Naši žáci #1 – Jiří Pivoňka

Vítejte na webu Základní školy Domažlice, Komenského 17. Na této stránce bychom vám rádi představili naše žáky, kteří jsou nejen šikovní ve škole, ale také mají mnoho zajímavých koníčků a aktivit.

Naše škola má přibližně 950 žáků, kteří navštěvují první až devátou třídu. Naši žáci jsou velmi rozmanití a nadaní. Někteří z nich se věnují sportu, jako je fotbal, hokej, plavání, gymnastika, nebo tanec. Jiní mají rádi umění, jako je kreslení, malování, hra na hudební nástroje, nebo zpěv. Další se zajímají o vědu, techniku, programování, nebo cizí jazyky. A samozřejmě, někteří mají rádi všechno!

Na našem webu vám budeme postupně představovat jednotlivé žáky naší školy, kteří se s vámi podělí o své koníčky, zážitky, sny, a plány do budoucnosti. Budete se moci dozvědět, co je baví, co je motivuje, a co je činí jedinečnými. Doufáme, že vás naši žáci zaujmou, pobaví a třeba i inspirují.

#1 Jiří Pivoňka: Žák, který programuje jako profík

Pokud byste se zeptali našeho žáka Jirky Pivoňky, co ho baví nejvíc, odpověděl by vám bez váhání: programování. Jirka je deváťák, který se už od mala zajímal o počítače a techniku. Už ve čtvrté třídě si začal hrát s programovacím jazykem Scratch, kterým vytvářel jednoduché hry a animace. Postupně se naučil i další jazyky, jako je Python, Java, nebo C#. Dnes je schopen naprogramovat cokoli, co si umane.

Jiří je v naší škole známý jako “ajťák”, který rád pomáhá ostatním žákům s jejich počítačovými problémy.

Ve volném čase rád programuje pro zábavu a nadále se vzdělává. Jeho nejoblíbenějším projektem je minihra, kterou si sám vytvořil. Jmenuje se “test your Might” a je veřejně přístupná na Scratchi a může si jí každý vyzkoušet.

Jirka má velké plány do budoucnosti. Chce se stát profesionálním programátorem a pracovat na zajímavých a užitečných projektech, které by pomáhaly lidem a společnosti. Chce také studovat informatiku na střední škole a rozšířit si své znalosti a dovednosti. Jirka je příkladem toho, že programování je nejen zábavné, ale také užitečné a perspektivní.

Jsme na něj hrdí a přejeme mu hodně štěstí a úspěchů. 👏

Jirka nám odpověděl na pár dotazů:

Jak jsi se začal zajímat o programování? 

Zjistil jsem to od bratra, který také rád programuje hry.

Jaké programovací jazyky znáš a jak jsi se je naučil? 

Scratch, trochu C++ a naučil jsem se je pomoci své samostatné práce doma a také ve škole.

Jaké jsou tvoje oblíbené programovací projekty, na kterých jsi pracoval nebo bys chtěl pracovat? 

Můj projekt Test your Might.

Jaké jsou tvoje programovací cíle a co bys chtěl v budoucnu vytvořit nebo vylepšit? 

Chtěl bych vytvořit hru v Unreal Engine 5 a rád bych se naučil plně pracovat s C++.

Jaké jsou tvoje oblíbené programovací nástroje nebo zdroje? 

Rád programuji v Game Maker Studio a Scratch. 

Jak se učíš nové programovací dovednosti nebo technologie? 

Pomocí internetu se pomalu učím jak kódovat v C++.

Kam na střední školu? 

Má vysněná škola je Střední průmyslová škola elektrotechnická v Plzni.

Jaká je tvá vysněná práce? 

Chtěl bych se stát programátorem her a klidně dokumentovat svou cestu na sociálních sítích.

Máš jiné ještě jiné zájmy?
Rád posiluji a hraju pingpong.
Comments are closed.
Roky
Poslední příspěvky
Ed Sport news INFO
All the latest school sport and grass roots reports on ED Sport. News, reports, analysis and more.
SEE ALL
Tweets
Please fill all required widget settings!
Contact Info
Praesent quis risus nec mi feugiat vehicula. Sed nec feugiat arcu.
  • Address Line 1
  • (123) 456 789
  • email@example.com