Archiv aktualit 2017-2018
 

bullet

29. červen 2018
Fotogalerie ze slavnostního zakončení školního roku 2017/18 v MKS
 

bullet

25. červen 2018

Pěkným zážitkem dětí ze ŠD byla na konci školního roku návštěva Klášterního kostela Nanebevzetí Panny Marie v Domažlicích. Děti si mohly prohlédnout i běžně nepřístupné části kostela např. sakristii, kde jsou uloženy ornáty (oblečení pro kněze) a knihy jako Římský misál v latině i češtině. Dále jsme si prohlédli 14 obrazů křížové cesty z roku 1842 a originály kamenných soch, které byly dříve na zdi kláštera. Nevšedním zážitkem byl pohled na celý interiér kostela z kůru, kde jsme měli možnost prohlédnout si i varhany z blízka. Z příjemného chládku se nám vůbec nechtělo zpět do školy. Náš průvodce, farář P. Miroslaw Gierga, musel ještě zodpovědět spousty všetečných dotazů. 
 

(pí vych. ŠD)

bullet

23. červen 2018

Pozvánka
Přijďte se podívat v úterý 26. 6. na Městský stadion Střelnice. Dopoledne
(asi od 8.30h) tam bude probíhat sportovní den žáků našeho 1. stupně.
Tak kdo tam máte toho "svého žáka", jen trochu času a nejste v práci, přijďte fandit.
(Snad bude otevřen i bufet a počasí nás nezradí)

 

bullet

22. červen 2018

Závěr školního roku se blíží, naši školu čeká poslední týden
Poslední týden, který nesmí narušit ani celková rekonstrukce školní kuchyně!!. Snahou vedení školy totiž je, aby závěr (který je vždy náročný) proběhl v klidu, tradičně a aby rodiče nemuseli improvizovat. Výměny učebnic a rozdání sešitů na příští školní rok, příprava na letní údržbu, sportovní dny pro děti z 1. i 2. stupně, slavnostní zakončení i rozloučení s vycházejícími žáky proběhne jako vždy. Prázdniny budou krátké na to vše, co se ve škole musí udělat, aby byla připravena na příští šk. rok. Věříme že se vše podaří. Uvidíme v září, tak nám držte palce.

 

bullet

22. červen 2018

 Elektronická volba – Sportovní den 2018

Elektronicky si každý žák 7. - 9. ročníku může vybrat disciplínu na sportovní den, který se bude konat ve středu 27. června.
Volba bude aktivní - od 22. 6. (Pá) 18.00h, do 24. 6. (Ne) 10.00h. Přihlašujte se svým rodným číslem!
Charakteristika jednotlivých disciplín
 

bullet

22. červen 2018

Během měsíců května a června se naši čtvrťáci zúčastnili dvou akcí s partnerskou školou. V květnu jsme byli pozváni na Schulfest do Grundschule Furth im Wald. Čekalo nás dopoledne plné her a soutěží spolu s našimi „starými“ známými. Čtvrteční dopoledne 21.6. jsme si opět po roce užili v česko- německých skupinkách  „Waldjugendspiele“- naučnou stezku s hrami a plněním úkolů tentokrát v lese poblíž našeho partnerského města. Krásné dopoledne mělo jedinou stinnou stránku - viděli jsme, co v lese dovede napáchat patnáctiminutová bouřka s krupobitím. 

p. uč. Hojdová, Vlčková, Láska)

 

bullet

19. červen 2018

Výstava Mumie světa v Praze je světovým unikátem. Na vlastní oči jsme viděli mumie nalezené v bažinách, písku či ledu. Dozvěděli jsme se, že se mumifikované části těl prodávaly jako turistické suvenýry, nebo že se používaly jako palivo do parních lokomotiv a spoustu dalších až pikantních zajímavostí ze života a náboženských rituálů našich předků.
 

(účastníci zájezdu)

(pí uč. P. Rybárová)

 

bullet

18. červen 2018

Rozloučení se školním rokem
Tak trochu netradiční rozloučení s letošním školním rokem si užily některé děti ze školní družiny v sobotu 16. 6. V podvečerních hodinách se sešly i se svými rodiči na jedné venkovské zahradě, kde si při opékání vuřtů užily spoustu legrace a zábavy na houpačkách, trampolíně, pískovišti i při chůzi na chůdách nebo při lovení rybiček. Také si vyzkoušely vystřelování svítících vrtulek. Nejvíc se ale všichni těšili na noční hru. Děti její trasu procházely po jednom, ti nejmenší pak s paní vychovatelkou. Cesta byla plná všelijakých úkolů, strašidel a světelných úkazů. Po návratu účastníci dostali na památku medaile, perníkové překvapení i nějakou sladkost. Děkuji všem za účast, rodičům za jejich pomoc a spolupráci hlavně při noční hře, kde si počínali jako profesionálové. Panu Holému děkuji za všechny dárky pro děti včetně úžasných medailí, paní Vaňkové za výborné perníky. Dětem chci poděkovat za snahu a odvahu a přeji všem krásné a pohodové prázdniny. 
    

 (pí vych. J. Macnerová)

 

bullet

14. červen 2018

Školní výlet je ta nejbáječnější akce ve škole.  Můžeme být všichni pohromadě, zahrát si hry a ani trošku se nemusíme učit. S 8. C jsme letos pobyli v Újezdě a dali jsme si pěkně do těla. I přes drobnou nepřízeň počasí jsme hráli nohejbal, volejbal, přehazovanou, okusili jsme babylonskou pláž a vodu (však někteří byli doslova vyřízeni jako žádost o byt). Zastihla nás největší bouřka letošního roku a tak jsme se řídili slovy klasika: „Zážitek nemusí být dobrý, stačí, když je silný“. 

 

(pí uč. P. Rybárová)

 

bullet

9. červen 2018

  Od 18. června začne závažná rekonstrukce naší školní kuchyně, která by měla, doufáme, skončit koncem srpna. V závěru tohoto šk. roku je třeba proto přijmout určitá opatření týkající se provozu.
Věříme, že rodiče i ostatní strávníci pochopí tuto mimořádnou situaci. Technický stav kuchyně je již naprosto nevyhovující požadavkům, které jsou na ní kladeny.
Děkujeme za pochopení a toleranci.

 

bullet

8. červen 2018

 
Učitelka naší školy, paní Mgr. Eva Dékányová, mezi šedesáti oceněnými

 

bullet

8. červen 2018

Blíží se konec školního roku a je čas tradičních třídních výletů.
Buďte opatrní, ať si nepokazíte prázdniny!

 

bullet

8. červen 2018

 

Finanční gramotnost hrou
Žáci 9. B si díky hře Finanční svoboda vyzkoušeli, co je v reálném světě může potkat. V první hře se teprve seznamovali s pojmy a děním, ve druhé hře už jako znalí situace soutěžili o ceny. Pojištění, akcie, dluhopisy, hypotéka a další pojmy ze světa financí, jsou jim teď mnohem bližší. Všichni se ve druhé hře osvědčili jako dobří poradci a své klienty zajistili na stáří. Zbývá jen doufat, že budou stejně dobrými rádci i sami sobě v reálném životě. 

   

(vyučující P. Štenglová a J. Láska)

 

bullet

4. červen 2018

Kouzelnické odpoledne ve školní družině
Den dětí nám ve školní družině zpříjemnil kouzelník Waldini. Ve fotogalerii uvidíte i naše děti jako kouzelnické asistenty. 
 

(kolektiv vych. ŠD)

 

bullet

1. červen 2018

Navštívili naše sousedy, jejichž jazyk se učí
Ve čtvrtek 31. 5. 2018 se žáci 6. až 9. tříd zúčastnili celodenního zájezdu do Drážďan, hlavního města spolkové země Sasko.

"Prohlédli jsme si historickou část města, kde se mnoho majestátních budov po bombardování v r. 1945 podařilo obnovit do původní podoby. Zažili jsme Drážďany i v době baroka, kam jsme se přenesli prostřednictvím unikátního Panometru.  Po hodinové plavbě po Labi jsme také navštívili dětmi velice oblíbený Primark. Počasí nám přálo, a tak jsme si náš poznávací zájezd krásně užili. Chtěla bych poděkovat nejen dětem za jejich chování, ale i našemu průvodci, který nás maličko navrátil do historie Saska". 

(pí uč. O. Kalinová, A. Kupilíková a V. Thomayerová)

 

bullet

28. květen 2018

Zájezd do Prahy
Ve čtvrtek 24. 5. se vypravili žáci šestých ročníků do Prahy. Poznávací exkurze začala nejprve v Holešovicích na výstavišti, kde si žáci mohli prohlédnout krásy mořského světa. Poté se celá výprava přesunula do pražského Trilobit centra a žáci si mimo jiné vyzkoušeli i různé činnosti související s hledáním dávných zkamenělin. 
+ 2 videa

(p. uč. J. Láska, D. Vlčková a G. Milsimerová)

 

bullet

28. květen 2018

Školní družina na návštěvě u hasičů
Minulý týden postupně navštívila všechna oddělení školní družiny HZS v Domažlicích.
Na vlastní kůži si děti mohly vyzkoušet hasičskou výzbroj a prohlédnut si nejnovější techniku domažlických hasičů. 
 

(kolektiv vychovatelek ŠD)

 

bullet

25. květen 2018
 


           
        Blahopřejeme

V úterý 22. 5. se naši "pát'áci" - vítězové okresního kola - vydali do Tachova na krajské finále ve vybíjené, kam se sjelo 14 družstev z Plzeňského kraje. Bojovalo se ve dvou kategoriích - otevřené a dívčí - v každé byly 2 skupiny. Naši hoši po výhře nad Přešticemi a prohře se ZŠ Zárečná Tachov obsadili ve skupině 2. místo. Ve čtvrtfinále se začínalo znovu od nuly a všichni tedy měli šanci na výhru v turnaji. Nás čekali velmi těžcí soupeři - sportovní 33.  Plzeň. Známe je z fotbalových turnajů, tak jsme se jich asi trochu zalekli, protože 1. poločas jsme těsně prohráli. Ve druhém jsme ale zabojovali a utkání skončilo nerozhodně. V následném prodloužení jsme s vypětím všech sil zvítězili 11:10 a bylo jasné, že jsme v boji o medaile.

V semifinále jsme nestačili na ZŠ Švihov a naděje na medaile se nám začaly vzdalovat. Nastoupili jsme tedy k zápasu o 3. místo proti ZŠ Plasy. První poločas jsme opět těsně prohráli, ale ve druhém už se kluci nenechali zaskočit a s převahou vyhráli. Krásná bronzová medaile byla naše

 

(pí uč. V. Urbanová, K. Šandová)

 

 

bullet

24. květen 2018

Na krajském finále Štafetového poháru v Klatovech, které se konalo 15. 5. 2018, se našemu družstvu z 1. stupně moc nedařilo. Z celkového počtu 16 družstev jsme obsadili 13. místo. Přesto jsme si závod užili a získali jsme mnoho cenných zkušeností.
 

(pí uč. M. Veitová a R. Špalková)

 

bullet

23. květen 2018
Pokyny k zájezdu do Drážďan (31. května)
 

bullet

23. květen 2018

Tak i letos žáci současných osmých tříd vyrazili v termínu od 6. do 11. května 2018 na expedici za kanál La Manche, do Anglie. Cílem naší akce bylo zhlédnout tradiční nejznámější památky v centru Londýna, jako jsou Trafalgar Square, Buckingham Palace, Westminster Abbey či Piccadilly Circus. Vynechat jsme samozřejmě nemohli také další styčný bod posledních zájezdů, který představuje vyhlášená Oxford Street, kde jsme provětrali peněženky a doplnili šatník. Velký úspěch opět sklidila úžasná vyhlídka The Shard, díky níž jsme se porozhlédli po téměř celém Londýně a nafotili ty nejlepší selfie. Z minulého roku jsme opět do našeho programu zařadili druhou největší katedrálu na světě St. Paul’s Cathedral, kde se nám poštěstilo dostat se až na samotný vrcholek nabízející nejkrásnější londýnské panorama. Veliké ovace sklidila i návštěva nejvýchodněji položeného mostu na Temži, Tower Bridge a prohlídka okouzlujícího středověkého hradu Tower, kde jsou uloženy korunovační klenoty. V podobně naladěném duchu jsme pokračovali ke hradu Windsor, oblíbenému sídlu současné královny Alžběty II., kde nás zaujala především hradní kaple sv. Jiří, ve které se v nedávných dnech konala královská svatba. Milovníci série filmů o Harry Potterovi doslova nadchla návštěva filmových ateliérů Warner Bros Studios s možností vyzkoušet si filmové triky, anebo se prostě jen tak projít po kouzelnickém světě a dokoupit suvenýry. Velikým překvapením pro nás byla letos poprvé zařazená prohlídka Olympijského parku z roku 2012, jehož součástí je vyhlídková věž Arcelor Mittal Orbit s nejdelší a zároveň nejvyšší zcela krytou skluzavkou na světě. Odvážnější z nás skluzavku pokořili a my ostatní jsme jim alespoň fandili.  Závěr naší cesty zpestřila návštěva London Eye a vyjížďka lodí po Temži, odkud zdatnější z nás vystoupali až k observatoři Greenwich. Zážitků máme vážně mnoho. 
Na úplný závěr chválíme všechny zúčastněné Chody a Chodky za vzorné, pohodové a bezproblémového chování, za jejich odolnost a vytrvalost.
Bye, Bye!

