Navštívili starostu města

Žáci a žákyně 5.A navštívili 30. května v dopoledních hodinách na domažlické radnici  pana starostu, ing. Radka Wiesnera.
Nejprve byli uvedeni do obřadní síně, ve které je přivítala paní Bokotejová a pan starosta všechny  poté uvedl do své kanceláře.  Zde  mohli zhlédnout obrazy bratří Špillarů, krásnou výzdobu, starostův chodský čakan, obraz Chodská madona od Jana Šebka a kámen ze slídového dolu v Domažlicích. Měli také možnost prohlédnout si náměstí z balkónu kanceláře.
V obřadní síni  položili panu starostovi mnoho otázek, na které trpělivě a rád odpovídal. Dozvěděli se tak spoustu zajímavostí z historie města.
Jménem celé třídy děkuji panu starostovi za vstřícnost a milé přijetí. Vážíme si toho, že si na nás udělal čas a také děkujeme za pěkné dárky.
Tř. uč. Dagmar Glacová

Comments are closed.