Napište nám

 

Archiv aktualit 2002-2003

Všem žákům i zaměstnancům školy přejeme pěkné prázdniny.
 

bullet27. červen 2003
Závěr školního roku.
V uplynulých dnech proběhlo každoroční slavnostní zakončení školního roku. 1. stupeň uspořádal v úterý velký sportovní den a ve středu se všichni žáci sešli v domažlickém kině Čakan, kde byli slavnostně vyhodnoceni nejlepší žáci. Pak následovalo filmové představení. Ve středu naopak žáci 6. a 7. ročníků soutěžili v plaveckém bazénu a 8. - 9. ročníky ve sportovní hale. Ve čtvrtek pak proběhlo slavnostní zakončení žáků 2. stupně v kině, kde se po krátkém kulturním programu velmi pěkně rozloučili žáci 9. ročníků. V pátek se  po vydání vysvědčení  stal školní rok 2002 - 2003  minulostí.  

 
bullet20. červen 2003
Podívejte se na  fotografii  našeho nejúspěšnějšího atletického družstva mladších žáků, kteří v krajském kole " Poháru rozhlasu " obsadili vynikající 3. místo. Blahopřejeme !

 
bullet10. červen 2003
9. června se vypravily dva autobusy s našimi žáky osmých ročníků do Prahy. Jejich cílem bylo představení Zvonokosy v podání herců Karlínského divadla a starobylý Vyšehrad s kostelem, hřbitovem a překrásným výhledem na Vltavu. Protože i počasí bylo nádherné, všichni se vrátili velmi spokojeni. I doprovázející učitelé si pochvalovali velmi ukázněné chování všech žáků.

 
bullet9. červen 2003
V těchto dnech si žáci 6. ročníků vybírají z nabídky povinně volitelných předmětů, které budou navštěvovat v příštím školním roce. Budou to : 2 oddělení informatiky (výpočetní technika), cvičení z českého jazyka, estetická výchova, biologicko - chemická praktika a ruční práce ( pro dívky ).

 
bullet5. červen 2003
Začalo období výletů, což neomylně signalizuje blížící se prázdniny. Vedení školy však již připravuje rok příští. Co čeká žáky po prázdninách ? Nová sportovní hala, nové lavice v sedmi třídách, zrekonstruované chlapecké WC na 2. stupni, nové vybavení v učebně chemie a samozřejmě vymalované třídy. Škola tak bude zase o trochu krásnější. 

 
bullet4. červen 2003
   Žákyně 9.B naší školy Michaela Jarolímová se zúčastnila celostátní literární soutěže základních a středních škol " O cenu Danny Smiřického ". V oblasti poezie se ve své kategorii umístila na vynikajícím 2. místě. 
K tomuto velkému osobnímu úspěchu blahopřejeme !

 

bullet29. květen 2003
28. května proběhl úspěšně první ročník pěvecké soutěže žáků 2. stupně.
 
Fotografie ze soutěže 6. ročníky
7. ročníky
9. ročníky
Absolutní vítězka
Diváci
Soutěžící

  
 

bullet26. květen 2003
Minulý týden se šťastně vrátili naši žáci z šestidenního poznávacího zájezdu do Skotska.Počasí nebylo sice zcela podle jejich přání, ale zato zážitky  velkolepé. Všem účastníkům náleží i velká pochvala za mimořádně ukázněné chování a vedoucímu zájezdu p.uč. Kupilíkovi poděkování za organizaci celé akce. Byl to již osmý zájezd na britské ostrovy pro žáky naší školy, kteří se učí anglicky.

 
bullet23. květen 2003
V květnových dnech se uskutečnily dva významné lehkoatletické závody, na kterých žáci naší školy dosáhli vynikajících výsledků.
V atletickém čtyřboji ve velké konkurenci obsadili naši mladší žáci 1. místo a starší žákyně 2. místo.
V Poháru rozhlasu opět družstvo mladších žáků 1. místo a starší žáci 2. místo.

