Archiv aktualit 2001-2002

Všem žákům i zaměstnancům přejeme hezké prázdniny

 
bullet

29. červen 2002
Závěr školního roku se povedl. Jak probíhal?
Ve středu 26.6. se slavnostně loučili v domažlickém kině žáci 1.stupně,kde po odměňování těch nejlepších, kulturním vystoupení a rozloučení "páťáků" následovalo filmové představení. Žáci 2. stupně měli sportovní den. Ve čtvrtek to bylo naopak, jen s tím rozdílem, že loučení  nejstarších z 9. tříd bylo skutečné, protože naši školu opouštějí. Rozloučili se skvěle a musíme konstatovat, že na ně budeme vzpomínat. Přejeme jim  všem v životě jen to nejlepší.  

bullet23. červen 2002
Ve dnech 21. - 22.6. se umístila Zuzana Ďurišová (6.B) na výborném 3. místě v národním finále Filatelistické olympiády v Roudnici nad Labem. Zuzana je členkou kroužku, který pracuje na naší škole.

bullet31. květen 2002
Jak naši žáci slavili svůj svátek - Den dětí? Ti starší navštívili dopoledne koncert, kde se dozvěděli mnoho o vývoji a současnosti rockové hudby, mladší se věnovali různým hrám, někteří dokonce v maskách. Ty uvidíte, když kliknete zde. Všichni společně se pak mohli odpoledne zúčastnit velké akce pro děti na náměstí, kterou pro ně každoročně pořádá Město Domažlice.


bullet24. květen 2002
Velký úspěch našich dívek !!
V okresní atletické soutěži Pohár rozhlasu  naše družstvo mladších žákyň dokázalo zvítězit. Prvním místem ze 13 zúčastněných škol nám děvčata udělala velkou radost.

 
bullet23. květen 2002
 
bullet
Sedmý zájezd do Anglie

Šťastně se vrátili naši žáci ze šestidenního poznávacího zájezdu do Anglie. Navštívili tak zemi, jejíž jazyk se učí od 4. třídy. Vše proběhlo bez problémů i díky ukázněnému chování všech účastníků. Další informace najdete v brzké době v rubrice " Ze života školy ".

bullet21. květen 2002

 McDonald's Cup - okresní finále

Velký úspěch našich družstev

 

V kategorii A ( 1.-3.roč.)  3. místo a v kategorii B ( 4.-5.roč) 1.místo . To je vynikající bilance našich mladých fotbalistů, kteří byli pod vedením p. uč. Rybára mimořádně úspěšní. Podrobnosti najdete na sportovní nástěnce.

 

bullet15. květen 2002
Před časem byla na naší škole uvedena do plného provozu nová odborná učebna fyziky. Rozvody regulovatelného stejnosměrného a střídavého proudu, promítací plátno, vše s možností ovládání z učitelského pracoviště. V dohledné době bude učebna vybavena počítačem a dataprojektorem a připojena na Internet přes stále se rozšiřující školní síť. 

bullet15. květen 2002
Více než 20 žáků naší školy, převážně ze 7. ročníku, se setkalo se  svými kamarády z Hauptschule Furth in Wald u příležitosti výstavy výtvarnice Ivany Koubek z bavorského Regensburgu v Galerii bratří Špillarů. Autorka výstavy osobně v českém i německém jazyce všechny seznámila se svými obrazy, s technikami, které používá a žáci také shlédli dokument o její práci natočený v SRN. Velmi pěkné setkání bylo zakončeno společným malováním. Své práce, jejichž motivem byla rodná města, si děti navzájem vyměnily. 

bullet13. květen 2002
Družstvo ml. žákyň naší školy ve složení J.Fišerová,L.Weberová,P.Štemberová,N.Špotáková a K.Ihová obsadilo v okresním kole atletického čtyřboje vynikající 2. místo. Blahopřejeme !

bulletV průběhu května se žáci 9. ročníků zúčastnili soudních jednání a následných besed s předsedkyní okresního soudu Judr. Dřímalovou.

