Exkurze v ZOD Mrákov

V pátek 28.4.2023 podnikla třída 1.B v rámci prvouky exkurzi nazvanou  Tour de tur domácí na Chodsku.  Ve Stráži jsme si prohlédli teletník, kde bylo asi 150 telat včetně ten den narozených. V Nevolicích jsme poznávali býky a ve Starém Klíčově největší kravín v ČR, kde bylo více než 450 krav. Děti si zkusily na modelu, jak se dojí krávy, mohly si vlézt do traktoru a nakonec luštily i kvíz. Polovina dětí má zájem pracovat v teletníku, někdo chce být traktoristou a všichni jsme zjistili, kolik práce je kolem tura domácího třeba, než k nám doputuje hovězí maso nebo kravské mléko na stůl.
Děkujeme ZOD Mrákov za zprostředkování celé akce, panu Ing. Janu Randovi za trpělivost a mnoho vtipných informací, které jsme ještě o skotu nevěděli a p.uč. J. Küfnerové a V. Urbanové za doprovod. Všechny děti chválím za vzorné chování.
(p.uč. H. Jindřichová)

 

 

Ukázka z exkurze ZOD Mrákov

 

Comments are closed.
Roky
Poslední příspěvky
Ed Sport news INFO
All the latest school sport and grass roots reports on ED Sport. News, reports, analysis and more.
SEE ALL
Latest Posts
View All
Tweets
Please fill all required widget settings!
Contact Info
Praesent quis risus nec mi feugiat vehicula. Sed nec feugiat arcu.
  • Address Line 1
  • (123) 456 789
  • email@example.com