Naše jednoznačně nejlepší družstvo mladších žáků, které v Poháru rozhlasu postupuje do krajského kola, závodilo ve složení : Jiří Faist, Michal Jahn, Tomáš Hašek, Jan Votava, Michal Pavlíček, Karel Svoboda, Lukáš Kaufner,  Jakub Frei. Blahopřejeme!
Další umístění: st. žákyně 4. místo, ml. žákyně 5. a 8. místo, st. žáci 6. místo.

 
bullet20. květen 2003

Zeyferus, obecně prospěšná společnost z Brna, zabývající se ochranou dravých ptáků, připravila pro žáky naší školy zajímavý program. Všichni byli nadšeni a se zaujetím sledovali poutavý výklad a krásné letové ukázky. Zaplacením vstupného rádi přispěli na provoz této neziskové organizace.
 
bullet6. květen 2003
Výsledky velmi zdařilé školní pěvecké soutěže žáků  1. stupně :
 
2. třídy 1. Eva Soukupová 2.C
  2. Marie Nová 2.B
  3. Lukáš Holub 2.A
3. třídy 1. Marcela Veberová 3.B
  2. Kamil Zábranský 3.A
  3. Denisa Holubová 3.C
4.třídy 1. Jana Antošová 4.C
  2. Zuzana Váchalová 4.B
  3. Jakub Muchna 4.B
5. třídy 1. Michal Klukan 5.A
  2. Václav Dufek 5.C
  3. Irena Šlechtová 5.C 

bullet5. květen 2003

V oblastním kole dopravní soutěže se naši žáci v kategorii 5.-6. tříd umístili na 2. místě ( Koutník Filip, Svoboda Karel, Krumlová Markéta , Fialová Lucie) a v kategorii 7.-8. tříd na 5. místě ( Votrubová Markéta, Váchalová Jitka, Zlámal Lukáš, Šimon Michal).
Markéta Krumlová z 6.C byla vyhlášena nejlepší soutěžící z dívek v I. kategorii.

 
bullet28. duben 2003
Proběhlo školní kolo dopravní soutěže žáků 6. - 8. ročníků. Jeho součástí byly testy ze znalostí dopravních předpisů a jízda zručnosti.

 
bullet22. duben 2003
V rámci výuky fyziky se rozjeli žáci 9. ročníků do temelínské elektrárny. Tato každoroční exkurze se vždy těší velkému zájmu.

 
bullet10. duben 2003
Představení opery Prodaná nevěsta zhlédli v plzeňském Tylově divadle žáci všech 7. ročníků. Před touto akcí si ještě stačili prohlédnout některé významné pamětihodnosti města.

 
bullet15. duben 2003
Velkého osobního úspěchu dosáhl žák 9.C naší školy Michal Höfferle. Na Mistrovství ČR v Mladé Boleslavi obsadil v přespolním běhu na 3000 m  skvělé 6. místo ( kategorie st. žáci, čas 0:12:03 ).

 
bullet14. duben 2003
Každoroční školní turnaj v přehazované pokračoval soubojem družstev dívek z 8.a9.tříd. Vítězná družstva v pořadí 9.B, 8.C, 9.A.

 
bullet11. duben 2003
Výsledky žáků naší školy v okresním kole matematické olympiády:
1.-4. místo: Milan Volf 6.A
5.-6. místo: Jitka Peterová 6.B a Lucie Mandelíčková 6.A
11.-12. místo Ondřej Růžek 7.A
                   

 
bullet28. březen 2003
V okresním kole ZŠ v basketbalu se družstvo našich dívek umístilo na 2. místě a družstvo chlapců na 6. místě. Nejvíce bodovala Andrea Psutková ze 7.B.

 
bullet17. březen 2003


V jarních měsících se uskuteční opět školní pěvecká soutěž, tentokrát i žáků 2. stupně. Proto již v hodinách hudební výchovy probíhají pod vedením pí. uč. O.Huřťákové malá třídní kola, ze kterých vyjdou odvážní finalisté. Loni soutěž měla velmi dobrou úroveň, tak se máme na co těšit.

 
bullet17. březen 2003


Žáci 9.B,  pod vedením své učitelky chemie Lenky Anderlové,  připravili projekt " Chemie a automobily ". Delší čas zpracovávali ve skupinách informace z Internetu, literatury a připravovali  názorné ukázky. Vše vyvrcholilo tříhodinovou prezentací v učebně chemie, kde své spolužáky každá skupina seznámila se svými poznatky. Po společném zhodnocení všichni konstatovali, že týmová práce byla zajímavá a že se dozvěděli mnoho zajímavých informací, zejména o vlivu automobilů na životní prostředí. Vyzkoušeli si také, jaké to je předstoupit před posluchače v pozici učitele. 

 
bullet15. březen 2003
Před časem proběhlo školní kolo recitační soutěže žáků 1. stupně. Zde jsou výsledky:
 
2. ročník    
1. Váchalová Kateřina 2.C
2. Blažková Lenka 2.A
3. Váchal Pavel 2.C
3. ročník    
1. Neumannová Nikola 3.A
2. Volfová Radka 3.C
4. ročník    
1. Pechovská Marie 4.B
2. Fliegelová Veronika 4.B
3. Píšová Simona
Brejchová Aneta
4.A
4.C


