Jsme stříbrní v kraji v přespolním běhu

Minulý čtvrtek se v Borském parku v Plzni konalo krajské kolo v přespolním běhu základních škol. Komenského 17 měla v nominaci o krajský pohár dvě družstva a sice mladší žákyně a mladší žáky. Šestičlenná družstva si to rozdala na perfektně připravené travnaté trati za téměř letního slunečného počasí. Naši chlapci doběhli společně kolem desátého místa, ale nestačili na vítěznou 33. ZŠ z Plzně, která ovládla závod stylem start – cíl. Vybojovali tedy krásné stříbrné medaile v sestavě Pavel a Petr Rejtharovi, Adam Pangrác, David Jahn, Matyáš Balín a Matyáš Vlk.

Naše děvčata otvírala závod vůbec prvním během dlouhým 1500 metrů. Nejrychlejší závodnice sice naše holky nezachytily, ale v konečném součtu umístění děvčata vybojovala rovněž krásné stříbro. Sestava mladší žákyň měla tuto podobu: Adéla Formánková, Nela Burešová, Karolína Kokaislová, Týna Burdová, Kateřina Marešová. Na závěr celého sportovního dne jsme doplnili „kalorie“ u pana Donalda.
Všem reprezentantům naší školy patří veliké DÍKY.
(p. uč. T. Kubal)

Comments are closed.