ANGLIE – 2. turnus – 2024

Londýn: den první

Odjezd z Domažlic byl  naplánován na 16:30. V Mrákově přistoupili naši spolucestující spolu s paní učitelkou a cesta do Londýna  přes Německo, Nizozemsko,  Belgii a Francii mohla začít. V Calais jsme se nalodili na trajekt do Anglie a ráno v 9:00  dorazili do Doveru. V 11:00 jsme plni očekávání vystoupili z autobusu a vydali se poznávat toto bezmála desetimilionové velkoměsto.

Greenwich: Naše první  zastávka byla v části Londýna Greenwich, kde jsme navštívili slavný nultý poledník a od pana průvodce vyslechli  zajímavosti o  Námořní akademii. Tohle historické místo nám poskytlo jak úžasný výhled, tak i  fascinující pohled do minulosti námořnictví.

Docklands, Tower, a Doky sv. Kateřiny: Poté jsme  přejeli do finanční oblasti Docklands, pokračovali nadzemní dráhou, řízenou pouze počítači, a nadále metrem  k pevnosti Tower of London. Zde jsme se dozvěděli mnohé  o historii tohoto hradu a o korunovačních klenotech. Velkým zážitkem pro nás byla návštěva Tower Bridge Museum, které nabízí zajímavé informace o historii a konstrukci tohoto ikonického mostu a také krásný výhled na řeku i okolní části Londýna. Prosklená podlaha a zrcadlové části stropu přímo vybízely k experimentování při pořizování fotografií. Atmosféra na  mostě a v okolí byla opravdu jedinečná- konal se zde totiž právě cyklistický závod RIDE LONDON. Doky sv. Kateřiny jsou skryté přístaviště poblíž Toweru. Užili jsme si tu pohled na “malý” padací most.

Kensington a Hyde Park: Poté  jsme “uprchli” z extrémě  rušné části města a zamířili do luxusní čtvrti Kensington, do Kensingtonských zahrad a ke Kensingtonskému  paláci, kde žije rodina následníka trůnu prince Williama. Po cestě jsme si vychutnávali  atmosféru tohoto londýnského parku, obdivovali nebojácné roztomilé veverky a v neposlední řadě hledali toalety.  Chvíle odpočinku v parku nám dodaly sílu na večer.

Večer na hotelu: Po návratu na hotel nás čekala vynikající večeře. Den jsme samozřejmě zakončili sledováním finále hokejového šampionátu, které skončilo vítězstvím našich hokejistů. S krásným pocitem hrdosti jsme uléhali do postelí, spokojeni s prvním dnem našeho londýnského putování .

(Počet kroků, den 1: 25 835)

Londýn: den druhý

Westminster a střídání stráží: Den jsme začali výbornou snídaní v hotelu, která nás připravila na další náročný den plný zážitků. Naše první kroky vedly přes Trafalgar Square do Whitehall na velké přehlídkové prostranství Horse Guards Parade, kde jsme se podívali na  střídání královských koňských stráží.

Big Ben: Trasa vedla dále kolem proslulé Downing Street- sídla ministerského předsedy- k  majestátnímu Big Benu a Westminsterskému paláci, jedné z nejznámějších londýnských pamětihodností.

London Eye: Následně jsme se přesunuli k London Eye a  užili si nádherný výhled na město z výšky cca 130m.  Počasí nám vskutku přálo a pohled na Londýn  byl dechberoucí.

Buckingham Palace: Po jízdě na London Eye nás čekal oběd v China town. Někteří z nás si stihli  vychutnat i atmosféru  Leicester Square a sledovali tam se zaujetím vystoupení pouličních umělců. Přes Piccadilly Circus, ulici Piccadilly a Green Park  jsme  došli k Buckinghamskému paláci. Někteří z nás si pak ještě odskočili obdivovat nebývalou krásu Westminster Abbey. 

Projížďka lodí nočním Londýnem: Den jsme zakončili nezapomenutelnou  projížďkou lodí po Temži, která nám nabídla pohled na noční Londýn v celé své kráse.  Historické  i moderní budovy byly nádherně nasvícené, což vytvořilo jedinečný zážitek.

Po návratu na hotel jsme se plni dojmů  těšili  na další den dobrodružství v tomto úžasném městě.

(Počet kroků, den 2: 31 628)

Hastings: den třetí

Výlet do města Hastings: Ráno jsme se autobusem vydali směrem na jih od Londýna do přímořského letoviska Hastings. Cesta londýnským  přívozem poněkud rozhoupala žaludky některých z nás, ale všichni cca desetiminutovou plavbu nakonec  přestáli bez větších potíží. Počasí tentokrát ukázalo svou pravou anglickou tvář – mlha, vítr a déšť nás provázely po celý den.

