Archiv aktualit 2018-2019

 

Všem žákům a zaměstnancům školy přejeme krásné, šťastné a bezstarostné prázdniny

 

bullet

16. červen 2019

  V pátek 21. června

 

bullet

10. červen 2019

V sobotu 8.6. se žáci družstva 5.B paní učitelky E. Hojdové ve složení Natálie Ticháčková, Simona Kadlčíková, Kodadová Davida, Lorencová Ester a Vu Duy Thai Tomáš zúčastnili krajského kola soutěže Hlídek mladých zdravotníků ČČK ve Vejprnicích. V těžké konkurenci se umístili na krásném 3. místě. Blahopřejeme jim i paní učitelce za pětileté úsilí, které stálo za to. 
  (pí uč. H. Jindřichová)

 

bullet

7. červen 2019

Máme rádi zvířátka
Čtvrteční odpoledne patřilo v 1. oddělení školní družiny zvířátkům. Sešli se tu kočky, psi, beruška, včela a další, aby společně změřili síly při různých soutěžních kláních. Vyzkoušeli si skákat jako žába, plazit se jako had, tunelovat jako krtek, atd. Šelmy musely uplatnit svou sílu, obratnost, rychlost, byla potřeba i přesnost a rozvaha. Děti vše zvládly s přehledem a já jim moc děkuji za jejich snahu. 

(pí vych. J. Macnerová)

 

bullet

6. červen 2019

Matýsek v družině
Známý břichomluvec z televizní show Československo má talent Zdenek Polach, navštívil ve středu 5. 6. družinové děti se svým pořadem. Největší úspěch sklidila nejen loutka Matýsek, ale také mluvící papoušek. Děti se při představení parádně pobavily, což je patrné zejména ze tří videí. 
+
 

(pí vychovatelky ŠD)

 

bullet

4. červen 2019
Školní jídelna o prázdninách:
O letních prázdninách nebude ŠJ v provozu jen od 22. července do 9. srpna 2019 ,
protože další etapa rekonstrukce byla odložena z důvodu velkých investičních akcí města (pivovar, plavecký bazén).
Tak snad příští prázdniny. Nejde totiž jen o jídelnu, ale i o vytápění školy!!

 

bullet

4. červen 2019

 Příměstský tábor naší školy se blíží
 Můžete si prohlédnout Program celého tábora a vytisknout Prohlášení rodičů, které vyplněné je nezbytné odevzdat při nástupu.

 

bullet

3. červen 2019
 

Stuttgart 2019 
Tentokrát žáci naší školy vyrazili ve dnech 29.-30. května 2019 na zájezd do hlavního města Bádenska-Wüntterberska Stuttgartu a musíme říci, že nás toto 600 000 město příjemně překvapilo. Město leží v krásném údolí řeky Neckar a na okolních svazích se rozprostírají vinice. Navštívili jsme dvě technická muzea Mercedes Benz a Porsche, zoologickou zahradu Wilhelma, rezidenční zámek Ludwigsburg přezdívaný “Švábské Versailles” a samozřejmě nechyběla ani prohlídka historické části města. Příjemným zpestřením byla podvečerní procházka na televizní věž, z které jsme mohli pozorovat nejen město plné zeleně a vinic, ale i impozantní západ slunce.
Věřím, že si tento zájezd všichni užili a vrátili se domů nejen s novými poznatky, ale i nádhernými zážitky.
(nově upraveno)
Všem děkujeme za vzorné chování a dochvilnost. Poděkování patří i cestovní kanceláři CK Bus Tour-Foltýnová a paní průvodkyni za zprostředkování zájezdu.

(p. uč. O. Kalinová, V. Thomayerová a A. Kupilíková)

 

bullet

1. červen 2019

Všem dětem přejeme k svátku jen to nejlepší

 

bullet

20. květen 2019

Tak nám začalo období výletů, na které se všichni vždy moc těšíme, protože se blíží prázdniny.
Není ale na škodu připomenout kázeň a opatrnost, abychom si ty vysněné prázdniny na poslední chvíli nepokazili!

 

bullet

18. květen 2019

V pátek 17. 5. se v Plzni na Stadionu Josefa Žaloudka uskutečnilo krajské finále v Mc Donald´s Cupu v obou věkových kategoriích prvního stupně.
Naše škola po vítězstvích v okresních kolech šla do boje o vavříny v obou kategoriích. Mladší  chlapci na výborně obsazeném turnaji obsadili trochu smolně až 5. místo a starší, které výborně doplnila i Nikola Šotová, skončili na 7. místě. Turnaj byl výborně zorganizován a krásný zážitek z fotbalového dne podpořilo i ideální sportovní počasí.
Děkujeme všem za výbornou reprezentaci a těšíme se na další sportovní zážitky. 
(p. uč. M. Frček, T. Kubal, V. Urbanová)

 

bullet

17. květen 2019
Rozhodnutí ředitele školy o přijetí dětí do 1. ročníku naší školy 

 

bullet

16. květen 2019

V hlubokém zármutku oznamujeme všem našim kolegům, žákům a rodičům, že 14. května zemřela
paní Marie Nováková, bývalá učitelka 2. stupně naší školy.

 

bullet

15. květen 2019

Štafetový pohár – krajské finále
V pátek 10. 5. se atletické družstvo 1. stupně zúčastnilo krajského finále Štafetového poháru, které se uskutečnilo v Horšovském Týně. Do kraje jsme postoupili, po smolné účasti v okresním kole, na divokou kartu. Ve velké konkurenci 17ti škol naše družstvo složené z 8 páťáků a 8 třeťáků obsadilo skvělé 4. místo. Blahopřejeme!

    (pí uč. M. Veitová a R. Špalková)

 

bullet

10. květen 2019

Ve čtvrtek 9.5. se uskutečnilo okresní kolo atletické soutěže Pohár rozhlasu. Žáci a žákyně soutěžili v atletických disciplínách: běh na 60 m, 800m a 1500m, skok do dálky a výšky, vrh koulí  a štafetový běh 4x60m. Jejich týmový duch byl vidět na každé disciplíně. Nakonec vybojovalo družstvo dívek ve složení Becková, Budková, Doušová, Kuželková, Matějovičová, Mildnerová, Pyszková, Schreinerová, Slačíková a Uhrová krásné 2. místo. Družstvo chlapců ve složení Švajner, Jakeš, Kožiol, Chmelík, März, Náhlovský, Hartl, Frček a Kitzberger  s velkým bodovým náskokem obsadilo 1. místo. Všem srdečně gratulujeme. 

 

(p. uč. O. Kalinová a T. Kubal)

 

 

bullet

květen 2019

22. zájezd - Londýn a okolí - 5. květen 2019 

Horké novinky z Londýna

 

bullet

6. květen 2019

Návštěva vojenského kempu
který členové ,,1st Cavalry reenacting Clubu“ postavili jako vzpomínku na 1. jízdní divizi armády USA

Každým rokem v květnu naše školní družina navštíví vojenský kemp, vybudovaný v zahradě pod Chodským hradem v rámci oslav osvobození. Také letos jsme 2. 5. obdivovali vojenskou techniku, uniformy a další vybavení pro vojáky.   

(kolektiv vychovatelek ŠD)

 

bullet

5. květen 2019

Státní svátek - 8. květen - Den vítězství- 73. výročí
(Domažlice opět navštívili váleční veteráni)

   

  5. května 1945 osvobodila americká 3. armáda vedená generálem Pattonem Domažlice a posléze i Plzeň, 9. května vstoupila Rudá armáda pod vedením maršála Koněva do Prahy, kde již  5. května začalo tzv. Pražské povstání. 8. května si připomínáme konec 2. světové války v Evropě, den, kdy vstoupila v 23.01 hod. platnost kapitulace nacistického Německa, podepsaná o den dříve ve francouzské Remeši.

První svobodné oslavy osvobození v Plzni v roce 1990:  Tenkrát v tom čtyřicátom pátom

          Známé písně 2. sv. války:                    It's a Long Way To Tipperary

   Roll Out The Barrel

 

bullet

3. květen 2019

Jarní vycházku si žáci šestých ročníků zpestřili návštěvou hasičské zbrojnice v Domažlicích. Zde jim byla profesionálními hasiči předvedena technika, se kterou pracují. Žáci si mohli vyzkoušet, zda by některou z pomůcek vůbec unesli. A poté nám dobrovolní hasiči předvedli praktickou ukázku hašení požáru na kuchyňském sporáku.  Zpestřením pro všechny byla ukázka  útoku mladých požárníků, žáků naší 6.B.  Dvě hodiny utekly všem jako voda a myslím si, že se málokdo při nich nudil.  

