Archiv aktualit 2017-2018
 

bullet

31. leden 2018
Slavnostní oběd našich prvňáčků k prvnímu vysvědčení
 

bullet

31. leden 2018

florbal.pngAktualita pro členy našeho vítězného florbalového družstva (ale nejen pro ně)
Ti kdo sledují naše aktuality vědí, že naše školní družstvo florbalistů 13. prosince zvítězilo v krajském finále v Rokycanech.
Právě z důvodu účasti většiny členů družstva  na lyžařském výcvikovém kurzu však přenechali postup do rep. finále druhé, 33.  Plzeň.
Bylo to pro naše družstvo bolestné rozhodování, ale přečtěte si, co o tom napsali na stránkách plzeňské školy. 

 

bullet

31. leden 2018

Pyžamový den
V úterý 30. 1. proběhl v 1. oddělení ŠD pyžamový den. Děti se převlékly do svých oblíbených pyžam, nočních košilí a přinesly si své plyšové mazlíčky. V nočních úborech se naobědvaly, pak si v družině zasoutěžily a za své snažení každý dostal malou odměnu. 

 (pí vych. J. Macnerová)

 

bullet

30. leden 2018

Ve středu 24. 1. se na naší škole konalo okresní kolo matematické olympiády. V kategorii Z5 se na 1. místě umístila Emma Havlovicová, žákyně 5. C.
 
Srdečně jí tímto blahopřejeme, stejně jako 4. Marii Dědinové!

  Výsl. listina Z5 s dalšími úspěšnými žáky Výsledková listina Z9

(tř. uč. Dagmar Glacová)

 

bullet

29. leden 2018

3. zájezd - Podzimní Anglie
V letošním roce opět nabízíme našim žákům 5.- 8.tříd v rámci projektu "Za vzděláním společně", kterého se zúčastní i další školy v našem regionu, možnost jazykově se zdokonalovat a poznávat krásy Anglie. Tento rok se společně vydáme na jih do měst Bristol, Plymouth, Salisbury, Portsmouth a dalších. Ubytování bude tradičně v hostitelských rodinách, především z důvodu zdokonalování anglického jazyka.  Termín výjezdu je 6.-13.10.2018!!! Program a závaznou přihlášku naleznete v příloze. Vyplněnou přihlášku prosíme odevzdat nejpozději do 15.2. p.uč. Matulkové (kabinet jazyků, 2.patro) nebo p. uč. Jindřichové (1.A - první patro).
Pozor: Žáci 7. tříd budou mít možnost se zúčastnit zájezdu do Anglie v 8. ročníku. Proto je třeba, aby dobře zvážili svoji účast.
Program zájezdu Závazná přihláška Přednostně pro žáky 5., 6. a 8. tříd!

(pí uč. H. Jindřichová)

 

 

 

Podívejte se na Facebook naší školy , jak se měli vaši spolužáci v Krkonoších na LVK.
Pan uč. Frček jistě brzy sestříhá nějaké video.
(připomeňme si loňské)

 

bullet

26. leden 2018

Setkání dětí s Policií ČR v naší sportovní hale
Již potřetí navštívili ve čtvrtek 25. ledna děti z naší školní družiny domažličtí policisté. Mluvčí domažlického Okr. odd. PČR paní Dagmar Brožová dětem na úvod přiblížila práci policistů a děti si mohly prohlédnout a vyzkoušet policejní výstroj. Ovšem nejvíce se dětem líbili vycvičení psi, se kterými se mohly pomazlit. Děkujeme paní Brožové a jejím kolegům za krásné odpoledne. 
 

(kolektiv vychovatelek)

 

bullet

26. leden 2018

Společnost AIESEC organizuje projekt EDISON, který je zaměřen na mezikulturní vzdělávání na MŠ, ZŠ a SŠ. Po loňském úspěchu se naše škola opět i letos zapojí do tohoto projektu. V rámci projektu od 29.1. do 1.2. navštíví vybraní zahraniční studenti vysokých škol naši školu, aby nás seznámili se svými zeměmi a kulturou. V tuto chvíli očekáváme návštěvu stážistů z Brazílie(Bruna Ladeira Souza), Indonésie (Dimas Eka Hanandrianto), Gruzie (Gvantsa Darchia), Indie (Ruchee Vinayak Mehta), Číny (Xintong Huang - Cindy), Ázerbájdžánu (Anvar Mirzayev) a Ukrajiny (Olga Mykytiuk).
Předem děkujeme rodinám našich žáků, které studenty dobrovolně ubytují.

(pí uč. J. Mrkosová)

 

bullet

26. leden 2018

Divadlo ŠUS ve školní družině – středa 24. ledna
V letošním roce již podruhé navštívilo školní družinu divadlo ŠUS. Účinkující si připravili pro děti 3 krátké Ekopohádky – O Červené Karkulce, O Smolíčkovi a O Palečkovi, ve kterých bylo poukázáno na to, jak lidé škodí přírodě. Všechny pohádky byly naučné a děti si tak připomněly, jak se mají v přírodě správně chovat. 

(kolektiv vychovatelek)

 

bullet

24. leden 2018
Upozornění!
Příští týden 31. ledna bude ukončeno 1. pololetí vydáním vysvědčení (resp. výpisu z třídního výkazu a děti ho nemusí vracet).
Ve čtvrtek 1. února  se vyučuje, a v pátek 2. února jsou jednodenní pololetní prázdniny.

