Jarní vycházka třídy 5.A

V pátek 29.4. měli všichni žáci prvního stupně jarní vycházku. Třída 5.A navázala na zimní přednášku pana Zdeňka Procházky, který jim přiblížil historii Českého lesa. Ranním vlakem se vydali do Klenčí pod Čerchovem, odkud pokračovali vojenským vozem na Čerchov. Po úžasné vyhlídce z Kurzovy věže vyšli po turistickém značení na hraniční přechod Tři znaky – Drei Wappen, místu, kde se stýkají tři historická území – Čechy, Bavorsko a Horní Falc. Znakové mezníky, které jsme podél hranice potkávali, zde byly vyměřeny a osazeny v roce 1766. Naše cesta končila na autobusové zastávce na Folmavě, kde žáky po 17 km čekala osvěžující nanuková odměna. Děkuji všem, že statečně a bez hekání ušli celou cestu.
(pí uč. H. Jindřichová)

Comments are closed.
Roky
Poslední příspěvky
Ed Sport news INFO
All the latest school sport and grass roots reports on ED Sport. News, reports, analysis and more.
SEE ALL
Latest Posts
View All
Tweets
Please fill all required widget settings!
Contact Info
Praesent quis risus nec mi feugiat vehicula. Sed nec feugiat arcu.
  • Address Line 1
  • (123) 456 789
  • email@example.com