bullet9. květen 2002
Žáci 8. ročníků navštívili Prahu, aby poznali některé nejvýznamnější památky. Byly to například Karlův most, Pražský hrad, katedrála sv.Víta, Vladislavský sál, Zlatá ulička, Daliborka a jiné.

bullet3. květen 2002
V okresní dopravní soutěži mladých cyklistů obsadilo naše družstvo v II. kategorii pěkné 4. místo.


bullet3. duben 2002
V okresním kole fyzikální olympiády se naši žáci neztratili. Pavel Hříbal  9.C ( 2.v okr. kole MO) se umístil na 5. místě a Oldřich Sazama 9.C na 8.-9. místě.

 
bullet28. březen 2002
Neuvěřitelných 250 žáků se zúčastnilo školního kola matematické soutěže "Klokan".
Kat. Kadet : 1. Jan Fictum 8.B, 2. Josef Votruba 9.C, 3. Pavel Hříbal 9.C
Kat. Benjamín : 1. Lukáš Frei 7.B, 2. Bui Hong Long 7.B, 3. Vojtěch Žáček 7.B
Kat. Klokánek : 1.Tomáš Kuča 4.A, 2.-3. Lucie Mandelíčková 5.A a Jitka Paterová 5.C  

 
bullet25. březen 2002
Březnová divadelní představení pro žáky
25.3. zahráli herci z Českých Budějovic pro 1.-3. roč. představení s názvem Velikonoční vajíčko.
8.3. pro 4.-5.roč. divadlo z Ústí nad Labem představení Mokrá říše 


bullet15. březen 2002
Družstvo našich dívek v okresním finále basketbalu v boji o třetí místo podlehlo Mrákovu. Skončilo tak na pěkném 4. místě. 

bullet7.březen 2002
V úterý 5. března se žáci 9. tříd setkali na přednášce "Sex, AIDS a vztahy" s lektorem Mgr. J. Preisem ze Sdružení pro péči, vzdělání a vyučování o AIDS (ACET). Mgr. J. Preis zaujal všechny svým citlivým způsobem komunikace se žáky, které ani na vteřinku nenechal odbočit v myšlenkách od daného tématu. Optimismus a víra v člověka, v jeho budoucnost prostupovaly celou přednášku. Už teď se těšíme na další setkání.


 
Módní přehlídka

Módní přehlídku uspořádaly  pro dívky z 8. a 9. ročníků budoucí dámské krejčové z domažlického SOU  v naší učebně dramatické výchovy. Celá akce, určená tentokrát výhradně dívkám, měla velký úspěch.Nevšední večer na naší škole

Dne 28.2.2002 se konalo v našem "malém divadle" představení Strašidla a krásné panny v nastudování divadla Dagmar z Karlových Varů.Jeho součástí byla beseda s autorem literární předlohy, spisovatelem Zdeňkem Šmídem. Celou akci zorganizovala pro širokou veřejnost ZUŠ Domažlice. bullet27. únor 2002
Okresní kolo soutěže cizích jazyků - angličtina, kat. IA
V poměrně silné konkurenci žáků osmi škol naši žáci dosáhli velmi pěkného výsledku.
3. místo Antonín Krutil 7.B
4. místo Bui Hong Long 7.B         Blahopřejeme!

bullet17. únor 2002
Click To Preview Podívejte se, kam opět letos pojedou naši " sedmáci " na lyžařský kurz.

