Dračí lodě na Babylonském koupališti

Minulý pátek, 12. června, rozvlnily klidnou hladinu Babylonského koupaliště dračí lodě. Dvacet základních a středních škol změřilo své síly ve dvou rozjížďkách na trati dlouhé 200 metrů . Deset dívek a stejný počet hochů z Komenského usedlo do lodi lehce po desáté hodině ke své první jízdě, ve které si dopádlovali pro 2. místo v rozjížďce. Klimatické podmínky závodníkům v pátek opravdu nepřálo , 12 stupňů a neustále se střídající dešťové přeháňky vyzkoušely odolnost a sportovní morálku všech účastníků velmi vydatně. Kvůli nepřízni počasí se organizátoři rozhodli pro zkrácení programu , tedy místo finálových jízd se sečetly časy 1. a 2. jízdy a pořadí závodu bylo hotové. Komenda si nakonec dojela pro krásné 6. místo mezi základními školami, nicméně vítězem se stal každý, kdo v pátečních podmínkách dokončil závod a tímto bych chtěl celé osádce Komendy poděkovat a pochválit ji za výborný přístup a reprezentaci naši školy 😉.

P. uč. Kubal

 

Comments are closed.