčata poměřila své síly, tím můžeme turnaj považovat za vydařený. Nejlepší třídy obdržely diplom.

 

(pí uč. B Váchalová a I. Hašková)

 

 

bullet

22. únor 2019

 

Velký úspěch našich žáků v okresním kole Olympiády v anglickém jazyce
Dne 21. února se v domažlickém Dominu uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglickém jazyce, kterého se zúčastnili i čtyři žáci naší školy.
V poměrně velké konkurenci dosáhli ve dvou kategoriích skvělých úspěchů.
V kategorii I.A (6. a 7. ročník ZŠ), ve které soutěžilo celkem 10 dětí, obsadila skvělé 1. místo Lenka PHAMOVÁ (7.D) a velmi pěkné 3. místo Teodor CÍSAŘ (7.B)
V kategorii - II.A (8. a 9. ročník ZŠ) pak v konkurenci 10 žáků obsadila skvělé 3. místo Adéla BECKOVÁ (9. A) a 7. místo Veronika UHERČÍKOVÁ (8.C)
Všem soutěžícím velmi gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

 

bullet

22. únor 2019

Info schůzka pro rodiče žáků, kteří jedou v květnu do Londýna (5.5. – 10.5.2019)

Vážení rodiče, zveme Vás na INFORMAČNÍ SCHŮZKU OHLEDNĚ ZÁJEZDU DO LONDÝNA, která se bude konat dne

27.02.2019, v 16.30 hodin, v budově II. stupně, 2. patro, učebna č. 31.

Program schůzky: podepisování dokumentů nutných k vycestování dítěte (účast jednoho zákonného zástupce nutná), informace k organizaci zájezdu.
Na schůzce bude přítomen zástupce a současně průvodce CK Poznání, který se zájezdu spolu s námi zúčastní.
Prosím přineste s sebou PAS dítěte jedoucího do Anglie (kontrola dokumentů, telefonních čísel žáka a rodičů).

 

bullet

21. únor 2019

Okresní kolo zeměpisné olympiády
Ve středu 20. února se v prostorách domažlického gymnázia konalo okresní kolo zeměpisné olympiády.
Michal Podestát ze 6.D obsadil vynikající 1. místo a Radek Vozár ze 6.B výborné 3. místo v kategorii ml. žáků.
Oběma chlapcům patří poděkování za výbornou reprezentaci naší školy.
 

(pí uč. Z. Kozová)

 

bullet

8. únor 2019

PHOTOBASE 2019
Žáci naší školy se již podruhé zúčastnili celostátní fotografické soutěže PHOTOBASE pořádané Gymnáziem Oty Pavla v Praze. Tentokrát přispěly dvě naše žákyně  do soutěže velmi poutavými snímky, avšak konkurence je opět na vysoké úrovni. Do finálového kola konaného dne 21. března na Novoměstské radnici v Praze totiž postoupí pouze malý zlomek z celkového počtu cca 1 100 soutěžních fotografií. Proto
Lucii Beckové z 9.C a Kateřině Šperlové z 8.B přejeme hodně štěstí při posuzování fotografií odbornou porotou a děkujeme jim za vzornou reprezentaci školy. 
(p. uč. M. Málek)

 

bullet

7. únor 2019

V tomto roce budou ve všech sportovních soutěžích nastupovat naše školní družstva v nových dresech!
Design dresů je navržen jako jedinečný originál, proto žádná jiná škola nebo sportovní uskupení stejné dresy nemá. Doufejme, že dresy nám přinesou štěstí ve sportovních kláních a nebudou jen ozdobou našich sportovců.
 

 

(Design dresů KuFr)

 

 

bullet

7. únor 2019

Zimní radovánky
Pondělní sněhovou kalamitu si užily družinové děti na školním hřišti. Velká sněhová nadílka nenechala děti v klidu, stavění sněhuláků a koulovačka byly pro všechny velkou zábavou. 

