Návštěva dětí z MŠ Palackého

Dnes naši školu navštívila mateřská školka Palackého, 2. třída – Vodníčci. Dětem představily dělící metodu chromatografii a neutralizaci děvčata z 8. A Kačka Frčková, Anetka Lásková a Zuzka Jindřichová. Děti si namalovaly fixou obrázek na filtrační papír, vložily do kádinky a pozorovaly, co se stane s jejich obrázkem. Druhý pokus byl s jedlou sodou, barvičkami a kyselinou citrónovou. Opět nanesly jedlou sodu s barvami na filtrační papír a poté obrázek postříkaly rozpuštěnou kyselinou citrónovou.
Děti byly hodné, pracovaly podle pokynů. Jak se jim pokusy líbily, můžete posoudit z naší fotogalerie.
Děkujeme paním učitelkám Janě Horejšové, Jarmile Dvořákové a paní asistentce Lence Švecové. Těšíme se na další spolupráci.
(pí uč. G. Milsimerová)

Comments are closed.