(pí uč. A. Kupilíková)

 

bullet

2. květen 2019

Dne 17. 4. 2019 se v naší sportovní hale konal turnaj starších žáků a žákyň v odbíjené. Obě naše družstva obsadila 2. místo. Turnaj se vydařil, všichni si s chutí zahráli. Za nejvydařenější zápas lze považovat poslední zápas děvčat s družstvem GJŠB o 1. místo. Naše dívky bohužel po velkém souboji prohrály. Všechny hráče musíme pochválit za velké nasazení a pěknou hru. 

 

(p. uč. B. Váchalová a T. Kubal)

 

 

bullet

2. květen 2019

V minulém týdnu reprezentovalo naši školu družstvo dívek ze sedmých ročníků na okresním turnaji v přehazované.
Turnaj děvčata vyhrála, ale vítězství  to nebylo jednoduché.  Nejtěžšími soupeři nám byly týmy ze ZŠ Staňkov a Gymnázia Domažlice. Naše družstvo  hrálo  velmi zodpovědně a dravě a vítězství  jim po zásluze patří.  Děkuji všem dívkám za reprezentaci naší školy. 
 

(p. uč. A. Kupilíková)

 

bullet

30. duben 2019
Krajské finále -
radost nebo trochu zklamání?
Bronz z plzeňského krajského finále!!
Naši kluci statečně bojovali v Plzni na turnaji krajského finále v Minifotbale, kategorie IV.
Ač byla zraněními zúžená sestava, přesto dokázali po výborných týmových výkonech vybojovat bronzové medaile.
A tak před námi byla pouze 33. ZŠ Plzeň a výborně hrající celek z Přeštic, který celý turnaj ovládl.
Děkujeme za bojovné výkony a gratulujeme k úspěchu. 
 

(p. uč. M. Frček)


29. duben 2019      

Zlatý fotbalový hattrick
Tento týden se uskutečnily 3 okresní fotbalové turnaje v různých kategoriích. Turnaje již mají tradici a v letošním roce umocnilo atmosféru i krásné počasí a zájem škol o účast.
Ve středu se utkali o pohár a medaile ti nejmenší. Konal se totiž McDonald’s Cup kategorie “A"
(1. - 3. třída). Na výborně obsazeném turnaji se naši fotbalisté probojovali do finále a získali zlato s postupem do krajské soutěže.
Čvtrteční ráno se také neslo v duchu turnaje Mc Cup, ale tentokrát v kategorii “B”. I v tomto turnaji z 11 týmů naši potvrtdili roli favorita
a získali postup se zlatým pohárem.
V pátek se konal Minifotbal v kategorii nejstarších dětí základních škol (8. - 9. roč. ). Turnaj byl opět velmi dobře obsazen, a proto bylo k vidění spousta výborných zápasů a bojovných výkonů. Naši kluci si zajistili vítězství v turnaji už před posledním zápasem a mohli jsme se tedy radovat z vítězsví i v posledním turnaji toho týdne. Chlapce čeká krajské kolo už 30. 4. v Plzni na stadionu Josefa Žaloudka, kde změří síly i třeba s fotbalovou školou z Plzně. Všem děkuji za výborné výkony! Jsme opravdu škola plná výborných fotbalistů.

 

(p. uč. Michal Frček)

 

 

bullet

27. duben 2019

Výsledek zápisu do 1. tříd po náhradním termínu?
     103 
dětí
Už se na Vás těšíme!  

 

bullet

25. duben 2019

24. 4. proběhl v naší sportovní hale okresní turnaj ve vybíjené. Účastnilo se 8 škol z celého okresu. Naše družstvo složené z páťáků všechny zápasy vyhrálo a obsadilo 1. místo s postupem do krajského kola. Celé sportovní dopoledne bylo velmi příjemné, spolužáci fandili a organizace byla výborná.                                                                        

 

(pí uč. M. Veitová)

 

bullet

23. duben 2019

 

bullet

15. duben 2019

Do  MěkBN v Domažlicích byli pozváni jako každý rok žáci třetích ročníků obou domažlických škol na soutěž malých čtenářů.  Naši školu reprezentovali : Rudolf Lagron 3.A, Magdalena Vecková  3.B, Pavel Koza 3.C a Adéla Lorencová 3.D.  Čtenáři četli ukázky z knihy  Zuzany Pospíšilové Kouzelná třída. Na závěr četby pohotově odpovídali na otázky z textu, které zajímaly odbornou porotu. Celý projev také sledovala dětská porota, která měla možnost ocenit tři zúčastněné bez určení pořadí. Naši žáci se neztratili a svým plynulým a hlasitým projevem zabodovali. Vyhlášena byla dvě 1. místa a to pro Magdalenu Veckovou a Adélu Lorencovou, ta dokonce zaujala i dětskou porotu.
Děkujeme všem za vzornou reprezentaci školy a přejeme jim, aby nad knížkami strávili co nejvíc krásných chvil. 

 

bullet

15. duben 2019

Výsledky školního kola matematické soutěže Pythagoriáda

 

bullet

13. duben 2019

Jaro již je v plném proudu a šikovní žáci naší školy to potvrdili svými originálními a 100% ručně vyrobenými výtvory na tradičním VELIKONOČNÍM JARMARKU. Letošní rok je o to výjimečný, že náš JARMARK slaví svoje desetileté narozeniny. První kulatiny jsme oslavili žluťoučkými kuřátky, velikonočními dekoracemi, ptáčky všech možných barev a vše podtrhly neskutečně dobré mazance, vyrobené naším skvělým kuchařským týmem. Upřímně děkujeme všem návštěvníkům za jejich podporu a laskavá slova, protože právě to je ta pravá motivace, která dává smysl krásné dětské práci a snaze. 

(pí uč. Petra Rybárová)

 

bullet

9. duben 2019

Vystoupení FitDance

O víkendu vystupovaly děti z družinového kroužku FitDance na bále v Draženově se sestavou Piráti, kterou pilně nacvičovaly již od září.  První vystoupení na veřejnosti se dětem povedlo a mělo velký úspěch. Chtěla bych poděkovat organizátorkám bálu paní E. Pivoňkové a H. Stachové za pohoštění, které pro děti připravily. 

 

+ 

(pí vych. J. Kůstková)

 

bullet

9. duben 2019

Návštěva babiček v penzionu
S blížícími se Velikonocemi navštívily děti z 6. oddělení ŠD babičky v penzionu, aby společně vytvořily velikonoční výrobky - krásné slepičky, které ozdobí prostory penzionu, ale také domovy dětí. Poděkování patří paní Kučerové za spolupráci a za trpělivost s dětmi. Jak vypadala spolupráce dětí s babičkami, si můžete prohlédnout ve fotogalerii. 

 (pí vych. J. Kůstková)

 

bullet

5. duben 2019

Velikonoce se blíží, podívejte se na pozvánku na náš velký školní
jarmark. Zveme i rodiče a přátele naší školy.

 

bullet

5. duben 2019

Určitě zajímavým zážitkem pro žáky 7. ročníků byla návštěva Klášterního kostela Nanebevzetí Panny Marie v Domažlicích.  Průvodcem byl farář P. Miroslaw Gierga, který zaujal všechny svým výkladem a osobitým vystupováním. Žáci si vyslechli něco málo o křesťanské víře a dostali se do tajemných prostor křížové chodby, které nejsou pro návštěvníky kostela běžně přístupné. Všichni se nesmírně vážíme ochoty pana faráře a děkujeme za umožnění  této návštěvy, která trochu „okořenila“ výuku občanské výchovy. 

 

   (pí uč. A. Kupilíková)

 

bullet

1. duben 2019

Zde najdete kompletní informace k organizaci a průběhu zápisu

 

bullet

1. duben 2019

                Krajské kolo               
Dne 20. 3. 2019 se v Plzni uskutečnilo krajské kolo Zeměpisné olympiády. Z naší školy se z okresního do krajského kola probojoval žák 6. D Michal Podestát. V kategorii A se umístil na výborném 3. místě.
Mnohokrát děkujeme za vzornou reprezentaci školy.        
 

(pí uč. B. Váchalová)

 

bullet

1. duben 2019

Pohádka a film
Vodník, kostlivec, Pipi Dlouhá punčocha, pirát, princezny, Batman, atd. Tyhle pohádkové a filmové postavičky si daly sraz 29. 3. v 1. oddělení ŠD. Po společném obědě si pohrály, poslechly pohádku a pak plnily ve skupinách jednotlivé úkoly. Stejně jako Jiřík ve Zlatovlásce navlékaly korálky, pro Spidermana musely utkat co nejlepší pavučinu. Aby se dostaly ke zlobrovi, potřebovaly přejít bažinu. A ještě mnoho dalších úkolů čekalo na splnění. Páteční odpoledne si děti užily a těší se na další akci koncem dubna
. 