(p. uč. O. Holoubková, Z. Matulková, M. Frček, T. Kubal)

 

bullet

23. květen 2018

16. a 17. 5. proběhla na domažlické Střelnici okresní kola již 21. ročníku Mc Donald´s Cupu ve fotbale. Naši školu reprezentovala 2 družstva - starší (žáci 4. a 5. roč.) a mladší (žáci 1. - 3. roč.). Obě družstva dobře rozehrála turnaj a vyhrála svoji skupinu, ale v boji o celkové prvenství těsně podlehla svým soupeřům. Starší chlapci prohráli se Staňkovem 1 : 2 a mladší s "novou školou" na penalty. Během celého dopoledne mohli mladí fotbalisté soutěžit a zdokonalovat se v dovednostních disciplínách.(foto)
Konečné pořadí:
kategorie "A" 1. Msgre. B. Staška, 2. ZŠ Komenského 17, 3. ZŠ Klenčí
kategorie "B" 1. ZŠ Staňkov, 2. ZŠ Komenského 17, 3. ZŠ Holýšov.
 

(pí uč. V. Urbanová a J. Kůstková)

 

bullet

22. květen 2018

15. 5. členové zdravotnického kroužku a ambasadoři projektu HOBIT připomněli Den boje proti mozkové mrtvici. Svoji přednášku jak poznat mozkovou příhodu doplnili i praktickou ukázkou resuscitace, kterou si mohli všichni vyzkoušet na resuscitačních modelech. Jak se jim den vydařil můžete posoudit z naší fotogalerie. 

Do projektu Hobit jsou zapojeni i naši nejmladší z I. stupně. Při hodinách prvouky informují své spolužáky jak poznat mozkovou mrtvici či srdeční infarkt. +2videa

A do třetice! Naši žáci z 1. stupně vyhráli okresní kolo soutěže škol Mladý zdravotník. Gratulujeme!
 

(pí uč. G. Milsimerová)

 

bullet

21. květen 2018
Rozhodnutí ředitele školy o přijetí žáků budoucích 1. tříd
 

bullet

18. květen 2018

ZDRAVOVĚDA VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ
Jako každý rok nám paní učitelka Gabriela Milsimerová pro naší školní družinu připravila ukázky ze zdravovědy. Děti se dozvěděly jak se zachovat při nehodě (například na dětském hřišti), popřípadě ošetřit různá lehká zranění. 

(kolektiv vych. ŠD)


 

bullet

16. květen 2018

Olympiáda MCH 2018
9. 5. proběhlo okresní kolo olympiády mladých chovatelů v Domažlicích.
Z naší školy se zúčastnilo 14 žáků z pátých tříd z povinně volitelného předmětu Poznávání přírody , chovatelství . Celkem soutěžilo 31 mladých chovatelů,
ve dvou věkových kategoriích v 11 odbornostech – králík, drůbež, holub, ovce- kozy, akvaristika, teraristika, psi, kočky, drobní hlodavci, kožešinová zvířata, exotické ptactvo.

Naši žáci obsadili přední příčky. Nejlépe si vedla Sára Všetečková 5.D – odbornost psi mladší kategorie 1.místo, Klára Vondrovicová 5.B- odbornost psi mladší 2.místo, Natálie Šperlová 5.D – odbornost kožešinová zvířata mladší kategorie 1.místo, Jakub Knopf 5.C -odbornost teraristika mladší kategorie 1.místo, Anděla Šandová 5.D- odbornost králík mladší kategorie 3.místo, Jakub Etzl 5.D - odbornost holub mladší kategorie 2.místo, Michal Podestát 5.E - odbornost drůbež mladší kategorie 2.místo,Veronika Štenglová 5.B – odbornost exotické ptactvo mladší kategorie 2.místo, Jakub Hrnčíř 5.B - 3.místo ve stejné odbornosti, Gleb Markin 5.B -odbornost ovce ,kozy mladší kategorie 1.místo a jeho bratr Filip Markin 2.místo ve stejné odbornosti.
Všichni zúčastnění předvedli neobyčejné znalosti a skvěle prezentovali své písemné práce o svých zvířatech, která chovají doma nebo v chovatelských kroužcích.
Dokonce někteří postupují do mezinárodního kola olympiády mladých chovatelů, které se uskuteční od 22. 8. do 26. 8. v Praze. Všem srdečně gratulujeme a držíme palečky a přejeme hodně chovatelských úspěchů a děkujeme za reprezentaci naší školy.

 

(pí uč. D. Kovářová)

bullet

květen 2018
Tradiční schůzka rodičů našich budoucích prvňáčků se bude letos konat 29. května (úterý) v 15.30 ve školní jídelně.
Na schůzce budou poskytnuty všechny potřebné informace.

 

bullet

16. květen 2018

Pes přítel člověka
V úterý 15. 5. proběhla v 1. oddělení ŠD canisterapie. Přišel se na nás podívat jeden úžasný pejsek, kterému nevadilo školní prostředí a hluk. Ukázal dětem, jak umí dávat pac, točit se, prosit, podbíhat pod nohama atd. Děti si prohlédly obrázky pejsků, poznávaly podle obrázků nálady psů. Mohly dát pejskovi dobroty, pohladit si ho a vyzkoušet i povely. Moc děkuji pejskovi i jeho paní za to, že si na nás udělali čas a přišli dětem ukázat, co umí. 

(pí vych. J. Macnerová)

 

bullet

14. květen 2018

2. 5. se vybraní žáci naší školy zúčastnili již podruhé natáčení televizní soutěže Bludiště v Ostravě. Jelikož se natáčelo už od rána, prodloužili jsme si "výlet" na 3 dny. Navštívili jsme ZOO Ostrava a obchodní dům Fórum Nová Karolína. Teď už ale k samotnému natáčení: náš zkušený tým ve složení Míša Reháková, Tomáš Ircing, David Sedláček a Kuba Řezníček po celou dobu vedl, avšak při závěrečné, nejdůležitější, disciplíně ,,Tajenka" byl soupeř rychlejší, přebral vedení a vyhrál. Každopádně naše pí uč. Milsimerová si vyzkoušela tzv. ,,Tygří skok" a svou statečností nám vybojovala dalšího Bludišťáka do sbírky, tentokrát žlutého. Velké díky patří také p. uč. Kubalovi, který musel dvakrát podstoupit ,,Světelné bludiště", kdy nám při obou příležitostech dokázal, že má velmi dobrého pamatováka a pomohl tím našim Psohlavcům. Tak se 29. 9. nezapomeňte dívat na ČT:D! Ať žijí Psohlavci!                                                                    

   (Kristýna Sokolová, žákyně 9.A)

pí uč. G. Milsimerová a p. uč. T. Kubal děkují všem žákům za naprosto pohodovou atmosféru (vyjádření produkce ČT: D: "Máte hodné a vychované žáky"). Vojtovi Vaňkovi pak za natočení a sestříhání videí.

 

bullet

11. květen 2018

Tak se nám šťastně vrátili!  

 

bullet

10. květen 2018

Pohár Rozhlasu 2018
9. 5. a 10. 5. proběhla okresní kola této atletické soutěže. Středa byla určena pro ročníky 2005-2006, čtvrtek pak pro ročníky 2002-2004. Soutěžilo se v dívčí i chlapecké kategorii a to v desetičlenných družstvech.
 

Disciplíny pro mladší:
60m, skok daleký, skok vysoký, hod kriketovým míčkem a štafeta 4 x 60m

Z osmi družstev škol okresu naše dívky obsadily hezké 4. místo a chlapci dokonce 2. místo. 
Výsledky: http://online.atletika.cz/vysledky/35305

Disciplíny pro starší:
60m, skok daleký, skok vysoký, vrh koulí a štafeta 4 x 60m.

V této kategorii soutěžilo celkem devět škol. Škoda, že vlivem zájezdu do Anglie a kázeňských problémů
některých žáků byly naše týmy oslabené.

Dívky obsadily hezké 4. místo a chlapci 5. místo.

Výsledky: http://online.atletika.cz/vysledky/35306

  (p. uč. J. Láska)  

 

   Online fotografie z 21. jarního zájezdu našich žáků do Londýna!

 

 

bullet

4. květen 2018

2. 5. se atletické družstvo 1. stupně zúčastnilo Štafetového poháru 2018 v Horšovském Týně. Nejlepšího výsledku dosáhla štafeta "páťáků", která v konkurenci 12 škol obsadila 1. místo. Pochvalu zaslouží také štafeta "třeťáků", která starší spolužáky skvěle doplnila. Celkově se naše škola umístila na 3. místě a postupuje do krajského kola, které proběhne v Klatovech. 
 

(pí uč. M. Veitová a R. Špalková)

 

bullet

4. květen 2018

Dne 3. května 2018 jsme se školní družinou navštívili „CAMP CLINTON FLEAGLE“ pod Chodským hradem, kde jsme mohli vidět vybavení Armády Spojených států od roku 1945 až po současnost.
Dětem se akce moc líbila, prohlédly si zbraně, uniformy a největší zážitek měly z projížďky vojenskými auty. 
 

(kolektiv vychovatelek ŠD)

 

bullet

4. květen 2018

Obrovský úspěch naší žákyně v ústředním kole

Success is not in what you have, but who you are!

Ve čtvrtek 3. 5. 2018 se Michaela Luisa Reháková z 9. A, vítězka krajského kola olympiády z anglického jazyka, vydala do Prahy zabojovat v kole ústředním. Míše patří veliký dík, protože svým ranním přejezdem z Ostravy (s bludišťákem v kapse) a následnou příkladnou koncentrací dokázala, že patří mezi největší srdcaře naší školy. Veškerá snaha byla záhy odměněna, když svoje schopnosti a dovednosti porovnala se zástupci všech krajů a s přehledem obsadila krásné 5. místo.

Míše tímto velice gratulujeme, děkujeme jí za vzornou reprezentaci naší školy a do budoucna přejeme mnoho dalších minimálně obdobných úspěchů.


 

 

(pí uč. Z. Matulková)

 

 

bullet

4. květen 2018

V pátek 27. 4. 2018 se konalo v Plzni krajské kolo fyzikální olympiády. Naši školu i okres Domažlice reprezentoval Tomáš Knopf, žák třídy 9. A.
Spolu se 32 soutěžícími řešil čtyři náročné teoretické úlohy. Umístil se na skvělém 9. místě. Největší odměnou pro něj bude účast na prázdninovém vzdělávacím kempu se zaměřením na fyziku a astronomii, který je pořádán za finanční podpory KÚ Plzeňského kraje pro talentované žáky. Tomášovi moc děkujeme za výbornou reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchu ve studiu na střední škole.
  (pí uč. M. Halíková)

 

bullet

4. květen 2018
 

Čarodějnice
V sobotu 28. 4. se sešly děti ze školní družiny se svými rodiči na víkendové akci s názvem Čarodějnice 2018. Akce opět proběhla v jedné malé vesničce. Pro rodiny byla připravena čarodějnická stezka místním lomem plná prapodivných obrázků a úkolů. Přežili všichni. Pak následovalo opékání buřtů, na které se všichni moc těšili. Ve večerních hodinách čekalo na účastníky akce malé překvapení. Každá rodina si vypustila lampion štěstí. Děti i rodiče si sobotní odpoledne i večer užili a těší se na další společnou akci. Paní Vaňkové děkuji za krásné perníkové medaile. Všem děkuji za účast a úžasnou atmosféru. 