 

bullet

19. leden 2018

Naše škola fandí technologiím
Na naší škole se vždy vyskytovala spousta žáků, kteří se věnují moderním technologiím a také elektrotechnice. Jedním z nejaktivnějších je Tomáš Knopf, který chodí do 9. A.
Tomáš se ve volných chvílích věnuje domácímu kutilství a stavbě různých pomocných zařízení naprogramovaných pomocí miniaturních počítačů. S elektrotechnikou Tomáš začal v 5 letech, kdy s otcem poprvé zkoušeli zapojit první obvod pro rozsvícení LED diody. Postupem času se Tomáš vypracoval ve zdatného vizionáře a konstruktéra. Doma vytvořil několik “zlepšováků”, za zmínku stojí automatický alarm a samozalévací zařízení, které pomocí čidla určuje vlhkost zeminy. Tomášovým posledním výtvorem je domácí vysokofrekvenční “Teslův transformátor”, který poskládal ze součástek, které měl doma. K fungujícímu modelu napomohl nejen aluminiový obal, ale také golfový míček. 

Přejeme Tomášovi mnoho výborných nápadů a šťastnou volbu při výběru střední školy.

(p. uč. M. Frček)

 

bullet

17. leden 2018

Ve středu 10.1.2018 navštívili žáci osmých a devátých ročníků Letiště Václava Havla v Praze, kde je čekaly tři velmi zážitkové exkurze. V první části našeho programu jsme zavítali na prohlídku Terminálu 3, který je prioritně určen sportovním výpravám a státním delegacím. Druhá část naší exkurze pokračovala ve Výcvikovém centru posádek ČSA, kde jsme zavítali nejen do kokpitu dopravního letadla, ale také jsme vyzkoušeli sjezd po evakuačním skluzu. Poslední část nás čekala v centru Řízení leteckého provozu, kde nám nastínili, jak jsou řízena letadla ve vzdušném prostoru. Veliké poděkování patří všem našim průvodcům, panu řidiči a v neposlední řadě zúčastněným žákům, kteří byli vzornými reprezentanty Chodska. 

(pí uč. H. Jindřichová a Z. Matulková)

 

bullet

10. leden 2018

O tom, že čeština není jen „pravopisování“ se opět mohli přesvědčit účastníci školního kola Olympiády v českém jazyce. V rámci letošního ročníku řešili úkoly týkající se tvoření a významu slov, jednoznačnosti vět, slovních druhů a samozřejmě vlastní tvorby - slohu. Ze zúčastněných žáků komise učitelů českého jazyka vybrala ty nejlepší, kteří budou naši školu reprezentovat v OK. Jsou to Michaela Luisa Reháková (9.A) a Adéla Becková (8.A). Oběma dívkám budeme držet palce v dalším soutěžení a zároveň děkujeme všem zúčastněným za jejich práci.
 

(p. uč. S. Tauer)

 

bullet

10. leden 2018

V úterý 9. 1. se na druhém stupni uskutečnilo školní kolo olympiády v AJ. Soutěže se v kategorii I.A (žáci šestých a sedmých ročníků) zúčastnilo 18 žáků. Zvítězila  Lenka Pham (6.D), druhé místo obsadila Veronika Uherčíková (7.C) a jako třetí se umístil Teodor Císař (6.B). V kategorii II.A (žáci osmých a devátých ročníků) soutěžilo celkem 17 žáků, mezi nimiž zvítězila Michaela Luisa Reháková (9.A). Druhé místo obsadil Tomáš Ircing (9.A) a na třetím místě  se umístili  se stejným počtem bodů Daniel Motyčák a Ladislav Tichý (oba 9.B).
Do okresního kola soutěže, které se bude konat předposlední únorový týden v Dominu, postupují vždy první dva soutěžící z každé kategorie. Místa třetí jsou zároveň i místy případných náhradníků.
Gratulujeme vítězům a postupujícím přejeme hodně štěstí v okresním kole soutěže. 
 

(pí uč. O. Holoubková, M. Kufnerová, Z. Matulková a J. Mrkosová)

 

bullet

9. leden 2018

V hlubokém zármutku oznamujeme všem našim kolegům, žákům a rodičům, že 6. ledna zemřela po těžké nemoci paní Irena Sladká, bývalá učitelka 1. stupně naší školy.

 

bullet

5. leden 2018

Ve středu 10. 1. 2018 mají žáci devátých tříd v rámci výuky anglického a německého jazyka možnost zúčastnit se exkurze na Letiště Václava Havla, do výcvikového centra posádek letadel ČSA a výcvikového centra řízení letového provozu. Odjezd bude v 7.15 hod. a návrat po 19. hod.
Cena 550,- Kč.
Přihlášky, čísla OP nebo čísla pasů (u žáků jiného občanství než občanství ČR) a zároveň peníze, odevzdejte pí uč. Matulkové do kabinetu jazyků č. dveří 30, nejpozději do úterý 9.1. 2018 do 10 hodin!

