Po dlouhých letech jedeme na „republiku“

Dnes se ve sportovní hale naší školy konalo krajské kolo v basketbalu chlapců kategorie IV. Na tento turnaj jsme postoupili po suverénním výkonu v okresním kole. Dle našich výkonů a nálady v týmu jsme věřili v dobrý výsledek i v krajském kole.
Turnaje se zúčastnilo 6 týmů ve dvou skupinách. Prvním vyzyvatelem našeho týmu byla ZŠ Švihov, kde působí basketbalisté i trenéři z Klatov. První zápas ukázal, že jsme narazili na výborného soupeře. Zápas jsme zvládli po výborném výkonu 37:31. Druhým soupeřem ve skupině byla ZŠ Nepomuk. Během tohoto zápasu jsme neměli výpadek výkonu a efektivity střelby, a proto jsme utkání zvládli bez problémů.
V semifinále jsme vyzvali 22. ZŠ Plzeň a kompaktním, kvalitním výkonem jsme v pohodě dokráčeli k postupu do finále turnaje.
Ve finále jsme opět narazili na ZŠ Švihov. Zápas se hrál doslova v elektrizující atmosféře, kterou vytvořili naši fanoušci z různých tříd. Po rozpačitém začátku jsme si ujasnili taktiku a povinnosti hráčů. Okamžitě se naše hra zpřesnila a odskočili jsme soupeři na velký bodový rozdíl, který již nedokázal ani zdramatizovat.
Po vyhlášení a radosti nás čeká příprava na republikový turnaj, který se bude konat v Jindřichově Hradci.
Atmosféra a výkony týmu se mi už vryly do paměti. Díky za super zážitek a za reprezentaci školy.
Michal Frček

 

 

Comments are closed.