Archiv aktualit 2000-2001

bullet4.srpna 2001

Ve škole vrcholí údržbářské práce.Dokončena byla  rekonstrukce WC chlapců na 1. stupni, z malířských prací zbývá dokončit schodiště na 1. stupni, tabule a lavice jsou natřeny.  Mimo to byla dokončena druhá multimediální počítačová učebna s jejímiž technickými parametry vás seznámíme na začátku školního roku. Obě učebny jsou spojeny s kabinetem IVT, kam byl přestěhován server. Ten bude nyní obsluhovat 41 počítačů naší školní sítě. Na přestěhování čekají také nové lavice pro 6 tříd. Věříme, že vás škola přivítá připravena.
Zatím si ale ještě užívejte prázdnin.
bullet7. května 2001
Měli byste vědět, že konečně byla dokončena učebna hudebně dramatické výchovy. Nový keyboard zn. Yamaha jistě prospěje výuce hudební výchovy a práci školního sboru, stejně jako ozvučení divadelní scény. V plánu je slavnostní otevření u příležitosti premiéry muzikálu Hamlet, v podání žáků 8.C.

Již tradičně se dařilo družstvům školy v okresním kole dopravní soutěže. Letos sice nezvítězila, ale mnoho k tomu nechybělo.
V 1. kategorii obsadili 3. místo žáci K. Dufková, L.Beránek, J. Váchalová a Hong Long ze 6. ročníků
V 2. kategorii pak dokonce 2. místo žáci Michal Pelc, K.Pivoňka, E. Švandrlíková a Š. Tomanová ze 7.ročníků
Všem blahopřejeme!

bullet3. května 2001
Opět velký úspěch!!
Lenka Altmanová ze 7.A obsadila 1. - 2. místo v okresním kole Pythagoriády (kat.7).
Další umístění : 13.- 17. Michal Kopecký
                        29.- 30  Jan Halík
V kategorii 6 obsadil Bui Hong Long  a Roman Dražský 7.- 14.místo.

bullet2. května 2001
30. dubna se za krásného počasí vydaly všechny třídy se svými učiteli na vycházku, podívat se, jestli už  to jaro je skutečně tady.

bullet10. dubna 2001
9. dubna družstvo školy ve složení M.Pivoňková, M.Schröpferová, T.Špotáková, M.Hupáková, A.Pauliová, J.Rybárová , M.Timurová a B.Krátká obsadilo v okresním finále v odbíjené pěkné 5. místo.

bullet28.března 2001
Vynikajícího výsledku dosáhla žákyně 7.A Kristýna Francová v okresním kole recitace. S básněmi Pozorný návštěvník a Dva psi od Ivana Andrejeviče Krylova obsadila 3.místo ve své kategorii a postupuje do oblastního kola. Věříme, že se jí bude dařit.

bullet22.března 2001

Okresní finále dívek

v basketbalu

21.3. družstvo naší školy ve složení T.Špotáková,A. Pauliová, J.Rybárová, M.Pivoňková, M.Murinová, H.Šantrochová a Z.Kuželková dosáhlo vynikajícího výsledku, když po bojovném výkonu vyhrálo svoji skupinu a nakonec obsadilo 2. místo!! Mezi nejlepšími střelkyněmi turnaje obsadila Jana Rybárová 3.místo (38b) a Tereza Špotáková 5.místo (22b). Blahopřejeme!!

bullet7.března 2001
Všem žákům 6. ročníků se velmi líbilo divadelní představení Enšpígl které pro ně zahráli herci plzeňského divadla Alfa.

bullet3. března 2001
V neděli 4. března odjíždí 60 žáků sedmých tříd na týdenní lyžařský výcvikový kurz do Krkonoš. Jejich dočasným domovem bude Pražská bouda. Protože sněhové podmínky jsou výborné, přejeme jim jen pěkné počasí a žádné úrazy.

bullet2. března 2001
V tomto týdnu také proběhla školní kola některých soutěží. V recitaci postupují dále Kristýna Francová 7.A, Andrea Pavlíčková 7.B a Vendula Paroubková 9.D. V soutěži z českého jazyka pak Václav Škarda 9.D a Marcela Kupilíková 9.C.

bullet2.března 2001
Čtyři dny koncertovala na naší škole kytaristka Milada Karezová.Posluchači jejích různě tématicky zaměřených koncertů (Karlův most, Osvobozené divadlo) byli postupně žáci všech ročníků. Vystoupení se velmi líbila.

bullet28.února 2001
Před časem začala školní dějepisná soutěž  o starověkých státech. Z 43 odevzdaných prací žáků 6.tříd jich byla většina správných. Ani žáci 7. ročníků nezůstali pozadu. 23 soutěžících si s otázkami hravě poradilo. Nejlepší byli odměněni a čekají na další úkoly. Jedná se totiž o soutěž dlouhodobějšího charakteru.

bullet26.února 2001
Chřipka a jarní prázdniny byly důvody, proč se protáhl turnaj  dívek v přehazované. Tak jaké jsou slíbené výsledky?
6. - 7.ročník : 1.místo  7.B, 2.místo 6.D, 3.místo 7.C
8. - 9.ročník : 1.místo  8.A, 2.místo 9.C, 3.místo 8.B
Celkem se zúčastnilo turnaje 14 družstev.

bullet9.února 2001
Tak začínají jarní prázdniny. Věříme, že je všichni využijete k regeneraci sil.
Ve škole se ale bude pracovat. Malují se tři kabinety. Poslední, ale už to potřebovaly. V učebně výpočetní techniky se mění HDD, instaluje nový text. editor pro "sedmáky" a nový Explorer.
Snad se podaří také dokončit hudebně-dramatickou učebnu.
Nejzajímavější zprávou ale asi bude, že když všechno dobře dopadne, tak se v září  dočkáme druhé počítačové učebny. Ta stávající by musela být nafukovací.