 (pí vych. J. Macnerová)

 

bullet

26. březen 2019

Během měsíce března se konaly OK soutěže škol v basketu.
O umístění ml. žáků jsme již psali 20. března, tak tedy ještě na doplnění:
Nejlepšího letošního výsledku dosáhlo naše družstvo st. žákyň (vlevo na fotce) které po velkém boji získalo 2. místo. 4. a 5. místo obsadila družstva st. žáků a ml. žákyň.  Všem děkujeme za reprezentaci školy. (foto dr. st. žáků)

 

(pí uč. I. Hašková)

 

bullet

26. březen 2019

Jak to ten kouzelník dělá?
To určitě řešily děti ze školní družiny minulý týden, když navštívily vystoupení kouzelníka Rena v našem školním divadle. Mohly si vyzkoušet některá kouzla a dokonce na ně čekala i sladká odměna. Že se jim vše líbilo, je zřejmé z fotografií. 

(pí vych. ŠD)

 

bullet

25. březen 2019

Abychom se cítili bezpečně
V minulém týdnu navštívili "Námořníci" z 6. oddělení ŠD služebnu Městské policie v Domažlicích, kde získali mnoho informací. Strážníci dětem ukázali nejen bezpečnostní kamerový systém (kterým je chráněna i naše škola), ale také si mohly vyzkoušet výstroj policistů nebo třeba i odchytovou tyč
J. Děkujeme  zejména pí Mgr. Ludmile Chladové, preventistce MP, za péči a trpělivý přístup. Více na .

(pí vych. J. Kůstková)

 

bullet

22. březen 2019
Světový den vody ve školní jídelně (také aktuální téma pro výuku)
 

bullet

21. březen 2019

Ponožkový den aneb Světový den Downova syndromu
 

ŠJ

ŠJ

ŠJ

8.B

 

bullet

20. březen 2019

Mladší žáci sehráli v pátek 15. 3. 2019 okresní turnaj v basketbalu, který se konal na “Nové škole” v Domažlicích. V obrovské konkurenci jsme obstáli na výbornou a domů jsme přinesli bronzové medaile. V celém turnaji jsme zaváhali pouze jednou, když jsme ve skupině prohráli s domácí školou, které zvrátila zápas na svoji stranu střelou za 3 body a šťastně nás porazila o bod.
Turnaj vyhrálo suverénně Klenčí, které nadělovalo všem soupeřům velké bodové rozdíly. Klukům děkujeme za předvedený výkon a za reprezentaci školy.
 
Foto 1     Foto 2   
   

(p. uč. M. Frček)

 

bullet

17. březen 2019

V letošním školním roce slaví naše webové stránky významné 20. výročí.
A to už je slušný kus historie!

 

bullet

17. březen 2019

Rodiče pozor! Blíží se termín zápisu dětí do 1. tříd školního roku 2019 - 20.

 

bullet

7. březen 2019

Návštěva Prahy
Dne 22. února navštívila třída 6. D Národní technické muzeum v Praze. V laboratořích žáci zkoumali, kolik vitamínu C v sobě má různé ovoce a zelenina. Zjistili, že nejvíc má červená paprika a citrón. Pak měli krátký rozchod na hlavním nádraží a jeli vlakem zpátky.(video z exkurze)
J
(Další video našich mladých reportérů)

(Michal Podestát 6.D)

 

bullet

7. březen 2019

Dne 5. 3. jsme se jako třída 8. D vypravili na cestu do Prahy abychom navštívili Národní technické muzeum, kde jsme se zúčastnili chemického vzdělávacího programu. Vyrazili jsme kolem sedmé hodiny ranní a na místo jsme dojeli kolem půl desáté. Program vedli zapálení chemici, kteří nám vhodně doplnili nejen stávající učivo. Tento vzdělávací program byl pro nás moc zajímavý a jsme velice vděčni pí uč. Milsimerové, že nám tuto exkurzi zorganizovala. Také bychom rádi poděkovali pí uč. Kalinové za příjemný doprovod po dobu výletu. +

 

bullet

7. březen 2019

4.3. proběhlo okresní kolo Chemické olympiády, které se z naší školy zúčastnila děvčata z 9.A Pavlína Uhrová a Michaela Krbcová. Pavlína se umístila na 3. místě a Míša na 5. místě. Oběma moc gratulujeme za krásné umístění, a za to, že se pustily do tak náročné olympiády.

(pí uč. G. Milsimerová)

 

 

bullet

28. únor 2019

Divadélko Nána
Dne 26. 2. navštívilo školní družinu Divadélko Nána se Slepičí pohádkou. Pohádkový příběh byl pro děti veselý, ale zároveň i poučný. Jak se dětem líbilo divadélko, si můžete prohlédnout ve fotogalerii. 

(pí vych. ŠD)

 

bullet

28. únor 2019

Návštěva knihovny
Knihovnu Boženy Němcové navštívily děti z 6. oddělení školní družiny, kde si mohly vyzkoušet balení knih. Také si odnesly ponaučení, jak bychom se měli správně chovat ke knihám, což si ověřily v připraveném kvízu. Poděkování patří paní Jankovcové za trpělivost. Jak šlo dětem balení knih, si můžete prohlédnout ve fotogalerii. 
                                                                                              

 (pí vychovatelka J. Kůstková)

 

bullet

28. únor 2019

V pondělí 25. února žáci dramatické výchovy z 9. ročníků připravili pro prvňáčky dvě divadelní představení. Námětem jim byla kniha Povídání o pejskovi a kočičce. Vše se vydařilo, účinkující děti pobavili a dočkali se od nich velkého potlesku. 

A my děkujeme pí uč. M. Copákové, která dramatickou výchovu v 9. tř. učí.

    (žáci z 9.A, 9.B, 9.C)

 

bullet

27. únor 2019

Stuttgart - 29. - 30. květen  Pozor změna termínu
Zážitkový květnový zájezd pro naše žáky, kteří se učí německý jazyk.     (přihláška)

 

bullet

23. únor 2019

V úterý 19.2. se konal v naší sportovní hale Valentýnský turnaj ve fotbale starších dívek.
Po skvělém výkonu se na 1. místě umístila třída 9.C, z druhé tabulky si zahrála finále 8.B a na 3. místě skončila 8.C. Všem děkujeme za účast a povedený turnaj. 

 

 

(pí uč. I. Hašková a O. Kalinová)

 

 

bullet

22. únor 2019

Týden před jarními prázdninami sehrály dívky 6. ročníků turnaj ve vybíjené. Každá třída hrála 3 zápasy. Jako nejlepší třída, se třemi výhrami skončila 6. B, na 2. místě se umístila 6. C, 3. místo získala 6. A a na posledním se umístila třída 6. D. Děvčata poměřila své síly, tím můžeme turnaj považovat za vydařený. Nejlepší třídy obdržely diplom.

 

(pí uč. B Váchalová a I. Hašková)

 

 

bullet

22. únor 2019

 

Velký úspěch našich žáků v okresním kole Olympiády v anglickém jazyce
Dne 21. února se v domažlickém Dominu uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglickém jazyce, kterého se zúčastnili i čtyři žáci naší školy.
V poměrně velké konkurenci dosáhli ve dvou kategoriích skvělých úspěchů.
V kategorii I.A (6. a 7. ročník ZŠ), ve které soutěžilo celkem 10 dětí, obsadila skvělé 1. místo Lenka PHAMOVÁ (7.D) a velmi pěkné 3. místo Teodor CÍSAŘ (7.B)
V kategorii - II.A (8. a 9. ročník ZŠ) pak v konkurenci 10 žáků obsadila skvělé 3. místo Adéla BECKOVÁ (9. A) a 7. místo Veronika UHERČÍKOVÁ (8.C)
Všem soutěžícím velmi gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

 

bullet

22. únor 2019

Info schůzka pro rodiče žáků, kteří jedou v květnu do Londýna (5.5. – 10.5.2019)

Vážení rodiče, zveme Vás na INFORMAČNÍ SCHŮZKU OHLEDNĚ ZÁJEZDU DO LONDÝNA, která se bude konat dne

27.02.2019, v 16.30 hodin, v budově II. stupně, 2. patro, učebna č. 31.

Program schůzky: podepisování dokumentů nutných k vycestování dítěte (účast jednoho zákonného zástupce nutná), informace k organizaci zájezdu.
Na schůzce bude přítomen zástupce a současně průvodce CK Poznání, který se zájezdu spolu s námi zúčastní.
Prosím přineste s sebou PAS dítěte jedoucího do Anglie (kontrola dokumentů, telefonních čísel žáka a rodičů).