Pražská bouda v Krkonoších


bullet15. únor 2002
Na našich interních stránkách ( v KomNetu) je nové téma. Žáci, můžete vyjádřit svůj názor. 

bullet12. únor 2002
6. a 8. února se třídní družstva dívek utkala v tradičním turnaji v přehazované. Pořadí v kategoriích :
6.-7. roč.:  6.A, 7.D, 7.C
8.-9. roč.:  9.A, 9.B, 8.B

Jsme rádi, že turnaje se zúčastnila družstva všech tříd.

bullet11. únor 2002
Jak dopadlo školní kolo soutěže Mladý historik?   Z  65  zúčastněných se na předních místech umístili tito žáci:
1. místo: J. Dolejš 6.B
2. místo: J. Psutková 9.C
3. místo: V. Koutníková 9.B, S. Jiřinec 9.B, Bui Hong Long 7.B, O.Baštář 7.B


bullet6. únor 2002
Do začátku příštího školního roku se chystá výstavba nové odborné učebny fyziky, tzv. "na klíč". Podrobnosti zatím tajíme.

bullet5. únor 2002
Školního kola matematické olympiády 5. tříd se účastnilo 13 žáků. Šest z nich se stalo úspěšnými řešiteli.
1. místo       : Kateřina Holubová 5.C (plný počet bodů)
2. - 3. místo  : Lucie Řezáčková a Jana Veberová z 5.D  
4. Lucie Mandelíčková, 5.-6. Kamila Holá a Milan Volf (všichni 5.A)

 

bullet2. únor 2002
30. ledna se v domažlické Sokolovně uskutečnil školní přebor ve skoku vysokém, tzv.  Školní laťka. 
6.-7.tř. 1. místo : CH - T.Kůgel  7.D (135cm) D - K. Bendová 7.D (125 cm) 
8.-9.tř. 1. místo : CH - M.Weber 8.B (145 cm) D - K.Veitová 8.A (125 cm)

Rekordy školy CH - 165 cm a D - 140 cm nebyly překonány.

Foto ze soutěže1   2


bullet1. únor 2002
Click To Preview Tak už je po všech termínech zápisu. Zapsáno je 83 nových žáků, některým bude povolen odklad. Na naší škole tedy budou tři 1. třídy šikovných prvňáčků. Už se na ně těšíme.bullet30. leden 2002
Click To Preview Umístit se v náročném okresním kole matematické olympiády na 2. místě dokázal Pavel Hříbal z 9. C. K velkému osobnímu úspěchu blahopřejeme !!  bullet23. leden 2002
Naše družstvo ve složení M.Pustina, T.Petržík, M.Votruba, J.Pustina, M.Kubica, P.Kastner a M.Vilím dosáhlo na okresním finálovém  turnaji ve florbalu na medaili. Umístilo se na vynikajícím 3. místě. 

bullet22. leden 2002
Z plzeńského divadla Alfa se naši žáci vždy vrací spokojeni. Nebylo tomu jinak ani při návštěvě představení Harlekýn a Kolombína, které zhlédlo 217 žáků našich 3. - 5. tříd.

bullet17. leden 2002
Nastala doba okresních přeborů škol. Jeden z nich, běh na lyžích, se  konal 17.ledna v Caparticích. Z osmičlenného družstva naší školy, které si celkově vedlo velmi dobře, se nejlépe umístili : H. Šantrochová 2.místo na 2000 m a Z. Strnad 3. místo na 500 m.  

bullet11. leden 2002
Až příště budete vstupovat na úvodní stránku naší školy, nezapomeňte si předtím zapnout reproduktory a poslouchejte.

 


v podání žáků 9.C
 

Dlouho připravovali žáci 9.C muzikál Hamlet, ale výsledek předčil všechna očekávání. Ve středu 9. ledna se konala premiéra ve školním divadle. Celkem šest vystoupení( pro 4. - 7.ročníky, obyvatele domažlického penzionu a pro rodiče a učitele)  mělo u diváků velký ohlas.Výborná výprava a scéna, skvělý,  kultivovaný projev všech účinkujících, to byly hlavní devizy vydařených představení. Všem účinkujícím moc děkujeme!

