Volitelný předmět – Poznávání přírody

V roce 2017, to jsme byli žáci druhé třídy, vznikla naše skupina, která měla zájem o poznávání přírody. Skupina byla složena ze žáků všech čtyř tříd, a tak vznikla i nová kamarádství. Byly to krásné čtyři roky! Nejvíc jsme se těšili na pozorování přírody venku. Viděli jsme čápy, které jsme pojmenovali Bob a Apolenka. Častokrát jsme zavítali k naší řece Zubřině, která se měnila během čtyř ročních období. Málokdo zná arboretum v Domažlicích, které nám již není cizí. Další cíle našich výprav byly – Hánův park, Nevolický vrch, kaštanové aleje, les u havlovické cyklostezky ……

Pokud nám nepřálo počasí, trávili jsme hodiny různými pokusy a hrami. Vzpomínáme na pokus s hlínou a vodou. Pokud jsme vhodili zem do vody, unikaly bubliny, což dokazovalo přítomnost kyslíku. První setkání žáků volitelného předmětu bylo u Tří vrb a zde jsme se také všichni rozloučili.

Říká se, že příroda je mocná čarodějka. My jsme nepatrnou část jejích kouzel s radostí a zájmem poznávali.

(žákyně 5. D Veronika Kestová a Nela Bohmannová)

Comments are closed.
Roky
Poslední příspěvky
Ed Sport news INFO
All the latest school sport and grass roots reports on ED Sport. News, reports, analysis and more.
SEE ALL
Tweets
Please fill all required widget settings!
Contact Info
Praesent quis risus nec mi feugiat vehicula. Sed nec feugiat arcu.
  • Address Line 1
  • (123) 456 789
  • email@example.com