Návštěva Landestormuseum a Dračí jeskyně ve Furth im Wald

V pondělí 13. 5. se 16 žáků pátého ročníku vydalo spolu s paní Hojdovou, Machálkovou a Vlčkovou vlakem do našeho partnerského města Furth im Wald.
Na nádraží nás přivítali čtvrťáci z Grundschule. Společeně jsme se vydali do Landestormusea, kde jsme měli možnost seznámit se s historií česko- německých vztahů pomocí výstavy plné zvláštních dveří, s historií nejstarší lidové hry v Německu “Drachenstich” a s padesát let starým drakem jménem Elisabeth.
Poté jsme vystoupali na věž muzea a viděli, jak blízko k hranicím se naše partnerské město nachází. Vrcholným zážitkem byla návštěva Dračí sluje, kde “žije” největší kráčející robot na světě- drak jménem Fanny. Je řízen dálkovým ovládáním čtyřmi osobami najednou. Jedná se o unikátní výtvor v hodnotě několika miliónů EUR. Fanny umí chodit, pohybovat křídly, ocasem, dýchat, řvát, zavírat oči, vyjádřit pocity, chrlit oheň a mj. i zpívat. O její pohodu se stará tým 10 mužů. Děkujeme řediteli naší partnerské školy panu Geraldovi Fide za zorganizování této skvělé akce.

Mgr. Eva Hojdová, Mgr. Veronika Machálková, Mgr. Dagmar Vlčková

Comments are closed.
Roky
Ed Sport news INFO
All the latest school sport and grass roots reports on ED Sport. News, reports, analysis and more.
SEE ALL
Tweets
Please fill all required widget settings!
Contact Info
Praesent quis risus nec mi feugiat vehicula. Sed nec feugiat arcu.
  • Address Line 1
  • (123) 456 789
  • email@example.com