(pí uč. H. Jindřichová)

 

bullet

29. prosinec 2017

  Lyžařský výcvikový kurz se blíží
Již 21. ledna ráno se vypraví žáci našich 7. ročníků na  týdenní lyžařský kurz do Krkonoš, který naše škola pořádá již mnoho let. Jako doprovod s nimi pojede 6 proškolených instruktorů z řad pedagogického sboru a lékař. Letos si na nedostatek sněhu určitě nebudou stěžovat.
Vedoucím kurzu bude zkušený učitel TV p. Tomáš Kubal. Aktuální informace z místa pobytu.
Přejeme jim pěkné počasí, prašan, krásné zážitky, a hlavně aby se všichni vrátili zdrávi.
Po jejich návratu se můžete těšit na foto i video zpravodajství, od 22. 1. online informace z kurzu na facebookových stránkách školy.

 

bullet

27. prosinec 2017

florbal.png

Těžké rozhodování
Nedávno jsme vás informovali o historickém úspěchu florbalového družstva žáků naší školy, které 13. prosince vybojovalo účast v republikovém finále, s úkolem
reprezentovat Plzeňský kraj. Bohužel ve stejném termínu se koná tradiční lyžařský, výcvikový kurz žáků našich 7. ročníků v Krkonoších, kterého se zúčastní většina klíčových členů našeho družstva.
Rozhodnutí týmu uč. Tv: Nezúčastnit se tohoto vrcholného turnaje pouze s náhradníky, ale přenechat účast v turnaji chlapcům z druhé, 33. ZŠ Plzeň.
Myslíme, že to je správné, sportovní rozhodnutí.

(p. uč. M. Frček)

 

bullet

1. leden 2018

Státní svátek - Nový rok, vznik České republiky

Nový rok - svátek začátku nového roku. Podle celosvětově nejrozšířenějšího gregoriánského kalendáře připadá na 1. ledna. V noci z 31. prosince na 1. ledna svět slaví konec roku a tak i začátek nového (Silvestrovské oslavy).
Samostatná Česká republika vznikla 1. ledna 1993. Zapojila se do západoevropských politických struktur12. března 1999 byla přijata do NATO a 1. května 2004 vstoupila do Evropské unie. 21. prosince 2007 se stala součástí Schengenského prostoru (osoby mohou  překračovat hranice většiny evropských států na kterémkoliv místě, aniž by musely projít hraniční kontrolou).

 

Všem žákům, rodičům a zaměstnancům školy přejeme hezké a veselé Vánoce,
v novém roce hodně štěstí a zdraví

 

bullet

22. prosinec 2017 (pátek)
Třídní vánoční besídky a dva futsalové turnaje pro žáky 2. stupně v naší sportovní hale
(takový byl poslední školní den před vánočními svátky na naší škole) 
 

bullet

20. prosinec 2017

Předvánoční setkání žáků naší školy s žáky partnerské školy Grundschule Furth im Wald
Ve středu 13. prosince jsme v Muzeu Chodska a poté u nás ve škole přivítali  žáky  4. třídy z Grundschule Furth im Wald. Výstava betlémů z celého světa nadchla jak děti, tak jejich pedagogický doprovod.  Po svačině se všichni s chutí vrhli do výroby betlémů vlastních. Jeden betlém putoval do školy ve Furth im Wald, druhý si ponechali naši čtvrťáci.  Nechybělo  samozřejmě ani již tradiční předávání  dárečků a zpívání koled - letos za doprovodu harmoniky, na kterou skvěle zahrál pan ředitel Gerald Fide.  Za pomoc při přípravě tohoto společného adventního dopoledne patří velký dík všem, kteří se na jeho zorganizování podíleli: pí uč. Hojdové, našim paním kuchařkám a vedoucí ŠD paní A. Rojtové. 

(pí uč. D. Vlčková)

 

bullet

20. prosinec 2017

Už známe jména úspěšných řešitelů školního kola dějepisné olympiády.
Jsou to žáci devátých ročníků Kristýna Bohmanová(9.B) , Petr Schneider(9.A) a David Jaroslav Sedláček(9.B) . Téma letošního ročníku znělo „ To byla první republika aneb Československo v letech 1918-1938 ´´.
Historické události, které začaly vznikem samostatného československého státu a jehož 100. výročí si v roce 2018 budeme připomínat, osobnosti , móda, kultura i světoznámé firmy soutěžící nezaskočily. Vítězům blahopřejeme a držíme jim palce v okresním kole!

 

(pí uč. E. Dékányová)

 

 