(pí vych. J. Macnerová)

 

bullet

3. květen 2018

Atletický čtyřboj - dvakrát zlato!

Dnešní atletické dopoledne bylo mimořádně úspěšné a to pro naše dívky i chlapce. Obě dvě starší družstva změřila síly s konkurenčními školami na hřišti domažlického gymnázia. Plno našich sportovců dominovalo v různých atletických disciplínách. S míčkem dohodila Lucie Budková až na hranici 52 metrů, Renata Doušová překonala laťku ve výšce 140 centimetrů a zaběhla 800 metrů v čase 2:56 minut. Za ní hned Natálie Mildnerová 2:58 minut, ta navíc ve skoku dalekém skočila 436 centimetrů. Chlapci bojovali také statečně. Daniel Kitzberger hodil míčkem 58 metrů, Vítězslav März sprint na 60 metrů zaběhl v čase 7,5 sekund. Jan Janů vyhrál ve svém rozběhu na 1000 metrů v čase 3:08 minut. Vojtěch Švajner skočil do výšky 150 cm, Tadeáš Frček a Vítězslav März 145 cm.

Dívky:    1. ZŠ Kom17  6717 b., 2. MSGRE 6054, 3. H. Týn 5737

Chlapci: 1. ZŠ Kom17  6663 b., 2. GJŠB 6369,     3. Klenčí 5452

Díky svým výkonům si obě družstva zasloužila první místa a postupují do krajského kola na konci září.

 

(p. uč. J. Láska)

 

 

bullet

3. květen 2018

Školní družina na návštěvě v cirkuse.
Páteční odpoledne (27.4.) jsme si báječně užili ve zvěřinci cirkusu Arlet. Moc se nám líbili tygři a lvi. Dozvěděli jsme se zajímavé informace o všech zvířatech. Nejvíc jsme si ale užili krmení velbloudů, koní, poníků a oslíků. Brali si od nás nejen suché pečivo, ale velmi ochotně jsme jim natrhali i trávu. Takže rodiče - proto jsme se vrátili dost špinaví! Krmení tak velkých zvířat je prostě „fuška“!

(kolektiv vychovatelek ŠD)

 

bullet

3. květen 2018

V dubnu se utkala děvčata 6. tříd při hodinách tělesné výchovy ve vybíjené. Bez porážky a na suverénním 1. místě skončila 6.A, 2. místo obsadila shodně děvčata z 6.B a z 6.C a 3. místo zbylo na 6.D. Děkuji dívkám za bojovné nasazení a vyučujícím pí uč. Kalinové a Váchalové za pomoc.
  Výsledková tabulka (A. Kupilíková)

 

bullet

3. květen 2018

30. 4. proběhlo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda tentokrát žáků z 2. stupně. Úspěšní řešitelé postoupí do okresního kola, které se uskuteční také na naší škole 28. a 29. 5.
Výsledková listina
 

(pí uč. J. Rybárová)

 

bullet

2. května 2018

Státní svátek - 8. květen - Den vítězství- 73. výročí

 
5. května 1945 osvobodila americká 3. armáda vedená generálem Pattonem Domažlice a posléze i Plzeň, 9. května vstoupila Rudá armáda pod vedením maršála Koněva do Prahy, kde již  5. května začalo tzv. Pražské povstání. 8. května si připomínáme konec 2. světové války v Evropě, den, kdy vstoupila v 23.01 hod. platnost kapitulace nacistického Německa, podepsaná o den dříve ve francouzské Remeši.

Program letošních oslav

 

bullet

30. duben 2018

Dne 26. 4. se uskutečnilo školní kolo Pythagoriády, matematické soutěže žáků 5. roč. Přizváni byli i někteří žáci 4. ročníků, kteří se mezi staršími spolužáky neztratili. Do okresního kola postupují ti, kteří získali minimálně 9 bodů. Okresní kolo se koná 28. 5. v naší ZŠ.
 

Opravená výsledková listina

(ZŘ pí uč. H. Sloupová)

 

bullet

26. duben 2018

26. 4. k nám do školní družiny přijelo divadlo „KUBA“ a přivezlo divadelní představení s názvem „NENÍ DRAK JAKO DRAK“.  Viděli jsme celkem tři pohádky na toto téma. Nejvíce se líbila pohádka, kde drak opravdu chrlil oheň který se pak musel hasit vodou, což mohli diváci v předních řadách pocítit na vlastní kůži.

 

(kolektiv vychovatelek ŠD)

 

bullet

19. duben 2018

Na hodnocení chlapců, kteří bojovali ve stejný den jako dívky, si musíme trochu počkat, protože kouč našeho družstva p. uč. T. Kubal odcestoval s deváťáky do Ostravy do TV soutěže  Déčka "Bludiště".
Ale přece jen prozradíme, že dosáhli také na stříbro.

Slibované vyjádření trenéra: Jak již bylo prozrazeno, naši hoši dosáhli v okresním kole volejbalu na stříbrné medaile, když nestačili pouze na vítězné chlapce z Mrákova. Ti si premiérově zahrají krajské kolo, kde jim budeme na dálku držet pěsti. Celkem se turnaje zúčastnilo 5 týmů, které sehrály zápasy každý s každým. K výkonu našich kluků bych se vyjádřil takto:  hoši předváděli v průběhu turnaje velmi pěkné výkony, dokázali rychle reagovat na vzniklé situace ve hře a postupně herně rostli. Vítr z plachet nám lehce vzal až výkon Klenčí, který nás velmi účelně „přejelo“ a my jsme se jejich hře nedokázali přizpůsobit. To se v konečném zúčtování bodů ukázalo jako zcela zásadní a sen o postupu do kraje se rozplynul. I přesto jsem na klucích viděl velké odhodlání a hlavně radost ze hry, což je ve školním sportu to nejpodstatnější. Doufám, že jim účast v turnaji něco přinesla a třeba se volejbalu někdy budou věnovat. Děkuji jim tímto za výbornou reprezentaci naší školy. (p. uč. Tomáš Kubal)

 

bullet

26. duben 2018

 

  Vybíjená - okresní kola  

 

20. 4. proběhlo v naší sp. hale za účasti 7 družstev okresní kolo ve vybíjené. Naši hoši z 5. tříd vyhráli všechna tři utkání ve své skupině a ve finále se střetli s tradičním rivalem z H. Týna. Po urputném boji, ve kterém nebyla nouze o hezké herní momenty, dokázali za mohutného povzbuzování svých spolužáků zvítězit. Celému družstvu blahopřejeme, děkujeme za reprezentaci školy. Úspěch je výsledkem obětavosti, spolupráce v týmu a dodržování taktických pokynů. 
Konečné pořadí: 1. K17, 2. H. Týn, 3. Staňkov, 4. Msgre, 5. Mrákov, 6. Blížejov, 7. Chodov

24. 4. se konalo okresní kolo ve vybíjené v H. Týně, tentokrát dívek. Zúčastnila se ho 4 družstva a hrálo se systémem „každý s každým“. Ani tam nebyla nouze o pěkné, ale i dramatické situace v utkáních. Získané body určily nakonec toto pořadí:
1. H. Týn, 2. K17, 3. Msgre, 4. Staňkov
Děvčatům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy. Dík patří i vyuč. Tv – pí uč. Šandové a Dufkové.

(pí uč. V. Urbanová)

 

bullet

26. duben 2018

Dne 19 - 20. 4. se žáci 9. tříd za doprovodu pí uč. Milsimerové a p. uč. Kubala vypravili do Ostravy, kde se zúčastnili natáčení televizní soutěže Bludiště.
 Náš tým ve složení Míša Reháková, Tomáš Ircing, David Sedláček a Kuba Řezníček si od začátku vedl velice dobře a vyhrál. Získali jsme růžového bludišťáka a "postup do dalšího dílu", který se bude natáčet 2. 5. Tak nám držte palce a 22. 9. 2018 se nezapomeňte dívat na Bludiště. 

(Kristýna Sokolová žákyně 9.A)

 

bullet

26. duben 2018

Zlatý double se těsně nepovedl!
Ve dnech 24. 4. a 25. 4. 2018 se uskutečnila okresní finále v minifotbale. V úterý 24. 4. změřili síly žáci 6. a 7. ročníků. Na nabitém turnaji si vedli výborně naši kluci a celý turnaj zakončili zlatou tečkou. Tento turnaj však nebyl postupový, a proto se kluci musí poprat o postup znovu příští rok.
Starší hoši 8. a 9. tříd již měli ve svých řadách zkušené borce, kteří v loňském krajském finále dosáhli na historický stříbrný úspěch. Turnaj se od počátku vyvíjel dle představ a nastavených cílů. Soupeři oceňovali naše družstvo za velmi kvalitní, rychlý a technický fotbal. Základní skupinou tým prošel bez ztráty bodu při celkovém skóre 28:1. Bohužel náš rozjetý válec zradila koncovka ve finále a po hromadě zahozených tutových šancí jsme dokráčeli až k penaltám. Finále rozhodl jeden neproměněný pokutový kop a zlatý cíl se rozplynul. Vítězům přejeme hodně štěstí do krajského finále.

Slovo kouče: Mladším klukům blahopřeji k výbornému turnaji. Zvítězil týmový výkon a kluci ukázali, že nám dorůstá opět fotbalová generace. Starším klukům bych chtěl vzkázat, že jejich fotbalové kariéry jsou teprve na začátku a takových proher, jako byla ta dnešní, zažijí ještě ve sportovním životě mnoho. I když se nám nepovedlo naplnit stanovený cíl, jsem rád, že jsem tuhle partu mohl se svými kolegy vést.

 

Výsledkové tabulky: mladší   starší

(p. uč. M. Frček)

 

 

bullet

19. duben 2018

Upozornění na změnu v Organizačním řádu školní jídelny.
 V článku II/13 je od 18. 4. 2018 uvedeno: žákům je zakázáno používat ve školní jídelně mobilní telefony.
 

 

bullet

 

bullet

19. duben 2018

Ve středu družstvo dívek, složené ze žákyň osmých a devátých ročníků, reprezentovalo naši školu ve volejbalovém turnaji škol. Na cestě do finále musely dívky prokázat svoji bojovnost, za což jim patří velké poděkování. Ve finálovém zápase se potkaly s hráčkami místního gymnázia. První set byl velice vyrovnaný, ale ve druhém nás doslova rozstřílela svým podáním jedna soupeřka. Takže družstvo skončilo na výborném druhém místě a odměnou všem dívkám byl pohár a medaile.

 

(pí uč. A. Kupilíková)

 

 

bullet

18. duben 2018
 

http://www.zskom17.cz/tř_schuzky.gif

24. dubna (úterý) se budou konat třídní schůzky rodičů
1. stupeň po dohodě s tř. učitelkami, 2. stupeň od 16.30h

 

bullet

16. duben 2018

Atleti AC Domažlice ve ŠD
V pátek 13. 4. navštívili naši školní družinu, již podruhé, mladí atleti z oddílu AC Domažlice. Připravili si pro děti zábavné odpoledne, aby si žáci mohli vyzkoušet svoji zdatnost: běh přes překážky na 60 m, skok z místa a hod medicimbalem. Děti si z akce odnesly mnoho sportovních zážitků, diplom a sladkou odměnu. 

(kolektiv vychovatelek ŠD)

 

bullet

13. duben 2018

Pro rodiče žáků, kteří pojedou v květnu do Londýna (6. 5. - 11. 5.)
Zveme Vás na
informační schůzku k zájezdu do Londýna, která se bude konat v den třídních schůzek dne 24. 4. (úterý) od 15:45 do 16:15 v učebně č. 31 (2. patro)
Program: podepisování dokumentů nutných k vycestování dítěte (účast jednoho zákonného zástupce nutná), informace k organizaci zájezdu. Prosím přineste s sebou cestovní pas dítěte (kontrola dokumentů, telefonních čísel žáka a rodičů)
Zároveň je možné si již vyměnit v bance potřebný počet britských liber na kapesné (dle uvážení rodičů, doporučujeme cca 40 – 70 GBP).

