Nahoru
Informace
Pro rodiče
Aktuality
Ze života školy
Kontakty
Zajímavé odkazy
Školní jídelna
Projekty

Aktuality

        

Pro aktualizaci obnovte stránku na svém prohlížeči 

Aktuality z minulých let

 

bullet

listopad 2018

Vedení školy srdečně zve rodiče na třídní schůzky, které se budou konat 20. listopadu (Út): "Přijďte a neostýchejte se zeptat, sdělit si vzájemně informace o dětech a domluvit se, jak případně vše zlepšit".
(1.st.
po domluvě s tř. uč., 2.st. v 16.30h, 9. tř. 16.15h)
U příležitosti třídních schůzek Vás rády uvítají ve školní jídelně i naše kuchařky a případně zodpoví všechny vaše dotazy.
Již od 15h bude připravena i ochutnávka.

 

bullet

listopad 2018

Státní svátek - 17. listopad - Boj za svobodu a demokracii (MD studentstva)  

Sametová revoluce - označení období změn v Československu mezi 17. listopadem a 29. prosincem roku 1989, které vedly
 k pádu komunistického režimu a přeměně politického zřízení na demokratické principy.

 

bullet

7. listopad 2018

Co takhle zkusit hokej?
V úterý 6. 11. navštívili školní družinu trenéři hokejového klubu HC Domažlice, aby dětem představili svůj sport. Děti se seznámily s hokejovou výstrojí, každý si mohl zastřílet na branku a na všetečné otázky trenéři trpělivě odpovídali. Jak to dětem šlo, se můžete podívat ve fotogalerii. 

(pí vych. ŠD)

 

bullet

6. listopad 2018

Halloween ve školní družině
Kostýmy, diskotéka a štafetové soutěže - takhle by se dalo shrnout halloweenské odpoledne ve školní družině, které se konalo v pátek 2. listopadu. Jak si děti tohle odpoledne užily, si můžete prohlédnout ve fotogalerii. 

(pí vych. ŠD)

 

bullet

2. listopad 2018

Kdo se bojí,
nemohl první listopadový den vstoupit do 1. oddělení školní družiny. Dali si zde totiž sraz upíři, kostlivci, duchové i ježibaby. Společně se nejdříve posilnili v jídelně, aby pak mohli při různých soutěžních kláních předvést své umění. Dokazovali, že jsou rychlí, přesní, ale i trpěliví a to nejen ve strašení. Všechny zúčastněné bytosti si odpoledne opravdu užily a já jim děkuji za jejich snahu. 

(pí vych. J. Macnerová)

 

bullet

1. listopad 2018

Také děti z se chtějí pochlubit svými výtvarnými pracemi 
 

(pí uč. D. Kovářová)

 

bullet

1. listopad 2018

Návštěva arboreta
V pátek 26. 10. jsme se vydali do domažlického Arboreta, které obklopuje dnešní VOŠ, OA a SZŠ Domažlice. Nejprve jsme si vysvětlili, co to arboretum je a poté jsme si ho šli prohlédnout. Díky naučné stezce, která se zde nachází od roku 2014 a obsahuje 10 panelů, jsme se dozvěděli, jaké dřeviny se zde nachází, a také jaká zvířátka arboretum obývají. Sami jsme dokonce zahlédli několik veverek. Na závěr naší vycházky jsme si nasbírali nejen žaludy, ale také jedlé kaštany. 

(pí vych. ŠD)

 

bullet

31. říjen 2018

Divadlo ve školní družině
Školní družinu navštívilo divadlo Šus s pohádkou o Barbuchovi, na motivy knihy Vladislava Vančury Kubula a Kuba Kubikula. Jak se dětem představení líbilo, si můžete prohlédnout ve fotogalerii. 

(kolektiv vychovatelek)

 

bullet

31. říjen 2018

Bludičková cesta
V pátek před prázdninami se sešly děti z 6. oddělení, aby společně oslavily Halloween Bludičkovou cestou na Baldov. Na cestu si děti svítily lampiónem a plnily různé tajuplné úkoly, například házely s dýněmi, navštívily kouzelnickou čokoládovnu, bojovaly s duchem či hádaly kouzelné koření. Za statečnost si každý odnesl medaili a odměnu. Chtěla bych poděkovat rodičům a žákům z vyšších tříd za pomoc s organizací a správcům Baldova za poskytnutí zázemí. Atmosféru Bludičkové cesty si můžete prohlédnout ve fotogalerii. 
 