 

bullet15. březen 2003
Eva Ludvíková z 9.A obsadila v krajském kole olympiády z německého jazyka velmi pěkné 4.místo. Také jí patří naše blahopřání.

 
bullet14. březen 2003
Je příjemné psát o dalších pěkných výsledcích našich žáků.. V olympiádě českého jazyka obsadila Andrea Pavlíčková z 9.B 3.místo s postupem do krajského kola a v chemické Eva Švandrlíková z 9.C 4.místo. Oběma žákyním blahopřejeme,
 

 

bullet23. únor 2003
Končí jarní prázdniny, ale žáky čeká překvapení. Od 24. do 28. byly vyhlášeny pro změnu v celém Plzeňském kraji prázdniny chřipkové. Přesto dnes mohli odcestovat naši "sedmáci" na lyžařský výcvikový kurz do Krkonoš. Přejeme jim pěkné počasí.

 
bullet14. únor 2003
Ve středu 12. února se uskutečnil školní turnaj družstev žáků 6. a 7. tříd v přehazované.(pořadí na 1. místech:7.C, 7.B, 7.A)

 
bullet1. únor 2003
V zájmu objektivity bohužel také jedna nepříjemná zpráva. Před 14 dny byla u některých strávníků naší školní jídelny zjištěna salmonelóza. 29 prokázaných případů nás velmi mrzí, i když kontrola OHS neshledala žádné nedostatky ani pochybení a nepodařilo se prokázat přesný původ onemocnění. Zaměstnankyně školní jídelny jsou si vědomy při 1 850 obědech denně velké zodpovědnosti.V uplynulém roce škola investovala do ŠJ velké finanční prostředky (bezdotykové baterie,  rozmrazovací boxy, místnost na zpracování masa, apod.), aby vyhověla vyhlášce MZ. Jsme rádi, že se neobjevily žádné další případy. 

 
bullet1. únor 2003
Přes nepřízeň počasí pokračují práce na výstavbě naší sportovní haly. Ve vnitřních prostorách se instalují rozvody vody a elektřiny, zahájeno bylo i omítání stěn haly a budovy sociálního zázemí.  Na svém místě jsou i plynové zářiče na vytápění.

 
bullet31. leden 2003
V náhradní termínu přišlo k zápisu ještě 7 dětí, takže počet zapsaných se vyšplhal na 102. Zatím si vyzvedlo žádost o odklad 17 rodičů.

 
bullet30. leden 2003
Téměř celý učitelský sbor naší školy se sešel s Mgr.Valečkovou, ředitelkou Okresní pedagog. psychologické poradny v Domažlicích, která hovořila o vývojových poruchách učení a práci s integrovanými žáky. Přes některé rozdílné názory byla tato beseda přínosem pro další práci.

 
bullet29. leden 2003
Letos se našim žákům daří. Svědčí o tom výsledky okresního kola matematické olympiády. Žák naší školy Lubomír Petera z 9.C se umístil v této každoročně obtížné soutěži na 1. místě a spolu s dalšími dvěma postupuje také do krajského kola. Blahopřejeme!!

 
bullet28. leden 2003
V kategorii II.A (žáci 8.-9. roč.) okresního kola olympiády v německém jazyce se naše žákyně Eva Ludvíková z 9.A umístila na 1. místě a postupuje do krajského kola. Blahopřejeme!!

 
bullet24. leden 2003
 
16. ledna proběhlo okresní kolo přeboru ZŠ ve florballu. Z 11 zúčastněných obsadilo naše družstvo skvělé 2. místo.

Složení družstva: J. Šmíd, M. Kubica, J. Pustina, M. Votruba, J. Koutník, P. Nožíř, J. Fictum, P. Kastner (žáci 8.C a 9.B).

 

bullet20. leden 2003
Koncem minulého roku se uskutečnil Okresní přebor ZŠ v šachu. V kategorii žáků 1.-5. tříd naše družstvo (ve složení O.Nebehaj, T.Kuča, O.Pelnář,  a L.Gruber) obsadilo  2. místo. V kategorii žáků 5.-9. tříd L.Petera, M.Perner, K.Brichcín a M.Pekovič  4. místo.

 
bullet19. leden 2003
95 dětí přišlo v pátek a sobotu, v doprovodu svých rodičů, k zápisu. Moc nás těší zájem o naši školu a věříme, že se  prvňáčkům bude u nás líbit.

 
bullet16. leden 2003   
 
Žáci našich 7. ročníků se již chystají na únorový lyžařský kurz, který bude tradičně v Krkonoších na Pražské boudě.