(pí uč. O. Holoubková)

 

bullet

12. duben 2018

Naše sportovní hala hostila nejlepší basketbalisty kraje
12. 4. V dnešním krajském kole mladších žáků v basketbalu se sešlo pět mužstev. Náš tým tak čekaly celkem čtyři zápasy. V prvních dvou (s Borem a Klatovy) bylo těžké soupeřům konkurovat, ale v dalších utkáních s Kralovicemi a Přešticemi již naši hráči ukázali své kvality a zvítězili. 

Vybojovali si tak krásné 3. místo
. Děkujeme všem hráčům za skvělý výkon.

 

(p. uč. J. Láska)

 

 

bullet

12. duben 2018

ZŠ Komenského pořádá již tradičně ve dnech 9. 7.  až 13. 7. 2018 příměstský tábor. Letošní téma je Harry Potter (přihlášky do 27. 4.)

Přihláška Prohlášení o zdravotním stavu Prohlášení o bezpečnosti

(pí uč.P. Rybárová)

 

bullet

11 duben 2018

 

V pondělí se členové zdravotnického kroužku vydali do Brna do Fakultní nemocnice sv. Anny na úvodní workshop pro ambasadory
projektu HOBIT (HO
dina BIologie pro živoT),
který je zaměřen na prevenci infarktu a mozkové mrtvice.  Tato onemocnění jsou totiž nejčastějšími příčinami úmrtí lidí. Děti se dozvěděly, jak předcházet těmto onemocněním a hlavně, jak je mohou rozpoznat. Své zkušenosti mohou předávat dál. Při této příležitosti se potkaly i s jinými ambasadory a mohly si své zkušenosti vyměnit. Absolvovaly také exkurzi po nemocnici a prohlédly si zkušební diagnostické centrum pro mediky. 

   

(pí uč.G. Milsimerová)

 

bullet

9. duben 2018

V pátek  6. 4.  se  dívky ze sedmých ročníků zúčastnily okresního kola v basketbalu.  Do soutěže se přihlásilo 5 družstev.  Děvčata ve složení Hálková, Procházková, Šellerová, Kadaňová, Vaňková, Sušická, Maierová, Böhmová a Kreslová bojovala v každém utkání  s nadšením a týmovým duchem. Dva zápasy bohužel prohrála o jeden koš a v jednom zápase porazila družstvo dívek z Bělé. Celkem se dívky umístily na 4. místě. Vyhrálo družstvo z Mrákova , na druhém místě se umístila ZŠ Msgr. Staška, na třetím místě družstvo z Horšovského Týna a na pátém místě ZŠ Bělá. Chtěla bych pochválit děvčata za velké nasazení a bojovnost. Myslím, že si děvčata turnaj užila. 

 

(pí uč. O. Kalinová)

 

 

bullet

9. duben 2018

Výsledek zápisu do 1. tříd po náhradním termínu?
107 
dětí
Už se na Vás těšíme!  

 

bullet

Duben 2018

Informace pro zápis do 1. ročníku

 

bullet

4. duben 2018

Ve středu 4. 4. 2018 se konalo okresní kolo fyzikální olympiády.
Naši školu reprezentoval v kategorii E 
Tomáš Knopf, žák třídy 9. A.  Úspěšně vyřešil čtyři náročné fyzikální úlohy. S velkým bodovým náskokem zvítězil a postupuje do krajského kola FO. Děkujeme za výbornou reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v krajské soutěži, která se koná v pátek 27. 4. 2018.

 

(pí uč. M. Halíková)

 

bullet

29. březen 2018

To nejlepší pro naše strávníky aneb nekupujeme „zajíce v pytli“
Ve čtvrtek 29. 3. přijel do naší školní jídelny kuchař p. Jiří Horák z firmy Ardo – největšího výrobce mražené zeleniny a ovoce v Evropě. Seznámil nás s novými výrobky a jejich moderní úpravou. 

Výsledky vaření jsme mohly i ochutnat. Vše bylo výborné, takže některé suroviny se brzy objeví v našem jídelníčku.

 

(pí A. Randová, ved. šk. jídelny)

 

bullet

28. březen 2018

Dne 22. 3. se družstvo mladších dívek zúčastnilo okresního kola v přehazované.
Hrálo se ve dvou skupinách. Děvčata porazila družstvo GJŠB a ve vyrovnaném zápase podlehla týmu ZŠ H. Týn. V posledním zápase s družstvem ZŠ Staňkov prohrála a obsadila tak pěkné 4. místo. Všem dívkám patří dík za sportovní nasazení a hezké výkony.
 

(pí uč. B. Váchalová)

 

bullet

28. březen 2018

Dne 26. 3. 2018 naše dívky ve složení (Kapicová J., Krbcová M., Slačíková T., Schreinerová G. - všechny 8. A, Havlovicová E., Jindřichová V., Bílková S. - všechny 5. C) poměřily své dovednosti v psaní na klávesnici deseti prsty v 10. ročníku Talentové soutěže na VOŠ, OA a SZŠ Domažlice. Nejvíce lekcí propsala M. Krbcová a s výkonem 96 skončila na 8. - 9. místě. Mezi školami, se naše družstvo umístilo na krásném 3. místě. Dík patří všem za píli a houževnatost, s kterou po celý rok trénují, což se zúročilo v této soutěži.

 (pí uč. B. Váchalová)

 

 

bullet

28. březen 2018

28. 3. Napínavý basketbalový den! Nakonec jsme vybojovali zlato!
V okresním kole basketbalu se sešlo šest základních škol a naše družstvo ve složení: 7. C - Ondřej Sladký, Jan Kalíšek, Matyáš Prettl, Dominik Kratochvíl, 7. B - Tomáš Weber, Vojtěch Příbek, Jakub Pluhař, Martin Fait, 6. B - Vojtěch Mach a Ondřej Holý. Naši hned v prvním zápase prohráli s domácím týmem Msgre B. Staška 9 : 14. To však naše družstvo dostatečně probralo, protože v dalších zápasech jsme už jen vítězili. Nejprve jsme zdolali Horšovský Týn a dále v semifinále favorita z druhé skupiny Mrákov. Čekalo nás tedy utkání o první místo s Gymnáziem J. Š. Baara. Nejprve se vedlo spíše gymnáziu, ale naši žáci se pak ještě dokázali vyburcovat a zvítězit. Děkuji hráčům za výborný turnaj a těšíme se do krajského kola. 

 

(p. uč. J. Láska)

 

 

bullet

23. březen 2018

Mimořádný úspěch

Stay positive, work hard, make it happen
Tímto anglickým citátem se zřejmě řídí Michaela Luisa Reháková z 9. A, která po vítězství v okresním kole olympiády z anglického jazyka, vyrazila 22. 3. 2018 do Plzně změřit své síly s konkurenty na úrovni krajské olympiády. Míša v konkurenci 7 soutěžících vybojovala s pokorou a klidem jí vlastní úžasné 1. místo a stala se tak ve své kategorii nejlepší angličtinářkou Plzeňského kraje. Míše upřímně a s ohromnou radostí gratulujeme a věříme, že její schopnosti a znalosti budou zúročeny i v kole republikovém, které se koná 3. 5. 2018 v Praze.  
So, FINGERS CROSSED!

  (pí uč. Z. Matulková)

 

bullet

23. březen 2018

V úterý 20. 3. reprezentovala naši školu Kristýna Bohmanová z 9. B v krajském kole olympiády z dějepisu. Již v okresním kole v Domažlicích prokázala výborné znalosti, také v Plzni se stala úspěšnou řešitelkou zadaných úkolů na téma První republika a skončila na výborném 5. místě.
Gratulujeme!

 

(pí uč. E. Dékányová)

 

 

bullet

22. březen 2018
Velký velikonoční trh na naší škole
(Žáci naší školy spolu s kuchařkami školní jídelny se tradičně vyznamenali. Bohatá nabídka ve stáncích předčila očekávání.
Všechno nabízené zboží byla totiž jejich práce a jen těžko šlo odolat a něco si nekoupit. Děkujeme srdečně každému, kdo se na této akci podílel. (pí uč. P. Rybárová)   

 

bullet

21. březen 2018

    www.proskoly.cz

Všichni žáci naší školy dostali, nebo ještě brzy dostanou, zdarma přístupová hesla na tento webový portál.
Ti starší od 5. třídy se s ním seznámí při hodinách informatiky.
Používat jej mohou i rodiče. Využijte tuto možnost spolu se svými dětmi! O heslo si můžete požádat také TU.

 

bullet

21. březen 2018

Drážďany 2018

31. 5. 2018 (čtvrtek) bude naše škola, ve spolupráci s CK BUS TOUR-FOLTÝNOVÁ s.r.o., opět organizovat zájezd do jedné z německy mluvících zemí, a to pro žáky 6.-9. ročníků. Letos navštívíme atraktivní město Drážďany, přezdívané "Florencie na Labi" (leták s informacemi) 

Cena: 890,- Kč (včetně dopravy, průvodce) + pojištění (18,- Kč do 15let/den, 35,-Kč/os./den)  + vstupné cca 15,- EUR

Zájezdu se mohou zúčastnit  43 žáci  naší školy. Při výběru účastníků této akce bude jako každoročně  rozhodovat  pořadí odevzdání závazné přihlášky a kázeň. Přihlášku je možno odevzdat od čtvrtka 22. 3. do středy 28. 3. 2017  p. uč. Kalinové (kabinet Pp),  p. uč. Vlčkové (kabinet jazyků) a p. uč. Thomayerové (kabinet zeměpisu). V případě absence či ztráty si žáci mohou  přihlášku stáhnout (přihláška). Přihláška je závazná!

Seznam vybraných žáků bude zveřejněn ve škole a na tyto žáky bude pak později vystavena smlouva  s cestovní kanceláří. 

(pí uč. O. Kalinová, D. Vlčková, V. Thomayeorá)

 

bullet

21. březen 2018

Další medaile z OK turnaje v basketu
V pátek 16.3. se starší děvčata naší školy zúčastnila OK v basketu. Po 2. místě ve skupině už hrála o 3. místo se ZŠ H. Týn. Naše družstvo ve složení – Monika Hrubá, Michala Tomášková, Dominika Paidarová, Barbora Hůttová, Lucie Becková, Sarah Kodadová, Renata Doušová, Galina Schreinerová, Petra Vondrovicová a Nathalie Mildnerová- zabojovalo a odneslo si bronzové medaile a pohár s diplomem. Všem díky za bojovnost.

(pí uč. I. Hašková)

 

bullet

20. březen 2018

Školní kolo matematické soutěže Klokan
Máme radost, že této soutěže se v kategoriích Benjamin a Kadet zúčastnilo celkem 108 žáků naší školy.
Výsledkové listiny: Benjamin   Kadet
 

(p. řed. I. Rybár)

 

bullet

19. březen 2018

Pruhy a puntíky
V pátek 16. 3. se některá oddělení ŠD zúčastnila akce „Pruhy a puntíky". Podmínkou účasti bylo oblečení vystihující název akce. V odpoledních hodinách si děti vyzkoušely v tělocvičně svou rychlost, vytrvalost a spolupráci při různých soutěžích. Ne vždy záleželo na tom být první. V mnoha disciplínách byla důležitější přesnost a rozvaha. Děti si odpoledne užily a těší na podobnou akci ve ŠD. 

(pí vych. J. Macnerová)

 

bullet

16. březen 2018

V Horšovském Týně se uskutečnila soutěž žáků základních škol v recitaci. Je pochopitelné, že převažovali žáci základních uměleckých škol. Přesto se na výsledkové listině objevila i jména těch, kteří zastupovali naši školu a jsou také žáky pí uč. D. Žákové. Všem bez výjimky gratulujeme.
Výsledkové listiny: 2. kat.  3. kat.

 

bullet

14. březen 2018

Úspěch našeho družstva
Dnes, se zúčastnili naši žáci okresního kola turnaje škol v basketbalu ( 4. kat.) Změřit síly si přijelo 8 chlapeckých družstev z celého okresu. V základní skupině jsme se střetli s týmy GJŠB, Bělé a Kdyně. Po výhrách nad Kdyní a Bělou jsme prohráli ve velice vypjatém utkání s GJŠB.
V utkání o bronz jsme pak v pohledném a otevřeném utkání zdolali chlapce z Mrákova.

Slova kouče: Chtěl bych pochválit všechny naše kluky, protože hráli týmově a pomáhali si jeden druhému. Je vidět, že fotbalisté, hokejisté a "gaučoví povaleči" mohou týmovým výkonem v basketbalu dosáhnout na medaile -:).

