I. Babylonské dračí lodě a hned zlato!!!

Dnes se konal první ročník závodů dračích lodí na Babyloně. V Čechách mají tyto závody již nějakou tradici, ale poprvé se něco podobného událo v našem regionu.

Do dnešního závodního dne škol se přihlásilo celkem 9 okresních základních škol a 3 školy střední. Systém soutěže byl předem nastaven a k závodění byly připraveny tři závodní dráhy. Každé školní družstvo absolvovalo rychlý naučný blok, který měl žáky a žákyně připravit na plavbu s téměř 13m lodí.
Následovaly rozplavby, kde týmy usilovaly o nejrychlejší čas. Každá posádka absolvovala 2 ostré závody a součet časů posouval týmy do finálových bojů. Naše dračí loď byla v součtu časů nejrychlejší ze všech škol, včetně těch středních. Měli jsme právo výběru trati a lodi s posádkou bubeníka a kormidelníka. Dráha 3 pro nás byla vítězná i ve finále a suverénně jsme si dopádlovali pro zlato.
Je to symbolické zakončení školního roku především proto, že jsme v letošním školním roce měli spoustu sportovních úspěchů na krajské úrovni.
Děkujeme všem za krásný zážitek a organizátorům za krásnou akci.
Michal Frček, Tomáš Kubal

 

Comments are closed.
Roky
Ed Sport news INFO
All the latest school sport and grass roots reports on ED Sport. News, reports, analysis and more.
SEE ALL
Tweets
Please fill all required widget settings!
Contact Info
Praesent quis risus nec mi feugiat vehicula. Sed nec feugiat arcu.
  • Address Line 1
  • (123) 456 789
  • email@example.com