Archiv aktualit 2017-2018
 

 

bullet

31. říjen 2017

Během podzimních prázdnin ve dnech 27. a 28. října se několik žáků spolu s paní učitelkou Milsimerovou podívalo na Univerzitu Karlovu prostřednictvím 7. Juniorské vědecké konference. Zde si každý vyzkoušel, jaké je to přednášet před komisí na téma, které si sám připravil. Blahopřejeme Davidovi Sekerákovi z 9. C, který se se svou ROBOTICKOU RUKOU umístil na krásném 3. místě.
  Videa z konference 1  2

(Marie Eva Psutková 9. C)

 

bullet

25. říjen 2017


 
Ve čtvrtek a pátek - podzimní prázdniny,
od neděle 29. 10. si můžeme každý den o hodinu déle pospat

 

bullet

23. říjen 2017

Státní svátek - 28. říjen - Vznik Československa
Československo je bývalý stát ve střední Evropě, který existoval (s krátkou přestávkou během druhé světové války) od 28. října 1918 do 31. prosince 1992. Československo vzniklo po první světové válce jako jeden z nástupnických států rozděleného Rakouska - Uherska. Zahrnoval území Čech, Moravy, Českého Slezska (jihovýchodní část Slezska), Slovenska a Podkarpatské Rusi („Horní Uhry“). Československo zaniklo rozdělením na Českou republiku a Slovenskou republiku.

 

bullet

19. říjen 2017

Školička víly Pohádky ve ŠD
Ve středu 18. října nás navštívila víla Pohádka, která dětem vysvětlila, proč je voda pro život důležitá. Víla Pohádka ukázala dětem barevné krystalické kameny, které si mohly osahat. Na závěr svého vystoupení dětem namalovala na obličej kapičky pro štěstí. Děti si odnesly z 
besedy knížečku Pohádky zpod pokličky. http://www.zskom17.cz/fotoaparat.gif

(kolektiv vychovatelek)

 

bullet

16. říjen 2017

http://www.zskom17.cz/jr.gifJuniorská NBA
Asi už si nepamatujete, že naši "baskeťáci" z prvního stupně vloni vybojovali postup do soutěže Jr.NBA League, a proto v ní budou jejich následovníci letos bojovat. V dresech San Antonio Spurs. 2. kolo se bude hrát v Domažlicích.  
Stránky soutěže
Zkuste požádat vyučující a PŘIJĎTE FANDIT s celou třídou
!!!
KDY?
1. 11. středa  KAM? Do sportovní haly nad Sokolovnou,
 
V KOLIK? 8.30 Domažlice x Švihov, 11.30 Domažlice x Písek, 13.30 Domažlice x Strakonice

http://www.zskom17.cz/cz_akt3.jpg

(spurs - ostruhy na kovbojských botách)

(pí uč. R. Špalková)

 

 

bullet

16. říjen 2017

http://www.zskom17.cz/gb-flag1.gif 2. podzimní zájezd do Anglie (závěrečná zpráva)

 

bullet

12. říjen 2017

http://www.zskom17.cz/IMG_3225_small.JPGNaši žáci obsadili třetí místo!
Dne 11. 10. se konala v Plzni soutěž s názvem „Technika má zlaté dno“. Cílem bylo ve stanoveném čase sestrojit funkční model jeřábu ze stavebnice Merkur a Boffin. Celkem soutěžilo 17 týmů, a v kategorii gymnázií a základních škol obsadili Pavlína Uhrová z 8. A a Vojtěch Jungman z 8. C krásné třetí místo. Za tento několikahodinový výkon si zaslouženě odnesli zajímavé ceny. http://www.zskom17.cz/fotoaparat.gif

http://www.zskom17.cz/TmáZD.gif

(p. uč. J. L. Láska)

 

 

bullet

12. říjen 2017

Jóga ve školní družině
V úterý 10. a ve středu 11. října k nám opět zavítala zkušená cvičitelka jógy paní Sita Rojová, která praktikuje systém Jóga v denním životě. Děti si díky ní protáhly svá těla, zacvičily některé ásany a vyslechly příběh O Sáře a ztraceném štěstí, jímž bylo cvičení provázeno. Jak děti cvičily, můžete vidět ve fotogalerii. 
http://www.zskom17.cz/fotoaparat.gif

(kolektiv vychovatelek ŠD)