(p. uč. M. Frček)

 

bullet

14. březen 2018

Divadlo divů ve školní družině
V úterý odpoledne zavítal do školní družiny klaun Ferdinand, který předvedl dětem artistické disciplíny - jízdu na jednokolce, žonglování, kouzlení a práci s lasem. Největší potlesk sklidil výstup cvičeného štěňátka jménem Apolo. 

(kolektiv vychovatelek)

 

bullet

13. březen 2018

Atleti ve ŠD
Milou návštěvu – studenty z plzeňské fakulty jsme 9. března přivítali ve školní družině. Sportovci přišli s nabídkou, jak rozhýbat tělo po „zimním spánku“. Zatím jsme měli pouze teorii a těšíme se na další dohodnutou jarní návštěvu, která bude už na našem školním hřišti s ukázkami a se zapojením našich žáků – budoucích atletů. Zájemci si odnesli písemné informace pro rodiče s možností vyzkoušet si trénink už teď.
 

(kolektiv vychovatelek)

 

bullet

10. březen 2018

Okresní kolo Chemické olympiády
6. 3. se konalo na Gymnáziu J. Š. Baara, v režii domažlického Domina, okresní kolo Chemické olympiády. Této olympiády se tradičně nezúčastňuje mnoho škol. Nejinak tomu bylo i letos, kdy se této náročné soutěže zúčastnilo jen šest žáků. Po třech z gymnázia a z naší školy. Máme radost, že na krásném 3. místě se umístila naše žákyně Pham Thu Thao a postupuje do krajského kola. (Výsledková listina)
Blahopřejeme a děkujeme všem třem našim reprezentantům.
 

(pí uč. G. Milsimerová)

 

bullet

8. březen 2018

POZOR! Chyba serveru 426 v Bakalářích
Chtěli bychom upozornit na dočasně nefungující aplikaci Bakaláři na mobilních zařízeních. Aplikace je nefunkční již od vývojáře na OS Android. Problém nenastal na jiných zařízeních iOS a WIN.
Přihlašujte se zatím přes naše webové stránky v internetovém prohlížeči.

https://zskom17.bakalari.cz/next/login.aspx

 

bullet

5. březen 2018

V úterý 20. 2. žáci 8. tříd, kteří mají  Domácnost jako volitelný předmět, se byli podívat v SOU Domažlice.
Zde si vyzkoušeli vařit pod vedením učňů 3. ročníku této školy. 

  (žákyně 8.A Lucie Pyszková)

 

bullet

1. březen 2018

28. 2. se uskutečnilo v Plzni krajské kolo přeboru školních čtyřčlenných družstev v šachu. Naše mladé družstvo v sestavě: Jáchym Handlovský 5. D, Viktorka Handlovská 3. C, Svatoslav Krejsa 4. E a Jiří Janda ze 4. D. nakonec obsadilo hezké deváté místo.
 Nejlépe si počínal Jáchym, který už podobné soutěže absolvoval. 

 

(p. uč. J. L. Láska)

 

 

bullet

23. únor 2018

Velký úspěch našich žáků v okresním kole Olympiády v anglickém jazyce
Dne 22. února se v domažlickém Dominu uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglickém jazyce, kterého se zúčastnili i čtyři žáci naší školy. V poměrně velké konkurenci dosáhli ve dvou kategoriích skvělých úspěchů.

V kategorii I.A (6. a 7. ročník ZŠ), ve které soutěžilo celkem 13 dětí, obsadila skvělé 2. místo Lenka PHAMOVÁ (6.D) a velmi pěkné 3. místo Veronika UHERČÍKOVÁ(7.C).
V kategorii - II.A (8. a 9. ročník ZŠ) pak v konkurenci 11 žáků obsadila stejně jako loni vynikající 1. místo Michaela Luisa REHÁKOVÁ (9.A), která navíc jako jediná postupuje do krajského kola v Plzni. Na "medaili" dosáhl i další soutěžící, Tomáš IRCING (9.A), který se umístil na pěkném 3. místě.
Všem soutěžícím velmi gratulujeme a Míše přejeme hodně štěstí v krajském kole.

 

(pí uč. J. Mrkosová)

 

 

bullet

21. únor 2018

ZOH 2018 ve školní družině - aktuální zpravodajství
Hokej, biatlon, rychlobruslení, lyžování, skibob – v těchto disciplínách máme na naší škole tolik nadějných závodníků, že Ledecká, Samková, Sáblíková, Krčmář, Vítková a Erbanová mohou závidět, kolik má naše výprava medailí. Podívejte se do fotogalerie na mrazivé počasí v tělocvičně a skvělé výkony našich olympioniků. 
(kolektiv vychovatelek)

 

bullet

20. únor 2018

Kouzelník Reno navštívil děti ze školní družiny
V pátek 16. února zavítal mezi děti kouzelník. Od začátku jeho vystoupení měly děti pusy dokořán z jeho kouzelnického umění. Reno ukázal, jak dokáže spolknout balónek, rozpoznat správnou kartu, z různých částí těla pouhým dotykem vykouzlit peníze, proměnit karty v peníze a to nejen české koruny ale také eura, po zhasnutí světel dovedl rázem ztišit všechny přítomné chytáním světélek do sáčku a to vše nebylo jediné, co nám ukázal. Vrcholem jeho celého vystoupení, byla přeměna z králíka plyšového na živého. Pan kouzelník sklidil obrovský potlesk a děti po skončení jeho představení s nadšením vyprávěly rodičům, co všechno pan kouzelník uměl. 

(kolektiv vychovatelek)

 

bullet

14. únor 2018

Před jarními prázdninami naši školu navštívilo v rámci projektu EDISON sedm zahraničních studentů z různých zemí světa. Prostřednictvím prezentací seznamovali naše žáky s kulturou, tradicemi, geografií a zajímavostmi o svých zemích. Tentokrát jsme měli možnost poznat blíže Brazílii, Indii, Čínu, Gruzii, Ázerbájdžán, Ukrajinu a Indonésii. Protože všichni studenti hovořili plynně anglicky, měli naši žáci jedinečnou možnost procvičit si tento cizí jazyk i konverzací s nimi. Ti z našich žáků, kteří jsou v angličtině nejzdatnější, si letos vyzkoušeli i roli překladatelů pro mladší spolužáky, za což jim patří velký dík (jmenovitě Míše Luise Rehákové, Danovi Motyčákovi a Tomáši Ircingovi). Podívejte se na fotky nejen ze čtvrteční Global Village, na kterou si navíc žáci 9. A připravili pro stážisty malé překvapení v podobě ukázky (i výuky) tance chodské kolečko...(opět velké díky!)
Zároveň děkuji všem, kteří se jakkoliv podíleli na zdárném průběhu projektu. 
 

(pí uč. J. Mrkosová)

 

bullet

13. únor 2018
Huž je konec masopustu....ve školní jídelně
 

bullet

2. únor 2018

V Okresním kole Olympiády v českém jazyce se obě zástupkyně naší školy, Adéla Becková a Míša Luisa Reháková,
umístily se stejným počtem bodů společně na krásném 5. místě. Děvčatům děkujeme za jejich výkon a reprezentaci školy.

 

(p. uč. S. Tauer)

 

bullet

1. únor 2018
Video vzpomínka na letošní LVK 7. ročníků v Krkonoších
 

bullet

31. leden 2018
Slavnostní oběd našich prvňáčků k prvnímu vysvědčení
 

bullet

31. leden 2018

florbal.pngAktualita pro členy našeho vítězného florbalového družstva (ale nejen pro ně)
Ti kdo sledují naše aktuality vědí, že naše školní družstvo florbalistů 13. prosince zvítězilo v krajském finále v Rokycanech.
Právě z důvodu účasti většiny členů družstva  na lyžařském výcvikovém kurzu však přenechali postup do rep. finále druhé, 33.  Plzeň.
Bylo to pro naše družstvo bolestné rozhodování, ale přečtěte si, co o tom napsali na stránkách plzeňské školy. 

 

bullet

31. leden 2018

Pyžamový den
V úterý 30. 1. proběhl v 1. oddělení ŠD pyžamový den. Děti se převlékly do svých oblíbených pyžam, nočních košilí a přinesly si své plyšové mazlíčky. V nočních úborech se naobědvaly, pak si v družině zasoutěžily a za své snažení každý dostal malou odměnu. 

 (pí vych. J. Macnerová)

 

bullet

30. leden 2018

Ve středu 24. 1. se na naší škole konalo okresní kolo matematické olympiády. V kategorii Z5 se na 1. místě umístila Emma Havlovicová, žákyně 5. C.
 
Srdečně jí tímto blahopřejeme, stejně jako 4. Marii Dědinové!

  Výsl. listina Z5 s dalšími úspěšnými žáky Výsledková listina Z9

(tř. uč. Dagmar Glacová)

 

bullet

29. leden 2018

3. zájezd - Podzimní Anglie
V letošním roce opět nabízíme našim žákům 5.- 8.tříd v rámci projektu "Za vzděláním společně", kterého se zúčastní i další školy v našem regionu, možnost jazykově se zdokonalovat a poznávat krásy Anglie. Tento rok se společně vydáme na jih do měst Bristol, Plymouth, Salisbury, Portsmouth a dalších. Ubytování bude tradičně v hostitelských rodinách, především z důvodu zdokonalování anglického jazyka.  Termín výjezdu je 6.-13.10.2018!!! Program a závaznou přihlášku naleznete v příloze. Vyplněnou přihlášku prosíme odevzdat nejpozději do 15.2. p.uč. Matulkové (kabinet jazyků, 2.patro) nebo p. uč. Jindřichové (1.A - první patro).
Pozor: Žáci 7. tříd budou mít možnost se zúčastnit zájezdu do Anglie v 8. ročníku. Proto je třeba, aby dobře zvážili svoji účast.
Program zájezdu Závazná přihláška Přednostně pro žáky 5., 6. a 8. tříd!

(pí uč. H. Jindřichová)

 

 

 

Podívejte se na Facebook naší školy , jak se měli vaši spolužáci v Krkonoších na LVK.
Pan uč. Frček jistě brzy sestříhá nějaké video.
(připomeňme si loňské)

 

bullet

26. leden 2018

Setkání dětí s Policií ČR v naší sportovní hale
Již potřetí navštívili ve čtvrtek 25. ledna děti z naší školní družiny domažličtí policisté. Mluvčí domažlického Okr. odd. PČR paní Dagmar Brožová dětem na úvod přiblížila práci policistů a děti si mohly prohlédnout a vyzkoušet policejní výstroj. Ovšem nejvíce se dětem líbili vycvičení psi, se kterými se mohly pomazlit. Děkujeme paní Brožové a jejím kolegům za krásné odpoledne. 
 

(kolektiv vychovatelek)

 

bullet

26. leden 2018

Společnost AIESEC organizuje projekt EDISON, který je zaměřen na mezikulturní vzdělávání na MŠ, ZŠ a SŠ. Po loňském úspěchu se naše škola opět i letos zapojí do tohoto projektu. V rámci projektu od 29.1. do 1.2. navštíví vybraní zahraniční studenti vysokých škol naši školu, aby nás seznámili se svými zeměmi a kulturou. V tuto chvíli očekáváme návštěvu stážistů z Brazílie(Bruna Ladeira Souza), Indonésie (Dimas Eka Hanandrianto), Gruzie (Gvantsa Darchia), Indie (Ruchee Vinayak Mehta), Číny (Xintong Huang - Cindy), Ázerbájdžánu (Anvar Mirzayev) a Ukrajiny (Olga Mykytiuk).
Předem děkujeme rodinám našich žáků, které studenty dobrovolně ubytují.

(pí uč. J. Mrkosová)

 

bullet

26. leden 2018

Divadlo ŠUS ve školní družině – středa 24. ledna
V letošním roce již podruhé navštívilo školní družinu divadlo ŠUS. Účinkující si připravili pro děti 3 krátké Ekopohádky – O Červené Karkulce, O Smolíčkovi a O Palečkovi, ve kterých bylo poukázáno na to, jak lidé škodí přírodě. Všechny pohádky byly naučné a děti si tak připomněly, jak se mají v přírodě správně chovat. 

(kolektiv vychovatelek)

 

bullet

24. leden 2018
Upozornění!
Příští týden 31. ledna bude ukončeno 1. pololetí vydáním vysvědčení (resp. výpisu z třídního výkazu a děti ho nemusí vracet).
Ve čtvrtek 1. února  se vyučuje, a v pátek 2. února jsou jednodenní pololetní prázdniny.

