Návštěva dětí z MŠ Palackého

Dnes naši školu navštívila mateřská školka Palackého, 2. třída – Vodníčci. Dětem představily dělící metodu chromatografii a neutralizaci děvčata z 8. A Kačka Frčková, Anetka Lásková a Zuzka Jindřichová. Děti si namalovaly fixou obrázek na filtrační papír, vložily do kádinky a pozorovaly, co se stane s jejich obrázkem. Druhý pokus byl s jedlou sodou, barvičkami a kyselinou citrónovou. Opět nanesly jedlou sodu s barvami na filtrační papír a poté obrázek postříkaly rozpuštěnou kyselinou citrónovou.
Děti byly hodné, pracovaly podle pokynů. Jak se jim pokusy líbily, můžete posoudit z naší fotogalerie.
Děkujeme paním učitelkám Janě Horejšové, Jarmile Dvořákové a paní asistentce Lence Švecové. Těšíme se na další spolupráci.
(pí uč. G. Milsimerová)

Comments are closed.
Roky
Poslední příspěvky
Ed Sport news INFO
All the latest school sport and grass roots reports on ED Sport. News, reports, analysis and more.
SEE ALL
Tweets
Please fill all required widget settings!
Contact Info
Praesent quis risus nec mi feugiat vehicula. Sed nec feugiat arcu.
  • Address Line 1
  • (123) 456 789
  • email@example.com