(pí vych. J. Kůstková)

 

bullet

28. říjen 2018

   Klikni si na obrázek
 

bullet

28. říjen 2018

Státní svátek - 28. říjen - 100. výročí vzniku našeho samostatného státu, Československa

Československo je bývalý stát ve střední Evropě, který existoval (s krátkou přestávkou během druhé světové války) od 28. října 1918 do 31. prosince 1992. Československo vzniklo po první světové válce jako jeden z nástupnických států rozděleného Rakouska - Uherska. Zahrnoval území Čech, Moravy, Českého Slezska (jihovýchodní část Slezska), Slovenska a Podkarpatské Rusi („Horní Uhry“). Československo zaniklo rozdělením na Českou republiku a Slovenskou republiku. 

 

bullet

23. říjen 2018

Ukázka dravých ptáků a sov
Babí léto v minulém týdnu připravilo nádherné počasí
pro návštěvu dravců a sov společnosti Zayferus, kteří k nám po 4 letech opět zavítali z dalekého Lednického parku. Ukázka probíhala v úterý v dopoledních hodinách na domažlickém „Sokolišti“ a naši žáci byli pro velký počet rozděleni do dvou skupin. Děti mohly sledovat krásu dravců jak v klidu, tak i v letu, kdy se například představil majestátný orel bělohlavý (symbol USA), nebo obrovitý sup s rozpětím křídel přes 2 metry. Všechny překvapila vychytralost karanča či obrovská rychlost raroha při lovu. Děti se o dravých ptácích a sovách dozvěděly mnoho užitečných informací. Všichni jsme si ukázku v teplém podzimním počasí užili a někteří bystří žáci si odnesli krásné odměny. 

(p. uč. T. Kubal)

 

 

bullet

15. říjen 2018

Žáci 6. D se v neděli 14.10. vydali na exkurzi do Techmanie v Plzni. Prohlédli si expozice a aktivně se zúčastnili i show pod názvem Život, která byla zaměřena na složení atmosféry. Dozvěděli se, které hlavní plyny tvoří naši atmosféru a jaké jsou plyny tzv. skleníkové.  

 

(pí uč. G. Milsimerová)

 

bullet

13. říjen 2018

O letních prázdninách proběhla rekonstrukce naší školní kuchyně, resp. její nejdůležitější části, tzv. varny.
Ozvaly se také jako vždy i hlasy, že se nic nezměnilo.

Opak je pravdou, protože varna je nejdůležitější částí kuchyně a tím byla dokončena 2. etapa. Třetí, ta nejviditelnější (jídelny!!), bude
 provedena příští prázdniny. Rozfázování rekonstrukce má totiž pouze jeden důvod - aby tím nebyly postiženy naše děti!!
  Před rekonstrukcí Rekonstrukce Po rekonstrukci

 

bullet

13. říjen 2018

Třída 9. C přijala pozvání  SOU Domažlice na slavnostní banket. Nebyl předepsán žádný dress code, ale jak se říká, že „je pravda odvěká, že šaty dělají člověka“, tak i my jsme podrobili volbu outfitu pečlivému výběru. Slavnostní nálada, slavnostní oděvy a ještě slavnostnější hostina přispěly k mimořádnému zážitku nás všech. Podzimní slunečné počasí již jen potvrdilo tento neobyčejný den. V příjemně lehkém tonu probíhala i konverzace u stolu a my jsme se dozvěděli spousty nových informací o etiketě u stolu, zásadách stolování, servírování a výborném menu, které pohladilo naše chuťové buňky. Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, kteří nám umožnili se tohoto výjimečného slavnostního banketu zúčastnit.  
Více na: https://www.soudom.cz/

(pí uč. P. Rybárová)

 

bullet

11. říjen 2018

V letošním draftu dětské celostátní ligy v basketbalu jr NBA se družstvo žáků 1. stupně naší školy dostalo opět do Jihozápadní divize.
Budeme hrát s týmy, které jsou rozepsané vlevo na obrázku. Letos se jmenujeme
Philadelphia 76ers. Divize C Jihozápadní Čechy se bude hrát
v Písku, Švihově a 24. 11. v Domažlicích. Dvě nejlepší družstva pak postoupí do finále Západní konference a vítěz se utká s vítězem Východní konference.
Letos sice nemáme tak velké ambice, ale zabojujeme. 