(vych. ŠD)

 

bullet

6. únor 2019

Povídání o Chodsku v rámci občanské výchovy v 6. C jsme si oživili kroji. Děkuji Markétě Kovaříkové, Leoně Ticháčkové a Julii Strádalové za ochotu „voblíct se do krásnej ženckej vobleče“.

 

(p. uč. Stanislav Tauer)

 

bullet

6. únor 2019

Ve 3. regionálním kole soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR obsadila Michaela Krbcová 5. místo a Pavlína Uhrová 14. místo.
Blahopřejeme.

(pí uč. G. Milsimerová)

 

bullet

5. únor 2019

Okresní kolo matematické olympiády 5. ročníků
Málem nám unikly výsledky okresního kola MO Z5, a to by nás moc mrzelo. Z výsledkové listiny, kterou si můžete prohlédnout, je zřejmé, že o tuto obtížnou soutěž není na školách příliš velký zájem. Kdo chtěl být úspěšným řešitelem okresního kola, musel získat aspoň 9 bodů.
To se podařilo ze 13 zúčastněných jen Radimovi Švajnerovi z 5.D naší školy. 
(Výsledková listina)
Moc Radimovi blahopřejeme, stejně jako dalším našim třem soutěžícím.

 

bullet

4. únor 2019

Minulý týden navštívilo naši školu v rámci projektu EDISON osm zahraničních studentů z různých částí světa – tentokrát z Keni, Gruzie, Indonesie, Malajsie, Brazílie, Kyrgyzstánu, Indie a Číny.  Prostřednictvím prezentací, které byly vedeny v anglickém jazyce, se naši žáci dozvěděli spoustu zajímavých informací o těchto zemích. Studenti, kteří hovořili plynnou angličtinou, aktivizovali naše žáky různými otázkami a kvízy, takže i oni reagovali v anglickém jazyce. Pokud si nevěděli rady, mohli požádat o pomoc překladatele. Tuto roli plnili nejen učitelé anglického jazyka, ale i naši deváťáci – jmenovitě Daniel Kožiol, Vojtěch Jungman, Adéla Becková a Daniel Kobes.
"Tímto bych chtěla všem, kteří se podíleli na zdárném průběhu celého projektu, poděkovat".

  Seznámení    Prezentace v hodinách    Global Village    Bruslení    Bowling a večeře     (videa)

(pí uč. M. Kufnerová)

 

bullet

1. únor 2019

Sekaná s bramborovou kaší, hovězí polévka s nudlemi a plněný perník 
Takové bylo včerejší menu žáků prvních tříd. Slavnostní tabuli připravily naše kuchařky a obsluhovali studenti z domažlického SOU.
Prvňáčci si totiž 31. 1. nesli domů své první vysvědčení.
 

 

bullet

31. leden 2019

Pyžamový den
Lenošení v pyžamech a nočních košilích si užily děti z 1. oddělení ŠD ve středu 30. 1. V nočních úborech se naobědvaly za asistence svých nejoblíbenějších plyšáků. Po obědě při čtení pohádky si každý hověl ve svém provizorním pelíšku. Nezapomněli jsme ani na soutěžení a hraní.  Nakonec dostal každý malý "pyžamák" sladkou odměnu. 
                                            

 (pí vych. Macnerová)

 

bullet

31. leden 2019

 Chválíme za výbornou přípravu a za reprezentaci naší školy v okresním kole dějepisné olympiády Lucii Budkovou z 9.C a Johanku Holoubkovou ze 7.A. Největší radost ale máme z 5. místa, které nám vybojoval Martin Rehák ze 7.A. Stal se tak úspěšným řešitelem.
Gratulujeme!

 

(pí uč. E. Dékányová)

 

bullet

30. leden 2019

  Vzpomínka na lyžařský výcvikový kurz 7. tříd

 

bullet

30. leden 2019

V pondělí reprezentovala naši školu v okresním kole olympiády z českého jazyka 2 děvčata. Adéla Becková a Julie Brůžičková, žákyně 9.A.
Oběma se dařilo a děvčata skončila na pěkných, nicméně ne postupových místech. Dívkám děkujeme za reprezentaci a přejeme hodně úspěchů v dalším studiu.