 

bullet

21. únor 2019

Okresní kolo zeměpisné olympiády
Ve středu 20. února se v prostorách domažlického gymnázia konalo okresní kolo zeměpisné olympiády.
Michal Podestát ze 6.D obsadil vynikající 1. místo a Radek Vozár ze 6.B výborné 3. místo v kategorii ml. žáků.
Oběma chlapcům patří poděkování za výbornou reprezentaci naší školy.
 

(pí uč. Z. Kozová)

 

bullet

8. únor 2019

PHOTOBASE 2019
Žáci naší školy se již podruhé zúčastnili celostátní fotografické soutěže PHOTOBASE pořádané Gymnáziem Oty Pavla v Praze. Tentokrát přispěly dvě naše žákyně  do soutěže velmi poutavými snímky, avšak konkurence je opět na vysoké úrovni. Do finálového kola konaného dne 21. března na Novoměstské radnici v Praze totiž postoupí pouze malý zlomek z celkového počtu cca 1 100 soutěžních fotografií. Proto
Lucii Beckové z 9.C a Kateřině Šperlové z 8.B přejeme hodně štěstí při posuzování fotografií odbornou porotou a děkujeme jim za vzornou reprezentaci školy. 
(p. uč. M. Málek)

 

bullet

7. únor 2019

V tomto roce budou ve všech sportovních soutěžích nastupovat naše školní družstva v nových dresech!
Design dresů je navržen jako jedinečný originál, proto žádná jiná škola nebo sportovní uskupení stejné dresy nemá. Doufejme, že dresy nám přinesou štěstí ve sportovních kláních a nebudou jen ozdobou našich sportovců.
 

 

(Design dresů KuFr)

 

 

bullet

7. únor 2019

Zimní radovánky
Pondělní sněhovou kalamitu si užily družinové děti na školním hřišti. Velká sněhová nadílka nenechala děti v klidu, stavění sněhuláků a koulovačka byly pro všechny velkou zábavou. 

(vych. ŠD)

 

bullet

6. únor 2019

Povídání o Chodsku v rámci občanské výchovy v 6. C jsme si oživili kroji. Děkuji Markétě Kovaříkové, Leoně Ticháčkové a Julii Strádalové za ochotu „voblíct se do krásnej ženckej vobleče“.

 

(p. uč. Stanislav Tauer)

 

bullet

6. únor 2019

Ve 3. regionálním kole soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR obsadila Michaela Krbcová 5. místo a Pavlína Uhrová 14. místo.
Blahopřejeme.

(pí uč. G. Milsimerová)

 

bullet

5. únor 2019

Okresní kolo matematické olympiády 5. ročníků
Málem nám unikly výsledky okresního kola MO Z5, a to by nás moc mrzelo. Z výsledkové listiny, kterou si můžete prohlédnout, je zřejmé, že o tuto obtížnou soutěž není na školách příliš velký zájem. Kdo chtěl být úspěšným řešitelem okresního kola, musel získat aspoň 9 bodů.
To se podařilo ze 13 zúčastněných jen Radimovi Švajnerovi z 5.D naší školy. 
(Výsledková listina)
Moc Radimovi blahopřejeme, stejně jako dalším našim třem soutěžícím.

 

bullet

4. únor 2019

Minulý týden navštívilo naši školu v rámci projektu EDISON osm zahraničních studentů z různých částí světa – tentokrát z Keni, Gruzie, Indonesie, Malajsie, Brazílie, Kyrgyzstánu, Indie a Číny.  Prostřednictvím prezentací, které byly vedeny v anglickém jazyce, se naši žáci dozvěděli spoustu zajímavých informací o těchto zemích. Studenti, kteří hovořili plynnou angličtinou, aktivizovali naše žáky různými otázkami a kvízy, takže i oni reagovali v anglickém jazyce. Pokud si nevěděli rady, mohli požádat o pomoc překladatele. Tuto roli plnili nejen učitelé anglického jazyka, ale i naši deváťáci – jmenovitě Daniel Kožiol, Vojtěch Jungman, Adéla Becková a Daniel Kobes.
"Tímto bych chtěla všem, kteří se podíleli na zdárném průběhu celého projektu, poděkovat".

  Seznámení    Prezentace v hodinách    Global Village    Bruslení    Bowling a večeře     (videa)

(pí uč. M. Kufnerová)

 

bullet

1. únor 2019

Sekaná s bramborovou kaší, hovězí polévka s nudlemi a plněný perník 
Takové bylo včerejší menu žáků prvních tříd. Slavnostní tabuli připravily naše kuchařky a obsluhovali studenti z domažlického SOU.
Prvňáčci si totiž 31. 1. nesli domů své první vysvědčení.
 

 

bullet

31. leden 2019

Pyžamový den
Lenošení v pyžamech a nočních košilích si užily děti z 1. oddělení ŠD ve středu 30. 1. V nočních úborech se naobědvaly za asistence svých nejoblíbenějších plyšáků. Po obědě při čtení pohádky si každý hověl ve svém provizorním pelíšku. Nezapomněli jsme ani na soutěžení a hraní.  Nakonec dostal každý malý "pyžamák" sladkou odměnu. 
                                            

 (pí vych. Macnerová)

 

bullet

31. leden 2019

 Chválíme za výbornou přípravu a za reprezentaci naší školy v okresním kole dějepisné olympiády Lucii Budkovou z 9.C a Johanku Holoubkovou ze 7.A. Největší radost ale máme z 5. místa, které nám vybojoval Martin Rehák ze 7.A. Stal se tak úspěšným řešitelem.
Gratulujeme!

 

(pí uč. E. Dékányová)

 

bullet

30. leden 2019

  Vzpomínka na lyžařský výcvikový kurz 7. tříd

 

bullet

30. leden 2019

V pondělí reprezentovala naši školu v okresním kole olympiády z českého jazyka 2 děvčata. Adéla Becková a Julie Brůžičková, žákyně 9.A.
Oběma se dařilo a děvčata skončila na pěkných, nicméně ne postupových místech. Dívkám děkujeme za reprezentaci a přejeme hodně úspěchů v dalším studiu.

(pí uč. A. Kupilíková)

 

bullet

29. leden 2019

V pátek 25. 01. jsme pro děti ze školní družiny uspořádaly maškarní karneval. Děti si mohly zasoutěžit, zatancovat a podívat se na taneční vystoupení svých kamarádů. Nakonec na ně čekala i sladká odměna. 
 

(vychovatelky ŠD)

 

bullet

24. leden 2019

Divadlo Dráček
Divadlo Dráček za námi do školní družiny přijelo v pondělí 21. ledna s představením „Hrnečku vař“. Nové vtipné zpracování známé pohádky děti pobavilo a rozesmálo. 
 

 

bullet

21. leden 2019 

Společnost AIESEC organizuje projekt EDISON, který je zaměřen na mezikulturní vzdělávání na MŠ, ZŠ a SŠ. Naše škola se do tohoto projektu zapojí již potřetí. V příštím týdnu od 28.1. do 31.1.2019 navštíví vybraní zahraniční studenti vysokých škol naši školu, aby nás seznámili se svými zeměmi a kulturou. V tuto chvíli očekáváme návštěvu stážistů z Brazílie, Indonésie, Gruzie, Indie, Číny, Malajsie, Kyrgystánu a Keni. 
Předem děkujeme rodinám našich žáků, které studenty dobrovolně ubytují. 
Profily stážistů

(pí uč. M. Kufnerová)

 

bullet

17. leden 2019

Řemeslo má zlaté dno
Ve středu 16. ledna děti ze školní družiny zhlédly divadelní grotesku na téma „Řemeslo má zlaté dno“. Představení naplněné písničkami, humorem, ale také znalostní soutěží se dětem velmi líbilo. Jak se děti bavily, si můžete prohlédnout ve fotogalerii. 

(pí vych. ŠD)

 

bullet

11. leden 2019

Blíží se odjezd žáků našich 7. ročníků na LVK do Krkonoš
Dočasným domovem jim bude chata Protěž. V týdnu po 20. lednu můžete sledovat online aktuality
na našich facebookových stránkách školy  (jak nám slíbil p. uč. M. Frček).

 

bullet

10 leden 2019

Ve čtvrtek 10. 1. se na druhém stupni uskutečnilo školní kolo olympiády v AJ. Soutěže se v kategorii I.A (žáci šestých a sedmých ročníků) zúčastnilo 18 žáků. Zvítězila  Lenka Pham (7.D), druhé místo obsadili se stejným počtem bodů Teodor Císař (7.B) a Mirka Johánková (6.B). V kategorii II.A (žáci osmých a devátých ročníků) soutěžilo celkem23 žáků, v obrovské konkurenci zvítězila Adéla Becková (9.A), druhé místo obsadila  Veronika Uherčíková (8.C) a na třetím místě  se umístil Martin Černý (8.A).
Do okresního kola soutěže, které se bude konat 21.2., postupují vždy první dva soutěžící z každé kategorie. Místa třetí jsou zároveň i místy případných náhradníků.
Děkujeme všem zúčastněným, gratulujeme vítězům a postupujícím přejeme hodně štěstí v okresním kole soutěže. 

