22. zájezd Londýn a okolí – 5. květen 2019

Overall Tour Rating
Tradičně i letos naši žáci 8. tříd zavítali v termínu od 5. – 10. 5. 2019 do největší a nejlidnatější země Spojeného království Velké Británie a Severního Irska – Anglie. A protože se jednalo v pořadí o 22. zájezd, nemohli zamířit jinam než do hlavního města – Londýna.

Naše putování jsme zahájili na kopci u Královské greenwichské observatoře s překrásným výhledem na sluncem zalitý Canary Wharf a na Millennium Dome. Využili jsme příležitosti postavit se jednou nohou na západní a druhou na východní polokouli – tedy obkročmo přes nultý poledník, a vytvořit tak první nezapomenutelné snímky.

Procházkou kolem lodi Cutty Sark jsme si to zamířili přímo k podvodnímu tunelu pod řekou Temží, který spojuje Greenwich s Tower Hamlets. Poté nás čekal výstup na Tower Bridge, který se při projíždění větších lodí zvedá. Naše výprava měla jedinečnou příležitost shlédnout celý mimořádný úkaz přes 11m dlouhou skleněnou podlahu z výšky 42 m nad Temží.

Poprvé jsme navštívili loď Jejího Veličenstva Belfast, lehký křižník z 2. sv. války, který kotví trvale na řece Temži jako památník. Mohli jsme doslova prolézt celé plavidlo od přídě po záď a od vrchních pater nástaveb až do podpalubí. Každý z nás se mohl posadit na sedadlo střelce a vyzkoušet míření nebo otestovat kapitánovo křeslo.

Stejně jako minulý rok ani letos jsme nemohli vynechat výškovou moderní budovu The Shard, a obdivovat tak Londýn z ptačí perspektivy 68. – 72. patra. Neopomenuli jsme ani tradiční nejznámější památky v centru Londýna – Buckingham Palace, Big Ben nebo Westminster Abbey.

Mezi největší lákadla každoročního programu patří filmová studia Warner Bros Studios Harryho Pottera. Prohlédli jsme si autentické kulisy a kostýmy použité při natáčení osmi snímků o čarodějnickém učni. Expozice se navíc neustále rozrůstá. Aktuální novinkou je část zasvěcená kouzelnické Gringottově bance.

Od návštěvy slavného Wimbledon Park nás neodradil ani vydatný déšť. Vidět slavné wimbledonské kurty, kde vyhrála Petra Kvitová, Martina Navrátilová nebo Jana Novotná, byl pro všechny jedinečný zážitek.

Procházka přes Covent Garden, Soho, Leicester Square, Chinatown, Piccadilly až po Oxford Street v nás probudila doslova nákupní horečku.

Zhlédnutí takového množství památek by nebylo možné bez využití tradiční londýnské dopravy. Nejčastěji jsme se přepravovali londýnským metrem. Novinkou pro nás pro všechny byla jízda v tzv. doubledeckerech. Každý z nás se snažil ukořistit horní patro s předními sedadly, které zajišťovaly ten pravý adrenalinový zážitek.

Závěr naší cesty patřil k nejnavštěvovanější britské atrakci – London Eye. Působivou vyhlídkovou jízdu nám nezkazila ani zatažená obloha.

Poslední zážitek náležel vyjížďkové plavbě po Temži. Naskytl se nám fascinující pohled nejen na tradiční londýnské budovy, ale i na symboly 21. století – London Eye, radnici City Hall nebo Gerkin. Plavbu jsme symbolicky zakončili tam, kde jsme ji započali – na Greenwichi.

Děkujeme našemu průvodci z cestovní kanceláře Poznání Jiřímu Ježkovi za vyčerpávající informace a skvělou spolupráci. Zvláštní poděkování patří paním učitelkám, které se na letošním zájezdu podílely – Zuzana Frčková, Olga Holoubková, Hana Jindřichová, Jana Konopová a Božena Váchalová. Chválíme žáky za jejich vstřícné a ohleduplné chování k sobě navzájem, za respektování nastavených pravidel, které napomohly k hladkému průběhu celého zájezdu.

Comments are closed.
Roky
Poslední příspěvky
Ed Sport news INFO
All the latest school sport and grass roots reports on ED Sport. News, reports, analysis and more.
SEE ALL
Tweets
Please fill all required widget settings!
Contact Info
Praesent quis risus nec mi feugiat vehicula. Sed nec feugiat arcu.
  • Address Line 1
  • (123) 456 789
  • email@example.com