Nahoru
Informace
Pro rodiče
Aktuality
Ze života školy
Kontakty
Zajímavé odkazy
Školní jídelna
Projekty

Aktuality

        

Pro aktualizaci obnovte stránku na svém prohlížeči 

Aktuality z minulých let

 

 

bullet

13. prosinec 2018

  Naše týmy mladších a starší žáků se zúčastnily krajských florbalových turnajů v Rokycanech a Plzni (5. 12. 2018, 7. 12. 2018). Především starší kluci, po suverénním výkonu v okresním finále, byli favority a očekávání byla veliká.
Prvním turnajem krajské úrovně byly boje mladších žáků v Rokycanech. Po loňském úspěchu a postupu do republikového kola se tým hodně obměnil, a proto byla většina kluků nováčky. Po srdnatém výkonu obsadili 6. místo.
Druzí šli do bojů o krajský vavřínový věnec starší chlapci, kteří měli rozhodně vyšší cíle na konečné umístění v turnaji. Po pomalejším rozjezdu se chlapci stmelili a v zápase o bronz zvítězili 5:2 nad celkem ze Švihova. Všem chlapcům děkujeme za výbornou reprezentaci.
    Výsledková listina

(p. uč. T. Kubal, M. Frček a J. Láska)

 

bullet

6. prosinec 2018

Ani tento rok nebyl výjimkou a svátek sv. Mikuláše naše škola oslavila na ledě. Na dvou nožích předváděli svoje krasobruslařské finesy ctihodný Mikuláš, dobrosrdečný anděl a dva nezbední čerti. Mikuláš s andělem neustále trpělivě rozsévali dobro a děti odměňovali za jejich výkony vybranými  lahůdkami. Zato čerti proháněli na ledě zlobivé děti co jim síly stačily, a největším zlobičům dali co proto. Ke konci jim už bohužel síly ubývaly a občas dokonce přišli i o svoje košťátko a sukovici. Ještěže mají na regeneraci celý příští rok. 
 

(pí uč. P.Rybárová)

 

bullet

6. prosinec 2018

Mikulášská nadílka ve školní družině
V úterý 5. 12. odpoledne zavítal do oddělení školní družiny Mikuláš s andělem a čertem. Děti měly pro Mikuláše připraveno spoustu krásných básniček i písniček. Za statečnost dostaly sladkou odměnu. 

(pí vych. ŠD)

 

bullet

6. prosinec 2018

V úterý 4. 12. se někteří žáci 9. ročníků zúčastnili exkurze ve vzdělávacím středisku Kolpinghaus v Chamu. Nejprve jim byl představen systém vzdělávání, možnosti studia a uplatnění na německém trhu práce. Po prohlídce budovy, kde se nachází učebny, dílny, školní jídelna a veškeré provozní zázemí, měli návštěvníci možnost prakticky si vyzkoušet obory nákup – prodej a elektro.
Díky tomuto novému projektu, organizovanému a financovanému úřadem práce v Chamu, se žáci   lépe zorientovali v nabídce studijních a učebních oborů v SRN.  V případě zájmu také mohou využít nabídku studovat různé obory přímo v okrese Cham.
Vážíme si toho, že jsme tento program absolvovali jako první škola. Děkujeme za laskavé přijetí a vstřícnost, které nás provázely po celý den. 

(pí uč. Vančurová a Vlčková)

 

bullet

1. prosinec 2018

Jistě jste si všimli, jak letos po rekonstrukci zkrásněla budova 1. stupně naší školy (bývalá "dívčí"). Bezesporu patří k nejhezčím budovám našeho města. Potěšující je ale zejména fakt, že byly všechny římsy opatřeny měděnými parapety. Nebudou tak již nebezpečím pro chodce a prodlouží se životnost fasády. Věříme, že tím rekonstrukce našich školních budov nekončí.

 

bullet

30. listopad 2018

V pátek 23. 11. navštívili žáci devátých tříd Národní divadlo. Výlet začal prohlídkou Národního divadla od základních kamenů až po slavné trigy s bohyní Niké. Prohlídka se nám líbila a spoustu věcí jsme si i zapamatovali. Po rozchodu následovalo divadelní představení Manon Lescaut. Všichni byli krásně oblečeni a upraveni. Divadlo v nás vyvolalo smíšené pocity. S výletem jsme byli všichni spokojeni. 