(pí učitelky O.lHoloubková, M. Kufnerová, E. Svachoučková a D. Vlčková)

 

bullet

10. leden 2019

4. podzimní zájezd do Anglie
Žáci 5.- 8. ročníků mají opět možnost zúčastnit se projektu „Za vzděláním společně“ a navštívit tak další část Spojeného království. V příštím školním roce nás čekají univerzitní města Oxford, Cambridge, hrad Warwick a hrabství Kent. Veškeré informace naleznete v příloze. Závazné přihlášky, které obdržíte od svých učitelů angličtiny, odevzdávejte zároveň se zálohou 1000,-Kč nejpozději do 31.1.2019 p.uč. Jindřichové (2.A) a p. uč. Mrkosové (kabinet AJ). Předběžná přihláška

 

bullet

9. leden 2019
Co napsali v SRN o návštěvě našich žáků v Chamu?

 

bullet

3. ledna 2019

Dějepisná olympiáda
Už známe nejen úspěšné řešitele školního kola dějepisné olympiády, ale také jména postupujících do okresního kola. 1.místo obsadila Johanka Holoubková ze 7.A , o 2.-3. místo se dělí Lucie Budková z 9.C a Martin Rehák ze 7.A. Tematické zaměření letošního ročníku zní : „Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace ´´, které přilákalo celkem 31 zájemců o dějepis.
Jmenovaným gratulujeme a držíme palce 16. 1. při účasti v okresním kole. 

 

(pí uč. E. Dékányová)

 

Všem žákům, rodičům a zaměstnancům školy přejeme
v roce 2019 hodně štěstí a zdraví

 

bullet

28. prosinec 2018

V hlubokém zármutku oznamujeme všem našim kolegům, žákům a rodičům, že 26. prosince zemřel
pan Josef Weber, bývalý učitel 2. stupně naší školy.

 

bullet

21. prosinec 2018

Dnes 21. 12. proběhl dlouho očekávaný vánoční turnaj tříd druhého stupně v halovém fotbalu. Letošní atmosféru turnaje vygradovaly již podzimní přípravy na turnaj. Všechny týmy měly připravené sestavy a taktiku dlouho před prvním výkopem. Hned ráno soutěžily družstva 6. a 7. ročníků. V napínavých soubojích nakonec zvítězilo družstvo  6. C vedené kapitánem a nejužitečnějším hráčem turnaje Zbyňkem Paidarem.  V této kategorii byla v hojném počtu zastoupena i děvčata. Holky se popasovaly s fotbalem  na vysoké úrovni a dokonce v některých případech naučila chlapce, co do techniky kliček nebo fotbalové důraznosti. Před polednem začal turnaj starších žáků. Zápasy byly velmi rychlé a dosahovaly výtečné kvality. Po srdnatých výkonech zvítězila ve finále třída 9. B, která přehrála 9. A. Po turnaji byla vyhlášena nejužitečnější hráčkou Anita Kadaňová společně s Lucií Budkovou. Lídry v chlapeckých řadách byli jistě Matěj Vaněk, Lukáš Korelus či David Smazal. Všem děkujeme za krásný a férový turnaj. Děkujeme i výborným fanouškům, kteří byli připraveni na každou situaci, která mohla v zápasech nastat.
Za výborný výkon si jistě zaslouží pochvalu i rozhodčí, kteří celý turnaj rozsuzovali. 

 

(p. uč. M Frček, T. Kubal, J. Láska a I. Hašková)

 

bullet

21. prosinec 2018

V pátek a v sobotu 23.-24.11. se vybraní žáci osmých ročníků (Eliška Sušická, Štěpán Šamberger, Klára Dufková, Jakub Pavlík a Rostislav Cvachovec) zúčastnili prestižní soutěže Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy - 8. juniorské vědecké konference. Navzdory tomu, že jsme se neumístili, přinesl nám „výlet“ do hlavního města zajímavou zkušenost a zlepšení našeho veřejného projevu. Rádi bychom poděkovali paní učitelce G. Milsimerové za zprostředkování tohoto výletu, ale hlavně za její pevné nervy a ochotu. 

 

(Štěpán Šamberger 8.D)

 

bullet

21. prosinec 2018

Naše škola se po sedmé zúčastnila soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR. Celostátním pořadatelem této akce je Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice pod záštitou Svazu chemického průmyslu ČR a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Do 2. regionálního kola postoupili Daniel Kožiol z 9.C, Pavlína Uhrová z 9.A a Michaela Krbcová z 9.A. Do 3. regionálního kola, které se koná v lednu, postupuje Michaela Krbcová a Pavlína Uhrová.

 

(pí uč. G. Milsimerová)

 

bullet

19. prosinec 2018

Žáci osmých ročníků si v rámci předmětu Výchova ke zdraví zpestřili výuku ochutnávkou exotického ovoce.  Jejich chuťové pohárky poznaly dosud nepoznané – chuť exotické pitahay oslnila většinu degustátorů, zato jedlé kaštany odrovnaly i ty nejotrlejší „tvrďáky“. Hlavolamem pro většinu žáků bylo dostat se do útrob makadamového oříšku, který se řadí ve světě ořechů k těm nejdražším. Nechyběly ani karambola, maracuja, mango, kumquaty a další. 

(pí uč. M. Kubalová)

 

bullet

18. prosinec 2018

V hlubokém zármutku oznamujeme všem našim kolegům, žákům a rodičům, že 15. prosince zemřela
paní Marie Šlajsová, bývalá učitelka 2. stupně naší školy.

 

bullet

18. prosinec 2018

Ježíškova vnoučata
Těmito vlastnoručně vyrobenými přáníčky se děti z naší ŠD zapojily do projektu Českého rozhlasu „JEŽÍŠKOVA VNOUČATA“. Jistě udělají radost seniorům v pečovatelských domovech po celé republice. 

Přidejte se k nám a staňte se Ježíškovým vnoučetem i Vy. Více ZDE
 

(pí vych. ŠD)

 

bullet

17. prosinec 2018

Začátkem listopadu se 2. a 5. oddělení školní družiny zapojilo do projektu „ Sousední světy“. Děti měly možnost vyslechnout zajímavé povídání o sousední zemi Německu a naučit se s paní lektorkou několik německých slovíček a písniček. Náš projekt byl završen krásným výletem 14. 12. do Furth im Wald, kde měly možnost navštívit lesní ZOO. Pozorně poslouchaly výklad a mohly nakrmit i volně pobíhající zvěř. Jak se jim to líbilo, si můžete prohlédnout ve fotogalerii. 

 (pí. vych. Š. Pivoňková, H. Dufková)

 

bullet

13. prosinec 2018

  Naše týmy mladších a starší žáků se zúčastnily krajských florbalových turnajů v Rokycanech a Plzni (5. 12. 2018, 7. 12. 2018). Především starší kluci, po suverénním výkonu v okresním finále, byli favority a očekávání byla veliká.
Prvním turnajem krajské úrovně byly boje mladších žáků v Rokycanech. Po loňském úspěchu a postupu do republikového kola se tým hodně obměnil, a proto byla většina kluků nováčky. Po srdnatém výkonu obsadili 6. místo.
Druzí šli do bojů o krajský vavřínový věnec starší chlapci, kteří měli rozhodně vyšší cíle na konečné umístění v turnaji. Po pomalejším rozjezdu se chlapci stmelili a v zápase o bronz zvítězili 5:2 nad celkem ze Švihova. Všem chlapcům děkujeme za výbornou reprezentaci.
    Výsledková listina

(p. uč. T. Kubal, M. Frček a J. Láska)

 

bullet

6. prosinec 2018

Ani tento rok nebyl výjimkou a svátek sv. Mikuláše naše škola oslavila na ledě. Na dvou nožích předváděli svoje krasobruslařské finesy ctihodný Mikuláš, dobrosrdečný anděl a dva nezbední čerti. Mikuláš s andělem neustále trpělivě rozsévali dobro a děti odměňovali za jejich výkony vybranými  lahůdkami. Zato čerti proháněli na ledě zlobivé děti co jim síly stačily, a největším zlobičům dali co proto. Ke konci jim už bohužel síly ubývaly a občas dokonce přišli i o svoje košťátko a sukovici. Ještěže mají na regeneraci celý příští rok. 
 

