Volitelný předmět – Poznávání přírody

V roce 2017, to jsme byli žáci druhé třídy, vznikla naše skupina, která měla zájem o poznávání přírody. Skupina byla složena ze žáků všech čtyř tříd, a tak vznikla i nová kamarádství. Byly to krásné čtyři roky! Nejvíc jsme se těšili na pozorování přírody venku. Viděli jsme čápy, které jsme pojmenovali Bob a Apolenka. Častokrát jsme zavítali k naší řece Zubřině, která se měnila během čtyř ročních období. Málokdo zná arboretum v Domažlicích, které nám již není cizí. Další cíle našich výprav byly – Hánův park, Nevolický vrch, kaštanové aleje, les u havlovické cyklostezky ……

Pokud nám nepřálo počasí, trávili jsme hodiny různými pokusy a hrami. Vzpomínáme na pokus s hlínou a vodou. Pokud jsme vhodili zem do vody, unikaly bubliny, což dokazovalo přítomnost kyslíku. První setkání žáků volitelného předmětu bylo u Tří vrb a zde jsme se také všichni rozloučili.

Říká se, že příroda je mocná čarodějka. My jsme nepatrnou část jejích kouzel s radostí a zájmem poznávali.

(žákyně 5. D Veronika Kestová a Nela Bohmannová)

Comments are closed.