Vzdělávací výlet ve znamení DRAKA

Ve čtvrtek 21.9. se 61 žáků osmých ročníků vypravilo spatřit největšího kráčejícího robota na světě, který již 13 let „žije“ v našem partnerském městě Furth im Wald v Dračí jeskyni. S obrovskými rozměry 4,5 m na výšku, 15,5 m na délku a hmotností 11 t je toto monstrum zapsáno do Guinnessovy knihy rekordů. Všichni absolvovali výklad a předvedení efektů, kterými drak udivuje obecenstvo nejen zde v jeskyni a před ní, nýbrž hlavně při velkolepém divadelním představení DRACHENSTICH- SKOLENÍ DRAKA, které je opakovaně hráno v srpnu na náměstí ve Furth im Wald. V Landestormuseu se nám podařilo zahlédnout bezmála padesát let starého draka- předchůdce toho současného. Žáci si poté vychutnali zmrzlinu na náměstí a užili jízdu vlakem.

 

Mgr. Dagmar Vlčková, Mgr. Olga Kalinová, Mgr. Lenka Hejduková

 

Comments are closed.