(pí uč. P.Rybárová)

bullet

6. prosinec 2018

Mikulášská nadílka ve školní družině
V úterý 5. 12. odpoledne zavítal do oddělení školní družiny Mikuláš s andělem a čertem. Děti měly pro Mikuláše připraveno spoustu krásných básniček i písniček. Za statečnost dostaly sladkou odměnu. 

(pí vych. ŠD)

 

bullet

6. prosinec 2018

V úterý 4. 12. se někteří žáci 9. ročníků zúčastnili exkurze ve vzdělávacím středisku Kolpinghaus v Chamu. Nejprve jim byl představen systém vzdělávání, možnosti studia a uplatnění na německém trhu práce. Po prohlídce budovy, kde se nachází učebny, dílny, školní jídelna a veškeré provozní zázemí, měli návštěvníci možnost prakticky si vyzkoušet obory nákup – prodej a elektro.
Díky tomuto novému projektu, organizovanému a financovanému úřadem práce v Chamu, se žáci   lépe zorientovali v nabídce studijních a učebních oborů v SRN.  V případě zájmu také mohou využít nabídku studovat různé obory přímo v okrese Cham.
Vážíme si toho, že jsme tento program absolvovali jako první škola. Děkujeme za laskavé přijetí a vstřícnost, které nás provázely po celý den. 

(pí uč. Vančurová a Vlčková)

 

bullet

1. prosinec 2018

Jistě jste si všimli, jak letos po rekonstrukci zkrásněla budova 1. stupně naší školy (bývalá "dívčí"). Bezesporu patří k nejhezčím budovám našeho města. Potěšující je ale zejména fakt, že byly všechny římsy opatřeny měděnými parapety. Nebudou tak již nebezpečím pro chodce a prodlouží se životnost fasády. Věříme, že tím rekonstrukce našich školních budov nekončí.

 

bullet

30. listopad 2018

V pátek 23. 11. navštívili žáci devátých tříd Národní divadlo. Výlet začal prohlídkou Národního divadla od základních kamenů až po slavné trigy s bohyní Niké. Prohlídka se nám líbila a spoustu věcí jsme si i zapamatovali. Po rozchodu následovalo divadelní představení Manon Lescaut. Všichni byli krásně oblečeni a upraveni. Divadlo v nás vyvolalo smíšené pocity. S výletem jsme byli všichni spokojeni. 

(Adéla Becková 9.A )

 

bullet

29. listopad 2018

V domažlické sportovní hale se ve čtvrtek 29. 11. uskutečnilo okresní florbalové finále chlapců kategorie III. a IV.
V obou kategoriích bojovalo o prvenství po čtyřech týmech. Dle výsledků z posledních let byla favoritem naše škola ZŠ Komenského 17. Tuto roli naši chlapci zvládli, vyhráli jasnými výkony obě skupiny a postoupili do krajských bojů v Rokycanech a Plzni.
Děkujeme chlapcům za výbornou reprezentaci a také  řediteli turnaje p. uč. Jiřímu Láskovi za skvělou organizaci.

ml. žáci st. žáci

(p. uč. M. Frček a T. Kubal)

 

 

bullet

29. listopad 2018

Vánoční jarmark, který se na naší škole stal milou tradicí, nám všem připomněl, jak blízko jsou nejkrásnější svátky v roce – Vánoce. Zlaté ruce našich dětí vyrobily spousty originálních dekorací, které mají především potěšit duši. Vymazlené  vánoční cukroví našich paní kuchařek šlo na dračku tak, že pamětníci si mohli zavzpomínat na staré dobré fronty. Kdo je nezažil,  mohl  je na vlastní kůži okusit. Krásnou tečkou se stal koncert dětského sboru Perníček zpěvníček, který pod taktovkou pana uč. Zbyňka Mrkose podmaloval vánoční atmosféru. Všem příznivcům naší školy děkujeme za podporu a těšíme se na další shledání. 

 

(pí uč. P. Rybárová)

 

bullet

27. listopad 2018

Florbal dívek

Družstvo st. žákyň si zahrálo okresní kolo dne 15.11. Sešlo se 9 družstev. Hrálo se ve  3 skupinách každý s každým. Podle pořadí z úvodních tabulek, se udělaly další 3 tabulky. My hrály o 4.- 6. místo ve 2. tabulce. Nejlepší střelkyní byla Lucie Budková , která za nás nastřílela všechny góly. Po bitvě s Blížejovem s výsledkem 1: 0  a prohře 2 : 1 s H.Týnem jsme obsadily pěkné 5. místo. Všem děkuji za obětavý výkon. Družstvo: Budková L., Kodadová S., Mildnerová N., Matějovičová L., Ticháčková Š., Sušická E., Maierová L., Vaňková E., Kozáková A. a Procházková M.

(pí uč. I. Hašková)

Okresní kolo ml. žákyň proběhlo ve sportovní hale, dne 8. 11. Sehrálo se 15 zápasů. Náš tým vyhrál se ZŠ Staňkov, ostatní zápasy se nám nedařilo střílet góly ze hry, při remíze se některé zápasy prodloužily o nájezdy. Poslední prohrou s Blížejovem se družstvo posunulo na 6. místo i přesto zaslouží děvčata pochvalu za snahu a nasazení. Tým tvořily dvě dívky z 6. ročníku: M. Kováříková a B. Podestátová, ze 7. ročníku: M. Phan, O. Prikop, R. Kučerová, A. Tauerová, V. Zelenková, D. Mlezivová, D. Jelínková, A. Luuová, V. Försterová, a jako brankářky N. Řezníčková a A. Martínková.                                                     

 (pí uč. B. Váchalová)

 

bullet

25. listopad 2018

V pondělí 12. listopadu se třída V. B zúčastnila v Horšovském Týně soutěže PEVNOST TÝN 2018. Naši čtyři spolužáci (Anežka Křepelová, Simona Kadlčíková, Jan Budka a Petr Heidler) vytvořili soutěžní tým. V prostorách zámku soutěžili o krásné ceny s dalšími týmy z Přeštic, Boru u Tachova, Staňkova a Horšovského Týna. Soutěžní disciplíny nebyly jednoduché: pletení vánočky ze šesti dílů, přepravování nákladu, srazit co nejvíc kuželek, složit hlavolam, balancovat s deskou a uhodnout známého sportovce. Po tomto zápolení se naše družstvo odebralo do Erbovního sálu, kde všichni diváci netrpělivě sledovali průběh celé soutěže. Následovalo odkrývání zlatých dukátů a to nám po celkovém sečtení všech bodů vyneslo krásné třetí místo. Děkujeme za pomoc a spolupráci paní zástupkyni H. Sloupové, paní Urbanové a Nachtigalové a všem, co nám drželi palce. 

(pí uč. E. Hojdová)

 

bullet

22. listopad 2018

Lyžařský výcvikový kurz 2019 v Krkonoších!
Aktualita pro žáky 7. ročníku

 

bullet

19. listopad 2018

V minulém týdnu mohly děti ze školní družiny zhlédnout kouzelnické představení. Kouzelnice dětem předvedla triky, u kterých mohly asistovat. Jak se dětem vystoupení líbilo, si můžete prohlédnout ve fotogalerii. 

(vychovatelky ŠD)

 

bullet

19. listopad 2018

22. zájezd do Anglie - květen 2019
Žáci 8. ročníků
dnes obdrželi přihlášky na poznávací zájezd do Londýna, který proběhne v termínu od 5. - 10.5. 2019. Ti žáci, kteří přihlášku domů nedonesli nebo dnes nebyli ve škole, si ji mohou vytisknout pod odkazem níže sami a donést ji nejpozději do 26.11.2018 do kabinetu cizích jazyků č. 30, p. uč. Frčkové. (přihláška program, propagační leták)

 

bullet

16. listopad 2018

Ve středu 14. 11. se ve Kdyni uskutečnilo okrskové kolo ve florbale mladších žáků kategorie III.
Náš tým obhajoval loňské 2. místo. Z posledního turnaje nám zůstali pouze 2 zkušení borci a pro zbytek týmu byl turnaj novou zkušeností. Turnaje se zúčastnilo 5 týmů a v silné konkurenci jsme se štěstím druhé postupové místo obhájili.
 

(p. uč. M. Frček)

 

bullet

listopad 2018

Vedení školy srdečně zve rodiče na třídní schůzky, které se budou konat 20. listopadu (Út): "Přijďte a neostýchejte se zeptat, sdělit si vzájemně informace o dětech a domluvit se, jak případně vše zlepšit".
(1.st.
po domluvě s tř. uč., 2.st. v 16.30h, 9. tř. 16.15h)
U příležitosti třídních schůzek Vás rády uvítají ve školní jídelně i naše kuchařky a případně zodpoví všechny vaše dotazy.
Již od 15h bude připravena i ochutnávka. 