Hastings Castle: Navštívili jsme okolí zříceniny hradu Hastings Castle z 11. století. I přes nepřízeň počasí jsme obdivovali  toto místo a vychutnávali si atmosféru dávné minulosti.

Procházka rybářským městečkem: I atmosféra  starého rybářského městečka na nás zapůsobila. Užili jsme si i chvíle strávené na pláži u moře. Nehledě na sychravé počasí jsme ocenili malebnost tohoto místa a kouzlo jeho úzkých uliček a starých rybářských domů.

Moderní centrum města Hastings: Naše cesta pokračovala do moderního centra města. Během dalšího programu nám však výlet narušila nečekaná nepříjemná situace způsobená skupinkou anglických teenagerů. Naši žáci  se s touto výzvou skvěle vypořádali. Na výbornou obstáli ve zkoušce  statečnosti, schopnosti spolupráce a pomoci jeden druhému. Nakonec, v rámci možností, vše dobře dopadlo, ale bohužel jsme přišli o výlet k útesům Seven Sisters.

(Počet kroků, den 3: 11 748)

Londýn: den čtvrtý

Stamford Bridge – Vrchol výletu: Poslední den v Londýně nás čekala skutečná třešnička na dortu – návštěva fotbalového stadionu Stamford Bridge, domova slavného londýnského klubu Chelsea FC. Už při příjezdu k tomuto legendárnímu stadionu jsme cítili elektrizující atmosféru místa. Chelsea FC – klub s bohatou historií, který triumfoval ve všech možných významných soutěžích, včetně prestižní Ligy mistrů, Evropské ligy, Premier League, FA Cupů a mnoha dalších. Impozantní síň slávy nás už při vstupu naprosto uhranula. Každý detail stadionu vyprávěl příběhy o nezapomenutelných zápasech a ikonických hráčích, kteří zde psali historii. Prohlídka Stamford Bridge nás zavedla do zákulisí, kde jsme mohli nahlédnout do šaten hráčů, prošli tunelem na hrací plochu, kudy nastupují hráči na hřiště, a usedli na lavičky, kde během zápasů sedí trenéři a náhradníci. Pohled na majestátní tribuny, kde tisíce fanoušků vytvářejí neopakovatelnou atmosféru, nás naprosto uchvátil. Na závěr jsme měli možnost navštívit klubový fanshop a zakoupit si suvenýry na památku. Bylo to nezapomenutelné dopoledne, které jen těžko něco překoná. (Tento text rozhodně nepsal nezaujatý a zcela objektivní fanda Chelsea, p. uč. Polák)

Oběd a muzea: Po návštěvě Stamford Bridge jsme si dali něco dobrého k obědu, abychom nabrali síly na další program. Naše další kroky vedly skrz Victoria & Albert Museum, kde jsme se letmo seznámili s částí bohatých sbírek uměleckých a designových exponátů z celého světa. Následovala rychlá návštěva atria Přírodopisného muzea, kde jsme obdivovali fascinující kostru obrovské modré velryby.

Royal Albert Hall a Hyde Park: Při vstupu do Hyde Parku jsme před jeho branami spatřili impozantní Royal Albert Hall, světoznámou koncertní síň, kde se nacházejí svého času největší varhany na světě.

Nákupy na Oxford Street: Stejně tak, jak se chlapci těšili na návštěvu fotbalového stadionu, děvčata se nemohla dočkat nakupování na Oxford Street. Tato známá  nákupní ulice v  Londýně byla naší poslední zastávkou. Nakupování zde bylo skvělou příležitostí pořídit si nejnovější módní kousky, suvenýry a dárky.

(Počet kroků, den 4: 28 785)

Tím skončilo naše úžasné putování plné nezapomenutelných zážitků a  nových kamarádství.  Před námi už byla  jen náročná více než dvacetihodinová cesta domů. 

Ondřej Polák, Michal Tesař, Dagmar Vlčková

Comments are closed.
Roky
Ed Sport news INFO
All the latest school sport and grass roots reports on ED Sport. News, reports, analysis and more.
SEE ALL
Tweets
Please fill all required widget settings!
Contact Info
Praesent quis risus nec mi feugiat vehicula. Sed nec feugiat arcu.
  • Address Line 1
  • (123) 456 789
  • email@example.com