Stříbro na okresním finále

v úterý 21. 11. 2023 se ve sportovní hale v Domažlicích uskutečnilo okresní finále mladších a starších žáků ve florbale.

Naši školu reprezentovali pouze sportovci ve straší kategorii. Přesto, že jsme cítili roli favoritů, soupeři ukázali, že nedají svou kůži zadarmo.

V prvním zápase jsme se narazili na staronového soupeře z okrsku GJŠB Domažlice. Zápas byl opravdu rychlý a fyzicky náročný, přesto jsme v zápase byli lepším i šťastnějším mančaftem a vyhráli jsme 1:0. Do druhého zápasu jsme nastoupili v dobrém rozmaru a zápas se ZŠ Bělou jsme chtěli rozhodnout už v první části hry. Bohužel nás zaskočil gól v naší síti ve 30. vteřině zápasu. Následně jsme začali dotahovat a poté se ujali vedení. Zápas „nahoru a dolu“ skončil našim triumfem 3:2.

O vítězné postupové místo jsme se poprali s týmem ZŠ Horšovský Týn. Soupeři jsme odsouhlasili přeložení utkání, protože klíčový hráč soupeře odjížděl předčasně z turnaje pryč. Chtěli jsme si to sportovně rozdat meze dvěmi týmy s vítěznou bilancí. Ve finálovém zápase turnaje se ujal vedení tým z Horšovského Týna, kdy se trefil neproduktivnější hráč David Cihlář. Srdnatě jsme bojovali a naše odhodlání nás dovedlo až ke kýženému srovnání na 1:1. V posledních chvílích jsme měli soupeře na lopatkách a míček lítal na branku ze všech směrů. V poslední vteřině zápasu jsme dali gól a začali se radovat. Bohužel pro nás došlo k diskuzi rozhodčích a vedoucích a náš gól byl anulován, protože padl při závěrečné siréně, což ve florbale není povoleno.

Došlo tedy na samostatné nájezdy a v těch byl soupeř šťastnější.

Chtěl bych klukům poděkovat za výborný přístup v obou turnajích. Takovou partu fajn kluků a sportovců jsem dlouho nevedl. Naše zklamání je sice veliké, ale pro nás do života je to obrovská zkušenost.

 

Michal Frček

 

Comments are closed.
Roky
Poslední příspěvky
Ed Sport news INFO
All the latest school sport and grass roots reports on ED Sport. News, reports, analysis and more.
SEE ALL
Latest Posts
View All
Tweets
Please fill all required widget settings!
Contact Info
Praesent quis risus nec mi feugiat vehicula. Sed nec feugiat arcu.
  • Address Line 1
  • (123) 456 789
  • email@example.com