Den plný techniky a zábavy!💻🔧🤖

V pondělí 18. 3. 2024 a úterý 19. 3. 2024 absolvovaly třídy 7. A a 7. B projektový den s názvem HW a SW dílny ZŠ KOM 17. Celý den trval od 4 vyučovací a byl rozčleněn do dvou částí.

V první části se probírala teorie od základů fungování počítačů, přes elektrické obvody, binární soustavu až po programování jednoduchých algoritmů. V druhé části byly představený možnosti zapojení mikročipů s různými čidly. Žáci si mohli vyzkoušet např. zahrát na elektronické piano nebo pochopit fungování bezpečnostních zařízeních na pohyb. Dále mohli žáci otestovat různá nastavení dalších systémů a nebo postavit dlouhý obvod ze svých těl⚡️.

Garant dne Ing. Pavel Karlovec si na akci pochvaloval především zájem posluchačů a jejich kreativitu při testování představovaných systémů. Děti zakončily dny hlasitým potleskem a jako bonus projevilo 12 žáků zájem o technický kroužek HW a SW dílna, který vznikne při naší škole v září 2024.

Moc děkujeme za pozitivní ohlasy a nyní už chystáme inovace na projektové dny 7. C a 7. D.

 

Michal Frček

 

Comments are closed.
Roky
Poslední příspěvky
Ed Sport news INFO
All the latest school sport and grass roots reports on ED Sport. News, reports, analysis and more.
SEE ALL
Latest Posts
View All
Tweets
Please fill all required widget settings!
Contact Info
Praesent quis risus nec mi feugiat vehicula. Sed nec feugiat arcu.
  • Address Line 1
  • (123) 456 789
  • email@example.com