(pí uč. A. Kupilíková)

 

bullet

29. leden 2019

V pátek 25. 01. jsme pro děti ze školní družiny uspořádaly maškarní karneval. Děti si mohly zasoutěžit, zatancovat a podívat se na taneční vystoupení svých kamarádů. Nakonec na ně čekala i sladká odměna. 
 

(vychovatelky ŠD)

 

bullet

24. leden 2019

Divadlo Dráček
Divadlo Dráček za námi do školní družiny přijelo v pondělí 21. ledna s představením „Hrnečku vař“. Nové vtipné zpracování známé pohádky děti pobavilo a rozesmálo. 
 

 

bullet

21. leden 2019 

Společnost AIESEC organizuje projekt EDISON, který je zaměřen na mezikulturní vzdělávání na MŠ, ZŠ a SŠ. Naše škola se do tohoto projektu zapojí již potřetí. V příštím týdnu od 28.1. do 31.1.2019 navštíví vybraní zahraniční studenti vysokých škol naši školu, aby nás seznámili se svými zeměmi a kulturou. V tuto chvíli očekáváme návštěvu stážistů z Brazílie, Indonésie, Gruzie, Indie, Číny, Malajsie, Kyrgystánu a Keni. 
Předem děkujeme rodinám našich žáků, které studenty dobrovolně ubytují. 
Profily stážistů

(pí uč. M. Kufnerová)

 

bullet

17. leden 2019

Řemeslo má zlaté dno
Ve středu 16. ledna děti ze školní družiny zhlédly divadelní grotesku na téma „Řemeslo má zlaté dno“. Představení naplněné písničkami, humorem, ale také znalostní soutěží se dětem velmi líbilo. Jak se děti bavily, si můžete prohlédnout ve fotogalerii. 

(pí vych. ŠD)

 

bullet

11. leden 2019

Blíží se odjezd žáků našich 7. ročníků na LVK do Krkonoš
Dočasným domovem jim bude chata Protěž. V týdnu po 20. lednu můžete sledovat online aktuality
na našich facebookových stránkách školy  (jak nám slíbil p. uč. M. Frček).

 

bullet

10 leden 2019

Ve čtvrtek 10. 1. se na druhém stupni uskutečnilo školní kolo olympiády v AJ. Soutěže se v kategorii I.A (žáci šestých a sedmých ročníků) zúčastnilo 18 žáků. Zvítězila  Lenka Pham (7.D), druhé místo obsadili se stejným počtem bodů Teodor Císař (7.B) a Mirka Johánková (6.B). V kategorii II.A (žáci osmých a devátých ročníků) soutěžilo celkem23 žáků, v obrovské konkurenci zvítězila Adéla Becková (9.A), druhé místo obsadila  Veronika Uherčíková (8.C) a na třetím místě  se umístil Martin Černý (8.A).
Do okresního kola soutěže, které se bude konat 21.2., postupují vždy první dva soutěžící z každé kategorie. Místa třetí jsou zároveň i místy případných náhradníků.
Děkujeme všem zúčastněným, gratulujeme vítězům a postupujícím přejeme hodně štěstí v okresním kole soutěže. 

(pí učitelky O.lHoloubková, M. Kufnerová, E. Svachoučková a D. Vlčková)

 

bullet

10. leden 2019

4. podzimní zájezd do Anglie
Žáci 5.- 8. ročníků mají opět možnost zúčastnit se projektu „Za vzděláním společně“ a navštívit tak další část Spojeného království. V příštím školním roce nás čekají univerzitní města Oxford, Cambridge, hrad Warwick a hrabství Kent. Veškeré informace naleznete v příloze. Závazné přihlášky, které obdržíte od svých učitelů angličtiny, odevzdávejte zároveň se zálohou 1000,-Kč nejpozději do 31.1.2019 p.uč. Jindřichové (2.A) a p. uč. Mrkosové (kabinet AJ). Předběžná přihláška

 

bullet

9. leden 2019
Co napsali v SRN o návštěvě našich žáků v Chamu?