 

bullet

10. říjen 2017

Ve dnech 4. - 6. října se vybraní žáci sedmých a devátých tříd zúčastnili třídenní exkurze na severovýchod Čech. První zastávka byla v Bohemia Sektu ve Starém Plzenci a potom v Pilsner Urquellu v Plzni, kde jsme si mohli prohlédnout výrobu obou nápojů. Odtud následovala cesta do Hradce Králové, kde se nocovalo. Druhý den byl věnován návštěvě Zoologické zahrady ve Dvoře Králové nad Labem. Zde byl pro nás připraven program na téma etologie. Poté jsme vyrazili na prohlídku do vodní elektrárny Hučák. Poslední den jsme navštívili Obří akvárium a pak následovala cesta domů. Chtěli bychom poděkovat paní učitelce Kupilíkové, Kalinové a hlavně Milsimerové, která pro nás připravila zajímavý a poučný výlet. http://www.zskom17.cz/fotoaparat.gifhttp://www.zskom17.cz/video2.gif

(M. E. Psutková, žákyně 9. C)

 

bullet

4. říjen 2017

Okresní kolo v přespolním běhu
Ani vytrvalým deštěm v úterý 3. 10. se nedali odradit naši závodníci v přespolním běhu. Běželo se parkem v Horšovském Týně a na cestě plné louží, kluzkých zatáček a zrádných kopečků si naši běžci doběhli v kategorii družstev pro dvě zlaté a dvě stříbrné medaile. V jednotlivcích zazářil ostřílený matador Jan Janů z 8. B, který předběhl všechny svoje soupeře doslova "o parník“. Svůj všestranný talent potvrdila v jednotlivkyních Kateřina Čapská, která skončila na krásném 4. místě. V kategorii mladších žáků stál „na bedně“ Martin Šot, který obsadil bronzovou pozici, a z mladších děvčat byla nejrychlejší Anežka Tauerová, které jen o fous unikla bronzová medaile. Všem závodníkům patří vřelý dík za jejich vzorné reprezentování školy a především za to, že díky jejich výkonům postupujeme do krajského kola, které se koná tento pátek v Tachově!
(p. uč. T Kubal a P. Rybárová)

 

bullet

2. říjen 2017

Velký úspěch našich dívek v krajské finále
Ve středu 27. 9. 2017 se dívčí družstvo ve složení Kateřina Čapská, Dominika Paidarová, Bára Hůttová, Renata Doušová a Kristýna Bohmanová zúčastnilo krajského finále atletického čtyřboje v Tachově, kde obsadilo 2. místo za ZŠ Přeštice. Na 3. místě skončilo družstvo Gymnázia Stříbro. V celkovém pořadí jednotlivců suverénně zvítězila Kateřina Čapská. 

Všem srdečně blahopřejeme.
(pí uč. Olga Kalinová)

 

bullet

2. říjen 2017

Opékání u vodárny
Páteční akcí „ Opékání u vodárny“ jsme tak trochu netradičně zahájili nový školní rok a naši další spolupráci dětí, rodičů a školní družiny. Sraz byl jako vždy na mostě pod nemocnicí u cyklostezky. Odtud jsme se společně přesunuli za vodárnu. Děti se proběhly, dospělí na chvilku zapomněli na všední starosti a problémy. Počasí, i když se dlouho mračilo, nám nakonec přálo, nálada i vuřty byly výborné a tak se už všichni těšíme na naše další shledání. Děkuji všem zúčastněným za úžasnou atmosféru. 

 (pí vych. J. Macnerová)

 

 

bullet

30. září 2017
Podzimní Anglie (zájezd do Liverpoolu a hrabství Yorkschire)
Přejeme všem šťastnou cestu a těšíme se na aktuální fotky a videa.
Ty najdete na "Ze života školy\Zájezdy d Anglie"

 

bullet

30. září 2017

Návštěva u městské policie
Dne 27. 9. navštívili žáci z 6. oddělení ŠD Městkou policii v Domažlicích, kde získali mnoho informací o činnosti městských policistů. Děti si mohly zblízka prohlédnout výstroj policistů a pak jim byl ukázán bezpečnostní kamerový systém, kde mohly pozorovat pořádek ve městě. V samotném závěru byly děti svědky přímé akce policistů, kteří dostali informaci na odchyt volně pobíhajícího psa přímo ze 112. Tímto bych chtěla poděkovat strážníkům za skvělou ukázku a trpělivý přístup. 

