LVK 2024 – MY JSME KOMENSKÉHO 17

Závěr lyžařského kurzu

V neděli 28. 1. 2024 jsme se zdárně vrátili do Domažlic. Plni zážitků jsme skočili do náručí svých blízkých. Vrátili jsme se bohatší o nové kamarády a přátele ,třeba i z jiných tříd, které jsme do lyžáku neznali. Vzpomínky nám zůstanou na celý život. Tento kurz byl výjimečný!

Děkujeme všem učitelkám, učitelům a především bojovníkům na lyžích, našim parťákům a parťačkám.

Tohle je naše komunita! My jsme KOMENSKÉHO 17!

Pátý den na lyžařském kurzu: zábava na sjezdovkách i večer

Dnes jsme si užili pátý den našeho lyžařského kurzu. Byl to den plný zážitků a dobrodružství na sjezdovkách celého areálu. Dopoledne nás trochu zaskočil silnější vítr, který nám ztěžoval jízdu, ale naštěstí se po obědě uklidnil a my jsme si mohli naplno vychutnat lyžování.

Naše skupina se rozdělila podle úrovně lyžařských dovedností a každá si vybrala trať, která jí nejvíce vyhovovala. Někteří z nás se vydali na modré a červené sjezdovky, kde si vyzkoušeli svou rychlost a odvahu.

Po celodenním lyžování jsme se vrátili na chatu, kde jsme si odpočinuli a posilnili se teplou večeří. Ale den pro nás ještě neskončil. Večer jsme si totiž zalyžovali i na večerním lyžování, které bylo pro nás připraveno. Byl to úžasný zážitek lyžovat za umělého osvětlení a pod hvězdnou oblohou. Cítili jsme se jako v pohádce.

Večerní program na chatě měla v režii 7. D. Připravila pro nás spoustu zábavných her a soutěží, které nás pobavily a sblížily. Hráli jsme si například pantomimu, hádanky, kvízy, nebo pexeso. Byla to skvělá příležitost poznat se lépe s ostatními účastníky kurzu a navázat nová přátelství.

Pátý den na lyžařském kurzu byl pro nás opravdu nezapomenutelný. Zítra nás čeká poslední den, na který se už teď moc těšíme. Doufáme, že bude stejně skvělý jako dnešní. Až se vrátíme domů, budeme mít spoustu vzpomínek a fotek, které nám budou připomínat tyto krásné chvíle.

Čtvrtý den na lyžařském kurzu: procházka, kytary a přednáška

Dnes jsme se probudili do zataženého a chladného dne v Peci pod Sněžkou. Podle předpovědi bylo očekáváno, že bude pršet a foukat silný vítr. Proto jsme museli upravit náš program a vynechat lyžování.

Místo toho jsme se rozhodli vydat na procházku na Černou horu, která je nejvyšším vrcholem východních Krkonoš. Cesta byla krásná a klidná, obklopená zasněženými stromy a skalami. Viděli jsme i několik zajímavých zvířat, jako jsou srnky, lišky.

Bohužel, když jsme se blížili k vrcholu, začalo pršet a udělala se mlha. Museli jsme se rychle vrátit zpět na chatu, abychom se nezmokli a neztratili. Byla to dobrodružná a náročná procházka, která nám dala hodně zážitků.

Po obědě jsme byli na chatě, kde jsme si užili velmi zábavný program. Někteří z nás si zahráli na kytary a zazpívali písničky, které jsme se naučili na kurzu. Jiní se zapojili do pohybových her. Bylo to veselé a přátelské odpoledne, které nám pomohlo zlepšit náladu a posílit týmového ducha.

Večer jsme se sešli v sále, kde nás čekala přednáška pana učitele Zdeňka Šilhánka. Pan učitel je odborník na historii lyžování. Pověděl nám spoustu zajímavých a poučných informací o tom, jak se jezdilo dříve v horských regionech.

Čtvrtý den na lyžařském kurzu byl plný překvapení a změn. I když jsme nemohli lyžovat kvůli počasí, stihli jsme si užít spoustu zábavy a poznání. Doufáme, že zítra bude lepší počasí a budeme moci opět vyrazit na sjezdovky. Těšíme se na další den našeho kurzu! 🎿

Třetí den na lyžařském kurzu: lyžovačka, Michal Skalka z KRNAPu

Třetí den našeho lyžařského kurzu byl plný zážitků a dobrodružství. Ráno jsme se vydali na sjezdovku, kde jsme si užili krásného slunečného počasí a perfektního sněhu. Naši instruktoři nám ukázali nové triky a techniky, které jsme hned vyzkoušeli na praxi. Někteří z nás se dokonce odvážili sjíždět i červené tratě!

