Nahoru
Informace
Pro rodiče
Aktuality
Ze života školy
Kontakty
Zajímavé odkazy
Školní jídelna
Projekty

Aktuality

          
       

 

 

bullet

24. září 2021

Včera si žáci mohli prohlédnout z blízka profesionální dron DJI, který dokáže pořizovat fotografie a videa ve velmi vysoké kvalitě. Děkujeme našemu kolegovi p. uč. Miroslavu Málkovi za velmi poutavé představení a ukázky ovládání dronu.

 

bullet

22. září 2021

Zaměstnanecká liga

Učitelé naší školy se zúčastnili 2. 9. 2021 v Plzni na stadionu TJ Prazdroj Plzeň fotbalového turnaje Zaměstnanecké ligy Deníku.

Naše škola s podporou pedagogů z „nové školy“ a GJŠB ve skupině narazila na MÚ Dobřany. Po výborném výkonu jsme vyhráli 3:1 a čekal nás druhý zápas s MP Plzeň. Tento těžký zápas skončil remízou 2:2.

V semifinále jsme vyzvali favorizovaný tým Škoda Transportation. Taktikou „brejků“ jsme dobře hrajícího soupeře porazili 3:0 a slavili postup do finále. Ve finále jsme se setkali s týmem plným fotbalistů a po slabším úvodu, kdy jsme prohrávali po 5 minutách o 4 branky, jsme hru postupně vyrovnávali. Zápas se nám nepodařilo dotáhnout a podlehli jsme soupeři 3:4.

Děkujeme našim kolegům za pomoc a také našemu skvěle chytajícímu „volejbalistovi“ Tomáši Kubalovi. SPORTU ZDAR! 

https://plzensky.denik.cz/zpravy_region/foto-zamestnanecke-lize-deniku-vladl-umo-plzen-2-20210903.html

 

bullet

17. září 2021
Upozornění pro strávníky naší šk. jídelny
   Vzhledem k tomu, že ještě nebyla dokončena rekonstrukce mrazicích boxů, bude jídelna nejméně do konce září vařit jen jedno jídlo.


 

bullet

11. září 2021
J
ak to bude s nárokem na ošetřovné v případě výskytu onemocnění covid-19 ve škole
(nařízení karantény dítěti či uzavření školského zařízení)?

 

bullet

9. září 2021
Dnes, ve čtvrtek 9. září, proběhlo 3. testování všech našich žáků hned po jejich příchodu do školy. Tentokrát byl vždy u jednoho žáka z 1. a 2. stupně výsledek pozitivní. Podle směrnice MŠMT tito žáci podstoupí ještě kontrolní PCR testy. Spolužáci bohužel budou muset být zatím vyučováni distančně, protože čtvrtek je již 4. den v týdnu a tudíž se vyskytuje možnost nákazy. Všichni rodiče žáků těchto tříd byli školou informováni.
 

bullet

1. září 2021
Uvítací projev ředitele školy p. Mgr. Ivana Rybára

Vážené kolegyně, kolegové, milí žáci, vážení rodiče a přátelé školy,

dnešním dnem je zahájen nový školní rok 2021/2022. Jménem naší školy Komenského 17 vás všechny srdečně vítám. Zvláště pak vítám naše nové žáčky prvních tříd. Věřím, že jste se do naší školy těšili a že dnešní den je pro vás významný, sváteční a v mnohém pro vás i vaše nejbližší přelomový. Upřímně si přeji, aby se vám v naší škole líbilo, abyste si našli mezi sebou nové kamarády a kamarádky, protože, jak řekl náš nejlepší atletický běžec Emil Zátopek: „Vítězství je prima, ale přátelství je víc.” Zároveň si přeji, abyste se naučili dobře číst, psát i počítat, aby vás učení bavilo, abyste našli klíč k otevření všech pokladů a krás vzdělání. Přeji si, abyste se nebáli chybovat, protože chyba je velmi důležitá - posune vás dál, je přirozenou součástí učení, pomáhá vám dělat pokroky a někdy je i velmi sympatická. Jsem přesvědčen, že paní učitelky budou mít z vašich prvních „ studijních krůčků“ a z úspěchů stejnou radost, jako zažijete vy a vaši rodiče.