7.února v okr. finále Soutěže mladých historiků se naši žáci neztratili. Marie Votavová obsadila v náročné soutěži 6. místo, Darina Bartošová 9. a Aneta Pauliová 13. místo.

bullet1.února 2001
Tak jsme řádně ukončili 1. pololetí a 31.1. byla rozdána vysvědčení. Z celkových 775 žáků jich 634 prospělo, 109 prospělo s vyznamenáním ( na 2. stupni), 20 neprospělo a 3 žáci nebyli klasifikováni. Radost nám udělali vyznamenaní, kterých byla na 2. stupni téměř třetina. Naopak doufáme, že vymizí na konci roku nedostatečné.
Celkový průměrný prospěch je 1,668.

bullet28. ledna 2001
Také naši školu zasáhla vlna chřipky. Ve čtvrtek 25. bylo nemocných 33% a v pátek 34% žáků, učitelský sbor zatím odolává. Vydržíme do vysvědčení a pololetních prázdnin? Uvidíme v pondělí 29.1.

Tak konečně turnaj pro děvčata !
Paní učitelka Ivana Erlová zorganizovala 1. ročník školního turnaje v přehazované dívek. Brzy zde budou zveřejněny celkové výsledky a na školní sportovní nástěnce i fotografie vítězných družstev.

Zápis do 1.ročníků

19. a 20. ledna proběhl na naší škole zápis do 1. tříd. Dostavilo se zatím 75 ( prý velmi šikovných ), budoucích prvňáčků. Příští týden, po dodatečném termínu pro ty, kteří  nemohli přijít z důvodu nemoci, zveřejníme celkové výsledky. Na všechny naše budoucí žáky se již těšíme.

Všem přejeme pěkné a klidné Vánoce, úspěšný nový rok.

V pátek ( 22.12. )- Besídky a předvánoční filmová představení pro všechny žáky.

bullet21. prosince 2000
Poslední školní týden v roce byl zcela zasvěcen tradičnímu školnímu turnaji v halové kopané. Zúčastnilo se ho ve dvou kategoriích celkem 14 družstev. A jak to dopadlo?
V kategorii mladších ( 6.- 7. tříd ) zvítězilo družstvo 7. C , nejlepším střelcem se stal Martin Kubica  a nejlepším brankářem Jaromír Pustina , oba ze 6.C.
V kategorii starších ( 8.- 9.tříd ) zvítězilo družstvo 9.C , nejlepším brankářem se stal Jiří Růžek z 9. C, nejlepší střelec nebyl vyhlášen.

bullet8.prosince 2000
Úspěchy v bazénech

V domažlickém plaveckém bazénu se uskutečnilo okresní kolo soutěže škol v plavání. Družstvo naší  školy ( ve složení Martin Hříbal 5.B, Lukáš Beránek 6.A a Michal Pelc 7.B) zvítězilo ve štafetě 3 x 50 m volný způsob.
Další výsledky : Lukáš Beránek a Martin Pelc 1. místo, Martin Hříbal 2. místo, Markéta Hupáková  z  9.C  3. místo, všichni na 50 m volný způsob.

Naši žáci byli úspěšní i na Mistrovství České republiky mladšího a staršího žactva. Jedním z nejúspěšnějších byl Michal Pelc, který získal v šesti startech 5 medailí ( 3 stříbrné a 2 bronzové ). Kristina Bendová ze 6.D získala bronzovou medaili a jedno 4. místo. Lukáš Beránek obsadil jedno 8. místo.
Michal Pelc a Kristina Bendová budou v příštím roce, vzhledem k svým výkonům, bojovat o zařazení do juniorské reprezentace republiky.
Všem blahopřejeme a držíme palce do dalších soutěží!!!

bullet1.prosince 2000
Blíží se vánoční svátky a s nimi i  tradiční školní turnaj v halové kopané!!!

bullet29. listopadu 2000
Školní třicetičlenný pěvecký sbor vedený pí.uč. Huřťákovou zazpíval a zahrál učitelům a žákům naší partnerské školy ve Furth in Wald. Vystoupení se velmi zdařilo, včetně společné soutěže a  přátelského posezení, které uspořádal p. uč. Sigfried Elsner.

bullet31. listopadu 2000
Cílem žáků 9. tříd byla Praha. Během dne navštívili řadu historických objektů, večer zavítali do Národního divadla. Maryša bratří Mrštíků v podání předních herců se jim velmi líbila. I naši " deváťáci " zasluhují pochvalu za pěkné chování během celého dne.

bullet23. října 2000
Žáci 7. a 8. tříd se zúčastnili další besedy o drogách, tentokráte s bývalým narkomanem.

bullet10. října 2000
Skončil opravdu vydařený školní turnaj v softballu, který zorganizoval náš baseballový trenér pan učitel Vlček. Vítěznému družstvu ze 7.B , ale i všem ostatním, blahopřejeme!!