Ohlédnutí za projektem Youth 4 Impact

Malé ohlédnutí za projektem Youth 4 Impact…

Před týdnem skončil na naší škole projekt Youth 4 Impact, který umožňuje vybraným studentům zahraničních vysokých škol prezentovat informace o své zemi a kultuře v dalších zemích po celém světě. 

 Letos k nám zavítali studenti ze Srbska (Kristina, Jelena), Rumunska (Flavia, George) a Srí Lanky (Januly). Jedním z důvodů, proč se naše škola projektu účastní, je jedinečná příležitost slyšet zajímavá fakta o různých zemích v angličtině. Žáci si tedy můžou vyzkoušet, jak moc rozumějí mluvenému cizímu jazyku a zda jsou schopni i konverzovat…

Nejzdatnější angličtináři z řad žáků měli navíc skvělou možnost stát se v hodinách stážistů “tlumočníky” pro své spolužáky, přičemž si ověřili nejen svoji jazykovou úroveň AJ, ale rozvíjeli i své další komunikační schopnosti a dovednosti…

Že projekt není JEN o strohých zeměpisných datech, uvidíte v galerii fotek (a hlavně videí🙃), ve které najdete ukázky jídel, která studenti uvařili na Global village, různé druhy folklorních tanců (ano, i CHODSKÉ KOLEČKO😁), žáky se stážisty na bowlingu, při sportovních hrách a samozřejmě při prezentacích…Nechybí ani srílanská píseň či “srbská lidová” hraná na chodské dudy…

Na závěr samozřejmě poděkování – všem kolegyním a kolegům, kteří mi s projektem pomáhali, pěti žákům a jejich rodinám za ubytování stážistů a péči o ně a také žákům-tlumočníkům za pomoc s překlady👍

(Mgr. Jana Mrkosová)

 

Comments are closed.