 

bullet

listopad 2018

Státní svátek - 17. listopad - Boj za svobodu a demokracii (MD studentstva)  

Sametová revoluce - označení období změn v Československu mezi 17. listopadem a 29. prosincem roku 1989, které vedly
 k pádu komunistického režimu a přeměně politického zřízení na demokratické principy.

 

bullet

7. listopad 2018

Co takhle zkusit hokej?
V úterý 6. 11. navštívili školní družinu trenéři hokejového klubu HC Domažlice, aby dětem představili svůj sport. Děti se seznámily s hokejovou výstrojí, každý si mohl zastřílet na branku a na všetečné otázky trenéři trpělivě odpovídali. Jak to dětem šlo, se můžete podívat ve fotogalerii. 

(pí vych. ŠD)

 

bullet

6. listopad 2018

Halloween ve školní družině
Kostýmy, diskotéka a štafetové soutěže - takhle by se dalo shrnout halloweenské odpoledne ve školní družině, které se konalo v pátek 2. listopadu. Jak si děti tohle odpoledne užily, si můžete prohlédnout ve fotogalerii. 

(pí vych. ŠD)

 

bullet

2. listopad 2018

Kdo se bojí,
nemohl první listopadový den vstoupit do 1. oddělení školní družiny. Dali si zde totiž sraz upíři, kostlivci, duchové i ježibaby. Společně se nejdříve posilnili v jídelně, aby pak mohli při různých soutěžních kláních předvést své umění. Dokazovali, že jsou rychlí, přesní, ale i trpěliví a to nejen ve strašení. Všechny zúčastněné bytosti si odpoledne opravdu užily a já jim děkuji za jejich snahu. 

(pí vych. J. Macnerová)

 

bullet

1. listopad 2018

Také děti z se chtějí pochlubit svými výtvarnými pracemi 
 

(pí uč. D. Kovářová)

 

bullet

1. listopad 2018

Návštěva arboreta
V pátek 26. 10. jsme se vydali do domažlického Arboreta, které obklopuje dnešní VOŠ, OA a SZŠ Domažlice. Nejprve jsme si vysvětlili, co to arboretum je a poté jsme si ho šli prohlédnout. Díky naučné stezce, která se zde nachází od roku 2014 a obsahuje 10 panelů, jsme se dozvěděli, jaké dřeviny se zde nachází, a také jaká zvířátka arboretum obývají. Sami jsme dokonce zahlédli několik veverek. Na závěr naší vycházky jsme si nasbírali nejen žaludy, ale také jedlé kaštany. 

(pí vych. ŠD)

 

bullet

31. říjen 2018

Divadlo ve školní družině
Školní družinu navštívilo divadlo Šus s pohádkou o Barbuchovi, na motivy knihy Vladislava Vančury Kubula a Kuba Kubikula. Jak se dětem představení líbilo, si můžete prohlédnout ve fotogalerii. 

(kolektiv vychovatelek)

 

bullet

31. říjen 2018

Bludičková cesta
V pátek před prázdninami se sešly děti z 6. oddělení, aby společně oslavily Halloween Bludičkovou cestou na Baldov. Na cestu si děti svítily lampiónem a plnily různé tajuplné úkoly, například házely s dýněmi, navštívily kouzelnickou čokoládovnu, bojovaly s duchem či hádaly kouzelné koření. Za statečnost si každý odnesl medaili a odměnu. Chtěla bych poděkovat rodičům a žákům z vyšších tříd za pomoc s organizací a správcům Baldova za poskytnutí zázemí. Atmosféru Bludičkové cesty si můžete prohlédnout ve fotogalerii. 
 

(pí vych. J. Kůstková)

 

bullet

28. říjen 2018

   Klikni si na obrázek
 

bullet

28. říjen 2018

Státní svátek - 28. říjen - 100. výročí vzniku našeho samostatného státu, Československa

Československo je bývalý stát ve střední Evropě, který existoval (s krátkou přestávkou během druhé světové války) od 28. října 1918 do 31. prosince 1992. Československo vzniklo po první světové válce jako jeden z nástupnických států rozděleného Rakouska - Uherska. Zahrnoval území Čech, Moravy, Českého Slezska (jihovýchodní část Slezska), Slovenska a Podkarpatské Rusi („Horní Uhry“). Československo zaniklo rozdělením na Českou republiku a Slovenskou republiku. 

 

bullet

23. říjen 2018

Ukázka dravých ptáků a sov
Babí léto v minulém týdnu připravilo nádherné počasí
pro návštěvu dravců a sov společnosti Zayferus, kteří k nám po 4 letech opět zavítali z dalekého Lednického parku. Ukázka probíhala v úterý v dopoledních hodinách na domažlickém „Sokolišti“ a naši žáci byli pro velký počet rozděleni do dvou skupin. Děti mohly sledovat krásu dravců jak v klidu, tak i v letu, kdy se například představil majestátný orel bělohlavý (symbol USA), nebo obrovitý sup s rozpětím křídel přes 2 metry. Všechny překvapila vychytralost karanča či obrovská rychlost raroha při lovu. Děti se o dravých ptácích a sovách dozvěděly mnoho užitečných informací. Všichni jsme si ukázku v teplém podzimním počasí užili a někteří bystří žáci si odnesli krásné odměny. 

(p. uč. T. Kubal)

 

 

bullet

15. říjen 2018

Žáci 6. D se v neděli 14.10. vydali na exkurzi do Techmanie v Plzni. Prohlédli si expozice a aktivně se zúčastnili i show pod názvem Život, která byla zaměřena na složení atmosféry. Dozvěděli se, které hlavní plyny tvoří naši atmosféru a jaké jsou plyny tzv. skleníkové.  

 

(pí uč. G. Milsimerová)

 

bullet

13. říjen 2018

O letních prázdninách proběhla rekonstrukce naší školní kuchyně, resp. její nejdůležitější části, tzv. varny.
Ozvaly se také jako vždy i hlasy, že se nic nezměnilo.

Opak je pravdou, protože varna je nejdůležitější částí kuchyně a tím byla dokončena 2. etapa. Třetí, ta nejviditelnější (jídelny!!), bude
 provedena příští prázdniny. Rozfázování rekonstrukce má totiž pouze jeden důvod - aby tím nebyly postiženy naše děti!!
  Před rekonstrukcí Rekonstrukce Po rekonstrukci

 

bullet

13. říjen 2018

Třída 9. C přijala pozvání  SOU Domažlice na slavnostní banket. Nebyl předepsán žádný dress code, ale jak se říká, že „je pravda odvěká, že šaty dělají člověka“, tak i my jsme podrobili volbu outfitu pečlivému výběru. Slavnostní nálada, slavnostní oděvy a ještě slavnostnější hostina přispěly k mimořádnému zážitku nás všech. Podzimní slunečné počasí již jen potvrdilo tento neobyčejný den. V příjemně lehkém tonu probíhala i konverzace u stolu a my jsme se dozvěděli spousty nových informací o etiketě u stolu, zásadách stolování, servírování a výborném menu, které pohladilo naše chuťové buňky. Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, kteří nám umožnili se tohoto výjimečného slavnostního banketu zúčastnit.  
Více na: https://www.soudom.cz/

(pí uč. P. Rybárová)

 

bullet

11. říjen 2018

V letošním draftu dětské celostátní ligy v basketbalu jr NBA se družstvo žáků 1. stupně naší školy dostalo opět do Jihozápadní divize.
Budeme hrát s týmy, které jsou rozepsané vlevo na obrázku. Letos se jmenujeme
Philadelphia 76ers. Divize C Jihozápadní Čechy se bude hrát
v Písku, Švihově a 24. 11. v Domažlicích. Dvě nejlepší družstva pak postoupí do finále Západní konference a vítěz se utká s vítězem Východní konference.
Letos sice nemáme tak velké ambice, ale zabojujeme. 