bullet

13. prosinec 2017

Historický úspěch našich florbalistů
Dnes 13. 12. 2017 se v Rokycanech konalo regionální krajské kolo ve florbale. Naši po vítězství v okrskovém a poté okresním finále doposud nepoznali hořkost porážky.
Turnaje se zúčastnilo 8 okresních vítězů rozdělených do dvou skupin. Do naší skupiny byli nalosováni favorité turnaje 33. ZŠ Plzeň a Klatovy, skupinu doplnila ZŠ Rokycany.
K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti týmu 33. sportovní školy plné florbalových hráčů. Náš tým složený z hokejistů a fotbalistů sázel na svoji pohyblivost a bojovnost. Soupeř ovšem projevil zkušenost a florbalovost a hladce nás porazil 3:0. Po florbalové lekci jsme prohodili formace a do dalších zápasů jsme nastupovali v nových uskupeních. Tento krok se zdál jako klíčový, protože jsme po výhrách 3:0 a 3:1 postoupili do semifinále z druhého místa.
Naším soupeřem v zápase pravdy byla ZŠ Blovice. Po 10 minutách hry jsme vedli 4:1 a hra se uvolnila. Blovice se ještě zmohly na na korekci 4:3, ale to bylo z jejich strany všechno. Se sirénou jsme začali slavit postup do finále turnaje.
Ve finále jsme narazili opět na výběr 33. ZŠ Plzeň. Před zápasem se náš tým zdravě motivoval a chtěli jsme jim oplatit porážku z úvodního zápasu. Zápas začal dobře a už po 2 minutách jsme se radovali z vedení 1:0. V celém finále jsme byli bojovnějším týmem a hlad po vítězství byl značný od úvodního hvizdu. Finále se zkomplikovalo, kdy za stavu 2:1 pro naší školu byl Kuba Toupal vyloučen za nakopnutí balonku bez držení hole. Soupeř početní výhodu využil a rázem bylo srovnáno. Po posledním písknutí rozhodčího následovaly nájezdy. V těch nás výborně podržel Ondra Sloup a naši chladnokrevní střelci Kuba Pluhař a Táda Frček finále rozhodli.
Vítězstvím na nájezdy naši bojovníci vrátili porážku soupeři a zajistili si start v republikovém lednovém turnaji.
Slovo trenéra p. uč. M. Frčka: Chtěl bych poděkovat všem klukům za dosažený výsledek. Je to historický úspěch a chtěl bych také řici, že naši žáci fungovali v porovnání s ostatními výborně i po stránce kázně. Turnaj jsme vyhráli, protože jsme byli nejbojovnější a nejdisciplinovanější. “Kluci díky, jsme tým!”
Na závěr cituji kluky: “Hej, vemte si medaile, ať vypadáme jako z Nagana”

 

bullet

13. prosinec 2017

- 13. 12.  14:59h -
220 000 přístupů na naše webové stránky za 4 roky

.... a aktuálně z dolní části této stránky? 
 Počet návštěv Aktualit (od listopadu roku 2013):

 
(jen 1 x denně a pouze přístupy tzv. zvenku)

 

bullet

8. prosinec 2017

Ve čtvrtek 7.12.se uskutečnilo okresní finále chlapců v kategoriích III. a IV ve florbale
Naši chlapci se zúčastnili v obou kategoriích po okrskové kvalifikaci, která proběhla o týden dříve ve Kdyni. Shodou okolností se v obou kategoriích střetla mužstva stejných základních škol, tedy ZŠ Komenského 17, ZŠ Staňkov, GJŠB a  Horšovský Týn.
Turnaj probíhal v hale domažlické Jiskry pod taktovkou p. uč. Lásky. Naši florbalisté se umístili ve IV. kategorii na čtvrtém místě
a mladší chlapci v III. kategorii získali zlaté medaile.
Prvenstvím v turnaji si zajistili start v regionálním finále Plzeňského kraje, které je na pořadu ve středu 13. 12.v Rokycanech. Všichni držíme palce a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

1. místo

 

4. místo

 

bullet

8. prosinec 2017
Už jsou tu Vánoce a k těm neodmyslitelně patří i vystoupení domažlického pěveckého sboru Canzonetta.
Jeho dlouholetou
členkou je i učitelka naší školy paní Olga Holoubková.
 

bullet

7. prosinec 2017

Mikulášská nadílka ve školní družině
V úterý 5. 12. odpoledne přišli do oddělení školní družiny Mikuláš a anděl doprovázený čerty a čerticemi. Děti recitovaly, zpívaly a obávaly se únosu do pekla.
Za statečnost dostaly sladkou odměnu. Vychovatelky děkují třídě 9.C za ochotu. 

(kolektiv vychovatelek)

 

bullet

6. prosinec 2017

Čertovské odpoledne ve ŠD
V úterý 5. 12. se 1. oddělení ŠD proměnilo na peklo. Malí čertíci i andílci si zasoutěžili, namalovali obrázek, zatančili na čertí diskotéce. Přišli je navštívit Mikuláš, anděl a čert, kteří jim předali nadílku. Děti si odpoledne užily a musím je pochválit za odvahu. Rodičům děkuji za spolupráci. 

 (pí vych. J. Macnerová)  

 

bullet

5. prosinec 2017

Na Mikuláše s andělem a čertem můžeme 5. prosince narazit téměř všude. Ale naši žáci z K17 si s nimi mohli zabruslit. Pekelný výraz všech tří čertů vyvažoval dobrotivý úsměv Mikuláše a štědrost nebeského anděla. Jejich mrštnost na bruslích si nijak nezadala s bruslařským umem nejlepších hokejistů a děti měly co dělat, aby čerty a naše „svaté“ dohonily. 

 

bullet

5. prosinec 2017

Nastal nám adventní čas, proto se žáci z 5. E pustili do výroby adventních věnců. Několika dětem musela ze začátku pomoci paní učitelka, ale většina třídy zvládla obalení slaměného nebo polystyrénového základu a ovázání provázkem nebo drátkem sama. Pak následovalo připevnění svíček na mističky nebo pomocí hřebíků, přilepení šišek, mašlí a drobných adventních ozdobiček dle vlastní fantazie. V pátek si děti hotové věnce odnesly domů, aby v neděli rozsvítily 1. svíčku. 
(pí uč. V. Urbanová)

 

bullet

3. prosinec 2017 - Začátek adventu

 

bullet

2. prosinec 2017

http://www.zskom17.cz/volby17.gif

Koho si zvolili rodiče (jako své zástupce) do Školské rady ZŠ Domažlice, Komenského 17?

