Výstražná stávka – pondělí 27. listopadu 2023

Vážení rodiče,

dne 27. 11. 2023 se Základní škola Komenského 17, Domažlice připojuje k celodenní stávce mateřských, základních a středních škol. Z objektivní příčiny nelze zajistit provoz školy, školní družiny a školní jídelny, proto bude škola zcela uzavřena.

Důvody, které nás ke stávce vedou, najdete v přiloženém dopisu ČMOS PŠ.

Pro Vaši lepší informovanost přikládáme konkrétní data týkající se naší školy:

Základní škola Komenského 17 v současné době vzdělává 931 žáků ve 37 třídách. Z tohoto počtu je 89 žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a 158 cizinců. Znamená to, že každé 4. dítě v naší škole potřebuje speciální přístup a specifickou přípravu na vyučování.

Během týdne odučíme celkem ve všech třídách 1184 hodin, z nichž je 209 odučeno v dělených hodinách (cizí jazyky, tělesná výchova, volitelné předměty a částečně matematika a český jazyk). Pokud by došlo ke snižování počtu hodin ve výuce, znamenalo by to spojování vyučovacích hodin a individuální přístup by byl v těchto hodinách téměř nemožný.

Do stávky se zapojujeme po velmi zralé úvaze, a věřte, že hlavním důvodem je zachování současné úrovně vyučování a snaha zabránit nekoncepčním škrtům v rozpočtu kapitoly školství na rok 2024. Naším cílem nejsou vyšší platy pro učitele, ale zajištění kvalitní výuky pro Vaše děti.

 

Dopis rodičům ČMOS PŠ ke stávce

Pokud sdílíte stejný názor, můžete ho podpořit na webu petice.com.

 

Comments are closed.
Roky
Poslední příspěvky
Ed Sport news INFO
All the latest school sport and grass roots reports on ED Sport. News, reports, analysis and more.
SEE ALL
Latest Posts
View All
Tweets
Please fill all required widget settings!
Contact Info
Praesent quis risus nec mi feugiat vehicula. Sed nec feugiat arcu.
  • Address Line 1
  • (123) 456 789
  • email@example.com