Letiště Václava Havla 2024

V pondělí 6. května se žáci 5. ročníku vydali do Prahy na školní výlet. Letiště Václava Havla je přivítalo kapkami deště, ale při projížďce autobusem to nikomu nevadilo. Paní průvodkyně Markéta dokázala všechno vysvětlit a také ten déšť zahnat. Byli jsme odbaveni jako běžní cestující a viděli jsme přílety i starty různých letadel, jejich vytlačování ze stojánky a doplňování paliva. Na trenažéru ve výcvikovém centru pilotů a letušek jsme si vyzkoušeli evakuaci z hořícího letadla. A to byl úžasný zážitek, na který jen tak nezapomeneme. Odpoledne jsme ještě zkoumali organizaci řízení letového provozu. Náš několikametrový výstup po schodech byl odměněn krásným výhledem na celé letiště včetně přistávacích drah. Výlet nám připravil spoustu zážitků, které nezažíváme každý den. Velký dík patří všem paním učitelkám, které žáky doprovázely, všem instruktorům a instruktorkám, kteří nás jednotlivými exkurzemi prováděli a trpělivě odpovídali na všechny naše dotazy a také autobusové dopravě ADMV pana Macána za bezpečnou cestu tam i zpátky domů.

(p. uč. Hojdová, Veitová, Dufková, Suchá, Jindřichová)

 

Comments are closed.
Roky
Poslední příspěvky
Ed Sport news INFO
All the latest school sport and grass roots reports on ED Sport. News, reports, analysis and more.
SEE ALL
Tweets
Please fill all required widget settings!
Contact Info
Praesent quis risus nec mi feugiat vehicula. Sed nec feugiat arcu.
  • Address Line 1
  • (123) 456 789
  • email@example.com