 

bullet

30. listopad 2017
 

Náš Vánoční jarmark ve fotografii
Ve čtvrtek 30. 11. od 8.00 do 15.00h nebylo často ve vstupní hale naší školy k hnutí.
Kdo chtěl projít třeba jen na oběd, musel si cestu probojovat. Ovšem v krásné, předvánoční atmosféře.
Náš tradiční VÁNOČNÍ JARMARK se letos těšil mimořádnému zájmu široké veřejnosti a zároveň se rozrostl o nové nápady dětí, které se odhodlaly jít „s kůží na trh“. Návštěvníci si tak mohli zakoupit opět nejen skvělé vánočky a dortíčky našich milých kuchařek, ale na prodejních stáncích také nepřeberné množství originálních andílků, čertů, všechny možné druhy věnců a dokonce i ručně vyráběné svíčky, regenerující olejíčky a občerstvení. Ve školní družině byly ke zhlédnutí výrobky těch úplně nejmenších dětí, které se do vyrábění pustily s vervou sobě vlastní. Vánoční atmosféru navodil pan učitel Zbyněk Mrkos se svým dětským sborem, a školou se rozezněly melodie vánočních písní. Máme velkou radost z toho, že se tolik dětí, učitelů a zaměstnanců naší školy podílelo na vánočních výrobcích či organizaci jarmarku. Velký dík patří rodičům a přátelům školy za jejich příkladnou podporu a pomoc. Na hledanou při příštím, již 10. ročníku.

 

bullet

28. listopad 2017

I v letošním školním roce  navštívili naši deváťáci Národní divadlo. Tentokrát byl výlet do Prahy zahájen prohlídkou Barandovských ateliérů, kde se seznámili s historií i současností natáčení filmů v těchto prostorách. Poté žáci absolvovali komentovanou prohlídku budovy Národního divadla. A večer je čekalo představení Strakonického dudáka. Všichni se na to patřičně vystrojili. A jak jim to slušelo, můžete se přesvědčit sami.  

(pí uč. A. Kupilíková)

To je proměna -:)

 

bullet

24. listopad 2017

http://www.zskom17.cz/jr.gif

Jak se dařilo našim "Spurs" v jrNBA?

  (pí uč. R. Špalková)  

 

bullet

24. listopad 2017

Návštěva penzionu
Ve čtvrtek 23. 11. navštívily děti z 6. oddělení ŠD babičky v penzionu, aby si společně vyrobily andělíčka. Hezký přístup dětí, ale i spolupráce mezi mladou a starší generací vytvářelo skvělou atmosféru. Babičky byly rády, že tvořily s dětmi a už se těší na další setkání. Děkuji paní Šárce Velkové za uskutečnění tohoto příjemného odpoledne. 

(pí vych. J. Kůstková)

 

bullet

24. listopad 2017

http://www.zskom17.cz/tř_schuzky.gif

28. listopadu 2017 se budou konat třídní schůzky rodičů,
spojené s volbami do Školské rady ZŠ Komenského 17

http://www.zskom17.cz/volby17.gif

 

1. stupeň po dohodě s tř. učitelkami, 2. stupeň od 16.30h

 

 

bullet

21. listopad 2017
"Sedmáci" pozor, LVK 2018 se pomalu blíží.
Přečtěte si důležité informace.

 

bullet

21. listopad 2017

MFF Juniorfest
V sobotu 18. listopadu se konalo ve velkém sále v Přešticích vyhodnocení výtvarné soutěže v rámci MFF Juniorfest. V letošní roce se soutěže, věnované pohádkám a filmům Zdeňka Trošky, zúčastnily také děti z 6. oddělení ŠD. Z více než 80 prací z celého Plzeňského kraje se probojovala práce děti z družiny mezi přední místa, kdy dostaly zvláštní ocenění za skupinovou práci. Nejenže si děti převzaly cenu, ale čekalo je také milé setkání přímo s panem Z. Troškou, J. Zindulkou, Y. Blanarovičovou, T. Krchovovou nebo poslech písniček od M. Maxy. 

(pí vych. J. Kůstková)

 

bullet

20. říjen 2017
  21. zájezd
- Anglie 2018 (6. - 11. květen 2018)
Přihláška na zájezd (do 24. 11. 2017)                      Program zájezdu

 

bullet

14. listopad 2017
Návštěva

Náš chovatelský kroužek navštívily děti z družiny Základní školy Postřekov.
Máme radost, že se jim u nás líbilo. 

 

bullet

14. listopad 2017
Poděkování
Deniska Radová z Plzně děkuje všem žákům naší základní školy za víčka, která pro ni nasbírali.
Její rodiče peníze z prodeje použijí na rehabilitační pomůcky.

 

bullet

13. listopad 2017

Družstvo dívek z našich 8. a 9. tříd se zúčastnilo ve středu 8. 11. okresního kola ve florbalu ve složení Karolína Haasová, Sára Kodadová, Dominika Paidarová, Kristýna Sokolová, Andrea Soukupová, Renata Doušová, Lucie Budková, Tereza Milfortová, Denisa Kafková, Markéta Ježová, Kristýna Bohmannová a Natálie MIldnerová. Děvčata po postupu z tabulky bojovala o první až čtvrté místo. Nakonec vybojovala krásné třetí místo, o které se utkala s děvčaty ze  Blížejov. Na prvním místě skončila děvčata ze ZŠ Staňkov a na druhém místě z GJŠB Domažlice. Všem srdečně gratulujeme.