(Adéla Becková 9.A )

 

bullet

29. listopad 2018

V domažlické sportovní hale se ve čtvrtek 29. 11. uskutečnilo okresní florbalové finále chlapců kategorie III. a IV.
V obou kategoriích bojovalo o prvenství po čtyřech týmech. Dle výsledků z posledních let byla favoritem naše škola ZŠ Komenského 17. Tuto roli naši chlapci zvládli, vyhráli jasnými výkony obě skupiny a postoupili do krajských bojů v Rokycanech a Plzni.
Děkujeme chlapcům za výbornou reprezentaci a také  řediteli turnaje p. uč. Jiřímu Láskovi za skvělou organizaci.

ml. žáci st. žáci

(p. uč. M. Frček a T. Kubal)

 

 

bullet

29. listopad 2018

Vánoční jarmark, který se na naší škole stal milou tradicí, nám všem připomněl, jak blízko jsou nejkrásnější svátky v roce – Vánoce. Zlaté ruce našich dětí vyrobily spousty originálních dekorací, které mají především potěšit duši. Vymazlené  vánoční cukroví našich paní kuchařek šlo na dračku tak, že pamětníci si mohli zavzpomínat na staré dobré fronty. Kdo je nezažil,  mohl  je na vlastní kůži okusit. Krásnou tečkou se stal koncert dětského sboru Perníček zpěvníček, který pod taktovkou pana uč. Zbyňka Mrkose podmaloval vánoční atmosféru. Všem příznivcům naší školy děkujeme za podporu a těšíme se na další shledání. 

 

(pí uč. P. Rybárová)

 

bullet

27. listopad 2018

Florbal dívek

Družstvo st. žákyň si zahrálo okresní kolo dne 15.11. Sešlo se 9 družstev. Hrálo se ve  3 skupinách každý s každým. Podle pořadí z úvodních tabulek, se udělaly další 3 tabulky. My hrály o 4.- 6. místo ve 2. tabulce. Nejlepší střelkyní byla Lucie Budková , která za nás nastřílela všechny góly. Po bitvě s Blížejovem s výsledkem 1: 0  a prohře 2 : 1 s H.Týnem jsme obsadily pěkné 5. místo. Všem děkuji za obětavý výkon. Družstvo: Budková L., Kodadová S., Mildnerová N., Matějovičová L., Ticháčková Š., Sušická E., Maierová L., Vaňková E., Kozáková A. a Procházková M.

(pí uč. I. Hašková)

Okresní kolo ml. žákyň proběhlo ve sportovní hale, dne 8. 11. Sehrálo se 15 zápasů. Náš tým vyhrál se ZŠ Staňkov, ostatní zápasy se nám nedařilo střílet góly ze hry, při remíze se některé zápasy prodloužily o nájezdy. Poslední prohrou s Blížejovem se družstvo posunulo na 6. místo i přesto zaslouží děvčata pochvalu za snahu a nasazení. Tým tvořily dvě dívky z 6. ročníku: M. Kováříková a B. Podestátová, ze 7. ročníku: M. Phan, O. Prikop, R. Kučerová, A. Tauerová, V. Zelenková, D. Mlezivová, D. Jelínková, A. Luuová, V. Försterová, a jako brankářky N. Řezníčková a A. Martínková.                                                     

 (pí uč. B. Váchalová)

 

bullet

25. listopad 2018

V pondělí 12. listopadu se třída V. B zúčastnila v Horšovském Týně soutěže PEVNOST TÝN 2018. Naši čtyři spolužáci (Anežka Křepelová, Simona Kadlčíková, Jan Budka a Petr Heidler) vytvořili soutěžní tým. V prostorách zámku soutěžili o krásné ceny s dalšími týmy z Přeštic, Boru u Tachova, Staňkova a Horšovského Týna. Soutěžní disciplíny nebyly jednoduché: pletení vánočky ze šesti dílů, přepravování nákladu, srazit co nejvíc kuželek, složit hlavolam, balancovat s deskou a uhodnout známého sportovce. Po tomto zápolení se naše družstvo odebralo do Erbovního sálu, kde všichni diváci netrpělivě sledovali průběh celé soutěže. Následovalo odkrývání zlatých dukátů a to nám po celkovém sečtení všech bodů vyneslo krásné třetí místo. Děkujeme za pomoc a spolupráci paní zástupkyni H. Sloupové, paní Urbanové a Nachtigalové a všem, co nám drželi palce. 

(pí uč. E. Hojdová)

 

bullet

22. listopad 2018

Lyžařský výcvikový kurz 2019 v Krkonoších!
Aktualita pro žáky 7. ročníku

 

bullet

19. listopad 2018

V minulém týdnu mohly děti ze školní družiny zhlédnout kouzelnické představení. Kouzelnice dětem předvedla triky, u kterých mohly asistovat. Jak se dětem vystoupení líbilo, si můžete prohlédnout ve fotogalerii. 