Věřím, že jste také vy, žáci a žákyně vyšších ročníků, prožili pohodové letní prázdniny, že jste se všichni po dvou prázdninových měsících těšili na setkání se svými kamarády a že jste načerpali mnoho potřebných sil k novému poznávání a vzdělávání v nastávajícím školním roce. Jako každoročně do vás vkládáme velká očekávání a naděje a věříme, že budete přijímat vše dobré a potřebné, co vám škola nabízí.

Stejně tak doufám, že příjemně prožitá letní dovolená poskytla pedagogům a ostatním provozním zaměstnancům dostatek času na načerpání sil a energie k zajišťování zdárného průběhu nastupujícího školního roku.

Vy všichni, kteří jste dnes přišli do školy, jí jistě vdechnete nový život po prázdninovém odpočinku. Určitě jste si všimli již při vstupu nových velkých změn. Parkových úprav před školou, bezbariérového přístupu, příští týden se budete stravovat v rekonstruované školní jídelně, bylo zrekonstruováno a vybaveno 8 učeben na přírodní vědy a na druhém stupni vás budou čekat nové učebny v půdní vestavbě. Škola ale není jen tato překrásná historická budova, ale jste to především vy, učitelé, žáci a všichni ti, kteří se starají, abychom se ve škole cítili dobře. Jste to opravdu vy všichni - to vy děláte naši školu skvělou etapou v lidském životě a já vám za to upřímně děkuji.

Závěrem bych vám všem chtěl poděkovat a pochválit vás za zvládnutí povinností a skvělou spolupráci v době distanční výuky, za neuvěřitelnou pracovitost, trpělivost a podporu v této komplikované době, která před nás položila mnoho otazníků a výzev.

Slůvko OBYČEJNÝ nezní nijak vzletně a zajímavě, ale já nám všem přeji, aby byl tento školní rok v době covidové obyčejný a normální, tak jak jsme byli zvyklí – plný radosti a vzájemného osobního setkávání.

 

bullet

27. srpen 2021

Přeji nám všem úspěšný a radostný  školní rok 2021/22

Spolu se všemi zaměstnanci naší ZŠ Komenského 17 Vás všechny vítám, zejména naše prvňáčky a všechny ostatní starší žáky, kteří k nám přicházejí letos poprvé. Věřím, že se jim bude na naší škole líbit a najdou si brzy nové kamarády. Zahájení nebude vůbec jednoduché. Nepodařilo se, přes velké úsilí, dokončit obrovskou přestavbu (školy, kotelny i kuchyně s jídelnou), a tak budeme muset ještě nějakou dobu vydržet. Neovlivní to však zahájení šk. roku a výsledek bude určitě stát zato. O tom ale později.

(ředitel školy: Mgr. Ivan Rybár)

 

 

 

bullet

31. srpen 2021
Informace pro rodiče a žáky 2. - 9. tříd
VÝUKA OD 1.9.2021
1) Provoz školní jídelny bude zahájen 6.9.2021. Všichni strávníci mají od 6.9.2021 automaticky přihlášené obědy. Pokud bude chtít rodič žákovi oběd odhlásit,
může toto provést na stránkách www.strava.cz, oběd je nutné odhlásit do 8:00 hod. předchozího pracovního dne.
2) Podmínkou pro prezenční výuku je testování žáků, které proběhne ve dnech 1.9., 6.9. a 9.9.2021. Preventivního testování se nemusí účastnit žáci,
kteří mají řádně dokončené očkování nebo neuběhlo 180 dnů od prodělané nemoci COVID-19. Toto je nutné doložit lékařskou zprávou.
3) Každá osoba (žáci, zaměstnanci, třetí osoby) je povinna si při vstupu do budovy školy a ve společných prostorách zakrýt dýchací cesty.
4) Pokud žák neabsolvuje preventivní testování a nevztahuje se na něj příslušná výjimka z testování (prodělaná nemoc, očkování), bude mít povinnost
nosit ochranu dýchacích cest po celou dobu pobytu ve škole.


