I. Babylonské dračí lodě a hned zlato!!!

Dnes se konal první ročník závodů dračích lodí na Babyloně. V Čechách mají tyto závody již nějakou tradici, ale poprvé se něco podobného událo v našem regionu.

Do dnešního závodního dne škol se přihlásilo celkem 9 okresních základních škol a 3 školy střední. Systém soutěže byl předem nastaven a k závodění byly připraveny tři závodní dráhy. Každé školní družstvo absolvovalo rychlý naučný blok, který měl žáky a žákyně připravit na plavbu s téměř 13m lodí.
Následovaly rozplavby, kde týmy usilovaly o nejrychlejší čas. Každá posádka absolvovala 2 ostré závody a součet časů posouval týmy do finálových bojů. Naše dračí loď byla v součtu časů nejrychlejší ze všech škol, včetně těch středních. Měli jsme právo výběru trati a lodi s posádkou bubeníka a kormidelníka. Dráha 3 pro nás byla vítězná i ve finále a suverénně jsme si dopádlovali pro zlato.
Je to symbolické zakončení školního roku především proto, že jsme v letošním školním roce měli spoustu sportovních úspěchů na krajské úrovni.
Děkujeme všem za krásný zážitek a organizátorům za krásnou akci.
Michal Frček, Tomáš Kubal

 

Comments are closed.