 

(pí uč. R. Špalková)

 

 

bullet

10. říjen 2018

9. 10. Technika má zlaté dno již potřetí 
Vojtěch Jungman a Lucie Budková,
oba z naší 9. C, byli členy týmu Gymnázia J. Š. Baara, který soutěžil v rychlosti a přesnosti kompletace funkčního modelu. Opory čtyřčlenného týmu, studenti G. J. Š. Baara (Adam Blahník a Matěj Kellner), jsou mimochodem také bývalí žáci naší školy. Tato tradiční soutěž smíšených družstev na krajské úrovni, probíhala v areálu Středního odborného učiliště elektrotechnického v Plzni. Žáci měli za úkol sestrojit pomocí stavebnic Merkur a Boffin vyprošťovací vozidlo na elektrický pohon s elektronickou regulací. Všechno museli stihnout do čtyř hodin čistého času. Po náročném dopoledni nakonec celý tým obsadil pěkné šesté místo. Žáci si odnesli zkušenosti, hezké vzpomínky a věcné ceny. Soutěž 

 

(p. uč. J. Láska)

 

bullet

10. říjen 2018
Atletické září
Začátek školního roku vždy doprovázejí atletické soutěže. Těm letošním počasí přálo. Ve druhém školním týdnu nejprve proběhla atletická liga
IV. kategorie – 8. a 9. ročníků, ve čtvrtém týdnu pak současně atletická liga III. kategorie – 6. a 7. ročníků a krajské kolo v atletickém čtyřboji.
Mnoho našich sportovců dosáhlo skvělých sportovních výkonů. 
(p. uč. J. Láska)
 

12. 9. Atletická liga škol IV. kat. - starší 
Dívky
Nathalie Mildnerová skok daleký 3. místo - 390cm, Barbora Kuželková 300m 2. místo – 50, 7s, Sarah Kodadová 300m 3. místo - 52, 8s, Lucie Budková vrh koulí 2. místo - 9,16m, Renata Doušová skok vysoký 3. místo - 135cm
Chlapci
Vítězslav März 60m 1. místo – 7, 5s, Martin Chmelík 60m 3. místo – 7, 8s, Jan Janů 300m 1. místo 41s, Šimon Matějovic 1500m 1. místo – 5:35min, Daniel Kožiol 1500m 3. místo - 5:40min, vrh koulí Vojtěch Švajner 1. místo a David Smazal 3. místo.

 

26. 9. Atletická liga škol III. kat. - mladší 
Dívky
Anežka Tauerová 150m - 3. místo, Lucie Maršíková 60m – 8, 1s, skok vysoký 125cm, Denisa Jelínková skok daleký 3. místo – 379cm.
Chlapci

Jakub Mikan hod míčkem 1. místo – 51m, Petr Cimbolinec hod míčkem 3. místo – 45m, Ondřej Váchal skok daleký 3. místo

 

26. 9. Atletický čtyřboj - krajské kolo v Tachově 
Po senzačním květnovém postupu čekalo na obě naše družstva starších žáků zasloužené krajské kolo v Tachově. Vynikající sportovní, velmi dobře organizované atletické dopoledne, doprovázelo slunné a teplé počasí. Plno našich sportovců si dokonce vylepšilo svoje osobní sportovní výkony. Mezi nejlepší patřili:
Dívky
Tereza Slačíková skok daleký 417cm, Lucie Budková hod kriketovým míčkem 51m, Galina Schreinerová 60m 8, 8s a skočila 413cm do dálky, Nathalie Mildnerová byla 3. ve svém rozběhu na 800m a také skočila 413cm do dálky.
Chlapci
Vojtěch Švajner skok vysoký 158cm a vrh koulí 10, 6m, Vítězslav März 60m – 7, 5s, Jan Janů 60m – 7, 6s, Daniel Kitzberger hod kriketovým míčkem 61, 5m.

Naše oba týmy obsadily pěkná čtvrtá místa.


