Aktuálně – Anglie 2024

Den první
Po náročné a deštivé cestě autobusem jsme dorazili do Calais, úspěšně a vcelku rychle jsme prošli pasovou kontrolou, absolvovali bez újmy cestu trajektem a v Anglii nás uvítalo slunečné počasí. Začínáme v Greenwichi a pokračujeme do City of London…

Den druhý

…během dnešního putování napříč Londýnem jsme navštívili nejrychlejší plachetnici své doby Cutty Sark, prošli nejstarším pěším tunelem pod Temží do ekonomického business centra, přešli Tower Bridge, most Millenium, minuli bitevní loď Belfast a došli až ke katedrále svatého Pavla. Na závěr jsme navštívili  Přírodovědné muzeum. I přes opakované využití nadzemky a metra jsme nachodili více než 18km. Po tomto náročném dni následovala bohatá večeře, na které si všichni pochutnali. Sladkou odměnou po náročném dni jim byly lahodné dortíčky.

 

Den třetí

Dnešni den jsme zahájili vydatnou anglickou snidaní, abychom měli dost energie na další náročný den v Londýně. Po téměř hodinové cestě londýnským metrem jsme absolvovali prohlídku stadionu Wembley, což ocenila především pánská část výpravy. Kromě hlediště, které pojme 90 000 návštěvníků, jsme měli možnost nahlédnout do šaten národního týmu a jiných útrob stadionu, a na závěr poutavé přednášky jsme se usadili na místa královské rodiny. Poté jsme pokračovali na Leicester square, k Parlamentu, Westminster Abbey, a cestou zvažovali návštěvu Downing Street 10, bohužel jsme se přes ochranku moc daleko nedostali… Den jsme završili projíždkou na London Eye, kde jsme z ptačí perspektivy 135 metrů měli Londýn jako na dlani.

 

 

Den čtvrtý

Dnešní den jsme měli to štěstí zažít typicky anglické počasí. Ale ani to nás neodradilo, oblékli jsme pláštěnky a vyrazili jsme vstříc novým zážitkům. Metrem jsme se přesunuli na Trafalgar square, poté jsme zhlédli přehlídku královské koňské stráže, pokračovali k Buckinghamskému paláci, král byl sice přítomen, ale bohužel jsme ho nezahlédli. Pokračovali jsme přes Picadilly Circus, prošli jsme China town a Oxford Street, která potěšila zejména dámskou část výpravy. Po několikahodinových nákupech jsme ještě absolvovali vyhlídkovou okružní jízdu double deckerem. Jak se dalo očekávat, papírové tašky plné suvenýrů nevydržely nápor děště a potrhly se…Po večeři program pokračoval, nedaleko hotelu jsme nastoupili na loď a vychutnali si nádherně osvětlený noční Londýn. Z dálky nás upoutal zelený paprsek nultého poledníku z Greenwiche a zároveň nás ohromily dominanty jako Big Ben, London Eye, Tower Bridge, Tower a Shard. V pozdních nočních hodinách jsme se vrátili na hotel unaveni, ale plni zážitků, ze kterých jsme nemohli ani usnout.

 

Den pátý

Všechno krásné jednou končí…Londýn jsme opustili stylově – přívozem přes Temži. Cestou do Doveru jsme navštíli jednu z hlavních atrakcí nevelkého anglického města Canterbury, a to katedrálu, kde sídlí samotný arcibiskup, hlava anglikánské církve. Po příjezdu do přístavního města Dover jsme zastavili ve městě a vystoupali na doverský hrad z 9.století, který sehrál klíčovou roli ve 2.světové válce v bitvě o Británii. Z hradeb se nám naskytl překrásný výhled na celý přístav. Ve večerních hodinách jsme se nalodili na trajekt a plavbou přes La Manche jsme se rozloučili s Anglií pohledem na bílé křídové útesy.

 

Comments are closed.
Roky
Ed Sport news INFO
All the latest school sport and grass roots reports on ED Sport. News, reports, analysis and more.
SEE ALL
Tweets
Please fill all required widget settings!
Contact Info
Praesent quis risus nec mi feugiat vehicula. Sed nec feugiat arcu.
  • Address Line 1
  • (123) 456 789
  • email@example.com