(pí vych. J. Kůstková)

 

bullet

29. září 2017

Atletická liga ml. žáků a žákyň
26. 9. setkání nejlepších sportovců okresu pokračovalo kategorií mladších žáků. Naši soutěžící opět bojovali se soupeři z konkurenčních škol okresu. Z chlapců se dostal na stupně vítězů pouze Tadeáš Soběhart v běhu na 60m s časem 8,6s s kterým obsadil třetí místo. Dále už pak stupně vítězů obsazovaly jen dívky. Natálie Mildnerová stříbro v hodu kriketovým míčkem (42m) a bronz v běhu na 150m (21,7s). Lucie Budková získala zlato v hodu kriketovým míčkem, kdy svým výkonem 45 metrů překonala i většinu soutěžících z chlapecké kategorie. Anita Kadaňová ve skoku vysokém překonala výšku 130cm, za což získala zlatou medaili. Poslední dívčí medaili dostala Klára Routová ve skoku dalekém za výkon 363cm. Nutno také zmínit výkon Ondřeje Rejthara v běhu na 1000m, který v celkem početném rozběhu všech chlapců obsadil hezké čtvrté místo. 

 Obě letošní atletické ligy byly vydařené a počasí závodům rozhodně přálo. Děkujeme všem soutěžícím.

 (p. uč. J. Láska a B. Váchalová)

 

bullet

28. září 2017

Státní svátek - 28. září - Den české státnosti

Svatý Václav (asi 907 – 28. září 935) byl český kníže a světec, který je považován za hlavního patrona české země a symbol české státnosti.

 

bullet

21. září 2017

Adaptační kurzy pro žáky nových 6. tříd
V minulém týdnu se téměř všichni naši šesťáci zúčastnili adaptačního kurzu, který se v letošním roce konal na zámku v Trhanově. Program plný her a sportování řídily lektorky Jana Hendrichová, Eva Dufková, Alena Kupilíková a Dagmar Vančurová. Všem se líbil i výšlap na Hrádek a potom následné opékání vuřtů. A jelikož se nocovalo na zámku, nesměla chybět noční hra směřovaná do sklepení, při které mnozí museli sebrat dost odvahy, aby se jí zúčastnili. Velké poděkování patří všem třídním učitelům šesťáků T. Kubalovi, D. Vlčkové, P. Štenglové, J. Láskovi, kteří svým pozitivním vystupováním naznačili, že budou dobrými vůdci svých třídních kolektivů. 

(p. uč. Alena Kupilíková)

 

bullet

16. září 2017

  Atletická liga st. žáků a žákyň
Nejlepší sportovci okresu se setkali včera 13. 9. 2017 na atletické lize na Městském stadionu v Domažlicích. Každý sportovec absolvoval 2 disciplíny. Byl k vidění sprint, vytrvalost, skoky a také vrh koulí. Naši žáci byli velice úspěšní, někteří získali v obou disciplínách medaile.
Výbornými výkony se prezentovali především Kačka Čapská, Andrea Soukupová, Dominika Paidarová a také Jan Janů.
Všem děkujeme za výborné výkony!
   

(p. uč. M. Frček)

 

bullet

13. září 2017

V pátek 8. 9. 2017 navštívili žáci 7. a 8. ročníků "Dny vědy a techniky v Plzni", kde mohli spatřit technické vymoženosti dnešní doby, ale také vědecké koncepty pro budoucnost. U každého stanoviště představovali výrobky odborníci a studenti vysokých technických škol. Doufejme, že podobných akcí bude pro žáky pořádáno více. 

(p. uč. M. Frček)

 

bullet

4. září 2017
 

Přejeme nám všem úspěšný a radostný start

do školního roku 2017-2018
 

Jako každý rok vítáme hlavně naše prvňáčky, ale samozřejmě všechny ostatní starší žáky. Zejména pak ty, kteří k nám přišli z okolních škol letos poprvé.
Věříme, že se jim bude na naší škole líbit a najdou si brzy nové kamarády.

Ředitel školy: Mgr. Ivan Rybár

bullet

28. srpen 2017
Aktuální informace pro rodiče našich prvňáčků najdete vlevo v sekci "Pro rodiče"