Ohlédnutí za projektem Youth 4 Impact

Malé ohlédnutí za projektem Youth 4 Impact…

Před týdnem skončil na naší škole projekt Youth 4 Impact, který umožňuje vybraným studentům zahraničních vysokých škol prezentovat informace o své zemi a kultuře v dalších zemích po celém světě. 

 Letos k nám zavítali studenti ze Srbska (Kristina, Jelena), Rumunska (Flavia, George) a Srí Lanky (Januly). Jedním z důvodů, proč se naše škola projektu účastní, je jedinečná příležitost slyšet zajímavá fakta o různých zemích v angličtině. Žáci si tedy můžou vyzkoušet, jak moc rozumějí mluvenému cizímu jazyku a zda jsou schopni i konverzovat…

Nejzdatnější angličtináři z řad žáků měli navíc skvělou možnost stát se v hodinách stážistů “tlumočníky” pro své spolužáky, přičemž si ověřili nejen svoji jazykovou úroveň AJ, ale rozvíjeli i své další komunikační schopnosti a dovednosti…

Že projekt není JEN o strohých zeměpisných datech, uvidíte v galerii fotek (a hlavně videí🙃), ve které najdete ukázky jídel, která studenti uvařili na Global village, různé druhy folklorních tanců (ano, i CHODSKÉ KOLEČKO😁), žáky se stážisty na bowlingu, při sportovních hrách a samozřejmě při prezentacích…Nechybí ani srílanská píseň či “srbská lidová” hraná na chodské dudy…

Na závěr samozřejmě poděkování – všem kolegyním a kolegům, kteří mi s projektem pomáhali, pěti žákům a jejich rodinám za ubytování stážistů a péči o ně a také žákům-tlumočníkům za pomoc s překlady👍

(Mgr. Jana Mrkosová)

 

Comments are closed.
Roky
Poslední příspěvky
Ed Sport news INFO
All the latest school sport and grass roots reports on ED Sport. News, reports, analysis and more.
SEE ALL
Latest Posts
View All
Tweets
Please fill all required widget settings!
Contact Info
Praesent quis risus nec mi feugiat vehicula. Sed nec feugiat arcu.
  • Address Line 1
  • (123) 456 789
  • email@example.com