 

(pí uč. O. Kalinová)

 

 

bullet

13. listopad 2017

Státní svátek - 17. listopad - Boj za svobodu a demokracii (MD studentstva) 

Sametová revoluce - označení období změn v Československu mezi 17. listopadem a 29. prosincem roku 1989, které vedly k pádu komunistického režimu a přeměně politického zřízení na demokratické principy.

 

bullet

7. listopad 2017

V hlubokém zármutku oznamujeme, že 4. listopadu 2017 zemřel náš bývalý kolega pan Mgr. Jiří Vorlíček.

 

bullet

7. listopad 2017

V sobotu 4. 11. se vypravili členové chovatelského kroužku do Plzně. Jejich první zastávkou byla Akva  Tera. Zde zhlédli mnoho zajímavých bezobratlých. Nejvíc z nich je zaujali sklípkani. Chovají jich zde víc jak 40 druhů. Největší z nich sklípkan největší, což jak název říká, je největší pavouk světa. Jeho rozpětí nohou může dosahovat 25 cm. V korálovém útesu ihned poznali klauna očkatého známého jako Nemo a mnoho dalších druhů zvířat. Poté se vydali do Techmánie, kde strávili 3 hodiny plné zábavy. 

 

(pí uč. G. Milsimerová)

 

bullet

7. listopad 2017

Žáci 5. E si při Pv vyrobili podzimní obrázek. Potřebovali karton, 4 větvičky na rámeček, provázek a přírodniny, které  jsou běžně dostupné - listy, větvičky s plody, mechy nebo houby. Lepili lepidlem Herkules a  uč. pomáhala tavnou pistolí. Obrázek dotvořili tenkou nitkou - babím letem. Zkusíte to také? 
(pí uč. V. Urbanová)

 

bullet

6. listopad 2017

Bludičková cesta
V pátek 3. 11. ve večerních hodinách se na Baldově pro děti z 6. oddělení konala Bludičková cesta, během které děti plnily různé úkoly. Nejenže bojovaly s čarodějem Mrakomorem, upletly pro Hermínu vánočku, hádaly kouzelné koření či podstoupily zkoušku tajuplných sklenic, ale také musely z indicií vyluštit hádanku. Nakonec jsme si všichni opekli vuřta a děti s úsměvem odcházely spolu s rodiči domů. Chtěla bych poděkovat rodičům za pomoc s organizací a správci za poskytnutí prostor na Baldově. 

(pí vych. J. Kůstková)

 

 

bullet

1. listopad 2017

 

Halloweenské odpoledne
Úterní odpoledne 31. 10. si děti z 1. oddělení ŠD opravdu užily. Měly možnost naobědvat se v převlecích a kostýmech čarodějnic, kostlivců, duchů… . V družině si pak vyzkoušely své dovednosti při různých soutěžích. Měly za úkol přenést pavoučí vejce na lžíci, lovit rybky, namotávat provázky, skládat puzzle, pomocí brčka přenášet lentilky aj. Za své snažení dostal každý na konci malou odměnu. Dětem se odpoledne moc líbilo a už se těší na další podobnou akci. Všem dětem moc děkuji za jejich snahu. ()

   

(pí vych. J. Macnerová )

 

 

bullet

31. říjen 2017

Během podzimních prázdnin ve dnech 27. a 28. října se několik žáků spolu s paní učitelkou Milsimerovou podívalo na Univerzitu Karlovu prostřednictvím 7. Juniorské vědecké konference. Zde si každý vyzkoušel, jaké je to přednášet před komisí na téma, které si sám připravil. Blahopřejeme Davidovi Sekerákovi z 9. C, který se se svou ROBOTICKOU RUKOU umístil na krásném 3. místě.
  Videa z konference 1  2

(Marie Eva Psutková 9. C)

 

bullet

25. říjen 2017


 
Ve čtvrtek a pátek - podzimní prázdniny,
od neděle 29. 10. si můžeme každý den o hodinu déle pospat

 

bullet

23. říjen 2017

Státní svátek - 28. říjen - Vznik Československa
Československo je bývalý stát ve střední Evropě, který existoval (s krátkou přestávkou během druhé světové války) od 28. října 1918 do 31. prosince 1992. Československo vzniklo po první světové válce jako jeden z nástupnických států rozděleného Rakouska - Uherska. Zahrnoval území Čech, Moravy, Českého Slezska (jihovýchodní část Slezska), Slovenska a Podkarpatské Rusi („Horní Uhry“). Československo zaniklo rozdělením na Českou republiku a Slovenskou republiku.