 

bullet

3. ledna 2019

Dějepisná olympiáda
Už známe nejen úspěšné řešitele školního kola dějepisné olympiády, ale také jména postupujících do okresního kola. 1.místo obsadila Johanka Holoubková ze 7.A , o 2.-3. místo se dělí Lucie Budková z 9.C a Martin Rehák ze 7.A. Tematické zaměření letošního ročníku zní : „Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace ´´, které přilákalo celkem 31 zájemců o dějepis.
Jmenovaným gratulujeme a držíme palce 16. 1. při účasti v okresním kole. 

 

(pí uč. E. Dékányová)

 

Všem žákům, rodičům a zaměstnancům školy přejeme
v roce 2019 hodně štěstí a zdraví

 

bullet

28. prosinec 2018

V hlubokém zármutku oznamujeme všem našim kolegům, žákům a rodičům, že 26. prosince zemřel
pan Josef Weber, bývalý učitel 2. stupně naší školy.

 

bullet

21. prosinec 2018

Dnes 21. 12. proběhl dlouho očekávaný vánoční turnaj tříd druhého stupně v halovém fotbalu. Letošní atmosféru turnaje vygradovaly již podzimní přípravy na turnaj. Všechny týmy měly připravené sestavy a taktiku dlouho před prvním výkopem. Hned ráno soutěžily družstva 6. a 7. ročníků. V napínavých soubojích nakonec zvítězilo družstvo  6. C vedené kapitánem a nejužitečnějším hráčem turnaje Zbyňkem Paidarem.  V této kategorii byla v hojném počtu zastoupena i děvčata. Holky se popasovaly s fotbalem  na vysoké úrovni a dokonce v některých případech naučila chlapce, co do techniky kliček nebo fotbalové důraznosti. Před polednem začal turnaj starších žáků. Zápasy byly velmi rychlé a dosahovaly výtečné kvality. Po srdnatých výkonech zvítězila ve finále třída 9. B, která přehrála 9. A. Po turnaji byla vyhlášena nejužitečnější hráčkou Anita Kadaňová společně s Lucií Budkovou. Lídry v chlapeckých řadách byli jistě Matěj Vaněk, Lukáš Korelus či David Smazal. Všem děkujeme za krásný a férový turnaj. Děkujeme i výborným fanouškům, kteří byli připraveni na každou situaci, která mohla v zápasech nastat.
Za výborný výkon si jistě zaslouží pochvalu i rozhodčí, kteří celý turnaj rozsuzovali. 

 

(p. uč. M Frček, T. Kubal, J. Láska a I. Hašková)

 

bullet

21. prosinec 2018

V pátek a v sobotu 23.-24.11. se vybraní žáci osmých ročníků (Eliška Sušická, Štěpán Šamberger, Klára Dufková, Jakub Pavlík a Rostislav Cvachovec) zúčastnili prestižní soutěže Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy - 8. juniorské vědecké konference. Navzdory tomu, že jsme se neumístili, přinesl nám „výlet“ do hlavního města zajímavou zkušenost a zlepšení našeho veřejného projevu. Rádi bychom poděkovali paní učitelce G. Milsimerové za zprostředkování tohoto výletu, ale hlavně za její pevné nervy a ochotu. 

 

(Štěpán Šamberger 8.D)

 

bullet

21. prosinec 2018

Naše škola se po sedmé zúčastnila soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR. Celostátním pořadatelem této akce je Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice pod záštitou Svazu chemického průmyslu ČR a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Do 2. regionálního kola postoupili Daniel Kožiol z 9.C, Pavlína Uhrová z 9.A a Michaela Krbcová z 9.A. Do 3. regionálního kola, které se koná v lednu, postupuje Michaela Krbcová a Pavlína Uhrová.

