NOVOSVĚTSKÁ & FILHARMONIE🎶

Ve čtvrtek 9.11. 2023 zavítali žáci naší školy (třída 7.B a 8.D) do Měšťanské besedy, jednoho z nejvýznamnějších společensko-kulturních center v Plzni, kde se konala veřejná generální zkouška Plzeňské filharmonie.
Poprvé tak měli žáci možnost nahlédnout pod pokličku dirigentského umění jednoho z nejvyhledávanějších dirigentů své generace. Chuhei IWASAKI nám předvedl, jak pod jeho taktovkou zní celý orchestr jako hodinový strojek seřízený s neuvěřitelnou přesností. Jednotlivé skladby dokázal navíc vtipně moderovat roztomilou češtinou.
Svou virtuozní hrou na housle nás ohromil Milan Al-Alshhab, který zahrál slavnou Paganiniho La Campanellu. Nejvíce jsme se však těšili na klasiku všech klasik

  • Novosvětskou
  • Symfonii č. 9 e moll od našeho zakladatele české národní hudby Antonína Dvořáka. Strhující závěrečnou větu Allegro con fuoco žáci odměnili potleskem ve stoje.

Tř. uč. Olga Holoubková a Dagmar Vlčková

 

Comments are closed.