 

bullet

19. říjen 2017

Školička víly Pohádky ve ŠD
Ve středu 18. října nás navštívila víla Pohádka, která dětem vysvětlila, proč je voda pro život důležitá. Víla Pohádka ukázala dětem barevné krystalické kameny, které si mohly osahat. Na závěr svého vystoupení dětem namalovala na obličej kapičky pro štěstí. Děti si odnesly z 
besedy knížečku Pohádky zpod pokličky. http://www.zskom17.cz/fotoaparat.gif

(kolektiv vychovatelek)

 

bullet

16. říjen 2017

http://www.zskom17.cz/jr.gifJuniorská NBA
Asi už si nepamatujete, že naši "baskeťáci" z prvního stupně vloni vybojovali postup do soutěže Jr.NBA League, a proto v ní budou jejich následovníci letos bojovat. V dresech San Antonio Spurs. 2. kolo se bude hrát v Domažlicích.  
Stránky soutěže
Zkuste požádat vyučující a PŘIJĎTE FANDIT s celou třídou
!!!
KDY?
1. 11. středa  KAM? Do sportovní haly nad Sokolovnou,
 
V KOLIK? 8.30 Domažlice x Švihov, 11.30 Domažlice x Písek, 13.30 Domažlice x Strakonice

http://www.zskom17.cz/cz_akt3.jpg

(spurs - ostruhy na kovbojských botách)

(pí uč. R. Špalková)

 

 

bullet

16. říjen 2017

http://www.zskom17.cz/gb-flag1.gif 2. podzimní zájezd do Anglie (závěrečná zpráva)

 

bullet

12. říjen 2017

http://www.zskom17.cz/IMG_3225_small.JPGNaši žáci obsadili třetí místo!
Dne 11. 10. se konala v Plzni soutěž s názvem „Technika má zlaté dno“. Cílem bylo ve stanoveném čase sestrojit funkční model jeřábu ze stavebnice Merkur a Boffin. Celkem soutěžilo 17 týmů, a v kategorii gymnázií a základních škol obsadili Pavlína Uhrová z 8. A a Vojtěch Jungman z 8. C krásné třetí místo. Za tento několikahodinový výkon si zaslouženě odnesli zajímavé ceny. http://www.zskom17.cz/fotoaparat.gif

http://www.zskom17.cz/TmáZD.gif

(p. uč. J. L. Láska)

 

 

bullet

12. říjen 2017

Jóga ve školní družině
V úterý 10. a ve středu 11. října k nám opět zavítala zkušená cvičitelka jógy paní Sita Rojová, která praktikuje systém Jóga v denním životě. Děti si díky ní protáhly svá těla, zacvičily některé ásany a vyslechly příběh O Sáře a ztraceném štěstí, jímž bylo cvičení provázeno. Jak děti cvičily, můžete vidět ve fotogalerii. 
http://www.zskom17.cz/fotoaparat.gif

(kolektiv vychovatelek ŠD)

 

bullet

10. říjen 2017

Ve dnech 4. - 6. října se vybraní žáci sedmých a devátých tříd zúčastnili třídenní exkurze na severovýchod Čech. První zastávka byla v Bohemia Sektu ve Starém Plzenci a potom v Pilsner Urquellu v Plzni, kde jsme si mohli prohlédnout výrobu obou nápojů. Odtud následovala cesta do Hradce Králové, kde se nocovalo. Druhý den byl věnován návštěvě Zoologické zahrady ve Dvoře Králové nad Labem. Zde byl pro nás připraven program na téma etologie. Poté jsme vyrazili na prohlídku do vodní elektrárny Hučák. Poslední den jsme navštívili Obří akvárium a pak následovala cesta domů. Chtěli bychom poděkovat paní učitelce Kupilíkové, Kalinové a hlavně Milsimerové, která pro nás připravila zajímavý a poučný výlet. http://www.zskom17.cz/fotoaparat.gifhttp://www.zskom17.cz/video2.gif

(M. E. Psutková, žákyně 9. C)

 

bullet

4. říjen 2017

Okresní kolo v přespolním běhu
Ani vytrvalým deštěm v úterý 3. 10. se nedali odradit naši závodníci v přespolním běhu. Běželo se parkem v Horšovském Týně a na cestě plné louží, kluzkých zatáček a zrádných kopečků si naši běžci doběhli v kategorii družstev pro dvě zlaté a dvě stříbrné medaile. V jednotlivcích zazářil ostřílený matador Jan Janů z 8. B, který předběhl všechny svoje soupeře doslova "o parník“. Svůj všestranný talent potvrdila v jednotlivkyních Kateřina Čapská, která skončila na krásném 4. místě. V kategorii mladších žáků stál „na bedně“ Martin Šot, který obsadil bronzovou pozici, a z mladších děvčat byla nejrychlejší Anežka Tauerová, které jen o fous unikla bronzová medaile. Všem závodníkům patří vřelý dík za jejich vzorné reprezentování školy a především za to, že díky jejich výkonům postupujeme do krajského kola, které se koná tento pátek v Tachově!
(p. uč. T Kubal a P. Rybárová)

 

bullet

2. říjen 2017

Velký úspěch našich dívek v krajské finále
Ve středu 27. 9. 2017 se dívčí družstvo ve složení Kateřina Čapská, Dominika Paidarová, Bára Hůttová, Renata Doušová a Kristýna Bohmanová zúčastnilo krajského finále atletického čtyřboje v Tachově, kde obsadilo 2. místo za ZŠ Přeštice. Na 3. místě skončilo družstvo Gymnázia Stříbro. V celkovém pořadí jednotlivců suverénně zvítězila Kateřina Čapská. 

Všem srdečně blahopřejeme.
(pí uč. Olga Kalinová)

 

bullet

2. říjen 2017

Opékání u vodárny
Páteční akcí „ Opékání u vodárny“ jsme tak trochu netradičně zahájili nový školní rok a naši další spolupráci dětí, rodičů a školní družiny. Sraz byl jako vždy na mostě pod nemocnicí u cyklostezky. Odtud jsme se společně přesunuli za vodárnu. Děti se proběhly, dospělí na chvilku zapomněli na všední starosti a problémy. Počasí, i když se dlouho mračilo, nám nakonec přálo, nálada i vuřty byly výborné a tak se už všichni těšíme na naše další shledání. Děkuji všem zúčastněným za úžasnou atmosféru. 