 

bullet

19. leden 2018

Naše škola fandí technologiím
Na naší škole se vždy vyskytovala spousta žáků, kteří se věnují moderním technologiím a také elektrotechnice. Jedním z nejaktivnějších je Tomáš Knopf, který chodí do 9. A.
Tomáš se ve volných chvílích věnuje domácímu kutilství a stavbě různých pomocných zařízení naprogramovaných pomocí miniaturních počítačů. S elektrotechnikou Tomáš začal v 5 letech, kdy s otcem poprvé zkoušeli zapojit první obvod pro rozsvícení LED diody. Postupem času se Tomáš vypracoval ve zdatného vizionáře a konstruktéra. Doma vytvořil několik “zlepšováků”, za zmínku stojí automatický alarm a samozalévací zařízení, které pomocí čidla určuje vlhkost zeminy. Tomášovým posledním výtvorem je domácí vysokofrekvenční “Teslův transformátor”, který poskládal ze součástek, které měl doma. K fungujícímu modelu napomohl nejen aluminiový obal, ale také golfový míček. 

Přejeme Tomášovi mnoho výborných nápadů a šťastnou volbu při výběru střední školy.

(p. uč. M. Frček)

 

bullet

17. leden 2018

Ve středu 10.1.2018 navštívili žáci osmých a devátých ročníků Letiště Václava Havla v Praze, kde je čekaly tři velmi zážitkové exkurze. V první části našeho programu jsme zavítali na prohlídku Terminálu 3, který je prioritně určen sportovním výpravám a státním delegacím. Druhá část naší exkurze pokračovala ve Výcvikovém centru posádek ČSA, kde jsme zavítali nejen do kokpitu dopravního letadla, ale také jsme vyzkoušeli sjezd po evakuačním skluzu. Poslední část nás čekala v centru Řízení leteckého provozu, kde nám nastínili, jak jsou řízena letadla ve vzdušném prostoru. Veliké poděkování patří všem našim průvodcům, panu řidiči a v neposlední řadě zúčastněným žákům, kteří byli vzornými reprezentanty Chodska. 

(pí uč. H. Jindřichová a Z. Matulková)

 

bullet

10. leden 2018

O tom, že čeština není jen „pravopisování“ se opět mohli přesvědčit účastníci školního kola Olympiády v českém jazyce. V rámci letošního ročníku řešili úkoly týkající se tvoření a významu slov, jednoznačnosti vět, slovních druhů a samozřejmě vlastní tvorby - slohu. Ze zúčastněných žáků komise učitelů českého jazyka vybrala ty nejlepší, kteří budou naši školu reprezentovat v OK. Jsou to Michaela Luisa Reháková (9.A) a Adéla Becková (8.A). Oběma dívkám budeme držet palce v dalším soutěžení a zároveň děkujeme všem zúčastněným za jejich práci.
 

(p. uč. S. Tauer)

 

bullet

10. leden 2018

V úterý 9. 1. se na druhém stupni uskutečnilo školní kolo olympiády v AJ. Soutěže se v kategorii I.A (žáci šestých a sedmých ročníků) zúčastnilo 18 žáků. Zvítězila  Lenka Pham (6.D), druhé místo obsadila Veronika Uherčíková (7.C) a jako třetí se umístil Teodor Císař (6.B). V kategorii II.A (žáci osmých a devátých ročníků) soutěžilo celkem 17 žáků, mezi nimiž zvítězila Michaela Luisa Reháková (9.A). Druhé místo obsadil Tomáš Ircing (9.A) a na třetím místě  se umístili  se stejným počtem bodů Daniel Motyčák a Ladislav Tichý (oba 9.B).
Do okresního kola soutěže, které se bude konat předposlední únorový týden v Dominu, postupují vždy první dva soutěžící z každé kategorie. Místa třetí jsou zároveň i místy případných náhradníků.
Gratulujeme vítězům a postupujícím přejeme hodně štěstí v okresním kole soutěže. 
 

(pí uč. O. Holoubková, M. Kufnerová, Z. Matulková a J. Mrkosová)

 

bullet

9. leden 2018

V hlubokém zármutku oznamujeme všem našim kolegům, žákům a rodičům, že 6. ledna zemřela po těžké nemoci paní Irena Sladká, bývalá učitelka 1. stupně naší školy.

 

bullet

5. leden 2018

Ve středu 10. 1. 2018 mají žáci devátých tříd v rámci výuky anglického a německého jazyka možnost zúčastnit se exkurze na Letiště Václava Havla, do výcvikového centra posádek letadel ČSA a výcvikového centra řízení letového provozu. Odjezd bude v 7.15 hod. a návrat po 19. hod.
Cena 550,- Kč.
Přihlášky, čísla OP nebo čísla pasů (u žáků jiného občanství než občanství ČR) a zároveň peníze, odevzdejte pí uč. Matulkové do kabinetu jazyků č. dveří 30, nejpozději do úterý 9.1. 2018 do 10 hodin!

(pí uč. H. Jindřichová)

 

bullet

29. prosinec 2017

  Lyžařský výcvikový kurz se blíží
Již 21. ledna ráno se vypraví žáci našich 7. ročníků na  týdenní lyžařský kurz do Krkonoš, který naše škola pořádá již mnoho let. Jako doprovod s nimi pojede 6 proškolených instruktorů z řad pedagogického sboru a lékař. Letos si na nedostatek sněhu určitě nebudou stěžovat.
Vedoucím kurzu bude zkušený učitel TV p. Tomáš Kubal. Aktuální informace z místa pobytu.
Přejeme jim pěkné počasí, prašan, krásné zážitky, a hlavně aby se všichni vrátili zdrávi.
Po jejich návratu se můžete těšit na foto i video zpravodajství, od 22. 1. online informace z kurzu na facebookových stránkách školy.

 

bullet

27. prosinec 2017

florbal.png

Těžké rozhodování
Nedávno jsme vás informovali o historickém úspěchu florbalového družstva žáků naší školy, které 13. prosince vybojovalo účast v republikovém finále, s úkolem
reprezentovat Plzeňský kraj. Bohužel ve stejném termínu se koná tradiční lyžařský, výcvikový kurz žáků našich 7. ročníků v Krkonoších, kterého se zúčastní většina klíčových členů našeho družstva.
Rozhodnutí týmu uč. Tv: Nezúčastnit se tohoto vrcholného turnaje pouze s náhradníky, ale přenechat účast v turnaji chlapcům z druhé, 33. ZŠ Plzeň.
Myslíme, že to je správné, sportovní rozhodnutí.

(p. uč. M. Frček)

 

bullet

1. leden 2018

Státní svátek - Nový rok, vznik České republiky

Nový rok - svátek začátku nového roku. Podle celosvětově nejrozšířenějšího gregoriánského kalendáře připadá na 1. ledna. V noci z 31. prosince na 1. ledna svět slaví konec roku a tak i začátek nového (Silvestrovské oslavy).
Samostatná Česká republika vznikla 1. ledna 1993. Zapojila se do západoevropských politických struktur12. března 1999 byla přijata do NATO a 1. května 2004 vstoupila do Evropské unie. 21. prosince 2007 se stala součástí Schengenského prostoru (osoby mohou  překračovat hranice většiny evropských států na kterémkoliv místě, aniž by musely projít hraniční kontrolou).

 

Všem žákům, rodičům a zaměstnancům školy přejeme hezké a veselé Vánoce,
v novém roce hodně štěstí a zdraví

 

bullet

22. prosinec 2017 (pátek)
Třídní vánoční besídky a dva futsalové turnaje pro žáky 2. stupně v naší sportovní hale
(takový byl poslední školní den před vánočními svátky na naší škole) 
 

bullet

20. prosinec 2017

Předvánoční setkání žáků naší školy s žáky partnerské školy Grundschule Furth im Wald
Ve středu 13. prosince jsme v Muzeu Chodska a poté u nás ve škole přivítali  žáky  4. třídy z Grundschule Furth im Wald. Výstava betlémů z celého světa nadchla jak děti, tak jejich pedagogický doprovod.  Po svačině se všichni s chutí vrhli do výroby betlémů vlastních. Jeden betlém putoval do školy ve Furth im Wald, druhý si ponechali naši čtvrťáci.  Nechybělo  samozřejmě ani již tradiční předávání  dárečků a zpívání koled - letos za doprovodu harmoniky, na kterou skvěle zahrál pan ředitel Gerald Fide.  Za pomoc při přípravě tohoto společného adventního dopoledne patří velký dík všem, kteří se na jeho zorganizování podíleli: pí uč. Hojdové, našim paním kuchařkám a vedoucí ŠD paní A. Rojtové. 

(pí uč. D. Vlčková)

 

bullet

20. prosinec 2017

Už známe jména úspěšných řešitelů školního kola dějepisné olympiády.
Jsou to žáci devátých ročníků Kristýna Bohmanová(9.B) , Petr Schneider(9.A) a David Jaroslav Sedláček(9.B) . Téma letošního ročníku znělo „ To byla první republika aneb Československo v letech 1918-1938 ´´.
Historické události, které začaly vznikem samostatného československého státu a jehož 100. výročí si v roce 2018 budeme připomínat, osobnosti , móda, kultura i světoznámé firmy soutěžící nezaskočily. Vítězům blahopřejeme a držíme jim palce v okresním kole!

 

(pí uč. E. Dékányová)

 

 

bullet

13. prosinec 2017

Historický úspěch našich florbalistů
Dnes 13. 12. 2017 se v Rokycanech konalo regionální krajské kolo ve florbale. Naši po vítězství v okrskovém a poté okresním finále doposud nepoznali hořkost porážky.
Turnaje se zúčastnilo 8 okresních vítězů rozdělených do dvou skupin. Do naší skupiny byli nalosováni favorité turnaje 33. ZŠ Plzeň a Klatovy, skupinu doplnila ZŠ Rokycany.
K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti týmu 33. sportovní školy plné florbalových hráčů. Náš tým složený z hokejistů a fotbalistů sázel na svoji pohyblivost a bojovnost. Soupeř ovšem projevil zkušenost a florbalovost a hladce nás porazil 3:0. Po florbalové lekci jsme prohodili formace a do dalších zápasů jsme nastupovali v nových uskupeních. Tento krok se zdál jako klíčový, protože jsme po výhrách 3:0 a 3:1 postoupili do semifinále z druhého místa.
Naším soupeřem v zápase pravdy byla ZŠ Blovice. Po 10 minutách hry jsme vedli 4:1 a hra se uvolnila. Blovice se ještě zmohly na na korekci 4:3, ale to bylo z jejich strany všechno. Se sirénou jsme začali slavit postup do finále turnaje.
Ve finále jsme narazili opět na výběr 33. ZŠ Plzeň. Před zápasem se náš tým zdravě motivoval a chtěli jsme jim oplatit porážku z úvodního zápasu. Zápas začal dobře a už po 2 minutách jsme se radovali z vedení 1:0. V celém finále jsme byli bojovnějším týmem a hlad po vítězství byl značný od úvodního hvizdu. Finále se zkomplikovalo, kdy za stavu 2:1 pro naší školu byl Kuba Toupal vyloučen za nakopnutí balonku bez držení hole. Soupeř početní výhodu využil a rázem bylo srovnáno. Po posledním písknutí rozhodčího následovaly nájezdy. V těch nás výborně podržel Ondra Sloup a naši chladnokrevní střelci Kuba Pluhař a Táda Frček finále rozhodli.
Vítězstvím na nájezdy naši bojovníci vrátili porážku soupeři a zajistili si start v republikovém lednovém turnaji.
Slovo trenéra p. uč. M. Frčka: Chtěl bych poděkovat všem klukům za dosažený výsledek. Je to historický úspěch a chtěl bych také řici, že naši žáci fungovali v porovnání s ostatními výborně i po stránce kázně. Turnaj jsme vyhráli, protože jsme byli nejbojovnější a nejdisciplinovanější. “Kluci díky, jsme tým!”
Na závěr cituji kluky: “Hej, vemte si medaile, ať vypadáme jako z Nagana”

 

bullet

13. prosinec 2017

- 13. 12.  14:59h -
220 000 přístupů na naše webové stránky za 4 roky

.... a aktuálně z dolní části této stránky? 
 Počet návštěv Aktualit (od listopadu roku 2013):

 
(jen 1 x denně a pouze přístupy tzv. zvenku)

 

bullet

8. prosinec 2017

Ve čtvrtek 7.12.se uskutečnilo okresní finále chlapců v kategoriích III. a IV ve florbale
Naši chlapci se zúčastnili v obou kategoriích po okrskové kvalifikaci, která proběhla o týden dříve ve Kdyni. Shodou okolností se v obou kategoriích střetla mužstva stejných základních škol, tedy ZŠ Komenského 17, ZŠ Staňkov, GJŠB a  Horšovský Týn.
Turnaj probíhal v hale domažlické Jiskry pod taktovkou p. uč. Lásky. Naši florbalisté se umístili ve IV. kategorii na čtvrtém místě
a mladší chlapci v III. kategorii získali zlaté medaile.
Prvenstvím v turnaji si zajistili start v regionálním finále Plzeňského kraje, které je na pořadu ve středu 13. 12.v Rokycanech. Všichni držíme palce a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

1. místo

 

4. místo

 

bullet

8. prosinec 2017
Už jsou tu Vánoce a k těm neodmyslitelně patří i vystoupení domažlického pěveckého sboru Canzonetta.
Jeho dlouholetou
členkou je i učitelka naší školy paní Olga Holoubková.
 

bullet

7. prosinec 2017

Mikulášská nadílka ve školní družině
V úterý 5. 12. odpoledne přišli do oddělení školní družiny Mikuláš a anděl doprovázený čerty a čerticemi. Děti recitovaly, zpívaly a obávaly se únosu do pekla.
Za statečnost dostaly sladkou odměnu. Vychovatelky děkují třídě 9.C za ochotu. 