Několik foto1  2  3  4  5  6  7  8  9  10

 

bullet4. leden 2002
Tentokrát navštívili žáci našich 7.a 8. tříd plzeňské Komorní divadlo. Na programu byla komedie Antonína Procházky Ještě jednou, profesore, kterou autor sám režíruje a také v ní hraje jednu z hlavních rolí. Součástí zájezdu byla i návštěva Pivovarnického muzea a plzeňského rozhlasu.

bullet2. leden 2002

Nový rok začíná skvělou zprávou !!! 
Záměr našeho zřizovatele Města Domažlice vybudovat v tomto roce pro naši školu sportovní halu se stane skutečností. Velké nadšení zavládlo na naší škole, když Parlament ČR schválil při projednávání rozpočtu dotaci 19 milionů na její výstavbu. Jestliže z městského rozpočtu má být uvolněno 5 milionů, znamená to, že na jaře by se mělo začít stavět. Půjde- li vše podle plánu, je reálné, že na podzim bychom mohli začít cvičit v nové, moderní tělocvičně.A nejen cvičit, ale konečně pořádat i velké školní akce. S chutí Vás budeme o průběhu prací informovat.

bulletPátek 21.12., poslední školní den v roce 2001, se opravdu vydařil. 
Mimo to, že si některé třídy uspořádaly vánoční besídky, proběhly na škole dvě akce.
První by se dala nazvat "Zpívání u stromečku". Dva krásné koncerty pro 1. stupeň ve školní hudebně s mnoha vystoupeními našich žáků. Koledy, písničky, sólová vystoupení na flétnu, housle a dudy, básničky, ukázka z připravovaného muzikálu Hamlet žáků 9. roč., vystoupení jazzové sekce dechového souboru ZUŠ pod vedením p.uč Huřťáka  a  závěrečné vystoupení školního pěveckého sboru se společným zpíváním, to vše v krásné předvánoční atmosféře. 
Druhou byl velký školní Vánoční turnaj v hale TJ Jiskra v halové kopané.
Družstva všech tříd 2. stupně za podpory svých spolužáků bojovala ve dvou kategoriích. 
Pořadí v kat. 6.a7.roč.  :  7.B, 7.A, 6.B
Pořadí v kat. 8.a9.roč.  :  9.C, 9.B, 8.B        
Nejlepší střelci     : Pavel Nový , Jan Fictum
Nejlepší brankáři : Lukáš Frei , Martina Pivoňková!!

bulletCo všechny také potěšilo ?
Mikulášské a vánoční přilepšení v naší školní jídelně a tradičně pěkná výzdoba jídelny i celé školy.
 

Všem přejeme klidné a spokojené Vánoce a šťastný nový rok 2002.bullet7.prosinec 2001
Mimořádný úspěch našich plavců !!
5 x 1. místo, 5 x 2. místo, 3 x 3. místo a celkové 1.místo

v okresním finále škol

  Takový je výsledek plaveckého týmu naší školy, ve složení:
 M.Bendová, Š.Ticháčková, L.Weberová, K.Bendová, L.Svobodová, M.Gazdíková
M.Hříbal, M.Vondrovic, L.Beránek, D.Dřímal, T.Kůgel, P.Hříbal  

bullet6. prosinec 2001
Žáci 6. ročníků se zúčastnili besedy s policejním psychologem PhDr. M.Pospíšilem na téma závislost, šikana, agresivita a drogy. Tato každoroční beseda se vždy setkává s kladným ohlasem.

bullet3. prosinec 2001
Žáci 1. a 3. ročníků si v pořadu Vyprávění o vánoční hvězdě povídali s pražskými herci o vánočních zvycích v MKS.

bulletVíte co plánujeme?
Rozšířit naše stránky v rubrice "Ze života školy" o stránky školního pěveckého sboru a chovatelského kroužku. Určitě si to za svou práci zaslouží.
bullet2. prosinec 2001
Zde jsou výsledky velmi zdařilého školního finále pěvecké soutěže žáků 1. stupně, kterou zorganizovala a soutěžící doprovázela pí.uč Huřťáková a moderoval zást.řed. p.uč. Tauer:
Foto soutěžících