 (pí vych. J. Macnerová)

 

 

bullet

30. září 2017
Podzimní Anglie (zájezd do Liverpoolu a hrabství Yorkschire)
Přejeme všem šťastnou cestu a těšíme se na aktuální fotky a videa.
Ty najdete na "Ze života školy\Zájezdy d Anglie"

 

bullet

30. září 2017

Návštěva u městské policie
Dne 27. 9. navštívili žáci z 6. oddělení ŠD Městkou policii v Domažlicích, kde získali mnoho informací o činnosti městských policistů. Děti si mohly zblízka prohlédnout výstroj policistů a pak jim byl ukázán bezpečnostní kamerový systém, kde mohly pozorovat pořádek ve městě. V samotném závěru byly děti svědky přímé akce policistů, kteří dostali informaci na odchyt volně pobíhajícího psa přímo ze 112. Tímto bych chtěla poděkovat strážníkům za skvělou ukázku a trpělivý přístup. 

(pí vych. J. Kůstková)

 

bullet

29. září 2017

Atletická liga ml. žáků a žákyň
26. 9. setkání nejlepších sportovců okresu pokračovalo kategorií mladších žáků. Naši soutěžící opět bojovali se soupeři z konkurenčních škol okresu. Z chlapců se dostal na stupně vítězů pouze Tadeáš Soběhart v běhu na 60m s časem 8,6s s kterým obsadil třetí místo. Dále už pak stupně vítězů obsazovaly jen dívky. Natálie Mildnerová stříbro v hodu kriketovým míčkem (42m) a bronz v běhu na 150m (21,7s). Lucie Budková získala zlato v hodu kriketovým míčkem, kdy svým výkonem 45 metrů překonala i většinu soutěžících z chlapecké kategorie. Anita Kadaňová ve skoku vysokém překonala výšku 130cm, za což získala zlatou medaili. Poslední dívčí medaili dostala Klára Routová ve skoku dalekém za výkon 363cm. Nutno také zmínit výkon Ondřeje Rejthara v běhu na 1000m, který v celkem početném rozběhu všech chlapců obsadil hezké čtvrté místo. 

 Obě letošní atletické ligy byly vydařené a počasí závodům rozhodně přálo. Děkujeme všem soutěžícím.

 (p. uč. J. Láska a B. Váchalová)

 

bullet

28. září 2017

Státní svátek - 28. září - Den české státnosti

Svatý Václav (asi 907 – 28. září 935) byl český kníže a světec, který je považován za hlavního patrona české země a symbol české státnosti.

 

bullet

21. září 2017

Adaptační kurzy pro žáky nových 6. tříd
V minulém týdnu se téměř všichni naši šesťáci zúčastnili adaptačního kurzu, který se v letošním roce konal na zámku v Trhanově. Program plný her a sportování řídily lektorky Jana Hendrichová, Eva Dufková, Alena Kupilíková a Dagmar Vančurová. Všem se líbil i výšlap na Hrádek a potom následné opékání vuřtů. A jelikož se nocovalo na zámku, nesměla chybět noční hra směřovaná do sklepení, při které mnozí museli sebrat dost odvahy, aby se jí zúčastnili. Velké poděkování patří všem třídním učitelům šesťáků T. Kubalovi, D. Vlčkové, P. Štenglové, J. Láskovi, kteří svým pozitivním vystupováním naznačili, že budou dobrými vůdci svých třídních kolektivů. 

(p. uč. Alena Kupilíková)

 

bullet

16. září 2017

  Atletická liga st. žáků a žákyň
Nejlepší sportovci okresu se setkali včera 13. 9. 2017 na atletické lize na Městském stadionu v Domažlicích. Každý sportovec absolvoval 2 disciplíny. Byl k vidění sprint, vytrvalost, skoky a také vrh koulí. Naši žáci byli velice úspěšní, někteří získali v obou disciplínách medaile.
Výbornými výkony se prezentovali především Kačka Čapská, Andrea Soukupová, Dominika Paidarová a také Jan Janů.
Všem děkujeme za výborné výkony!
   

(p. uč. M. Frček)

 

bullet

13. září 2017

V pátek 8. 9. 2017 navštívili žáci 7. a 8. ročníků "Dny vědy a techniky v Plzni", kde mohli spatřit technické vymoženosti dnešní doby, ale také vědecké koncepty pro budoucnost. U každého stanoviště představovali výrobky odborníci a studenti vysokých technických škol. Doufejme, že podobných akcí bude pro žáky pořádáno více. 

(p. uč. M. Frček)

 

bullet

4. září 2017
 

Přejeme nám všem úspěšný a radostný start

do školního roku 2017-2018
 

Jako každý rok vítáme hlavně naše prvňáčky, ale samozřejmě všechny ostatní starší žáky. Zejména pak ty, kteří k nám přišli z okolních škol letos poprvé.
Věříme, že se jim bude na naší škole líbit a najdou si brzy nové kamarády.

Ředitel školy: Mgr. Ivan Rybár

bullet

28. srpen 2017
Aktuální informace pro rodiče našich prvňáčků najdete vlevo v sekci "Pro rodiče"