 

(pí uč. G. Milsimerová)

 

bullet

19. prosinec 2018

Žáci osmých ročníků si v rámci předmětu Výchova ke zdraví zpestřili výuku ochutnávkou exotického ovoce.  Jejich chuťové pohárky poznaly dosud nepoznané – chuť exotické pitahay oslnila většinu degustátorů, zato jedlé kaštany odrovnaly i ty nejotrlejší „tvrďáky“. Hlavolamem pro většinu žáků bylo dostat se do útrob makadamového oříšku, který se řadí ve světě ořechů k těm nejdražším. Nechyběly ani karambola, maracuja, mango, kumquaty a další. 

(pí uč. M. Kubalová)

 

bullet

18. prosinec 2018

V hlubokém zármutku oznamujeme všem našim kolegům, žákům a rodičům, že 15. prosince zemřela
paní Marie Šlajsová, bývalá učitelka 2. stupně naší školy.

 

bullet

18. prosinec 2018

Ježíškova vnoučata
Těmito vlastnoručně vyrobenými přáníčky se děti z naší ŠD zapojily do projektu Českého rozhlasu „JEŽÍŠKOVA VNOUČATA“. Jistě udělají radost seniorům v pečovatelských domovech po celé republice. 

Přidejte se k nám a staňte se Ježíškovým vnoučetem i Vy. Více ZDE
 

(pí vych. ŠD)

 

bullet

17. prosinec 2018

Začátkem listopadu se 2. a 5. oddělení školní družiny zapojilo do projektu „ Sousední světy“. Děti měly možnost vyslechnout zajímavé povídání o sousední zemi Německu a naučit se s paní lektorkou několik německých slovíček a písniček. Náš projekt byl završen krásným výletem 14. 12. do Furth im Wald, kde měly možnost navštívit lesní ZOO. Pozorně poslouchaly výklad a mohly nakrmit i volně pobíhající zvěř. Jak se jim to líbilo, si můžete prohlédnout ve fotogalerii. 

 (pí. vych. Š. Pivoňková, H. Dufková)

 

bullet

13. prosinec 2018

  Naše týmy mladších a starší žáků se zúčastnily krajských florbalových turnajů v Rokycanech a Plzni (5. 12. 2018, 7. 12. 2018). Především starší kluci, po suverénním výkonu v okresním finále, byli favority a očekávání byla veliká.
Prvním turnajem krajské úrovně byly boje mladších žáků v Rokycanech. Po loňském úspěchu a postupu do republikového kola se tým hodně obměnil, a proto byla většina kluků nováčky. Po srdnatém výkonu obsadili 6. místo.
Druzí šli do bojů o krajský vavřínový věnec starší chlapci, kteří měli rozhodně vyšší cíle na konečné umístění v turnaji. Po pomalejším rozjezdu se chlapci stmelili a v zápase o bronz zvítězili 5:2 nad celkem ze Švihova. Všem chlapcům děkujeme za výbornou reprezentaci.
    Výsledková listina

(p. uč. T. Kubal, M. Frček a J. Láska)

 

bullet

6. prosinec 2018

Ani tento rok nebyl výjimkou a svátek sv. Mikuláše naše škola oslavila na ledě. Na dvou nožích předváděli svoje krasobruslařské finesy ctihodný Mikuláš, dobrosrdečný anděl a dva nezbední čerti. Mikuláš s andělem neustále trpělivě rozsévali dobro a děti odměňovali za jejich výkony vybranými  lahůdkami. Zato čerti proháněli na ledě zlobivé děti co jim síly stačily, a největším zlobičům dali co proto. Ke konci jim už bohužel síly ubývaly a občas dokonce přišli i o svoje košťátko a sukovici. Ještěže mají na regeneraci celý příští rok. 
 

(pí uč. P.Rybárová)

bullet

6. prosinec 2018

Mikulášská nadílka ve školní družině
V úterý 5. 12. odpoledne zavítal do oddělení školní družiny Mikuláš s andělem a čertem. Děti měly pro Mikuláše připraveno spoustu krásných básniček i písniček. Za statečnost dostaly sladkou odměnu. 