(kolektiv vychovatelek)

 

bullet

6. prosinec 2017

Čertovské odpoledne ve ŠD
V úterý 5. 12. se 1. oddělení ŠD proměnilo na peklo. Malí čertíci i andílci si zasoutěžili, namalovali obrázek, zatančili na čertí diskotéce. Přišli je navštívit Mikuláš, anděl a čert, kteří jim předali nadílku. Děti si odpoledne užily a musím je pochválit za odvahu. Rodičům děkuji za spolupráci. 

 (pí vych. J. Macnerová)  

 

bullet

5. prosinec 2017

Na Mikuláše s andělem a čertem můžeme 5. prosince narazit téměř všude. Ale naši žáci z K17 si s nimi mohli zabruslit. Pekelný výraz všech tří čertů vyvažoval dobrotivý úsměv Mikuláše a štědrost nebeského anděla. Jejich mrštnost na bruslích si nijak nezadala s bruslařským umem nejlepších hokejistů a děti měly co dělat, aby čerty a naše „svaté“ dohonily. 

 

bullet

5. prosinec 2017

Nastal nám adventní čas, proto se žáci z 5. E pustili do výroby adventních věnců. Několika dětem musela ze začátku pomoci paní učitelka, ale většina třídy zvládla obalení slaměného nebo polystyrénového základu a ovázání provázkem nebo drátkem sama. Pak následovalo připevnění svíček na mističky nebo pomocí hřebíků, přilepení šišek, mašlí a drobných adventních ozdobiček dle vlastní fantazie. V pátek si děti hotové věnce odnesly domů, aby v neděli rozsvítily 1. svíčku. 
(pí uč. V. Urbanová)

 

bullet

3. prosinec 2017 - Začátek adventu

 

bullet

2. prosinec 2017

http://www.zskom17.cz/volby17.gif

Koho si zvolili rodiče (jako své zástupce) do Školské rady ZŠ Domažlice, Komenského 17?

 

bullet

30. listopad 2017
 

Náš Vánoční jarmark ve fotografii
Ve čtvrtek 30. 11. od 8.00 do 15.00h nebylo často ve vstupní hale naší školy k hnutí.
Kdo chtěl projít třeba jen na oběd, musel si cestu probojovat. Ovšem v krásné, předvánoční atmosféře.
Náš tradiční VÁNOČNÍ JARMARK se letos těšil mimořádnému zájmu široké veřejnosti a zároveň se rozrostl o nové nápady dětí, které se odhodlaly jít „s kůží na trh“. Návštěvníci si tak mohli zakoupit opět nejen skvělé vánočky a dortíčky našich milých kuchařek, ale na prodejních stáncích také nepřeberné množství originálních andílků, čertů, všechny možné druhy věnců a dokonce i ručně vyráběné svíčky, regenerující olejíčky a občerstvení. Ve školní družině byly ke zhlédnutí výrobky těch úplně nejmenších dětí, které se do vyrábění pustily s vervou sobě vlastní. Vánoční atmosféru navodil pan učitel Zbyněk Mrkos se svým dětským sborem, a školou se rozezněly melodie vánočních písní. Máme velkou radost z toho, že se tolik dětí, učitelů a zaměstnanců naší školy podílelo na vánočních výrobcích či organizaci jarmarku. Velký dík patří rodičům a přátelům školy za jejich příkladnou podporu a pomoc. Na hledanou při příštím, již 10. ročníku.

 

bullet

28. listopad 2017

I v letošním školním roce  navštívili naši deváťáci Národní divadlo. Tentokrát byl výlet do Prahy zahájen prohlídkou Barandovských ateliérů, kde se seznámili s historií i současností natáčení filmů v těchto prostorách. Poté žáci absolvovali komentovanou prohlídku budovy Národního divadla. A večer je čekalo představení Strakonického dudáka. Všichni se na to patřičně vystrojili. A jak jim to slušelo, můžete se přesvědčit sami.  

(pí uč. A. Kupilíková)

To je proměna -:)

 

bullet

24. listopad 2017

http://www.zskom17.cz/jr.gif

Jak se dařilo našim "Spurs" v jrNBA?

  (pí uč. R. Špalková)  

 

bullet

24. listopad 2017

Návštěva penzionu
Ve čtvrtek 23. 11. navštívily děti z 6. oddělení ŠD babičky v penzionu, aby si společně vyrobily andělíčka. Hezký přístup dětí, ale i spolupráce mezi mladou a starší generací vytvářelo skvělou atmosféru. Babičky byly rády, že tvořily s dětmi a už se těší na další setkání. Děkuji paní Šárce Velkové za uskutečnění tohoto příjemného odpoledne. 

(pí vych. J. Kůstková)

 

bullet

24. listopad 2017

http://www.zskom17.cz/tř_schuzky.gif

28. listopadu 2017 se budou konat třídní schůzky rodičů,
spojené s volbami do Školské rady ZŠ Komenského 17

http://www.zskom17.cz/volby17.gif

 

1. stupeň po dohodě s tř. učitelkami, 2. stupeň od 16.30h

 

 

bullet

21. listopad 2017
"Sedmáci" pozor, LVK 2018 se pomalu blíží.
Přečtěte si důležité informace.

 

bullet

21. listopad 2017

MFF Juniorfest
V sobotu 18. listopadu se konalo ve velkém sále v Přešticích vyhodnocení výtvarné soutěže v rámci MFF Juniorfest. V letošní roce se soutěže, věnované pohádkám a filmům Zdeňka Trošky, zúčastnily také děti z 6. oddělení ŠD. Z více než 80 prací z celého Plzeňského kraje se probojovala práce děti z družiny mezi přední místa, kdy dostaly zvláštní ocenění za skupinovou práci. Nejenže si děti převzaly cenu, ale čekalo je také milé setkání přímo s panem Z. Troškou, J. Zindulkou, Y. Blanarovičovou, T. Krchovovou nebo poslech písniček od M. Maxy. 

(pí vych. J. Kůstková)

 

bullet

20. říjen 2017
  21. zájezd
- Anglie 2018 (6. - 11. květen 2018)
Přihláška na zájezd (do 24. 11. 2017)                      Program zájezdu

 

bullet

14. listopad 2017
Návštěva

Náš chovatelský kroužek navštívily děti z družiny Základní školy Postřekov.
Máme radost, že se jim u nás líbilo. 

 

bullet

14. listopad 2017
Poděkování
Deniska Radová z Plzně děkuje všem žákům naší základní školy za víčka, která pro ni nasbírali.
Její rodiče peníze z prodeje použijí na rehabilitační pomůcky.

 

bullet

13. listopad 2017

Družstvo dívek z našich 8. a 9. tříd se zúčastnilo ve středu 8. 11. okresního kola ve florbalu ve složení Karolína Haasová, Sára Kodadová, Dominika Paidarová, Kristýna Sokolová, Andrea Soukupová, Renata Doušová, Lucie Budková, Tereza Milfortová, Denisa Kafková, Markéta Ježová, Kristýna Bohmannová a Natálie MIldnerová. Děvčata po postupu z tabulky bojovala o první až čtvrté místo. Nakonec vybojovala krásné třetí místo, o které se utkala s děvčaty ze  Blížejov. Na prvním místě skončila děvčata ze ZŠ Staňkov a na druhém místě z GJŠB Domažlice. Všem srdečně gratulujeme.

 

(pí uč. O. Kalinová)

 

 

bullet

13. listopad 2017

Státní svátek - 17. listopad - Boj za svobodu a demokracii (MD studentstva) 

Sametová revoluce - označení období změn v Československu mezi 17. listopadem a 29. prosincem roku 1989, které vedly k pádu komunistického režimu a přeměně politického zřízení na demokratické principy.

 

bullet

7. listopad 2017

V hlubokém zármutku oznamujeme, že 4. listopadu 2017 zemřel náš bývalý kolega pan Mgr. Jiří Vorlíček.

 

bullet

7. listopad 2017

V sobotu 4. 11. se vypravili členové chovatelského kroužku do Plzně. Jejich první zastávkou byla Akva  Tera. Zde zhlédli mnoho zajímavých bezobratlých. Nejvíc z nich je zaujali sklípkani. Chovají jich zde víc jak 40 druhů. Největší z nich sklípkan největší, což jak název říká, je největší pavouk světa. Jeho rozpětí nohou může dosahovat 25 cm. V korálovém útesu ihned poznali klauna očkatého známého jako Nemo a mnoho dalších druhů zvířat. Poté se vydali do Techmánie, kde strávili 3 hodiny plné zábavy. 

 

(pí uč. G. Milsimerová)

 

bullet

7. listopad 2017

Žáci 5. E si při Pv vyrobili podzimní obrázek. Potřebovali karton, 4 větvičky na rámeček, provázek a přírodniny, které  jsou běžně dostupné - listy, větvičky s plody, mechy nebo houby. Lepili lepidlem Herkules a  uč. pomáhala tavnou pistolí. Obrázek dotvořili tenkou nitkou - babím letem. Zkusíte to také? 
(pí uč. V. Urbanová)

 

bullet

6. listopad 2017

Bludičková cesta
V pátek 3. 11. ve večerních hodinách se na Baldově pro děti z 6. oddělení konala Bludičková cesta, během které děti plnily různé úkoly. Nejenže bojovaly s čarodějem Mrakomorem, upletly pro Hermínu vánočku, hádaly kouzelné koření či podstoupily zkoušku tajuplných sklenic, ale také musely z indicií vyluštit hádanku. Nakonec jsme si všichni opekli vuřta a děti s úsměvem odcházely spolu s rodiči domů. Chtěla bych poděkovat rodičům za pomoc s organizací a správci za poskytnutí prostor na Baldově. 