 

(pí uč. R. Špalková)

 

 

bullet

10. říjen 2018

9. 10. Technika má zlaté dno již potřetí 
Vojtěch Jungman a Lucie Budková,
oba z naší 9. C, byli členy týmu Gymnázia J. Š. Baara, který soutěžil v rychlosti a přesnosti kompletace funkčního modelu. Opory čtyřčlenného týmu, studenti G. J. Š. Baara (Adam Blahník a Matěj Kellner), jsou mimochodem také bývalí žáci naší školy. Tato tradiční soutěž smíšených družstev na krajské úrovni, probíhala v areálu Středního odborného učiliště elektrotechnického v Plzni. Žáci měli za úkol sestrojit pomocí stavebnic Merkur a Boffin vyprošťovací vozidlo na elektrický pohon s elektronickou regulací. Všechno museli stihnout do čtyř hodin čistého času. Po náročném dopoledni nakonec celý tým obsadil pěkné šesté místo. Žáci si odnesli zkušenosti, hezké vzpomínky a věcné ceny. Soutěž 

 

(p. uč. J. Láska)

 

bullet

10. říjen 2018
Atletické září
Začátek školního roku vždy doprovázejí atletické soutěže. Těm letošním počasí přálo. Ve druhém školním týdnu nejprve proběhla atletická liga
IV. kategorie – 8. a 9. ročníků, ve čtvrtém týdnu pak současně atletická liga III. kategorie – 6. a 7. ročníků a krajské kolo v atletickém čtyřboji.
Mnoho našich sportovců dosáhlo skvělých sportovních výkonů. 
(p. uč. J. Láska)
 

12. 9. Atletická liga škol IV. kat. - starší 
Dívky
Nathalie Mildnerová skok daleký 3. místo - 390cm, Barbora Kuželková 300m 2. místo – 50, 7s, Sarah Kodadová 300m 3. místo - 52, 8s, Lucie Budková vrh koulí 2. místo - 9,16m, Renata Doušová skok vysoký 3. místo - 135cm
Chlapci
Vítězslav März 60m 1. místo – 7, 5s, Martin Chmelík 60m 3. místo – 7, 8s, Jan Janů 300m 1. místo 41s, Šimon Matějovic 1500m 1. místo – 5:35min, Daniel Kožiol 1500m 3. místo - 5:40min, vrh koulí Vojtěch Švajner 1. místo a David Smazal 3. místo.

 

26. 9. Atletická liga škol III. kat. - mladší 
Dívky
Anežka Tauerová 150m - 3. místo, Lucie Maršíková 60m – 8, 1s, skok vysoký 125cm, Denisa Jelínková skok daleký 3. místo – 379cm.
Chlapci

Jakub Mikan hod míčkem 1. místo – 51m, Petr Cimbolinec hod míčkem 3. místo – 45m, Ondřej Váchal skok daleký 3. místo

 

26. 9. Atletický čtyřboj - krajské kolo v Tachově 
Po senzačním květnovém postupu čekalo na obě naše družstva starších žáků zasloužené krajské kolo v Tachově. Vynikající sportovní, velmi dobře organizované atletické dopoledne, doprovázelo slunné a teplé počasí. Plno našich sportovců si dokonce vylepšilo svoje osobní sportovní výkony. Mezi nejlepší patřili:
Dívky
Tereza Slačíková skok daleký 417cm, Lucie Budková hod kriketovým míčkem 51m, Galina Schreinerová 60m 8, 8s a skočila 413cm do dálky, Nathalie Mildnerová byla 3. ve svém rozběhu na 800m a také skočila 413cm do dálky.
Chlapci
Vojtěch Švajner skok vysoký 158cm a vrh koulí 10, 6m, Vítězslav März 60m – 7, 5s, Jan Janů 60m – 7, 6s, Daniel Kitzberger hod kriketovým míčkem 61, 5m.

Naše oba týmy obsadily pěkná čtvrtá místa.

 

bullet

5. říjen 2018

3. října, pozdě večer, se vydala skupina žáků naší školy na dlouho plánovanou cestu do Anglie.
Zde můžete sledovat obrázky a videa z jejich putování:

 4. 10. Brusel    5. 10. Bristol      6. 10. Plymouth     7. 10.  The End of Land   8. 10. Salisbury, Stonehenge   9. 10. Portsmouth, Seven Sisters 

Podrobnosti o zájezdu

 

bullet

29. září 2018
         24. září        a     29. září

 

bullet

26. září 2018

Stejně jako v minulých letech  naši šesťáci společně se svými třídními učitelkami absolvovali v minulém týdnu adaptační kurz v Trhanovském zámku. Program vedený lektorkami J. Hendrichovou, E. Romovou, A. Kupilíkovou a D. Vančurovou byl plný her a sportování. Všem se líbil i výšlap na Hrádek a následné opékání vuřtů. Mnozí si odnesli i jedinečné zážitky z večerní hry po chodbách zámku. Veliké poděkování patří třídním učitelkám šesťáků O. Holoubkové, G. Milsimerové,  I. Forstové , E. Dékányové za aktivní přístup a pomoc při organizaci adaptačního kurzu.  
 

(pí uč. Alena Kupilíková)

 

bullet

25. září 2018

19. 9. se naše 9. ročníky podívaly na pozvání do Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Horšovském Týně. Tato návštěva měla dvě části. První proběhla v přírodním prostředí Horšovského statku, kde jsou umístěny studijní obory zaměřené na agropodnikání. Zde bylo možné shlédnout různá zemědělská zvířata a také techniku. Druhá část exkurze probíhala v domovském prostředí školy v oblasti dílen. Žáci nahlédli do autodílny a svařovny, kde mohli za použití ochranných pomůcek sledovat různé způsoby svařování.
Celou exkurzi provázelo slunné počasí a na závěr každý obdržel občerstvení.

  Více na http://www.sos-souhtyn.cz/index.php?page=aktual

(p. uč. J. Láska, P. Štenglová a S. Tauer)

 

bullet

23. září 2018

V sobotu 29. 9. (11.30) se určitě dívejte na ČT:D
Z aktualit 14. května 2018:

2. 5. se vybraní žáci naší školy zúčastnili již podruhé natáčení televizní soutěže Bludiště v Ostravě. Náš zkušený tým ve složení Míša Reháková, Tomáš Ircing, David Sedláček a Kuba Řezníček po celou dobu vedl, avšak při závěrečné, nejdůležitější, disciplíně ,,Tajenka" byl soupeř rychlejší, přebral vedení a vyhrál. Každopádně naše pí uč. Milsimerová si vyzkoušela tzv. ,,Tygří skok" a svou statečností nám vybojovala dalšího Bludišťáka do sbírky, tentokrát žlutého. Velké díky patří také p. uč. Kubalovi, který musel dvakrát podstoupit ,,Světelné bludiště", kdy nám při obou příležitostech dokázal, že má velmi dobrého pamatováka a pomohl tím našim Psohlavcům. Tak se 29. 9. nezapomeňte dívat na ČT:D!                                                              

 

bullet

23. září 2018

Státní svátek - 28. září - Den české státnosti

Svatý Václav (asi 907 – 28. září 935) byl český kníže a světec, který je považován za hlavního patrona české země a symbol české státnosti.

 

bullet

14. září 2018

Od září letošního školního roku byla uvedena ve vstupní hale školy do provozu interaktivní dotyková tabule Ámos Vision, připravená poskytnout žákům, učitelům a přátelům školy aktuální informace. Např. rozvrhy, internetové stránky naší školy, jídelníčky, důležité dokumenty a postupně mnoho jiných zajímavostí.

 

bullet

10. září 2018
Naše školní kuchyně začala od 6. září vařit pro žáky i cizí strávníky , pozvolna najíždí na plný provoz!

 

bullet

10. září 2018

Prázdniny skončily a my Vás všechny vítáme. Věříme, že se prvňáčkům a ostatním novým žákům bude na naší škole líbit. Našim novým "šesťákům" doporučujeme, aby se přihlásili na každoroční  Adaptační kurzy, které pořádáme v Trhanově
(poznáte totiž  s tř. učiteli své nové kamarády i jinak, než ve školních lavicích).

 

bullet

30. srpen 2018
 

Na začátku šk. roku jsme přivítali 1/4 miliontého návštěvníka našich stránek

Počet návštěv Aktualit (od listopadu roku 2013):
 (jen 1 x denně a pouze přístupy tzv. zvenku) 

bullet

24. srpen 2018

 

Informace pro rodiče budoucích prvňáčků
S příchodem do školy není nutné tak spěchat. 3. září (Po) před osmou hodinou se děti s rodiči shromáždí na terase před hlavním vchodem do školy (v případě špatného počasí ve vestibulu školy), kde na ně budou čekat paní učitelky. Nic nemusí mít s sebou. Když starší žáci projdou do svých tříd (jsme velká škola) a vše se uklidní, odejdou prvňáčci s rodiči a s paní učitelkou do své třídy. Po společném přivítání, seznámení a informacích  (cca v 8.30) si pro rodiče dětí, které budou navštěvovat školní družinu, přijdou paní vychovatelky a podají jim potřebné informace. Ostatní děti odejdou se svými rodiči domů. Je samozřejmě též možné ještě vyřídit všechny náležitosti na ředitelství školy, v kanceláři (potvrzení průkazek) nebo ve školní jídelně. Vše se ale stejně dozvíte od pí tř. učitelky.
Snažme se, aby první den ve škole byl pro dítě příjemný.