NOVOSVĚTSKÁ & FILHARMONIE🎶

Ve čtvrtek 9.11. 2023 zavítali žáci naší školy (třída 7.B a 8.D) do Měšťanské besedy, jednoho z nejvýznamnějších společensko-kulturních center v Plzni, kde se konala veřejná generální zkouška Plzeňské filharmonie.
Poprvé tak měli žáci možnost nahlédnout pod pokličku dirigentského umění jednoho z nejvyhledávanějších dirigentů své generace. Chuhei IWASAKI nám předvedl, jak pod jeho taktovkou zní celý orchestr jako hodinový strojek seřízený s neuvěřitelnou přesností. Jednotlivé skladby dokázal navíc vtipně moderovat roztomilou češtinou.
Svou virtuozní hrou na housle nás ohromil Milan Al-Alshhab, který zahrál slavnou Paganiniho La Campanellu. Nejvíce jsme se však těšili na klasiku všech klasik

  • Novosvětskou
  • Symfonii č. 9 e moll od našeho zakladatele české národní hudby Antonína Dvořáka. Strhující závěrečnou větu Allegro con fuoco žáci odměnili potleskem ve stoje.

Tř. uč. Olga Holoubková a Dagmar Vlčková

 

Comments are closed.
Roky
Poslední příspěvky
Ed Sport news INFO
All the latest school sport and grass roots reports on ED Sport. News, reports, analysis and more.
SEE ALL
Tweets
Please fill all required widget settings!
Contact Info
Praesent quis risus nec mi feugiat vehicula. Sed nec feugiat arcu.
  • Address Line 1
  • (123) 456 789
  • email@example.com