Lyžařský výcvikový kurz v Krkonoších – leden 2023

Neděle 15.1.
Tak jsme dorazili na místo. Přímo v Peci pod Sněžkou není téměř žádný sníh, ale nahoře na chatě Protěž jsou podmínky mnohem lepší. Dnes vše taje, ale v noci se začne ochlazovat a trochu nám i nasněží. Krkonoše nás opět nezklamaly, i když už to bylo „o prsa“.
Zdravíme všechny domů!

Večer:

 Pondělí 16.1.
Dopoledne:

Dnes jsme se probudili do lehce mrazivého, ale slunečného rána. Rozhodli jsme, že dopolední program uzpůsobíme podmínkám a zmapujeme terén v okolí, abychom mohli naplánovat první lyžování.
Odpoledne nás čeká první lyžovačka a také rozřazování do družstev.

 Úterý 17.1

Tak jsme se dnes probudili do mrazivého rána. Hned jsme se zaradovali, protože rolba upravila svah u naší chaty a mohli jsme hned nasadit lyže. Všichni jsme se s nadšením vrhli do lyžování a zábavy. I družstva 5. a 6. si lyžovačku užívají a smějí od začátku do konce.
V příštích dnech by mělo začít opravdu vydatně sněžit, podmínky budou opravdu skvělé

Středa 18.1.
Po výborné snídani jsme opět byli plni očekávání z nového lyžovacího dne. V noci přibyl sníh, a proto jsme se na „řezání“ oblouků moc těšili. Po krátké rozcvičce následovala lyžařská průprava. První 4 družstva začala cestovat na jiné svahy po areálu a družstva 5 a 6 zlepšovaly své dovednosti na svahu U Lesa.
Opoledné nám padla na celé okolí hustá mlha, ale pro naše mladé lyžaře to byla výzva si pořádně zalyžovat. Dnes jsme si den moc užili a jsme plni očekávání, co přinese zítřek.

Čtvrtek 19.1.
Nacházíme se v „pohádce“. Při snídani se nám otevřel pohled na naši nejvyšší horu Sněžku. Všechny svahy pokryl sníh a nezbývalo nám nic jiného, než obout lyže a užívat si sněhových radovánek. Odpoledne máme naplánovanou lyžovací pauzu, a proto vyplníme program vycházkou na Hnědý vrch a hrami na sněhu.
Nálada je skvělá a všichni si to užíváme!
Dopoledne:

Odpoledne:

 Pátek 20.1.

Pátek byl ve znamení pilného trénování lyžařských stylů. Ve Skiresortu se otevřeli další sjezdovky a vleky, a proto jsme se zase dostali někam, kde jsme doposud nebyli. Scenérie je opravdu úžasná. Užíváme si to plnými doušky. Dnes večer nás čeká slavná SUPERSTAR!!

Večerní SUPERSTAR:

Sobota 21.1.
V sobotu ráno se ukázalo drsné Krkonošské počasí. Během několika chvil se počasí zhoršilo. Přišlo husté sněžení, mlha a do toho velmi rychlý a studený vítr. Dopolední program jsme museli upravit, proto byly zrušeny závody a místo nich jsme šli na teplý čaj do Kolínské boudy. Kolem oběda se počasí trochu umoudřilo, tak jsme závody spustili. Vše dobře dopadlo a nakonec jsme zakončili lyžařský kurz pořádnou diskotékou.

 

 

Comments are closed.