Instruktážní video k testování:
Instruktážní video
Instrukce MŠMT:

          https://www.edu.cz/covid-19/testovani-ve-skolstvi/
 

bullet

27. srpen 2021

Informace o nástupu budoucích prvňáčků
První den školy:
Vážení rodiče, milí prvňáčkové, rády bychom vás seznámily s průběhem prvního dne. Přejeme si, aby tento vzácný slavnostní den byl pro všechny příjemnou záležitostí a proběhl za klidných okolností. Proto prosíme, věnujte pozornost následujícím informacím.
Ve středu 1.9. v 8.00 hod. se sejdeme před školou (v případě deště v jídelně – uvnitř školy), kde se budeme setkávat celý první týden.
Učitele jednotlivých tříd poznáte podle vztyčené cedulky s nápisem třídy. Postupně se po třídách odebereme po 8. hodině do kmenových tříd.
Ve třídě slavnostně zahájíme náš první společný školní rok. Dostanete další důležité informace o průběhu prvního týdne (též v tištěné podobě).
V 8.40 hod. Vás přijdou informovat přímo do kmenových tříd paní vychovatelky z družiny.
První čtyři dny (2. – 7.9.) končí vyučování každý den v 10.45 hod. Od středy 8.9. se vyučuje již normálně do 11.40.
Prosíme Vás, všechny dospělé, vzhledem k současné situaci, vezměte si všichni roušky. Bez nich nebude možné vstoupit do školy. Děti roušky mít nemusejí. Jako doprovod pro vašeho prvňáčka, prosíme, nejvýše 2 osoby na 1 dítě.
1. 9. děti nepotřebují bačkory. První den dostanou jen dárečky a nějaký sešit. Je na vás, zda si už Váš prvňáček vezme aktovku.

Milí rodiče a naši budoucí prvňáčci, všichni se na Vás moc těšíme. Přejeme šťastný a pohodový start do prvního školního roku.

Srdečně zdraví vaše paní učitelky prvních ročníků.

19. srpen 2021
Výbava pro prvňáčky ve školním roce 2021/22

 

bullet

30. srpen 2021

Zájmová činnost při ŠD

Ve školním roce 2021/2022 budou opět otevřeny kroužky pro žáky navštěvující školní družinu. Pokud máte zájem, přihlášku si můžete vyzvednout ve sborovně ŠD. Počet míst je omezený.

PASTELKA – výtvarně pracovní kroužek, každé pondělí od 15:00 – 16:30 hod.

TOULAVÉ BOTY – přírodovědně turistický kroužek, každé úterý od 15:00 – 16:30 hod.

(pí vych. J. Kůstková)

 

 

 

 

Starší události naleznete v archivu

( (foto)   (slideshow)  (video) (audio) )

ARCHIV AKTUALIT

1999/00 2003/04

2011/12 2012/13
2000/01 2004/05  

   2013/14

2014/15
2001/02 2005/06 2015/16 2016/17
2002/03 2006/07 2017/18 2018/19
2007/08 2008/09  

   2019/20

2020/21
2009/10 2010/11    
 

V listopadu 2019 skončilo měření návštěvnosti našich webových stránek, které začalo v listopadu 2013, tedy  před 6 roky.
Za 6 let (včetně prázdnin) navštívilo naše Aktuality  305 000 zájemců. To jest cca 140 denně.
Moc nás těší, že o dění v naší škole je takový zájem.
P.S. Je třeba na vysvětlenou dodat, že z každého PC byl počítán pouze jeden přístup denně, stejně jako z naší celé školy (ta má jednu IP adresu).