Exkurze v ZOD Mrákov

V pátek 28.4.2023 podnikla třída 1.B v rámci prvouky exkurzi nazvanou  Tour de tur domácí na Chodsku.  Ve Stráži jsme si prohlédli teletník, kde bylo asi 150 telat včetně ten den narozených. V Nevolicích jsme poznávali býky a ve Starém Klíčově největší kravín v ČR, kde bylo více než 450 krav. Děti si zkusily na modelu, jak se dojí krávy, mohly si vlézt do traktoru a nakonec luštily i kvíz. Polovina dětí má zájem pracovat v teletníku, někdo chce být traktoristou a všichni jsme zjistili, kolik práce je kolem tura domácího třeba, než k nám doputuje hovězí maso nebo kravské mléko na stůl.
Děkujeme ZOD Mrákov za zprostředkování celé akce, panu Ing. Janu Randovi za trpělivost a mnoho vtipných informací, které jsme ještě o skotu nevěděli a p.uč. J. Küfnerové a V. Urbanové za doprovod. Všechny děti chválím za vzorné chování.
(p.uč. H. Jindřichová)

 

 

Ukázka z exkurze ZOD Mrákov

 

Comments are closed.