Večer jsme se sešli v jídelně, kde nás čekala zajímavá přednáška Michala Skalky z KRNAPU. Michal nám pověděl spoustu zajímavostí o Krkonoších, jejich historii, přírodě a ochraně. Dozvěděli jsme se například, jak vznikly Krkonoše, jaké jsou zde typické rostliny a zvířata, jak se žije v horských chatách nebo jak se bojuje proti pytlákům a kůrovcům. Michal nám také ukázal některé suvenýry, které si můžeme koupit v návštěvnickém centru KRNAPU, jako jsou magnetky, pohlednice nebo knihy.

Závěr večera patřil třídě 7. A, která nám připravila zábavný program. Viděli jsme například s soutěže v pantomimě, hádanky, vtipy nebo písničky. Všichni jsme se dobře bavili a smáli. Třída 7. A si zaslouží velký potlesk za svůj výkon.

Třetí den na lyžařském kurzu byl opravdu úžasný a nezapomenutelný. Těšíme se na další den, který nám jistě přinese další dobrodružství a zábavu. 🎿

Druhý den na lyžařském kurzu: rozřazení, výuka a zábava

Dnes jsme se probudili do krásného dne v Peci pod Sněžkou, kde probíhá náš lyžařský kurz. Po snídani jsme se vydali na sjezdovku, kde nás čekalo rozřazení do družstev podle naší lyžařské zdatnosti. Každé družstvo mělo svého instruktora, který nám ukázal základy lyžování nebo nám pomohl zdokonalit naši techniku.

Odpoledne jsme pokračovali ve výuce lyžování, kde jsme si procvičovali různé zatáčky, brzdění a jízdu v terénu. Někteří z nás se dokonce odvážili zkusit více sjezdovek, které byly velkou výzvou, ale také zábavou. Všichni jsme si užívali pocit adrenalinu, který nám lyžování přináší.

Po náročném dni jsme se vrátili do našeho ubytování, kde nás čekala výborná večeře. Po večeři jsme se těšíme na večerní program, který připravila třída 7. B.

Na závěr večera jsme se ještě dozvěděli něco zajímavého o mazání lyží od pana učitele Lásky, který nám vysvětlil, proč je to důležité a jak to správně dělat. Také nám ukázal různé druhy vosků a jejich použití. Byla to velmi poučná a zajímavá přednáška, která nám pomůže zlepšit naše lyžování.

Takto jsme strávili náš druhý den na lyžařském kurzu, který byl plný zážitků, učení a zábavy. Zítra nás čeká další den plný dobrodružství a snad i nějaké to sluníčko. Těšíme se na to a doufáme, že se vám líbil náš článek. Nashledanou zítra!

První den lyžařského kurzu:

V neděli 21. ledna jsme se všichni sešli na autobusovém nádraží u školy, abychom vyrazili na naši dlouho očekávaný lyžařský kurz. Byli jsme plni nadšení a očekávání, co nás čeká v Peci pod Sněžkou, kde strávíme celý týden.

Cesta autobusem trvala asi čtyři hodiny, ale nebyla nuda. Poslouchali jsme hudbu, povídali si, hráli karty nebo si četli. Občas jsme se zastavili na benzínce, abychom si protáhli nohy a koupili něco k snědku. Když jsme se blížili k našemu cíli, začali jsme vidět sníh a hory. Byl to nádherný pohled!

Přišli jsme na Protěž kolem 3. hodiny odpoledne. Ubytovali jsme se ve svých pokojích, kde jsme si rozbalili věci a převlékli se do suchého oblečení. Pak jsme se sešli v jídelně a seznámili se s programem celého týdne

Po večeři nás čekaly dvě zajímavé přednášky. První byla o bezpečnosti na horách (pí. uč. Kubalová) a moderních trendech v lyžování (p. uč. Frček). Dozvěděli jsme se spoustu nových informací a také jsme si zopakovali, jak se chovat na lyžích, aby nedošlo k žádnému úrazu.

Po přednáškách jsme se pobavili při několika zábavných hrách, které pro nás připravili žáci 8. a 9. ročníku. Bylo to velmi veselé a uvolněné. Navzájem jsme se poznávali a navazovali nová přátelství.

První den lyžařského kurzu byl plný zážitků a dojmů. Byli jsme unavení, ale spokojení. Těšili jsme se na další dny, které nám měly přinést ještě více legrace a dobrodružství. Ulehli jsme do postelí a usnuli jsme s úsměvem na tváři.

 

Comments are closed.
Roky
Poslední příspěvky
Ed Sport news INFO
All the latest school sport and grass roots reports on ED Sport. News, reports, analysis and more.
SEE ALL
Latest Posts
View All
Tweets
Please fill all required widget settings!
Contact Info
Praesent quis risus nec mi feugiat vehicula. Sed nec feugiat arcu.
  • Address Line 1
  • (123) 456 789
  • email@example.com