(pí vych. ŠD)

 

bullet

6. prosinec 2018

V úterý 4. 12. se někteří žáci 9. ročníků zúčastnili exkurze ve vzdělávacím středisku Kolpinghaus v Chamu. Nejprve jim byl představen systém vzdělávání, možnosti studia a uplatnění na německém trhu práce. Po prohlídce budovy, kde se nachází učebny, dílny, školní jídelna a veškeré provozní zázemí, měli návštěvníci možnost prakticky si vyzkoušet obory nákup – prodej a elektro.
Díky tomuto novému projektu, organizovanému a financovanému úřadem práce v Chamu, se žáci   lépe zorientovali v nabídce studijních a učebních oborů v SRN.  V případě zájmu také mohou využít nabídku studovat různé obory přímo v okrese Cham.
Vážíme si toho, že jsme tento program absolvovali jako první škola. Děkujeme za laskavé přijetí a vstřícnost, které nás provázely po celý den. 

(pí uč. Vančurová a Vlčková)

 

bullet

1. prosinec 2018

Jistě jste si všimli, jak letos po rekonstrukci zkrásněla budova 1. stupně naší školy (bývalá "dívčí"). Bezesporu patří k nejhezčím budovám našeho města. Potěšující je ale zejména fakt, že byly všechny římsy opatřeny měděnými parapety. Nebudou tak již nebezpečím pro chodce a prodlouží se životnost fasády. Věříme, že tím rekonstrukce našich školních budov nekončí.

 

bullet

30. listopad 2018

V pátek 23. 11. navštívili žáci devátých tříd Národní divadlo. Výlet začal prohlídkou Národního divadla od základních kamenů až po slavné trigy s bohyní Niké. Prohlídka se nám líbila a spoustu věcí jsme si i zapamatovali. Po rozchodu následovalo divadelní představení Manon Lescaut. Všichni byli krásně oblečeni a upraveni. Divadlo v nás vyvolalo smíšené pocity. S výletem jsme byli všichni spokojeni. 

(Adéla Becková 9.A )

 

bullet

29. listopad 2018

V domažlické sportovní hale se ve čtvrtek 29. 11. uskutečnilo okresní florbalové finále chlapců kategorie III. a IV.
V obou kategoriích bojovalo o prvenství po čtyřech týmech. Dle výsledků z posledních let byla favoritem naše škola ZŠ Komenského 17. Tuto roli naši chlapci zvládli, vyhráli jasnými výkony obě skupiny a postoupili do krajských bojů v Rokycanech a Plzni.
Děkujeme chlapcům za výbornou reprezentaci a také  řediteli turnaje p. uč. Jiřímu Láskovi za skvělou organizaci.

ml. žáci st. žáci

(p. uč. M. Frček a T. Kubal)

 

 

bullet

29. listopad 2018

Vánoční jarmark, který se na naší škole stal milou tradicí, nám všem připomněl, jak blízko jsou nejkrásnější svátky v roce – Vánoce. Zlaté ruce našich dětí vyrobily spousty originálních dekorací, které mají především potěšit duši. Vymazlené  vánoční cukroví našich paní kuchařek šlo na dračku tak, že pamětníci si mohli zavzpomínat na staré dobré fronty. Kdo je nezažil,  mohl  je na vlastní kůži okusit. Krásnou tečkou se stal koncert dětského sboru Perníček zpěvníček, který pod taktovkou pana uč. Zbyňka Mrkose podmaloval vánoční atmosféru. Všem příznivcům naší školy děkujeme za podporu a těšíme se na další shledání. 