 

bullet16. leden 2003
Přečtěte si program osmého zájezdu našich žáků do Anglie  zde , nebo v rubrice "Ze života školy".    Letos poprvé zamíří výprava až do Skotska.

 
bullet9. leden 2003
Představení "Láska nade vše" v plzeňském divadle Alfa navštívili žáci našich 6. ročníků. 

bullet5. leden 2003
Od 6. ledna je v rubrice " Pro rodiče" kromě rozvrhu žáků zveřejňován i aktuální jídelníček. 

bullet5. leden 2003
Výsledky školního Vánočního turnaje v halové kopané
Kategorie 6. - 7. ročníky:

1. místo 7.A, 2. místo 7.B, 3. místo 6.A
Nejlepší střelec : Jiří Hartl 7.A
Nejlepší brankář : Josef Jarábek 6.C
Kategorie 8. - 9. ročníky: 
1. místo 9.B, 2. místo 9.C, 3. místo 8.B
Nejlepší střelec : Jan Fictum
Nejlepší brankář : Pavel Nožíř

Příští ročník se již  určitě uskuteční v naší nové, školní, sportovní hale.


 

Click To Download Blíží se zápis do 1. ročníků naší školy, tak se nezapomeňte podívat do rubriky "Pro rodiče".

   

Spokojené a veselé Vánoce, šťastný nový rok všem žákům, rodičům, zaměstnancům a přátelům naší školy


bullet21. prosince 2002
V pátek 20.12. se kromě vánočních besídek ve třídách  uskutečnil tradiční Vánoční turnaj družstev všech tříd 2. stupně v halové kopané.

bullet21. prosince 2002
19. a 20. prosince vystoupili naši žáci na čtyřech krásných koncertech ve školním divadle pro své kamarády z 3. - 7. tříd u vánočního stromečku. Kromě sólistů zazpíval i školní sbor, vše v režii pí.uč.Huřťákové.

bullet13. prosince 2002

Click To Download

Okresní přebor v plavání

6. prosince se v domažlickém bazénu uskutečnil okresní přebor škol v plavání. Naše škola dosáhla vynikajícího výsledku, když z pěti zúčastněných škol se umístila na 1. místě. Na tomto úspěchu se podíleli tito žáci: Kristina Bendová, Martin Vondrovic, Václav Vondrovic, Šárka Ticháčková, Martin Altmann a Martin Hříbal.

 

bullet10. prosinec 2002
Žáci 6. ročníků se zúčastnili besedy na téma " Nebezpečí kolem nás ". Tuto besedu s pracovníkem Policie ČR pro nás pravidelně připravuje DDM v Domažlicích. Její úroveň je vždy vynikající. 

 
bullet3. prosinec 2002
Velmi zdařilá byla přednáška a beseda o nebezpečí drog pracovníka Policie ČR pro žáky 9. ročníků.

 
bullet8. listopad 2002
Žáci 9. ročníků se zúčastnili přednášky a besedy agentury ACET na téma " Mezilidské vztahy ".

 
bullet18. říjen 2002
Žáci 9. ročníků navštívili Prahu. Během dne poznali řadu kulturních památek, večer sledovali v Národním divadle drama Maryša bratří Mrštíků.

 
bullet7. a 14. října 2002
Po dvě dopoledne sledovali žáci 3. - 9. ročníku výchovné koncerty v našem divadelním sále, které pro ně připravili členové skupiny CLASSIC BRASS KVINTET.
 

bullet20. září 2002
V měsíci září naši baseballisté dosáhli vynikajícího úspěchu, když  na silně obsazeném turnaji Regent Cupu v Českých Budějovicích obsadili 2. místo. Lukáš Hruška z 9.B byl navíc vyhlášen nejlepším pálkařem turnaje. Všem členům družstva blahopřejeme.

bullet2.září 2002
Vítáme ve škole všechny žáky a přejeme úspěšný školní rok. Zejména vítáme naše prvňáčky a ty, kteří k nám přišli z jiných škol.Věříme, že si brzy najdou nové kamarády a bude se jim na naší škole líbit. Také vítáme rodiče a těšíme se na spolupráci.

bullet31. srpna 2002
Konečně byla také zahájena výstavba nové školní sportovní haly, která má být po vánocích uvedena do zkušebního provozu. Myslíte že to je možné? Každopádně Vás budeme informovat ve zvláštním fotoseriálu v rubrice Ze života školy.