Florbal v podání našich ml. a st. žáků

V listopadu se naši mladší a starší hoši utkali hned ve dvou turnajích okrskového a okresního kola ve florbalu se svými stejně starými soupeři z okolních škol. Okrskové kolo oba týmy K17 vyhrály a čekala je kola okresních výběrů, kam postoupily vždy 4 nejúspěšnější týmy. Mladším hochům se již nedařilo tak, jako v minulém turnaji a po mnoha vyrovnaných bojích skončili na pěkném 3. místě. Starší si v okrese poradili se všemi soupeři a vybojovali si tak právo startovat v regionálním finále, které se konalo 5. 12. v hale gymnázia v Rokycanech. Po dvou vyhraných zápasech ve skupině s Klatovy a Rokycanskou ZŠ nás čekal soupeř se sportovního gymnázia z Plzně. V zápase jsme stále dotahovali jednogólové manko a po prohře 1:2 jsme šli do semifinále z prvního místa skupiny. Předposlední zápas turnaje jsme zvládli na výbornou a čekalo nás finále a tedy odveta s již známým soupeřem ze skupiny, s Rokycany. Zápas se pro nás od první chvíle nevyvíjel příliš dobře a po pěti minutách jsme prohrávali již 0:3. Velkým tlakem v závěru zápasu se klukům ještě podařilo snížit na 2:3,ale posledních 7 vteřin, zbývajících do konce zápasu, bylo příliš málo. Zklamání z tváří kluků bylo cítit ještě dlouho po turnaji, ale ukázali, že umí zabojovat i ve chvílích, kdy nám „teklo do bot“ . Za vzornou reprezentaci školy a předvedený výkon si starší, ale i mladší kluci zaslouží pochvalu. p. uč. Tomáš Kubal

Comments are closed.