Ročník 1.místo 2.místo 3.místo
1. E.Soukupová M.Klukan A.Maříková
2. M.Veberová K.Zábranský E.Braunová
3. P.Blahut V.Prokůpková Hoang Mai Phu(Michal)
4. I.Šlechtová M.Bendová M.Klukan
5. K.Holubová B.Veitová T.Vondráková


bullet2. prosinec 2001
Všimli jste si nástěnky v druhém patře K11? Byla opět zahájena školní dějepisná soutěž.
 Také p.uč. Rybár a Vlček chystají další ročník Vánočního halového turnaje v malé kopané. Měl by se konat poslední pátek před Vánoci

bulletVíte, co plánujeme?
Hned na počátku nového roku se chceme pustit do nové odborné učebny v přístavbě školy. Poslouží k výuce vaření a ručních prací. Prostory žákovské kuchyně jsou totiž nevyhovující a také nový volitelný předmět ruční práce si to určitě zaslouží. O vybavení a  postupu prací vás budeme průběžně informovat.

bullet22. listopad 2001
Žáci 6. ročníků navštívili  v Plzni divadlo Alfa, kde zhlédli velmi pěkné představení hry Rudyarda Kiplinga RIKKI-TIKKI-TAVI v úpravě Jana J. Dvořáka.

 

Víte že proběhnou finálová kola pěvecké soutěže žáků 1.stupně? 21.11.(1.-3.tř.), 28.11.(4.-5.roč.). O výsledcích vás budeme informovat.

 

bullet13. listopad 2001
S našimi žáky osmých a devátých tříd besedovali MuDr. H. Fifková a PhDr. I. Douda na téma drogy a AIDS. Pořad zpestřil svým vystoupením zpěvák Jan Kalousek.

bullet9. listopad 2001
Školní družstvo chlapců obsadilo na okresním finále v halové kopané pod vedením p.uč. Rybára skvělé 2. místo.

 

bulletMěsíce říjen a listopad byly na naší škole zasvěceny divadlu.
16.10. divadelní společnost Okýnko z Č. Budějovic zahrálo žákům 1.-3. tříd pohádku Nebojte se strašidel.
26.10. ve školní tělocvičně předvedlo Divadlo marionet své loutky žákům 1. - 6.tříd.
1. 11. si naši nejstarší z devátých tříd při svém tradičním zájezdu do Prahy prohlédli nejprve některé památky a poté večer v Národním divadle zhlédli hru podle románu B.Hrabala Obsluhoval jsem anglického krále.
Další den 2.11. se vydali žáci 4.-5.tříd do plzeňského divadla Alfa na představení Jéminkote psohlavci

bullet14. září 2001

Tak už se nám všechno rozběhlo. K nejžhavějším novinkám na naší škole patří, jak jsme psali 4.9., druhá multimediální počítačová učebna. Co v ní vlastně všechno je? Patnáct počítačů pro žáky s procesory 800 MHz, 128 MB operační pamětí, 10 GB HDD, 17' monitory a zvukovou kartou. Učitelský počítač má navíc DVD přehrávač a "vypalovačku" na CD. Vše samozřejmě v síti a s připojením na Internet. Vybavení doplňuje scanner, tiskárna a datový projektor Sanyo. Obě učebny tak umožní většímu počtu žáků přístup k výpočetní technice a přispějí ke zkvalitnění výuky. Předpokládáme, že přístup nás všech k nové technice bude ohleduplný a chování ukázněné.
Se zahájením ranního volného přístupu na Internet (od 7.00 ) se počítá od 2. října.

bullet10. září 2001

Firma Typos Domažlice nám opět vytiskla nové žákovské knížky " šité na míru ". Děkujeme Domažlickému stavebnímu podniku a DSP - marketu, že je škole, za na nich umístěnou reklamu, zaplatili.

bullet3. září 2001

Vítáme ve škole všechny žáky a přejeme úspěšný školní rok. Zejména vítáme naše prvňáčky a ty, kteří k nám přišli z jiných škol.Věříme, že si brzy najdou nové kamarády a bude se jim na naší škole líbit.