(pí vych. J. Kůstková)

 

 

bullet

1. listopad 2017

 

Halloweenské odpoledne
Úterní odpoledne 31. 10. si děti z 1. oddělení ŠD opravdu užily. Měly možnost naobědvat se v převlecích a kostýmech čarodějnic, kostlivců, duchů… . V družině si pak vyzkoušely své dovednosti při různých soutěžích. Měly za úkol přenést pavoučí vejce na lžíci, lovit rybky, namotávat provázky, skládat puzzle, pomocí brčka přenášet lentilky aj. Za své snažení dostal každý na konci malou odměnu. Dětem se odpoledne moc líbilo a už se těší na další podobnou akci. Všem dětem moc děkuji za jejich snahu. ()

   

(pí vych. J. Macnerová )

 

 

bullet

31. říjen 2017

Během podzimních prázdnin ve dnech 27. a 28. října se několik žáků spolu s paní učitelkou Milsimerovou podívalo na Univerzitu Karlovu prostřednictvím 7. Juniorské vědecké konference. Zde si každý vyzkoušel, jaké je to přednášet před komisí na téma, které si sám připravil. Blahopřejeme Davidovi Sekerákovi z 9. C, který se se svou ROBOTICKOU RUKOU umístil na krásném 3. místě.
  Videa z konference 1  2

(Marie Eva Psutková 9. C)

 

bullet

25. říjen 2017


 
Ve čtvrtek a pátek - podzimní prázdniny,
od neděle 29. 10. si můžeme každý den o hodinu déle pospat

 

bullet

23. říjen 2017

Státní svátek - 28. říjen - Vznik Československa
Československo je bývalý stát ve střední Evropě, který existoval (s krátkou přestávkou během druhé světové války) od 28. října 1918 do 31. prosince 1992. Československo vzniklo po první světové válce jako jeden z nástupnických států rozděleného Rakouska - Uherska. Zahrnoval území Čech, Moravy, Českého Slezska (jihovýchodní část Slezska), Slovenska a Podkarpatské Rusi („Horní Uhry“). Československo zaniklo rozdělením na Českou republiku a Slovenskou republiku.

 

bullet

19. říjen 2017

Školička víly Pohádky ve ŠD
Ve středu 18. října nás navštívila víla Pohádka, která dětem vysvětlila, proč je voda pro život důležitá. Víla Pohádka ukázala dětem barevné krystalické kameny, které si mohly osahat. Na závěr svého vystoupení dětem namalovala na obličej kapičky pro štěstí. Děti si odnesly z 
besedy knížečku Pohádky zpod pokličky. http://www.zskom17.cz/fotoaparat.gif

(kolektiv vychovatelek)

 

bullet

16. říjen 2017

http://www.zskom17.cz/jr.gifJuniorská NBA
Asi už si nepamatujete, že naši "baskeťáci" z prvního stupně vloni vybojovali postup do soutěže Jr.NBA League, a proto v ní budou jejich následovníci letos bojovat. V dresech San Antonio Spurs. 2. kolo se bude hrát v Domažlicích.  
Stránky soutěže
Zkuste požádat vyučující a PŘIJĎTE FANDIT s celou třídou
!!!
KDY?
1. 11. středa  KAM? Do sportovní haly nad Sokolovnou,
 
V KOLIK? 8.30 Domažlice x Švihov, 11.30 Domažlice x Písek, 13.30 Domažlice x Strakonice

http://www.zskom17.cz/cz_akt3.jpg

(spurs - ostruhy na kovbojských botách)

(pí uč. R. Špalková)

 

 

bullet

16. říjen 2017

http://www.zskom17.cz/gb-flag1.gif 2. podzimní zájezd do Anglie (závěrečná zpráva)

 

bullet

12. říjen 2017

http://www.zskom17.cz/IMG_3225_small.JPGNaši žáci obsadili třetí místo!
Dne 11. 10. se konala v Plzni soutěž s názvem „Technika má zlaté dno“. Cílem bylo ve stanoveném čase sestrojit funkční model jeřábu ze stavebnice Merkur a Boffin. Celkem soutěžilo 17 týmů, a v kategorii gymnázií a základních škol obsadili Pavlína Uhrová z 8. A a Vojtěch Jungman z 8. C krásné třetí místo. Za tento několikahodinový výkon si zaslouženě odnesli zajímavé ceny. http://www.zskom17.cz/fotoaparat.gif

http://www.zskom17.cz/TmáZD.gif

(p. uč. J. L. Láska)

 

 

bullet

12. říjen 2017

Jóga ve školní družině
V úterý 10. a ve středu 11. října k nám opět zavítala zkušená cvičitelka jógy paní Sita Rojová, která praktikuje systém Jóga v denním životě. Děti si díky ní protáhly svá těla, zacvičily některé ásany a vyslechly příběh O Sáře a ztraceném štěstí, jímž bylo cvičení provázeno. Jak děti cvičily, můžete vidět ve fotogalerii. 
http://www.zskom17.cz/fotoaparat.gif

(kolektiv vychovatelek ŠD)

 

bullet

10. říjen 2017

Ve dnech 4. - 6. října se vybraní žáci sedmých a devátých tříd zúčastnili třídenní exkurze na severovýchod Čech. První zastávka byla v Bohemia Sektu ve Starém Plzenci a potom v Pilsner Urquellu v Plzni, kde jsme si mohli prohlédnout výrobu obou nápojů. Odtud následovala cesta do Hradce Králové, kde se nocovalo. Druhý den byl věnován návštěvě Zoologické zahrady ve Dvoře Králové nad Labem. Zde byl pro nás připraven program na téma etologie. Poté jsme vyrazili na prohlídku do vodní elektrárny Hučák. Poslední den jsme navštívili Obří akvárium a pak následovala cesta domů. Chtěli bychom poděkovat paní učitelce Kupilíkové, Kalinové a hlavně Milsimerové, která pro nás připravila zajímavý a poučný výlet. http://www.zskom17.cz/fotoaparat.gifhttp://www.zskom17.cz/video2.gif

(M. E. Psutková, žákyně 9. C)

 

bullet

4. říjen 2017

Okresní kolo v přespolním běhu
Ani vytrvalým deštěm v úterý 3. 10. se nedali odradit naši závodníci v přespolním běhu. Běželo se parkem v Horšovském Týně a na cestě plné louží, kluzkých zatáček a zrádných kopečků si naši běžci doběhli v kategorii družstev pro dvě zlaté a dvě stříbrné medaile. V jednotlivcích zazářil ostřílený matador Jan Janů z 8. B, který předběhl všechny svoje soupeře doslova "o parník“. Svůj všestranný talent potvrdila v jednotlivkyních Kateřina Čapská, která skončila na krásném 4. místě. V kategorii mladších žáků stál „na bedně“ Martin Šot, který obsadil bronzovou pozici, a z mladších děvčat byla nejrychlejší Anežka Tauerová, které jen o fous unikla bronzová medaile. Všem závodníkům patří vřelý dík za jejich vzorné reprezentování školy a především za to, že díky jejich výkonům postupujeme do krajského kola, které se koná tento pátek v Tachově!
(p. uč. T Kubal a P. Rybárová)

 

bullet

2. říjen 2017

Velký úspěch našich dívek v krajské finále
Ve středu 27. 9. 2017 se dívčí družstvo ve složení Kateřina Čapská, Dominika Paidarová, Bára Hůttová, Renata Doušová a Kristýna Bohmanová zúčastnilo krajského finále atletického čtyřboje v Tachově, kde obsadilo 2. místo za ZŠ Přeštice. Na 3. místě skončilo družstvo Gymnázia Stříbro. V celkovém pořadí jednotlivců suverénně zvítězila Kateřina Čapská. 

Všem srdečně blahopřejeme.
(pí uč. Olga Kalinová)

 

bullet

2. říjen 2017

Opékání u vodárny
Páteční akcí „ Opékání u vodárny“ jsme tak trochu netradičně zahájili nový školní rok a naši další spolupráci dětí, rodičů a školní družiny. Sraz byl jako vždy na mostě pod nemocnicí u cyklostezky. Odtud jsme se společně přesunuli za vodárnu. Děti se proběhly, dospělí na chvilku zapomněli na všední starosti a problémy. Počasí, i když se dlouho mračilo, nám nakonec přálo, nálada i vuřty byly výborné a tak se už všichni těšíme na naše další shledání. Děkuji všem zúčastněným za úžasnou atmosféru. 

 (pí vych. J. Macnerová)

 

 

bullet

30. září 2017
Podzimní Anglie (zájezd do Liverpoolu a hrabství Yorkschire)
Přejeme všem šťastnou cestu a těšíme se na aktuální fotky a videa.
Ty najdete na "Ze života školy\Zájezdy d Anglie"

 

bullet

30. září 2017

Návštěva u městské policie
Dne 27. 9. navštívili žáci z 6. oddělení ŠD Městkou policii v Domažlicích, kde získali mnoho informací o činnosti městských policistů. Děti si mohly zblízka prohlédnout výstroj policistů a pak jim byl ukázán bezpečnostní kamerový systém, kde mohly pozorovat pořádek ve městě. V samotném závěru byly děti svědky přímé akce policistů, kteří dostali informaci na odchyt volně pobíhajícího psa přímo ze 112. Tímto bych chtěla poděkovat strážníkům za skvělou ukázku a trpělivý přístup. 

(pí vych. J. Kůstková)

 

bullet

29. září 2017

Atletická liga ml. žáků a žákyň
26. 9. setkání nejlepších sportovců okresu pokračovalo kategorií mladších žáků. Naši soutěžící opět bojovali se soupeři z konkurenčních škol okresu. Z chlapců se dostal na stupně vítězů pouze Tadeáš Soběhart v běhu na 60m s časem 8,6s s kterým obsadil třetí místo. Dále už pak stupně vítězů obsazovaly jen dívky. Natálie Mildnerová stříbro v hodu kriketovým míčkem (42m) a bronz v běhu na 150m (21,7s). Lucie Budková získala zlato v hodu kriketovým míčkem, kdy svým výkonem 45 metrů překonala i většinu soutěžících z chlapecké kategorie. Anita Kadaňová ve skoku vysokém překonala výšku 130cm, za což získala zlatou medaili. Poslední dívčí medaili dostala Klára Routová ve skoku dalekém za výkon 363cm. Nutno také zmínit výkon Ondřeje Rejthara v běhu na 1000m, který v celkem početném rozběhu všech chlapců obsadil hezké čtvrté místo. 

 Obě letošní atletické ligy byly vydařené a počasí závodům rozhodně přálo. Děkujeme všem soutěžícím.

 (p. uč. J. Láska a B. Váchalová)

 

bullet

28. září 2017

Státní svátek - 28. září - Den české státnosti

Svatý Václav (asi 907 – 28. září 935) byl český kníže a světec, který je považován za hlavního patrona české země a symbol české státnosti.

 

bullet

21. září 2017

Adaptační kurzy pro žáky nových 6. tříd
V minulém týdnu se téměř všichni naši šesťáci zúčastnili adaptačního kurzu, který se v letošním roce konal na zámku v Trhanově. Program plný her a sportování řídily lektorky Jana Hendrichová, Eva Dufková, Alena Kupilíková a Dagmar Vančurová. Všem se líbil i výšlap na Hrádek a potom následné opékání vuřtů. A jelikož se nocovalo na zámku, nesměla chybět noční hra směřovaná do sklepení, při které mnozí museli sebrat dost odvahy, aby se jí zúčastnili. Velké poděkování patří všem třídním učitelům šesťáků T. Kubalovi, D. Vlčkové, P. Štenglové, J. Láskovi, kteří svým pozitivním vystupováním naznačili, že budou dobrými vůdci svých třídních kolektivů. 

(p. uč. Alena Kupilíková)

 

bullet

16. září 2017

  Atletická liga st. žáků a žákyň
Nejlepší sportovci okresu se setkali včera 13. 9. 2017 na atletické lize na Městském stadionu v Domažlicích. Každý sportovec absolvoval 2 disciplíny. Byl k vidění sprint, vytrvalost, skoky a také vrh koulí. Naši žáci byli velice úspěšní, někteří získali v obou disciplínách medaile.
Výbornými výkony se prezentovali především Kačka Čapská, Andrea Soukupová, Dominika Paidarová a také Jan Janů.
Všem děkujeme za výborné výkony!
   

(p. uč. M. Frček)

 

bullet

13. září 2017

V pátek 8. 9. 2017 navštívili žáci 7. a 8. ročníků "Dny vědy a techniky v Plzni", kde mohli spatřit technické vymoženosti dnešní doby, ale také vědecké koncepty pro budoucnost. U každého stanoviště představovali výrobky odborníci a studenti vysokých technických škol. Doufejme, že podobných akcí bude pro žáky pořádáno více. 

(p. uč. M. Frček)

 

bullet

4. září 2017
 

Přejeme nám všem úspěšný a radostný start

do školního roku 2017-2018
 

Jako každý rok vítáme hlavně naše prvňáčky, ale samozřejmě všechny ostatní starší žáky. Zejména pak ty, kteří k nám přišli z okolních škol letos poprvé.
Věříme, že se jim bude na naší škole líbit a najdou si brzy nové kamarády.

Ředitel školy: Mgr. Ivan Rybár

bullet

28. srpen 2017
Aktuální informace pro rodiče našich prvňáčků najdete vlevo v sekci "Pro rodiče"