 

(pí uč. P. Rybárová)

 

bullet

27. listopad 2018

Florbal dívek

Družstvo st. žákyň si zahrálo okresní kolo dne 15.11. Sešlo se 9 družstev. Hrálo se ve  3 skupinách každý s každým. Podle pořadí z úvodních tabulek, se udělaly další 3 tabulky. My hrály o 4.- 6. místo ve 2. tabulce. Nejlepší střelkyní byla Lucie Budková , která za nás nastřílela všechny góly. Po bitvě s Blížejovem s výsledkem 1: 0  a prohře 2 : 1 s H.Týnem jsme obsadily pěkné 5. místo. Všem děkuji za obětavý výkon. Družstvo: Budková L., Kodadová S., Mildnerová N., Matějovičová L., Ticháčková Š., Sušická E., Maierová L., Vaňková E., Kozáková A. a Procházková M.

(pí uč. I. Hašková)

Okresní kolo ml. žákyň proběhlo ve sportovní hale, dne 8. 11. Sehrálo se 15 zápasů. Náš tým vyhrál se ZŠ Staňkov, ostatní zápasy se nám nedařilo střílet góly ze hry, při remíze se některé zápasy prodloužily o nájezdy. Poslední prohrou s Blížejovem se družstvo posunulo na 6. místo i přesto zaslouží děvčata pochvalu za snahu a nasazení. Tým tvořily dvě dívky z 6. ročníku: M. Kováříková a B. Podestátová, ze 7. ročníku: M. Phan, O. Prikop, R. Kučerová, A. Tauerová, V. Zelenková, D. Mlezivová, D. Jelínková, A. Luuová, V. Försterová, a jako brankářky N. Řezníčková a A. Martínková.                                                     

 (pí uč. B. Váchalová)

 

bullet

25. listopad 2018

V pondělí 12. listopadu se třída V. B zúčastnila v Horšovském Týně soutěže PEVNOST TÝN 2018. Naši čtyři spolužáci (Anežka Křepelová, Simona Kadlčíková, Jan Budka a Petr Heidler) vytvořili soutěžní tým. V prostorách zámku soutěžili o krásné ceny s dalšími týmy z Přeštic, Boru u Tachova, Staňkova a Horšovského Týna. Soutěžní disciplíny nebyly jednoduché: pletení vánočky ze šesti dílů, přepravování nákladu, srazit co nejvíc kuželek, složit hlavolam, balancovat s deskou a uhodnout známého sportovce. Po tomto zápolení se naše družstvo odebralo do Erbovního sálu, kde všichni diváci netrpělivě sledovali průběh celé soutěže. Následovalo odkrývání zlatých dukátů a to nám po celkovém sečtení všech bodů vyneslo krásné třetí místo. Děkujeme za pomoc a spolupráci paní zástupkyni H. Sloupové, paní Urbanové a Nachtigalové a všem, co nám drželi palce. 

(pí uč. E. Hojdová)

 

bullet

22. listopad 2018

Lyžařský výcvikový kurz 2019 v Krkonoších!
Aktualita pro žáky 7. ročníku

 

bullet

19. listopad 2018

V minulém týdnu mohly děti ze školní družiny zhlédnout kouzelnické představení. Kouzelnice dětem předvedla triky, u kterých mohly asistovat. Jak se dětem vystoupení líbilo, si můžete prohlédnout ve fotogalerii. 

(vychovatelky ŠD)

 

bullet

19. listopad 2018

22. zájezd do Anglie - květen 2019
Žáci 8. ročníků
dnes obdrželi přihlášky na poznávací zájezd do Londýna, který proběhne v termínu od 5. - 10.5. 2019. Ti žáci, kteří přihlášku domů nedonesli nebo dnes nebyli ve škole, si ji mohou vytisknout pod odkazem níže sami a donést ji nejpozději do 26.11.2018 do kabinetu cizích jazyků č. 30, p. uč. Frčkové. (přihláška program, propagační leták)

 

bullet

16. listopad 2018

Ve středu 14. 11. se ve Kdyni uskutečnilo okrskové kolo ve florbale mladších žáků kategorie III.
Náš tým obhajoval loňské 2. místo. Z posledního turnaje nám zůstali pouze 2 zkušení borci a pro zbytek týmu byl turnaj novou zkušeností. Turnaje se zúčastnilo 5 týmů a v silné konkurenci jsme se štěstím druhé postupové místo obhájili.
 