 

bullet

5. říjen 2018

3. října, pozdě večer, se vydala skupina žáků naší školy na dlouho plánovanou cestu do Anglie.
Zde můžete sledovat obrázky a videa z jejich putování:

 4. 10. Brusel    5. 10. Bristol      6. 10. Plymouth     7. 10.  The End of Land   8. 10. Salisbury, Stonehenge   9. 10. Portsmouth, Seven Sisters 

Podrobnosti o zájezdu

 

bullet

29. září 2018
         24. září        a     29. září

 

bullet

26. září 2018

Stejně jako v minulých letech  naši šesťáci společně se svými třídními učitelkami absolvovali v minulém týdnu adaptační kurz v Trhanovském zámku. Program vedený lektorkami J. Hendrichovou, E. Romovou, A. Kupilíkovou a D. Vančurovou byl plný her a sportování. Všem se líbil i výšlap na Hrádek a následné opékání vuřtů. Mnozí si odnesli i jedinečné zážitky z večerní hry po chodbách zámku. Veliké poděkování patří třídním učitelkám šesťáků O. Holoubkové, G. Milsimerové,  I. Forstové , E. Dékányové za aktivní přístup a pomoc při organizaci adaptačního kurzu.  
 

(pí uč. Alena Kupilíková)

 

bullet

25. září 2018

19. 9. se naše 9. ročníky podívaly na pozvání do Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Horšovském Týně. Tato návštěva měla dvě části. První proběhla v přírodním prostředí Horšovského statku, kde jsou umístěny studijní obory zaměřené na agropodnikání. Zde bylo možné shlédnout různá zemědělská zvířata a také techniku. Druhá část exkurze probíhala v domovském prostředí školy v oblasti dílen. Žáci nahlédli do autodílny a svařovny, kde mohli za použití ochranných pomůcek sledovat různé způsoby svařování.
Celou exkurzi provázelo slunné počasí a na závěr každý obdržel občerstvení.

  Více na http://www.sos-souhtyn.cz/index.php?page=aktual

(p. uč. J. Láska, P. Štenglová a S. Tauer)

 

bullet

23. září 2018

V sobotu 29. 9. (11.30) se určitě dívejte na ČT:D
Z aktualit 14. května 2018:

2. 5. se vybraní žáci naší školy zúčastnili již podruhé natáčení televizní soutěže Bludiště v Ostravě. Náš zkušený tým ve složení Míša Reháková, Tomáš Ircing, David Sedláček a Kuba Řezníček po celou dobu vedl, avšak při závěrečné, nejdůležitější, disciplíně ,,Tajenka" byl soupeř rychlejší, přebral vedení a vyhrál. Každopádně naše pí uč. Milsimerová si vyzkoušela tzv. ,,Tygří skok" a svou statečností nám vybojovala dalšího Bludišťáka do sbírky, tentokrát žlutého. Velké díky patří také p. uč. Kubalovi, který musel dvakrát podstoupit ,,Světelné bludiště", kdy nám při obou příležitostech dokázal, že má velmi dobrého pamatováka a pomohl tím našim Psohlavcům. Tak se 29. 9. nezapomeňte dívat na ČT:D!                                                              

 

bullet

23. září 2018

Státní svátek - 28. září - Den české státnosti

Svatý Václav (asi 907 – 28. září 935) byl český kníže a světec, který je považován za hlavního patrona české země a symbol české státnosti.

 

bullet

14. září 2018

Od září letošního školního roku byla uvedena ve vstupní hale školy do provozu interaktivní dotyková tabule Ámos Vision, připravená poskytnout žákům, učitelům a přátelům školy aktuální informace. Např. rozvrhy, internetové stránky naší školy, jídelníčky, důležité dokumenty a postupně mnoho jiných zajímavostí.

 

 

Starší události v archivu

horizontal rule

Počet návštěv Aktualit (od listopadu roku 2013):
 
(jen 1 x denně a pouze přístupy tzv. zvenku)

( (foto)   (slideshow)  (video) (audio) )

ARCHIV AKTUALIT

1999/00 2003/04

2011/12 2012/13
2000/01 2004/05 2013/14 2014/15
2001/02 2005/06 2015/16 2016/17
2002/03 2006/07 2017/18 2018/19 akt.
2007/08 2008/09    
2009/10 2010/11