(vychovatelky ŠD)

 

bullet

19. listopad 2018

22. zájezd do Anglie - květen 2019
Žáci 8. ročníků
dnes obdrželi přihlášky na poznávací zájezd do Londýna, který proběhne v termínu od 5. - 10.5. 2019. Ti žáci, kteří přihlášku domů nedonesli nebo dnes nebyli ve škole, si ji mohou vytisknout pod odkazem níže sami a donést ji nejpozději do 26.11.2018 do kabinetu cizích jazyků č. 30, p. uč. Frčkové. (přihláška program, propagační leták)

 

bullet

16. listopad 2018

Ve středu 14. 11. se ve Kdyni uskutečnilo okrskové kolo ve florbale mladších žáků kategorie III.
Náš tým obhajoval loňské 2. místo. Z posledního turnaje nám zůstali pouze 2 zkušení borci a pro zbytek týmu byl turnaj novou zkušeností. Turnaje se zúčastnilo 5 týmů a v silné konkurenci jsme se štěstím druhé postupové místo obhájili.
 

(p. uč. M. Frček)

 

bullet

listopad 2018

Vedení školy srdečně zve rodiče na třídní schůzky, které se budou konat 20. listopadu (Út): "Přijďte a neostýchejte se zeptat, sdělit si vzájemně informace o dětech a domluvit se, jak případně vše zlepšit".
(1.st.
po domluvě s tř. uč., 2.st. v 16.30h, 9. tř. 16.15h)
U příležitosti třídních schůzek Vás rády uvítají ve školní jídelně i naše kuchařky a případně zodpoví všechny vaše dotazy.
Již od 15h bude připravena i ochutnávka. 

 

bullet

listopad 2018

Státní svátek - 17. listopad - Boj za svobodu a demokracii (MD studentstva)  

Sametová revoluce - označení období změn v Československu mezi 17. listopadem a 29. prosincem roku 1989, které vedly
 k pádu komunistického režimu a přeměně politického zřízení na demokratické principy.

 

bullet

7. listopad 2018

Co takhle zkusit hokej?
V úterý 6. 11. navštívili školní družinu trenéři hokejového klubu HC Domažlice, aby dětem představili svůj sport. Děti se seznámily s hokejovou výstrojí, každý si mohl zastřílet na branku a na všetečné otázky trenéři trpělivě odpovídali. Jak to dětem šlo, se můžete podívat ve fotogalerii. 

(pí vych. ŠD)

 

bullet

6. listopad 2018

Halloween ve školní družině
Kostýmy, diskotéka a štafetové soutěže - takhle by se dalo shrnout halloweenské odpoledne ve školní družině, které se konalo v pátek 2. listopadu. Jak si děti tohle odpoledne užily, si můžete prohlédnout ve fotogalerii. 

(pí vych. ŠD)

 

bullet

2. listopad 2018

Kdo se bojí,
nemohl první listopadový den vstoupit do 1. oddělení školní družiny. Dali si zde totiž sraz upíři, kostlivci, duchové i ježibaby. Společně se nejdříve posilnili v jídelně, aby pak mohli při různých soutěžních kláních předvést své umění. Dokazovali, že jsou rychlí, přesní, ale i trpěliví a to nejen ve strašení. Všechny zúčastněné bytosti si odpoledne opravdu užily a já jim děkuji za jejich snahu. 

(pí vych. J. Macnerová)

 

bullet

1. listopad 2018

Také děti z se chtějí pochlubit svými výtvarnými pracemi 
 

(pí uč. D. Kovářová)

 

bullet

1. listopad 2018

Návštěva arboreta
V pátek 26. 10. jsme se vydali do domažlického Arboreta, které obklopuje dnešní VOŠ, OA a SZŠ Domažlice. Nejprve jsme si vysvětlili, co to arboretum je a poté jsme si ho šli prohlédnout. Díky naučné stezce, která se zde nachází od roku 2014 a obsahuje 10 panelů, jsme se dozvěděli, jaké dřeviny se zde nachází, a také jaká zvířátka arboretum obývají. Sami jsme dokonce zahlédli několik veverek. Na závěr naší vycházky jsme si nasbírali nejen žaludy, ale také jedlé kaštany. 

(pí vych. ŠD)

 

Starší události v archivu

horizontal rule

Počet návštěv Aktualit (od listopadu roku 2013):
 
(jen 1 x denně a pouze přístupy tzv. zvenku)

( (foto)   (slideshow)  (video) (audio) )

ARCHIV AKTUALIT

1999/00 2003/04

2011/12 2012/13
2000/01 2004/05 2013/14 2014/15
2001/02 2005/06 2015/16 2016/17
2002/03 2006/07 2017/18 2018/19 akt.
2007/08 2008/09    
2009/10 2010/11