(p. uč. M. Frček)

 

bullet

listopad 2018

Vedení školy srdečně zve rodiče na třídní schůzky, které se budou konat 20. listopadu (Út): "Přijďte a neostýchejte se zeptat, sdělit si vzájemně informace o dětech a domluvit se, jak případně vše zlepšit".
(1.st.
po domluvě s tř. uč., 2.st. v 16.30h, 9. tř. 16.15h)
U příležitosti třídních schůzek Vás rády uvítají ve školní jídelně i naše kuchařky a případně zodpoví všechny vaše dotazy.
Již od 15h bude připravena i ochutnávka. 

 

bullet

listopad 2018

Státní svátek - 17. listopad - Boj za svobodu a demokracii (MD studentstva)  

Sametová revoluce - označení období změn v Československu mezi 17. listopadem a 29. prosincem roku 1989, které vedly
 k pádu komunistického režimu a přeměně politického zřízení na demokratické principy.

 

bullet

7. listopad 2018

Co takhle zkusit hokej?
V úterý 6. 11. navštívili školní družinu trenéři hokejového klubu HC Domažlice, aby dětem představili svůj sport. Děti se seznámily s hokejovou výstrojí, každý si mohl zastřílet na branku a na všetečné otázky trenéři trpělivě odpovídali. Jak to dětem šlo, se můžete podívat ve fotogalerii. 

(pí vych. ŠD)

 

bullet

6. listopad 2018

Halloween ve školní družině
Kostýmy, diskotéka a štafetové soutěže - takhle by se dalo shrnout halloweenské odpoledne ve školní družině, které se konalo v pátek 2. listopadu. Jak si děti tohle odpoledne užily, si můžete prohlédnout ve fotogalerii. 

(pí vych. ŠD)

 

bullet

2. listopad 2018

Kdo se bojí,
nemohl první listopadový den vstoupit do 1. oddělení školní družiny. Dali si zde totiž sraz upíři, kostlivci, duchové i ježibaby. Společně se nejdříve posilnili v jídelně, aby pak mohli při různých soutěžních kláních předvést své umění. Dokazovali, že jsou rychlí, přesní, ale i trpěliví a to nejen ve strašení. Všechny zúčastněné bytosti si odpoledne opravdu užily a já jim děkuji za jejich snahu. 

(pí vych. J. Macnerová)

 

bullet

1. listopad 2018

Také děti z se chtějí pochlubit svými výtvarnými pracemi 
 

(pí uč. D. Kovářová)

 

bullet

1. listopad 2018

Návštěva arboreta
V pátek 26. 10. jsme se vydali do domažlického Arboreta, které obklopuje dnešní VOŠ, OA a SZŠ Domažlice. Nejprve jsme si vysvětlili, co to arboretum je a poté jsme si ho šli prohlédnout. Díky naučné stezce, která se zde nachází od roku 2014 a obsahuje 10 panelů, jsme se dozvěděli, jaké dřeviny se zde nachází, a také jaká zvířátka arboretum obývají. Sami jsme dokonce zahlédli několik veverek. Na závěr naší vycházky jsme si nasbírali nejen žaludy, ale také jedlé kaštany. 

(pí vych. ŠD)

 

Starší události v archivu

horizontal rule

Počet návštěv Aktualit (od listopadu roku 2013):
 
(jen 1 x denně a pouze přístupy tzv. zvenku)

( (foto)   (slideshow)  (video) (audio) )

ARCHIV AKTUALIT

1999/00 2003/04

2011/12 2012/13
2000/01 2004/05 2013/14 2014/15
2001/02 2005/06 2015/16 2016/17
2002/03 2006/07 2017/18 2018/19 akt.
2007/08 2008/09    
2009/10 2010/11