Okresní a krajské kolo přespolního běhu

Dne 15. 10 se uskutečnilo okresní kolo přespolního běhu v sportovním areálu basebalového hřiště v Domažlicích. Za hojné účasti  10 škol okresu, tj kolem 250 dětí se závodilo ve třech kategoriích u chlapců i dívek.
Za naše družstvo dívek závodilo 20 mladších  (délka tratě 1,2 km) a obsadily krásné 1. místo. Do krajského kola postoupila L. Váchalová, T. Burdová, K. Foldynová, A. Lásková, P. Bučková a A. Pivoňková. Mezi staršími jsme měli zastoupení 19 dívek (délka tratě 1,5km), které obsadily pěkné 2. místo. V této kategorii se na krásném 1. místě umístila Nikola Šotová s časem 5:51. V kategorii mladších hochů (1,5 km)  obsadila naše škola 2. místo a kategorii starších (2,4 km) jsme vyhráli, když se absolutním vítězem rozběhu stal Radim Švajner v čase 8:16. Na výborném 3. místě dokončil závod Pavel Slačík a tým společně s Janem Kuželkou, Adamem Wachtlem a Jakubem Hrnčířem byl připraven reprezentovat následující týden na „kraji“ v Plzni.

Hned v dalším týdnu dvě družstva naší školy (mladší dívky a starší hoši) reprezentovala okres v krajském přespolním běhu, které proběhlo 19. 10. 2021 v Plzni v Borském parku.
Délka tratě se prodloužila, dívky III. kategorie běhaly 1 800m a hoši kategorie IV 3000m. Všichni běh zvládli a za pěkného počasí si závody užili. Dívky (ve složení  L. Váchalová, T. Burdová, K. Foldynová, A. Lásková, P. Bučková a A. Pivoňková) se umístily na pěkném 4. místě a hoši (ve složení Švajner R, Slačík P., Hrnčíř, A. Wachtl a M. Lauko) na 5. místě. Všem moc gratuluji k pěknému umístění a vzorné reprezentaci školy.

 

 

Comments are closed.